صفحه 47 از 57 نخستنخست ... 3738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

درود بر دوستان، یه سوال داشتم نمی دونم این مطلب به اینجا مربوطه یا نه!!!
    من بعد از تموم کردن دوران کارشناسیم در 4 سال(تاریخ فارغ التحصیلی :31 شهریور 93)، از فرصت یکسالم(فرصت یکساله نظام وظیفه) استفاده کردم و کنکور ارشد دادم و وارد مقطع ارشد شدم(ماه و سال ورود:شهریور 1394) و دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و احتمالا تا شهریور یا مهر 1396 از پایان نامه ام دفاع می کنم و فارغ التحصیل میشم و بعدش وارد پروسه اپلای میشم (برای گرفتن پذیرش مقطع دکترا در fall 2018)، حالا سوالم اینه که من که مهر یا شهریور1396 فارغ التحصیل میشم، دوباره یک فرصت یکساله دارم یا نه ؟یعنی بعد از فارغ التحصیلیم باید به سربازی برم؟ یا یه فرصت یکساله دارم تا با انجام کارای مربوط به اپلای و گرفتن پذیرش در مقطع دکترا، با قراردان وثیقه و گرفتن معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید!!!!!!!!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_0098 نمایش پست ها
    من بعد از تموم کردن دوران کارشناسیم در 4 سال(تاریخ فارغ التحصیلی :31 شهریور 93)، از فرصت یکسالم(فرصت یکساله نظام وظیفه) استفاده کردم و کنکور ارشد دادم و وارد مقطع ارشد شدم(ماه و سال ورود:شهریور 1394) و دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و احتمالا تا شهریور یا مهر 1396 از پایان نامه ام دفاع می کنم و فارغ التحصیل میشم و بعدش وارد پروسه اپلای میشم (برای گرفتن پذیرش مقطع دکترا در fall 2018)، حالا سوالم اینه که من که مهر یا شهریور1396 فارغ التحصیل میشم، دوباره یک فرصت یکساله دارم یا نه ؟یعنی بعد از فارغ التحصیلیم باید به سربازی برم؟ یا یه فرصت یکساله دارم تا با انجام کارای مربوط به اپلای و گرفتن پذیرش در مقطع دکترا، با قراردان وثیقه و گرفتن معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم؟
    دوستان سلام. این سوال بنده هم هست: آیا فرجه ی یک ساله بعد از فراغت از تحصیل فقط یک بار است یا این که برای هر مقطع یک بار ؟ (مثلا کارشناسی یک بار و ارشد هم یک بار) ؟

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط torabi95 نمایش پست ها
    دوستان سلام. این سوال بنده هم هست: آیا فرجه ی یک ساله بعد از فراغت از تحصیل فقط یک بار است یا این که برای هر مقطع یک بار ؟ (مثلا کارشناسی یک بار و ارشد هم یک بار) ؟
    سلام
    بعد از اتمام هر مقطع شما می تونید تا یک سال از این فرصت استفاده کنید، بعد از کارشناسی یک سال و بعد از ارشد یک سال
    too much busy...

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_0098 نمایش پست ها
    سلام
    بله یک فرصت یکساله دیگر دارید و در صورت پذیرش با انجام وثیقه می تونید از کشور خارج بشید
    too much busy...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط micropsy نمایش پست ها
    سلام
    بعد از اتمام هر مقطع شما می تونید تا یک سال از این فرصت استفاده کنید، بعد از کارشناسی یک سال و بعد از ارشد یک سال
    ممنون. ببخشید توی لینک زیر گفته شده که حداکثر مدت مجاز برای تحصیل کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال هستش پس یعنی حتی اگر دوره ی ارشد 5 یا شش ترم طول بکشه بازم این فرصت یک ساله وجود داره درسته؟

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3369

Junior Member

با عرض سلام وادب
    دوستان گرامی ممنون میشم راهنمایی کنید.
    اگر غیبت سربازی داشته باشیم و از دانشگاه خارج نامه پذیرش در مقطع دکترا رو بگیریم اجازه میدن به قید وثیقه از کشور خارج بشیم واسه تحصیل یا خیر؟؟
    ممنون

Junior Member

سلام. من ترم 7 کارشناسي ارشد ناپيوسته هستم. براي اين ترم (ترم 7) از دانشگاه درخواست يک ترم سنوات ارفاقي کردم و اجازه ثبت نام گرفتم و براي پليس +10 هم نامه اي بردم که از نظام وظيفه درخواست کرده بودن براي يک نيم سال تا آخر شهريور مجددا معافيت تحصيلي به من بدهند. که انجام شد. حالا من نميتونم تا پايان شهريور دفاع کنم. آيا امکانش هست که دانشگاه و نظام وظيفه يک نيم سال ديگه به من سنوات ارفاقي و معافيت تحصيلي بدن؟؟ لطفا راهنمايي بفرمايين بنده را. خيلي سپاسگذارم.

Junior Member

سلام دوستان.
    من 31 شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم. و تو این مدت از دانشگاه پذیرش گرفتم برای ارشد و 15 میلیون دادم برای معافیت تحصیلی.
    الان هنوز وضعیت ویزا مشخص نشده و شاید مجبور شم دیفر کنم برای ترم بهار. سوالم اینه که آیا برای خروج از کشور مشکلی پیش میاد اون زمان؟
    یعنی ما که 15 تومن رو دادیم باز هم این یک سال بگذره باید دفترچه بفرستیم؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلا خدمت همه دوستان
    شرایط ویژه ای برای برادر من بوجود آمده است که راه حل را پیدا نمیکنیم.برادر من دانشجوی پزشکی هستند الان سال 7 باید باشند ولی به دلایلی درسشان اون جور که باید پیش نرفت تا جایی که تصمیم گرفتند از ایران بروند و در المان ادامه دهند حتی شده از اول.
    چیزی به اومدن پذیرشش نمانده فقط مشکل خروجشان از کشور است.
    میخاستم بدونم با پذیرش پزشکی از المان میتوانند باز از معافیت تحصیلی استفاده کنند با اون پذیرش!؟
    و در کل ایا راه حلی برای مشکل ایشان هست!؟

Junior Member

سلام خواهشا کمکم کنید
    من ورودی بهمن 91 در مقطع کاردانی دوره شبانه هستم
    پنج ترمه مجازم رو تموم کردم
    دو ترم هم سنواته ارفاقی رو تموم کردم
    در این ترم تابستان 6 واحد برداشتم
    ولی با حساب کردن این 6 واحد بازم یه 7 واحده دیگه که سه درس هستشو دارم باید چیکار کنم واقعا دیگه دارم از فکروخیاله زیاد افسرده میشم

در ضمن در ازمون کارشناسی هم شرکت میکنم که احتمالا هم قبول میشم
    اگه قبول بشم میتونم یک ترم در دانشگاهی که پذیرش شدم مرخصی بگیرم و با سنواته کارشناسی درسمو در کاردانی تموم کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)