صفحه 50 از 57 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام دوستان.. من اگر کارشناسی ارشد داخل ایران ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم آیا بعدا که پذیرش از دانشگاه خارجی در مقطع ارشد بگیرم و از دانشگاه داخل ایران انصراف بدم بازم بهم معافیت تحصیلی برای دانشگاه خارجی میدن؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

شما دقیقا از روز فارغ التحصیل شدن یک سال معافیت دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinadoom نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون ولی گویا دقیقا متوجه نشدید , یا من بد سوال پرسیدم , ببینید سوال من این هست که وقتی درسم تموم شد و فارغ التحصیل شدم (10 ترمِ) میتونم یک سال بعد خودم رو معرفی کنم یا خیر ؟
    به عبارتی اون یک سال فرجه ی بعد از فارغ التحصیلی داخل همین 5 سال لحاظ شده یا نه ؟

Junior Member

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرم من دانشجویی کارشناسی ناپیوسته 90مکانیک دانشگاه ازاد هستم دو ترم مرخصی داشتم به خاطر مشکلاتی که داشتم و بالاخره امسال با گرفتن دوترم سنوات ارفاقی همه واحدهام به جز سه واحد پاس شده میخوام بدونم تکلیف این سه واحد چی میشه بالاخره یعنی میشه به هاطر سه واحد بفرستنم برم سربازی بالاخره داستان چی میشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

Junior Member

سلام دوستان. لطف میکنید اگه راهنمایی کنید: تاریخ شروع تحصیلم در مقطع کارشناسی ارشد طبق نامه نظام وظیفه : 1/7/92 و تاریخ پایانِ مدتِ مجاز تحصیلم توسط نامه نظام وظیفه: 31/6/95 تعیین شد. ترم 5 که تموم شد، برای ادامه تحصیلِ در ترم 6، دانشگاه کمیسیون موراد خاص تشکیل داد و من در تاریخ 21/6/95 دفاع کردم و فارق التحصیل شدم (یعنی 10 روز قبل از پایان یافتنِ تاریخی که نظام وظیفه اون رو مجاز دونسته برای اتمام تحصیل. به عبارت دیگه 6 ترمه تموم کردم و در تاریخ مجازی که توی نامه نظام وظیفه تعیین شده). حالا سئوالم اینه: با توجه به این موضوع، الان من 1 سال فراغت تحصیل دارم یا اینکه چونکه برای ادامه تحصیلِ من در ترم 6 دانشگاه کمیسیون موارد خاص تشکیل داد، باید 6 ماهه خودم رو معرفی میکردم؟ و اینکه ترمِ6 برای من جزء سنوات ارفاقی محسوب میشه یا سنوات اولیه؟ واقعا دستام یخ کرده الان از شدت غم و استرس، شرافتاً اگه امکانش هست، منو راهنمایی کنید. ممنون.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

اگه بخواهیم انصراف بدیم هم باید از دانشگاه نامه بگیریم واسه سفارت ?
    یا فقط موقع فارغ التحصیلی کاغذ بازی لازمه ؟

Junior Member

من موردی مشابه تو دارم دقیقا. 12 اسفند سال 1395 رفتم دفترچه رو پست کردم. نگران نباش یه سال بعد ارشد وقت داری حالا فرقی نمیکنه چه 4 ترمه تموم کنی چه 6 ترم! غیبت نخوردی خیالت راحت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarjan نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطف میکنید اگه راهنمایی کنید: تاریخ شروع تحصیلم در مقطع کارشناسی ارشد طبق نامه نظام وظیفه : 1/7/92 و تاریخ پایانِ مدتِ مجاز تحصیلم توسط نامه نظام وظیفه: 31/6/95 تعیین شد. ترم 5 که تموم شد، برای ادامه تحصیلِ در ترم 6، دانشگاه کمیسیون موراد خاص تشکیل داد و من در تاریخ 21/6/95 دفاع کردم و فارق التحصیل شدم (یعنی 10 روز قبل از پایان یافتنِ تاریخی که نظام وظیفه اون رو مجاز دونسته برای اتمام تحصیل. به عبارت دیگه 6 ترمه تموم کردم و در تاریخ مجازی که توی نامه نظام وظیفه تعیین شده). حالا سئوالم اینه: با توجه به این موضوع، الان من 1 سال فراغت تحصیل دارم یا اینکه چونکه برای ادامه تحصیلِ من در ترم 6 دانشگاه کمیسیون موارد خاص تشکیل داد، باید 6 ماهه خودم رو معرفی میکردم؟ و اینکه ترمِ6 برای من جزء سنوات ارفاقی محسوب میشه یا سنوات اولیه؟ واقعا دستام یخ کرده الان از شدت غم و استرس، شرافتاً اگه امکانش هست، منو راهنمایی کنید. ممنون.
    من موردی مشابه تو دارم دقیقا. 12 اسفند سال 1395 رفتم دفترچه رو پست کردم. نگران نباش یه سال بعد ارشد وقت داری حالا فرقی نمیکنه چه 4 ترمه تموم کنی چه 6 ترم! غیبت نخوردی خیالت راحت.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad5852 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرم من دانشجویی کارشناسی ناپیوسته 90مکانیک دانشگاه ازاد هستم دو ترم مرخصی داشتم به خاطر مشکلاتی که داشتم و بالاخره امسال با گرفتن دوترم سنوات ارفاقی همه واحدهام به جز سه واحد پاس شده میخوام بدونم تکلیف این سه واحد چی میشه بالاخره یعنی میشه به هاطر سه واحد بفرستنم برم سربازی بالاخره داستان چی میشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم
    سلام

این طور موارد خاص را بهتر است از گروه اموزشی خود دانشگاه بپرسید.ان ها اطلاعات دقیقتری در رابطه با این موارد دارند.

ارادت

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarjan نمایش پست ها
    سلام

بعد از اتمام تحصیل یک سال فرصت دارید. بنابراین به هر دلیل درس شما طول کشیده است از فرجه بعد از فارغ التحصیلی کم نمی کند.

ارادت

سلام بچه ها. متاسفانه از رو سهل انگاری من 6 روز دیرتر دفترچه رو فرستادم و به طبع اون اضافه خوردم. حالا ولی می خوام apply کنم و احتمال زیادم چون با استاد صحبت کردم حل بشه از طرف دانشگاه ترکیه. ولی اگه پذیرش بگیرم چجوری باید این موضوع غیبت 6 روزمو حل کنم؟ آیا قابل حله اصلا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)