صفحه 51 از 57 نخستنخست ... 4142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام خدمت دوستان گرامی
    من دانشجوی ترم 4 کارشناسی ارشد هستم و تا اخر شهریور 96 دفاع میکنم!
    بعد از کارشناسی رفتم خدمت (5 ماه) و بعد نتایج ارشد اومد و معافیت تحصیلی گرفتم!
    سوالات بنده
    1- میتونم بعد از فارغ التحصیلی ارشدم ازون 1 سال فرجه استفاده کنم تا خودمو معرفی کنم یا چون خدمت قبلی داشتم باید سریعا اقدام کنم>
    2- اگه واسه ارشد دوم پذیرش بگیرم میتونم با گذاشتن وثیقه خارج شم؟
    3- باید حتما کنکور دکترای ایران رو قبول شده باشم و با کارنامه قبولیم واسه وثیقه اقدام کنم؟ یا صرفا نامه ی پذیرش از دانشگاه خارج از کشور کفایت میکنه؟ یا چیز دیگه لازمه؟
    ممنون میشم از محبتتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران- آزاد مشهد

نخیر اصلا اینطوری نیست، شما بعد از فارغ التحصیل شدن، مشمول حساب خواهید شد. من هم دقیقا مثل شما فک می کردم ولی به فاک رفتم و مجبور شدم برای آزاد کردن مدارک لیسانسم، مقطع فوق لیسانس ثبت نام کنم..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط goozgool نمایش پست ها
    نخیر اصلا اینطوری نیست، شما بعد از فارغ التحصیل شدن، مشمول حساب خواهید شد. من هم دقیقا مثل شما فک می کردم ولی به فاک رفتم و مجبور شدم برای آزاد کردن مدارک لیسانسم، مقطع فوق لیسانس ثبت نام کنم..
    ینی کسی که خدمت قبلی داشته باشه، بعد از فارق التحصیلیش، فرصت 1 ساله فراغت تحصیلی رو نداره؟
    آخه من بعد از لیسانس 1 ماه سرباز شدم، بعد برا ارشد بهم معافیا تحصیلی دادن ولی همون سرهنگی که نامه معافیت رو برام صادر کرد، گفت تویی که خدمت کردی و الان دانشو میشی، بعد از اینکه فارق التحصیل شدی، باز هم فرصت فراغت تحصیلی 1 ساله رو داری. ولی الان شما میگی که نداریم. چه جوریه میشه قضیه الان؟ چون همون موقع به ذهن منم رسید این موضوع و ازش پرسیدم که اونطوری گفت.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط VahidYazdani7 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    من دانشجوی ترم 4 کارشناسی ارشد هستم و تا اخر شهریور 96 دفاع میکنم!
    بعد از کارشناسی رفتم خدمت (5 ماه) و بعد نتایج ارشد اومد و معافیت تحصیلی گرفتم!
    سوالات بنده
    1- میتونم بعد از فارغ التحصیلی ارشدم ازون 1 سال فرجه استفاده کنم تا خودمو معرفی کنم یا چون خدمت قبلی داشتم باید سریعا اقدام کنم>
    2- اگه واسه ارشد دوم پذیرش بگیرم میتونم با گذاشتن وثیقه خارج شم؟
    3- باید حتما کنکور دکترای ایران رو قبول شده باشم و با کارنامه قبولیم واسه وثیقه اقدام کنم؟ یا صرفا نامه ی پذیرش از دانشگاه خارج از کشور کفایت میکنه؟ یا چیز دیگه لازمه؟
    ممنون میشم از محبتتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط pesarjan نمایش پست ها
    ینی کسی که خدمت قبلی داشته باشه، بعد از فارق التحصیلیش، فرصت 1 ساله فراغت تحصیلی رو نداره؟
    آخه من بعد از لیسانس 1 ماه سرباز شدم، بعد برا ارشد بهم معافیا تحصیلی دادن ولی همون سرهنگی که نامه معافیت رو برام صادر کرد، گفت تویی که خدمت کردی و الان دانشو میشی، بعد از اینکه فارق التحصیل شدی، باز هم فرصت فراغت تحصیلی 1 ساله رو داری. ولی الان شما میگی که نداریم. چه جوریه میشه قضیه الان؟ چون همون موقع به ذهن منم رسید این موضوع و ازش پرسیدم که اونطوری گفت.

فرصت 1 ساله خواهید داشت.
    تفاوتی بین کسی که پیشتر خدمت کرده یا نکرده نیست، پس از فارغ التحصیلی یا انصراف از تحصیل هر کسی با هر شرایطی 1 سال فرجه تا اعلام آمادگی مجدد به خدمت خواهد داشت.
    توجه داشته باشید که عنوان "مشمول خدمت سربازی" تنها به این معناست که شما باید دوران خدمت اجباری رو سپری کنید و هر فرد ذکور بالای 18 سال "مشمول خدمت" هست مگر اینکه خلافش رو (معافیت) اثبات کنه. از زمانی که شما به پادگان وارد میشید دیگه "مشمول خدمت" نخواهید بود بلکه "مشغول به خدمت" یا "سرباز" هستید.
    قوانین این دو گروه "مشمول" و "سرباز"با همدیگه بسیار متفاوت هستن. برای مثال "مشمول" اگه از خدمت "غیبت" کنه جریمه ش 3 تا 6 ماه اضافه خدمت هست. اما "سرباز" اگه از خدمت "فرار" کنه جریمه ش علاوه بر اضافه خدمت میتونه حبس و حتی رسیدگی پرونده در دادگاه باشه.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    فرصت 1 ساله خواهید داشت.
    تفاوتی بین کسی که پیشتر خدمت کرده یا نکرده نیست، پس از فارغ التحصیلی یا انصراف از تحصیل هر کسی با هر شرایطی 1 سال فرجه تا اعلام آمادگی مجدد به خدمت خواهد داشت.
    توجه داشته باشید که عنوان "مشمول خدمت سربازی" تنها به این معناست که شما باید دوران خدمت اجباری رو سپری کنید و هر فرد ذکور بالای 18 سال "مشمول خدمت" هست مگر اینکه خلافش رو (معافیت) اثبات کنه. از زمانی که شما به پادگان وارد میشید دیگه "مشمول خدمت" نخواهید بود بلکه "مشغول به خدمت" یا "سرباز" هستید.
    قوانین این دو گروه "مشمول" و "سرباز"با همدیگه بسیار متفاوت هستن. برای مثال "مشمول" اگه از خدمت "غیبت" کنه جریمه ش 3 تا 6 ماه اضافه خدمت هست. اما "سرباز" اگه از خدمت "فرار" کنه جریمه ش علاوه بر اضافه خدمت میتونه حبس و حتی رسیدگی پرونده در دادگاه باشه.

موفق باشید
    ممنون. لطف کردید. منم رفتم از نظام وظیفه پرسیدم، دقیقا حرف شما رو گفت. تشکر.

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان، یه سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من اگه اینجا دکتری شروع کنم و ثبت نام کنم، در صورتی که همزمان با دکتری اینجا اپلای کنم و پذیرش بگیرم از کانادا برای دکتری سال بعد، میتونم از دکتری ایران انصراف بدم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم و برم خارج دکتری بخونم؟؟؟

ینی برای یه مقطع تحصیلی دوبار معافیت میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. - Structural Engineering - QIAU

باسلام خدمت دوستان
    در آيين نامه اجرايي كميسيون بررسي موارد خاص آمده که افزايش سنوات تحصيلي به مدت دو نيمسال براي دانشجويان كارشناسي ارشد كه حداكثر مدت مجاز تحصيل آنان برابر مقررات به پايان رسيده (یعنی 3 سال) ، قابل انجام است.
    میخواستم بدونم این افزایش به این معنی هست که معافیت تحصیلی تمدید می شود و شامل غیبت نمی شود؟ اگر امکانش هست توضیح بدید که یه مقدار روشن بشم.

Junior Member

سلام
    دوستان به کمکتون نیاز دارم.من اقدام کردم برا ی اعزام به خدمت پارسال 31تیرفارغ التحصیل شدم و قانونا باید تا 31 تیر همین سال وقت داشتم باشم ولی مسیول معافیت تحصیلی بهم گفت که تا شهریور وقت دارم ایا این درسته؟.
    جریان ازین قراره که من اقدام کردم برای اعزام به خدمت همه ی کاراشم کردم ولی پزشکی که معاینه میکنه برام زد معافیت پزشکی حالا من میترسم غیبت بخورم . به نظرتون غیبت میخورم؟یا تا شهریور وقت دارم؟
    اگر تا شهریور وقت دارم به نظرتون دنبال کارای معافی کمیسیون اینا برم یا تا وقت کمیسیون اومد انصراف بدم؟

سلام به همگی...تروخدااااااا راهنماییم کنید،،خیلی استرس دارم..من اخر شهریور ۹۶ معافیت تحصیلم تموم میشه..از فرجه یک ساله هم به دلیل تغییر رشته در کارشناسی استفاده کرد..الام می خوام واسه master اپلای کنم..ولی جوابش‌ بعد از شهریور میاد که غیبت می خورم اینجوری...می خوام بدونم اگه دفترچمو پست کنم تا قبل از اعذام پذیرشم اومد می تونم معافیت تحصیلیییی بگیرم...؟؟؟!!!!!!!!!!لطفااااااا بهم جواب بدید هر کسی میدونههه....

Junior Member

سلام دوستان
    نميدونم كسي ميتونه جواب اين سوام رو بده
    من سال ٩٣ آخرين واحدم رو در دانشگاه آزاد پاس كردم و نمرش هم ثبت شده
    ولي دنبال كاراي فارغ التحصيلي نرفتم
    ميخوام بيخيال مدركم بشم تا بتونم براي خريد خدمت از مقطع قبلي اقدام كنم
    الان نامه انصراف از اين مقطع رو ميخوام از دانشگاه كه بهم نميدن و ميگن شما از نظر ما فارغ التحصيلين آيا راهي هست كه من بتونم انصراف بدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)