صفحه 52 از 57 نخستنخست ... 242434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام
    من ورودی 91 بودم اما سال 93 انصراف دادم و از سال 93 رشته کارشناسی دوباره رشته جدید خوندم و ترم 5 تموم شد ( 30 واحد هم تطبیق خورده از قبل ) آخرین نمره داخل کارنامم هم اسفند 95 اومد.من ارشد 96 هم کنکور دادم تیر ماه و مرداد نتیجش اومد ک مجاز شدم حالا هم انتخاب شهر کردم ک قبول هستم و نتیجش هم شهریور میاد
    1)الان تازه رفتم پیگیری واسه فارغ التحصیلیم مشکلی نیس؟؟
    2)آخرین نمرم اسفند اومده من نباید دفترچه پست کنم؟؟ نمیخاد کاری کنم الان همه چی من اکی هس؟؟ غیبت نخوردم؟؟

سلام
    یکی از دوستان من 8 ترم( البته با ترم تابستون) کارشناسیش تموم شده. حالا میتونه امسال اقدام کنه و برای سال بعد پذیرش بگیره؟از جهت خروج از کشور مشکلی داره؟با توجه به این که همون سال اول کنکور قبول شده و الان 4 ساله درسش تموم شده

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 7 ارشد وزارت بهداشت هستم. از مهر میرم تو سنوات و تا قبل عید دفاع میکنم. میخواستم بپرسم اگر تا تابستون وقبل از اتمام معافیت تحصیلی پذیرش بگیرم میتونم اقدام به خروج از کشور کنم یا چون سنوات شامل من شده امکانش نیست؟!
    بابت پاسختون ممنونم

سلام دوستان
    من کارشناسیم رو 4 ساله تموم کردم (از شهریور 89 تا شهریور 93) و بعدش از فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم استفاده کردم و شهریور 94 در مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم و الان دانشجوی ترم 5 ارشدم و مرداد 1397 از پایان نامه ام دفاع می کنم، یعنی کل ارشدم 3 سال (6 ترمه) طول می کشه. میخواستم بدونم که فرصت یکساله بعد ار فارغ التحصیلی به من داده میشه یا نه؟، یعنی من تا مرداد 1398 مهلت دارم یا نه؟ در ضمن تو نامه معافیت تحصیلی که از پلیس +10 گرفتم، نوشته بود که من برای تحصیل در مقطع ارشدم تا 31 شهریور 1397 معافیت تحصیلی دارم.
    به فرض اگه من برای ترم پاییز 2019 پذیرش بگیرم برام مشکلی پیش نمیاد؟ و میتونم همون اواخر مرداد 1398 با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم؟
    خلاصه اینکه کسی که یکبار در مقطع کارشناسی از اون فرصت یکساله استفاده کرده و کارشناسی ارشدش 3 سال طول میکشه (6 ترمه)، آیا فرصت یکساله بعد ار فارغ التحصیلی بهش داده میشه یا به خاطر دو ترمی که اضافه خونده، دیگه بهش فرصت یکساله نمی دن؟
    با تشکر
    ویرایش توسط ashkan_st50 : October 29th, 2017 در ساعت 08:40 AM

Junior Member

با سلام

از دوستان ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایند.

من دانشجوی دکترای ورودی مهرماه 90 دانشگاه ارومیه هستم. در تاریخ اول مهر 96 معافیت تحصیلیم تموم شده. نامه کمسیون موارد خاص و فرم شماره 1 سنوات ارفاقی رو بردم پلیس +10 اما خطا داد که شما حد نصاب واحدهای نظری رو سپری نکرده اید و با تمدید سنوات من مخالفت شد. بعد فهمیدم که حداقل تعداد واحد برای استفاده از سنوات ارفاقی دکتراها 18 واحده درصورتیکه دانشگاه در اون سال فقط و فقط به ما 12 واحد ارائه کرده بود و مابقی (24 واحد) رو به پایانامه اختصاص داده. حالا تکلیف من چیه؟ چیکار کنم؟ دانشگاهم حاضر نیست به من واحد بده

سلام دوستان خسته نباشید
    اگر میتونید حتما به سوالم جواب بدید چون دیگه نمیدونم چکار کنم.
    من به دلیل مشکلات شدید اقتصادی الان ترم 9 ارشدم، میخوام معافیت تحصیلی بگیرم برای تا پایان این ترم که دفاع کنم ولی نظام وظیفه جواب درستی بهم نمیدن، از دانشگاه هم که میپرسم میگن ما نمیدونیم که نظام وظیفه معافیت برای ترم 9 ارشد میده یا نه.
    لطفا جواب بدید
    ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1morad نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    اگر میتونید حتما به سوالم جواب بدید چون دیگه نمیدونم چکار کنم.
    من به دلیل مشکلات شدید اقتصادی الان ترم 9 ارشدم، میخوام معافیت تحصیلی بگیرم برای تا پایان این ترم که دفاع کنم ولی نظام وظیفه جواب درستی بهم نمیدن، از دانشگاه هم که میپرسم میگن ما نمیدونیم که نظام وظیفه معافیت برای ترم 9 ارشد میده یا نه.
    لطفا جواب بدید
    ممنونم
    سلام

تا جایی که من اطلاع دارم نیاز به نظر کمیسیون خواهید داشت.
    ماده ی 33 از لینک زیر رو مطالعه بفرمایید:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...ageid=5184#mo1

در حالت کلی شما 3+1 سال مجاز رو پشت سر گذاشتید و دریافت 1 ترم دیگه طبق این قانون امکانپذیر نیست (هر چند که کار نشد نداره، پیگیر باشید).

ولی فکر میکنم که مشکل اصلی الآن این هست که شما در یه چرخه‎ی "اون‎ور قبول نمیکنن" افتادین.
    برای استفاده از ترم های مازاد نیاز هست که دانشگاه و نظام وظیفه هر دو موافقت کنند، اما چون در قانون برای بیش از 4 سال شرایطی پیشبینی نشده، هیچکدوم حاضر نمیشن گام اول رو بردارن و موافقت اولیه رو صادر کنن، و طرف دیگه هم شما رو سر میدوونه و میگه اگه من هم قبول کنم "اون‎ور قبول نمیکنن".
    سریعترین راه شکستن این چرخه، گرفتن موافقت دانشگاه خواهد بود.
    سعی کنید از آموزش دانشگاه، استاد، و یا حتی رییس دانشکده نامه‌ی کتبی مبنی بر موافقت با ترم 10تون بگیرید. اگه زیر بار نرفتن نامه‌ی پذیرش مشروط بگیرید: "این دانشگاه در صورت صلاحدید سازمان نظام وظیفه ی عمومی با ترم 10 آقای محمدمراد موافقت میکند".

امیدوارم که موفق باشی

سلام
    من ورودی سال مهر 90 هستم مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد، با یک ترم مرخصی بدون احتصاب یعنی دانشگاه رفتنم رسما از بهمن شروع شد، الان ترم 12 هستم با سنوات ارفاقی که ترم 11 و 12 گرفتم از دانشگاه، میخواستم بدونم ترم بعد هم میتونم سنوات بگیرم ؟ چون ترم بعد کلا تموم میشه واحدهام. من شنیده بودم تا ترم 14 سنوات صادر میکنن ، این درسته ؟ اگه صادر نمیشه راهی هست که بتونم تموم کنم درسمو ؟ مثلا انصراف بدم دوباره کنکور بدم تطابق واحد بزنم از ادامش بخونم ؟ مرسی

Junior Member

سلام. سوال خیلی مهمی دارم ممنون میشم جواب بدین. من ورودی 93 ارشد روزانه هستم. دو ترم مشروط شدم و بدلیل پرونده مشاوره که داشتم درخواست بازگشت به تحصیل دادم و بعد حدود 8 ماه در کمیسیون مرکزی موافقت شد با درخواستم. این ترم در حقیقت ترم 5 بود برای من چون دو ترمی که وضعیتم اخراجی بود تو سنوات تحصیلیم محسوب نشده. البته چون معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور امسال بود دانشگاه نامه ای داد که به نظام وظیفه ببرم برای تمدید معافیت تحصیلی. حالا سوالی که من دارم اینه، اگر من بخام در این ترم یا ترم بعد پس از اینکه معافیتم رو تمدید کردم اگر انصراف بدم از دانشگاه آیا میتونم در کنکور 98 شرکت کنم؟! یعنی مثلا اسفند سال آینده اقدام کنم برای پست دفترچه و پس از کنکور ارشد سربازی رو برم و مهر با فرض قبول شدن در دانشگاه مرخصی بگیرم و دانشگاه ثبت نام کنم. چیزی که من دیدم در سایت نظام وظیفه اینه که اگر در سنوات مجاز انصراف بدی میتونی تا یک سال در کنکور شرکت کنی. حالا آیا این ترم که ترم 5 آموزشی هست برای من آیا سنوات مجازه یا نه؟!
    سوال دیگه ای که داشتم اینه اگر فارغ التحصیل بشم آیا باید سربازی رو بگذرونم تا بتونم مجددا در مقطع ارشد تحصیل کنم یا میتونم دوباره ارشد بدم و معافیت تحصیلی بگیرم؟!
    خیلی مهمه برام اگه ازدوستان کسی اطلاع داره جواب بده لطفا.خیلی متشکر.

سلام
    فارغ التحصیل ارشد به تاریخ آبان امسال هستم . رفتم نظام وظیفه که درخواست ابطال معافیت تحصیلی رو بگیرم گفتن تو هفت سال غیبت داری و دانشگاه اصلا معافیت نه کارشناسی و نه ارشد رو صادر نکرده . نه نظام وظیفه همکاری میکنه نه دانشگاه .دانشگاه میگه فرستادم نظام وظیفه هم میگه من نگرفتم. میگم خدایی نکرده حل نشد نظام وظیفه میگه بیا برو خدمت با مدرک دیپلم منم یک سال دیگه غیبت کنم بعد برم بگم حالا با مدرک دیپلم بهم بفروشید بعدا مشکل برام پیش میاد ؟؟ منو نگیرن به جرم کلاه برداری ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)