صفحه 53 از 57 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام
    من بهمن ماه سال 96 از مقطع دکتری دانشگاه انصراف دادم ولی دانشگاه تو نامه ی انصرافی که به من داده تاریخ انصرافم رو زده برا سال 94 (اخرین نمره ای که از دانشگاه گرفتم چون بعد اون اصلا واحد ندادن و فقط پایان نامه بود) حالا به این دلیل من غیبت خوردم میخواستم بپرسم چون خودم تقصیری تو این قضیه نداشتم و با اینکه یک ماه هم نیست که انصراف دادم ولی تاریخ رو برا دو سال پیش زدن، امیدی به توجیه این غیبت وجود داره یا نه؟

من یه سوال خیلی مهم دارم . خواهش می کنم من رو راهنمایی و کمک کنید
    بنده دانشجوی پزشکی هستم . ورودی مهر سال 87 . در طی تحصی 3 ترم تعلیق بودم و معاف از تحصیل بودم ، یعنی 1/5 سال مرخصی تحصیلی بودم و پرونده پزشکی و کیمیسیون موارد خاص هم در پرونده تحصیلی من وجود داره. 1 مهر سال 95 به بنده گفتن که سنوات من به پایان رسیده و باید از نظام وظیفه سنوات ارفاقی بگیرم و من 6 ترم از درسم باقی مونده بود . نظام وظیفه به من گفت 2 ترم سنوات به من داده میشه و در ظرایط خاص 2 ترم هم سنوات ارفاقی داده میشه که مجموعا میشه 4 ترم. بنابراین شما بعد از 4 ترم اخراج میشی..
    من تا الان 3 ترم سنوات رو . این هفته برگه ترم چهارم رو گرفتم و دیدم روی برگه ترم 4 نوشته که من از 1 مهر 97 غیبت می خورم. در حال که 10 ساله درس خوندم و قراره من رو به خاطر 30 واحد از رشته پزشکی اخراج کنن؟؟
    ماه پیش یک اختراع به ثبت رسوندم البته هنوز عضو بنیاد ملی نخبگان نشدم چون هنوز در هیچ جشنواره ای شرکت نکردم. مرجعی برای پیگیری وضعیت من وجود داره؟
    کجا باید برم برای شکایت یا تشکیل کمیسیون؟کسی اینجا تا به حال کمیسیون تشکیل داده و به نتیجه رسیده؟!

دوست عزیز ، من هم مثل شما به این مشکل برخورد کردم ، دانشگاه به من 3 ترم مرخصی داده ، اما نظام وظیفه اصلا براش مهم نیست و میگه اساس محاسبه زمان گرفتن دیپلم شما بوده .. یعنی اون دو ترمی که جز سنوات تحصیلی ات محسوب نشده ، جزو سنوات نظام وظیفه ات محسوب شده.

دوستان سلام
    يبخشيد اگر ممكنه من را راهنمايي فرماييد
    دوستان من هر سري مي رفتم پليس +١٠ بهم مي گفتن كه تا ٣١ شهريور ١٣٩٦ بايد فارغ التحصيل شي كه من ٢٩ اهم فارغ شدم در مقطع ارشد
    دكتري هم قبول شدم و ترم بهمن رفتم ثبت نام و نامه نظام دادن كه ببرم +١٠
    مطابق نامه ها و قوانين من يكسال مهلت دارم ولي امروز كه وقتم +١٠ گفتن كه ٢٢١ روز!!! غيبت داري
    فردا بيا كه نامه نظامتو بديم و بري نظام مشكلتو حل كني و گفتن نگران نباش تا اخر هفته حل مي شه
    الان واقعا نگرانم، كسي چنين مشكلي داشته و حلش كرده؟

Junior Member

سلام شرایط من اینه:
    متولد ۱ اردیبهشت ۷۶
    سال ۹۴ اولین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم پشت کنکور موندم
    سال ۹۵ دومین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم ... واسه اینکه بتونم دوباره کنکور بدم یک رشته در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم که بتونم معافیت تحصیلی رو بگیرم و دوباره کنکور بدم.
    سال ۹۶ سومین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم ... مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی آوردم ... رفتم از آزاد انصراف دادم که بتونم دولتی رو ثبت نام کنم و الان در حال تحصیلم.
    حالا سوال من اینه ... آیا من بعد از فارغ التحصیلی در کارشناسی اون فرصت ۱ سال پس از فارغ التحصیلی رو دارم که بتونم در اون ۱ سال کار های پذیرش رو انجام بدم؟؟؟

پیشاپیش تشکر

شما تا جایی که دوره کارشناسی رو توی مدت مجاز تموم کنی فرجه یکسال رو دارین حتی اگر مدت ها پشت کنکور بوده باشین، ولی حق انصراف از تحصیل رو فقط یکبار در کل تحصیلاتتون داشتین که استفاده شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid150 نمایش پست ها
    سلام شرایط من اینه:
    متولد ۱ اردیبهشت ۷۶
    سال ۹۴ اولین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم پشت کنکور موندم
    سال ۹۵ دومین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم ... واسه اینکه بتونم دوباره کنکور بدم یک رشته در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم که بتونم معافیت تحصیلی رو بگیرم و دوباره کنکور بدم.
    سال ۹۶ سومین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم ... مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی آوردم ... رفتم از آزاد انصراف دادم که بتونم دولتی رو ثبت نام کنم و الان در حال تحصیلم.
    حالا سوال من اینه ... آیا من بعد از فارغ التحصیلی در کارشناسی اون فرصت ۱ سال پس از فارغ التحصیلی رو دارم که بتونم در اون ۱ سال کار های پذیرش رو انجام بدم؟؟؟

پیشاپیش تشکر

Junior Member

سلام
    واقعا موندم چه تصمیمی درست تر هستش و چه مسیری رو انتخاب کنم
    با شرح مختصری از خودم شروع می کنم
    متولد 62 هستم...
    فوق دیپلم و لیسانسم رو در یک دانشگاه غیرانتفایی بودم که معدلم حدود 16 هست و تقریبا تمامی مدت تحصیلم رو مشغول کار بودم و به همین خاطر مدت زمان تحصیلم بیش از حد طولانی شد! ...
    فوق لیسانسم رو توی علوم تحقیقات شروع کردم و شهریور 96 از پایان نامه کارشناسی ارشدم دفاع کردم و پس از 2ماه کارمو از دست دادم و بعلت پاره ایی مسائل مرتبط با محل سکونت حدودا 4ماه آخر سال 96 هم درگیر پیدا کردن خونه و جابجایی شده بودم ...
    من حدود 10سال سابقه بیمه ایی دارم و در شرکت های خوبی سابقه کار دارم و این سابقه جدا از کل سابقه شغلی ام هستش
    حدودا 4ماه هستش که زمینه کاریمو از شبکه به حوزه لینوکس تغییر دادم و دلم میخواد آیندمو تو اون بسازم (با کلی تحقیق و بررسی این تصمیم رو گرفتم و مصمم هستم)
    علاقه من مطالعه و کسب تجربه در زمینه لینوکس (مهندسی و نگهداری و مدیریت سیستم) هستش. بنابراین از چند ماه گذشته کلی رزومه دادم و 2شرکت جهت مصاحبه منو دعودت کردند اما بعد از چندین جلسه مصاحبه از من کارت پایان خدمت خواستند که من ندارم...
    سربازی نرفتم! و از الان تا پایان فرجه یکساله ام، تنها 6ماه باقی مونده
    مشکل من اینجاس که با وجود متاهلی و قسط و قرض که حدود 3میلیون میشه، چه تصمیمی توی این 6ماه باقی مونده بگیرم که درست باشه و پشیمون نشم؟

1-رفتن به سربازی درحالی که هزینه زندگی و قسط دارم؟ 2سال از وقت و عمرم تلف میشه و خروجی مالی و علمی نداره. مگر از بابت مالی، با کار کردن در شیفت عصر تیم های NOC یا SOC فقط قسط هایی که دارم رو بتونم تامین کنم
    2-پذیرش و رفتن به خارج از ایران جهت کار؟ (البته ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرم و متاسفانه باید چندین سال رو صرف درس خوندن کنم چون خارج از ایران به فارغ التحصیل های دانشگاه های خودشون و شهرونداشون کارمیدن و به خارج از کشورشون پذیرش شغلی نمیدن مگر طرف نابغه باشه) (ریسکش خیلی بالاست و متحمل هزینه و دوری از همسر و خانواده خواهم شد اما اگر موفق بشوم آینده خوبی خواهد داشت) (سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که ایا میشه پس از فراغت از تحصیل همون جا بمونم و برنگردم؟)
    3-نرفتن به سربازی تا 8سال و اقدام جهت خرید البته اگر تا اون موقع بفروشن؟ (توی این فرصت هم سعی میکنم تجربه توی زمینه جدید کاری ام کسب کنم و مبالغ قسط هامو تامین کنم)
    4-گزینه پیشنهادی شما...

Junior Member

سلام
    کسی که کارشناسیش رو 8 ترمه (4 ساله) تموم کرده و ار فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی استفاده کرده و بعدش کارشناسی ارشد قبول شده و کارشناسی ارشدش رو 6 ترمه (3 ساله) تموم کرده، آیا بازم یک فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی ارشدش داره؟؟ (رشته در هردو مقطع مهندسی در دانشگاه دولتی بوده)
    من موقع ثبت نام ارشد، یه نامه از پلیس +10 گرفتم که توش نوشته بود که من از 31 شهریور 1394 تا 31 شهریور 1397 معافیت تحصیلی دارم، که دوره ی ارشد من هم دقیقا همین 3 سال طول می کشه... حالا سوال من اینه که بعد از 31 شهریور 1397 من یه فرصت یکساله تا 31 شهریور 1398 دارم با توجه به ایتکه من بعد از اینکه کارشناسیم از فرصت یکساله استفاده کردم؟
    ممنون

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان، من یه سوال خیلی مهم داشتم، ممنون میشم کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه

من بعد از اتمام کارشناسی (5 ساله تموم کردم) از فرجه یه ساله استفاده کردم و بعدش ارشد خودنم. ارشد هم 5 ترمه تموم کردم. آیا میتونم دوباره از فرجه یه ساله بعد از ارشدم استفاده کنم؟ ( بعد از کارشناسی یکبار از فرجه یکساله استفاده کردم، مجددا امکانش هست استفاده کنم یا نه؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_ava نمایش پست ها
    سلام
    کسی که کارشناسیش رو 8 ترمه (4 ساله) تموم کرده و ار فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی استفاده کرده و بعدش کارشناسی ارشد قبول شده و کارشناسی ارشدش رو 6 ترمه (3 ساله) تموم کرده، آیا بازم یک فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی ارشدش داره؟؟ (رشته در هردو مقطع مهندسی در دانشگاه دولتی بوده)
    من موقع ثبت نام ارشد، یه نامه از پلیس +10 گرفتم که توش نوشته بود که من از 31 شهریور 1394 تا 31 شهریور 1397 معافیت تحصیلی دارم، که دوره ی ارشد من هم دقیقا همین 3 سال طول می کشه... حالا سوال من اینه که بعد از 31 شهریور 1397 من یه فرصت یکساله تا 31 شهریور 1398 دارم با توجه به ایتکه من بعد از اینکه کارشناسیم از فرصت یکساله استفاده کردم؟
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط avamir نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه سوال خیلی مهم داشتم، ممنون میشم کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه

من بعد از اتمام کارشناسی (5 ساله تموم کردم) از فرجه یه ساله استفاده کردم و بعدش ارشد خودنم. ارشد هم 5 ترمه تموم کردم. آیا میتونم دوباره از فرجه یه ساله بعد از ارشدم استفاده کنم؟ ( بعد از کارشناسی یکبار از فرجه یکساله استفاده کردم، مجددا امکانش هست استفاده کنم یا نه؟)
    سلام
    من هم شرایط مشابه شما رو داشتم تقریبا. لیسانس ۸ ترم + ۲ ترم مرخصی به طول انجامید تا سربازی به تعویق بیفته. از یک سال فرجه بعد از لیسانس هم استفاده کردم موقعی که دنبال کارهای اپلای کردن بودم. موقعی که دنبال گرفتن معافیت تحصیلی واسه ی کارشناسی ارشد بودم، در نامه مدت زمان ۴ سال قید شده بود. یعنی حداکثر ۳ سال واسه ی اتمام تحصیلات و یک سال هم واسه ی فرجه بعد از تحصیلات.
    البته واسه ی من دانشگاه ارشد، خارج از کشور هستش، نمی دونم این هم تاثیر داره یا نه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)