صفحه 54 از 57 نخستنخست ... 44445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

معافیت تحصیلی ارشد من سه ساله بود، که تو دو سال و نیم فارغ التحصیل شدم.
    نمیدونید که چند بار میشه از فرصت یک ساله استفاده کرد؟ محدودیت داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    من هم شرایط مشابه شما رو داشتم تقریبا. لیسانس ۸ ترم + ۲ ترم مرخصی به طول انجامید تا سربازی به تعویق بیفته. از یک سال فرجه بعد از لیسانس هم استفاده کردم موقعی که دنبال کارهای اپلای کردن بودم. موقعی که دنبال گرفتن معافیت تحصیلی واسه ی کارشناسی ارشد بودم، در نامه مدت زمان ۴ سال قید شده بود. یعنی حداکثر ۳ سال واسه ی اتمام تحصیلات و یک سال هم واسه ی فرجه بعد از تحصیلات.
    البته واسه ی من دانشگاه ارشد، خارج از کشور هستش، نمی دونم این هم تاثیر داره یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط avamir نمایش پست ها
    معافیت تحصیلی ارشد من سه ساله بود، که تو دو سال و نیم فارغ التحصیل شدم.
    نمیدونید که چند بار میشه از فرصت یک ساله استفاده کرد؟ محدودیت داره؟
    فکر کنم هر مقطعی این فرصت یکساله رو داشته باشه، زیاد مطمئن نیستم
    آخه من از این فرصت یکساله در لیسانس استفاده کردم و الان هم واسه ی ارشد این فرصت در اختیار من قرار داده شده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    فرصت 1 ساله خواهید داشت.
    تفاوتی بین کسی که پیشتر خدمت کرده یا نکرده نیست، پس از فارغ التحصیلی یا انصراف از تحصیل هر کسی با هر شرایطی 1 سال فرجه تا اعلام آمادگی مجدد به خدمت خواهد داشت.
    توجه داشته باشید که عنوان "مشمول خدمت سربازی" تنها به این معناست که شما باید دوران خدمت اجباری رو سپری کنید و هر فرد ذکور بالای 18 سال "مشمول خدمت" هست مگر اینکه خلافش رو (معافیت) اثبات کنه. از زمانی که شما به پادگان وارد میشید دیگه "مشمول خدمت" نخواهید بود بلکه "مشغول به خدمت" یا "سرباز" هستید.
    قوانین این دو گروه "مشمول" و "سرباز"با همدیگه بسیار متفاوت هستن. برای مثال "مشمول" اگه از خدمت "غیبت" کنه جریمه ش 3 تا 6 ماه اضافه خدمت هست. اما "سرباز" اگه از خدمت "فرار" کنه جریمه ش علاوه بر اضافه خدمت میتونه حبس و حتی رسیدگی پرونده در دادگاه باشه.

موفق باشید
    سلام ... اگر بعد از اتمام کارشناسی از فرصت یک ساله استفاده کرده‌باشیم، و بعد از مدتی خدمت مجدد برای ارشد دانشجو بشویم، آیا بعد از فارق‌التحصیلی ارشد باز هم می‌توان از فرصت یک‌ساله استفاده کرد؟

سلام دوستان
    طول سنوات تحصیلی دورۀ ارشد 6 ترم یا 3 ساله. بعد از این 3 سال یک سری وارد سنوات ارفاقی می شوند که دو ترم (1 سال) هست. می خوام ببینم اگر این سنوات ارفاقی هم طی کرده باشیم باز آن دورۀ 1 سال پس از فارغ التحصیلی به ما تعلق می گیرد؟ یعنی در کل می شود 4 سال طول دورۀ ارشد + 1 سال پس از فارغ التحصیلی. اگر تعلق می گیرد مقررات خروج از کشور در این 1 سال مثل همان 4 سال گذشته است؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Boaback نمایش پست ها
    سلام ... اگر بعد از اتمام کارشناسی از فرصت یک ساله استفاده کرده‌باشیم، و بعد از مدتی خدمت مجدد برای ارشد دانشجو بشویم، آیا بعد از فارق‌التحصیلی ارشد باز هم می‌توان از فرصت یک‌ساله استفاده کرد؟
    سلام
    بله!
    هیچ تبصره ای برای فرجه ی پس از تحصیل وجود نداره.
    به بیان دیگه شما هر بار که از تحصیل فارغ بشین 1 سال فرجه دارید که دوباره به تحصیل برگردید. فارغ از اینکه چندبار تا به حال و چه مقدار از این فرجه رو استفاده کرده باشید.
    پس از هر فارغ التحصیلی، یکسال فرصت خواهید داشت.

Junior Member

سلام

کسی در مورد شرایط دانشجویان دو رشته ای اطلاعی داره؟ مثلا اگه کسی ورودی 91 کارشناسی باشه و رشته اول رو مهر 95 ولی رشته دوم رو 97 فارغ التحصیل بشه وضعیتش چی میشه؟ اگه بنابه طریقی تاریخ فراغت از تحصیل 95 در سیستم نظام وظیفه کذایی ثبت شده باشه هیچ راهی نداره تا مشکل غیبت وی حل بشه؟؟ در صورتی که دانشگاه با تحصیل رشته دوم هیچ مشکلی نداشته و حتی اضافه سنوات هم داده ولی نظام وظیفه به هیچ وجه قبول نمیکنه این قضیه را....
    در حال حاضر فرد مورد نظر پذیرش از استرالیا داره واسه ترم اول 2019 ولی بخاطر غیبتی که در سیستم نظام وظیفه ثبت شده نه میتونه مدرکشو ازاد کنه و نه پاسپورت و ... ( یعنی به ف..ا..ک رفته!)

آیا راه حلی سراغ دارین تا این مشکل حل بشه؟؟

خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی

سلام و با عرض خسته نباشید
    می دونم شاید موضوع تکراری باشه ولی واقعا حیاتی هست. بنده دانشجوی ترم 8 کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری هستم و قصد اپلای برای پاییز 2019 رو دارم. می خواستم ببینم اگر من پروژه پایانی رو نگه دارم واسه ترم 9. آیا اجازه تحصیل در خارج کشور رو از طرف نظام وظیفه دارم؟ آیا مدرکم رو می تونم آزاد کنم (مدرک رو می‌خرم) با توجه به مهلت 1 دسامبر اکثر دانشگاه ها برای پذیرش؟ یعنی به موقع آزاد میشه؟ سپاس فراوان

سلام،
    یکی می‌گفت پنج سال معافیت تحصیلی که برای کارشناسی می‌دن، اگر کسی تا سال چهارم درسش رو تموم کنه می‌تونه یه سال برای ارشد بخونه، ولی اگر تا آخر پنج سال طولش بده دیگه نمی‌تونه برای ارشد بخونه و تا فارغ‌التحصیل شد باید سه‌سوته بره سربازی... آیا این درسته؟!
    البته من یه بار تغییررشته دادم و معافیت جدید برام صادر شده.
    متاسفانه قسمت مشاوره غیرحضوری سایت نظام وظیفه هم خرابه و هم پاسخگو نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط SepehrScience نمایش پست ها
    سلام،
    یکی می‌گفت پنج سال معافیت تحصیلی که برای کارشناسی می‌دن، اگر کسی تا سال چهارم درسش رو تموم کنه می‌تونه یه سال برای ارشد بخونه، ولی اگر تا آخر پنج سال طولش بده دیگه نمی‌تونه برای ارشد بخونه و تا فارغ‌التحصیل شد باید سه‌سوته بره سربازی... آیا این درسته؟!
    البته من یه بار تغییررشته دادم و معافیت جدید برام صادر شده.
    متاسفانه قسمت مشاوره غیرحضوری سایت نظام وظیفه هم خرابه و هم پاسخگو نیست.
    سلام!
    با توجه به تاریخ پرسش شما، امیدوارم که تا به الان جواب‌تون رو گرفته باشید. من صرفاً پاسخ میدم شاید به درد آیندگان بخوره.

به صورت کلی: در حالتی که شما تحصیل‌تون رو در سنوات مجاز به پایان برسونید، یک سال از تاریخ فراغت برای معرفی فرصت دارید. مثلاً مدت تحصیل برای دوره‌ی کارشناسی ۵ سال در نظر گرفته شده. اگر شما ۵ ساله هم درس‌تون رو تمام کنید، یک سال از تاریخ فراغت فرصت دارید خودتون رو معرفی کنید. بنابراین اون صحبتی که در مورد ۴ سال و ۵ سال به شما گفتن صحت نداره. موارد خاصی رو داریم مثل سنوات ارفاقی که من در موردش اطلاعات کاملی ندارم و بنابراین نظری نمیدم. دقت کنید که پاسخ من شرایط معمول رو شامل میشد.

در مورد پرسش‌تون در حالت تغییر رشته: فکر می‌کنم یک مرتبه خوندم که در صورت تغییر رشته، باز هم باید دوره در سنوات مجاز به پایان برسه با در نظر گرفتن تاریخ شروع به تحصیل در رشته‌ی اول. البته این حرف من از یک خاطره‌ی مبهم میاد و ممکنه کاملاً اشتباه باشه. به شما پیشنهاد می‌کنم از پلیس +۱۰ یا نظام وظیفه (به صورت حضوری) سوال‌تون رو بپرسید که پاسخ دقیق داشته باشید. به علاوه اینکه سایت دانشگاه‌ها بعضاً بخش‌نامه‌های معافیت تحصیلیِ به روز نظام وظیفه رو برای دانلود در اختیارتون میذارن. مراجعه به این لینک و بخش معافیت تحصیلی هم می‌تونه به شما کمک کنه.

موید باشید.

Junior Member

سلام
    من یه سوال داشتم. من از یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم برای دکتری پذیرش داشتم و تونستم معافیت بگیرم و برم خارج و الان هم فارغ التحصیل شده ام. سوال من این هست که با توجه به این که فارغ التحصیلی من 5 سال به طول انجامیده است, آیا مشکلی برای سربازی پیش میاد؟ وزارت علوم توی سایتشون زدن دکترای عیرپزشکی 4 سال طول تحصیل هست ولی توی نظام وظیفه زده 6 سال.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)