صفحه 55 از 57 نخستنخست ... 545464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط newElite نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال داشتم. من از یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم برای دکتری پذیرش داشتم و تونستم معافیت بگیرم و برم خارج و الان هم فارغ التحصیل شده ام. سوال من این هست که با توجه به این که فارغ التحصیلی من 5 سال به طول انجامیده است, آیا مشکلی برای سربازی پیش میاد؟ وزارت علوم توی سایتشون زدن دکترای عیرپزشکی 4 سال طول تحصیل هست ولی توی نظام وظیفه زده 6 سال.
    سلام
    موقعی که برای کارهای معافیت تون اقدام می کردین، بعد از سپردن وثیقه، یه نامه از اداره نظام وظیفه خطاب به وزارت علوم بهتون دادن که واسه بقیه مراحل مثل آزاد کردن مدارک دانشگاه، گرفتن گذرنامه، .... اقدام کنین. این نامه رو اداره ی اعزام وزارت علوم از شما می گیره، ولی احتمالا اسکن اش رو داشته باشین که فکر کنم میشه از سامانه ی نشاء هم اسکن اش رو دانلود کرد. در اون نامه حداکثر مهلت داده شده به شما قید شده
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

Junior Member

ممنون من از فبل گذرنامه داشتم چون اول واسه فوق رفتم بعدش برای دکتری. ولی اصلا این نامه رو یادم نمی یاد و توی نشاء هم ثبت نام نکردم چون تا جایی که یادم می آد واسه فوق لازم نبود هیچ سامانه ای ثبت نام کنیم (سال 89) زمان آغاز دکتری هم (92) یادم هست توی یه سامانه درخواست رو بارگذاری کردم (اسمش ثریا یا یه چیزی توی همین مایه ها بود) و بعد وزارت علوم یک نامه داد واسه نظام وظیفه و بعدش اونا هم فوق رو به دکتری تبدیل کردن و نامه دادن واسه اداره گذرنامه واسه اجازه خروج. این نامه ای که شما می گید رو اصلا به من نداند. یا دست کم من یادم نمیاد.

Junior Member

این رو سازمان نظام وظیفه نوشته:
    13- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟

جواب : برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.

سلام - من سرباز هستم و دانشگاه آزاد میرم - 4 سال دانشگاهم تموم شده و نصف واحدهام پاس شده - دانشگاه میگه باید وضعیت تحصیلیمو معین کنم و دیگه نمیتونم معافیت تحصیلی بگیرم ، از طرفی شرایط معافیت کفالت رو هم دارم و میتونم برای اون هم اقدام کنم. اما دانشگاه میگه من دیگه دانشجو نیستم و باید وضعیت تحصیلیمو معین کنم که دانشجو يا فارق التخصيل يا ديپلم هست . میگه باید معافی بیاری....نظام وظیفه هم میگه وضعیت تحصیلیت چیه....الان گیر کردم انگار تنها راه اینه که انصراف بدم و بعنوان دیپلم معافی بگیرم و همه سالهایی که دانشگاه رفتم به هدر میره..آیا راهی هست که از این شراط نجات پیدا کنم وقتم تلف نشه و هم بتونم معافیت کفالتم رو بگیرم هم ادامه دانشگاهم رو بدم؟

Junior Member

سلام
    من در تاریخ ۱۴/۶/۹۶ از دوره کارشناسی فارغ التحصیل شدم و اردیبهشت ۹۷ کنکور ارشد دادم و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم….
    ثبت نام اینترنتی دانشگاه ۱۸/۶/۹۷ بود و من پول رو واریز کردم و ثبت نام کردم…
    امروز که موعد تحویل مدارک بود متوجه شدم باید تا ۱۴/۶/۹۷ دفترچه پست میکردم در حالی که من تصور میکردم صرفا قبولی در دانشگاه کفایت میکند!!!
    حالا دانشگاه میگه باید وضعیت نظام وظیفه ات مشخص بشه
    راه حلی برای من وجود داره؟آیا بخشش غیبت سهوی وجود داره؟اگه ممکنه راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من موقع ثبت نام ارشد، یک نامه از پلیس +10 گرفتم که توش زده بود از 31 شهریور 94 تا 31 شهریور 97، من معافیت تحصیلی دارم (یعنی 3 ساله).
    من نتونستم از پایان نامم تا 31 شهریور 97 دفاع کنم، به خاطر همین یک نامه از دانشگاه گرفتم و بردم پلیس +10 و به من تا تاریخ 30 بهمن 97 معافیت تحصیلی دادند.
    من تا آخر آبان 97 فارع التحصیل می شم. سوالم اینه که بعد از این تاریخ من فرجه یکساله دارم یعنی اگه 30 آبان 97 فارغ التحصیل بشم تا 30 آبان 98 مهلت معرفی دارم؟
    با تشکر

Junior Member

سلام و خسته نباشید. 9 سال از گرفتن آخرین مدرک من که دیپلم است می گذرد. من 3 سال پیش از سوی دانشگاه از تحصیل محروم شدم به خاطر اینکه مشمول خدمت سربازی شدم. آیا الان با اخراج از دانشگاه می توانم با توجه به اینکه 9 سال از آخرین مدرک تحصیلی ام می گذرد برای خرید سربازی اقدام کنم؟ متشکرم.

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد روزانه هستم. علاوه بر سه سال نظام وظیفه یک سال دیگه هم سنوات ارفاقی گرفتم از نظام وظیفه و تا 31 شهریور امسال معافیت تحصیلی من تمدید شد.اما متاسفانه موفق به دفاع از پایان نامه و فارغ التحصیلی نشدم. تو سایت نظام وظیفه دیدم که اگه توسنوات ارفاقی کسی موفق نشه فارغ التحصیل بشه میتونه با درخواست دانشگاه تو یک سالی که وقت داره جهت معرفی خودش به نظام وظیفه فارغ التحصیل بشه. ولی نظام وظیفه رفتم جواب درستی ندادن. یکی میگه اگه تو سنوات ارفاقی باشه شش ماه بعد اتمام معافیت تحصیلی باید اقدام کنی یکی میگه یک سال فرصت داری. من با فرض اینکه اخراج بشم و تاریخ اخراجم اخر شهریور بخوره چقدر وقت دارم تا معرفی؟ اگه یک ترم دیگه سنوات ارفاقی بگیرم چقدر وقت دارم بتونم دفاع کنم و فارغ التحصیل بشم؟! اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه.

البته من قصدم این بود انصراف بدم و مجدد کنکور ارشد بدم چون از لحاظ اموزشی ترم 6 هستم و دو ترم منتظر رای کمیسیون بودم که جزو سنوات تحصیلیم محسوب نشده. ولی نظام وظیفه ظاهرا به دانشگاه کاری نداره و میگه تعداد سال هایی که معافیت تحصیلی داشتم ملاکه. بنظرتون هیچ راهی وجود نداره (مثلا نامه از دانشگاه که من از نظر اموزشی ترم 6 هستم) که من بتونم انصراف بدم و بتونم مجدد کنکور شرکت کنم؟

دوستان من ارشدمو 7 ترمه تموم کردم، یعنی یک نیم سال سنوات استفاده کردم
    آیا یک سال فراغت تحصیلی شامل من می شود؟

دوستان کسی اطلاع داره اگر ایست خدمتی زده باشیم باید آموزشی رو دوباره بریم یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)