صفحه 6 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 187

موضوع: تجـــــــربیات آزمون 9 فوریه 2013

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : تجـــــــربیات آزمون 9 فوریه 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط Edla نمایش پست ها
    یکی از سوالات ریاضی یادم آمد:
    یک هشت ضلعی کشیده بودند و داخلش یک مثلث بود، بعد فقط گفته بود هر ضلع 8 ضلعی، 1 هست. مساحت مثلث اون وقت چه جوری از توش در میومد؟
    دوست من از زاویه یابی!
    یعنی هر زاویه 135درجه میشد تو هشت ضلعی و در واقع چون یک ضلع(وتر مثلث کوچک)که همون ضلع 8ضلعی هست 1 هستش پس ضلع مثلث رادیکال 2تقسیم بر دو میشد...پس یکی از اضلاع مثلث مطلوب ما (1+رادیکال دو تقسیم بر دو+رادیکال2تقسیم بر دو)یعنی 1+رادیکال دو...ضلع دیگه هم یک...حالا داریم جواب رو...این دو عدد رو ضرب کن تقسیم بر دو
    (1+رادیکال دو)*1تقسیم بر دو..
    چون نمیشه شکل کشید همین رو توضیح دادم
    در هر حال باید ابتدا زاویه پیدا میکردین و گرنه به این راحتی حل نمیشد
    زیاد به سوالات فکر نکنید
    قرمز باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Tele-Communications at UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya177 نمایش پست ها
    نگفته بود فرقی نداره، به نطرم گفته بود هر دو حالت LRL , RLR قابل قبوله.
    که این باعث ضرب یه جایگشت 2 تایی در جواب میشه.
    اگه اشتباه میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    بله سوال همینطور بود، حالا اگه شما با یک عدد کم مثلا ۱ تا ۳ حساب کنین و جایگشت معمولیش رو حساب کنین هم ۱۲۳ توی حالتها هست و هم ۳۲۱. بنابرین نیازی به ضربدر ۲ نبود.
    .The Reality is not always the Beauty and the Beauty is not always the Reality, as well

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Tele-Communications at UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من از زاویه یابی!
    یعنی هر زاویه 135درجه میشد تو هشت ضلعی و در واقع چون یک ضلع(وتر مثلث کوچک)که همون ضلع 8ضلعی هست 1 هستش پس ضلع مثلث رادیکال 2تقسیم بر دو میشد...پس یکی از اضلاع مثلث مطلوب ما (1+رادیکال دو تقسیم بر دو+رادیکال2تقسیم بر دو)یعنی 1+رادیکال دو...ضلع دیگه هم یک...حالا داریم جواب رو...این دو عدد رو ضرب کن تقسیم بر دو
    (1+رادیکال دو)*1تقسیم بر دو..
    چون نمیشه شکل کشید همین رو توضیح دادم
    در هر حال باید ابتدا زاویه پیدا میکردین و گرنه به این راحتی حل نمیشد
    زیاد به سوالات فکر نکنید
    قرمز باشین
    دقیقا درسته...
    .The Reality is not always the Beauty and the Beauty is not always the Reality, as well

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط iripilot نمایش پست ها
    بله سوال همینطور بود، حالا اگه شما با یک عدد کم مثلا ۱ تا ۳ حساب کنین و جایگشت معمولیش رو حساب کنین هم ۱۲۳ توی حالتها هست و هم ۳۲۱. بنابرین نیازی به ضربدر ۲ نبود.
    آفرین دوست من
    این سوال تله بود و ضربدر دو نیاز نداشت
    سوال بسیار جالبی بود حتی خودش از کلمه combinationاستفاده کرده بود واسه گمراهی ولی در اصل permutationبود
    دوستان لطفا پیگیری سوالات را تمام کرده و به بحث کلی بپردازند تا باعث گمراهی نشود
    قرمز باشین

Member mehdi_mo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    AUT-Structural Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط iripilot نمایش پست ها
    سوال گفته بود 'Either right-left-right or left-right-left' برداشت من این بود که یکی از این حالات منجر به باز شدن قفل میشه یعنی دو حالت برای رمزگذاری وجود داره، پس 2*160*159*158 رو انتخاب کردم.
    “Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving”
    Albert Einstein

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

من جواب اون سوال 6 ضلعی رو رادیکال 3 به روی 2 انتخاب کردم. قاعده که طبق صورت سوال 1 بود و چون زاویه قائمه داشتیم، نسبت اضلاع، x, x root 3 , 2x بود. پس رادیکال 3 ضربدر یک به روی 2 به نظرم جواب بود. ولی اون سوالی که دوتا خط موازی بودن و یک خط اونها را قطع کرده بود و پرسیده شده بود که چند نقطه با این سه خط equidistant هستند رو متوجه نشدم باید چکار کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    من هم با بی دقتی همین اشتباه رو کردم. الان دیگه نمره ما بستگی به لطف و کرامت مصححین ای تی اس داره
    من هم همين اشتباه رو کردم. اميدوارم که لطف و کرامت مصححين زياد باشه.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alved نمایش پست ها
    من جواب اون سوال 6 ضلعی رو رادیکال 3 به روی 2 انتخاب کردم. قاعده که طبق صورت سوال 1 بود و چون زاویه قائمه داشتیم، نسبت اضلاع، x, x root 3 , 2x بود. پس رادیکال 3 ضربدر یک به روی 2 به نظرم جواب بود. ولی اون سوالی که دوتا خط موازی بودن و یک خط اونها را قطع کرده بود و پرسیده شده بود که چند نقطه با این سه خط equidistant هستند رو متوجه نشدم باید چکار کنم.
    دوست من جواب درست رو من توضیح دادم صفحه قبل(رادیکال2+1)/2جواب سوال بود مطمین باشین
    دوست من هشت ضلعی بود نه شش ضلعی (اوکتاگون)
    قرمز باشین

Junior Member

توصیه به همه دوستان، کتاب official guide رو حتما بخونن به خصوص مثال هاش برای کوانت و آنالیتیکال و اصطلاحات ریاضی و هندسی و آمارش که واقعا مهمه که یه نگاهی بندازید
    در کل رایتینگ و کوانت آسان تر از تصورم بودند (کوانتها رو 15 دقیقه وقت اضافه آوردم) ولی من که فقط 800 لغت بارونز رو اون هم نه کامل خونده بودم وربالش برام خیلی سخت بود.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mnarges نمایش پست ها
    من صورت سوال دقیق یادم نیست ولی یادمه به ترتییب سنها را X و X+1 و X+2 در نظر گرفتم و طبق همون اطلاعات مساله x را به دست آوردم که میشد 3 و چون سن بزرگترین فردا میخواست باید 3 را با 2 جمع میکردیم چون اول مساله فرض من این بود که سن بزرگترین فرد X+2 هست و به این ترتیب جواب نهایی میشد 5. دوستانی که میگن 6 جوابه امکانش هست راه حلشونا بگن با صورت دقیق سوال؟
    سؤال این بود که میانگین سن سه نفر در ۱۰ سال دیگه سه برابر میانگین سن الانشون هست و سنشون هم متوالی هستش. سن بزرگترین فرد چقدره؟
    از همین روش باید استفاده میکردید ولی انگار جواب آخر رو اشتباه به دست آوردید. در ضمن میشد بدون معادله هم این سوال رو حل کرد. کافی بود یک عدد کمتر از هر گزینه رو با ۱۰ جمع میکردید و میدید که بر ۳ بخش پذیر هست یا نه، اگر بود میتونست جواب سوال باشه. کلا ۲ گزینه اینجوری بودند (۳ و ۶). و خیلی راحت از بین اون ۲ تا با یه جمع و تقسیم ساده جواب رو پیدا میکردید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)