صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاء نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

Junior Member dri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

پیش فرض پاسخ : مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاء نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

سلام . من 11 می در موسسه امیر بهادر امتحان تافل دادم و نمره کل 109 را کسب کردم.
    تصمیم گرفتم چند نکته را برای مشاوره بنویسم شاید به درد بقیه هم بخوره:

1. شما باید سطح زبان خوبی داشته باشید و این یک شبه حاصل نمی شه ولی می تونید با غرق کردن خودتون در زبان انگلیسی در مدت کوتاه تری سطح زبانتان را بالا ببرید پس علاوه بر خواندن کتاب های تافل به شبکه های انگلیسی زبان گوش بدهید. فیلم ببینید. موسیقی گوش کنید. متن های آزاد در اینترنت و دیگر کتاب ها را بخوانید.

2. برای انتخاب کتاب: بهترین کار اینه که کتاب اصلی ETS را یک دور بخوانید و با سی دی اش آزمونهایش را حل کنید تا یک خودآزمایی کرده باشید. کتاب دومی که حتما باید خوانده بشه بارونز هست که تمرینات مشابه آزمون اصلی طراحی شده و تست اول کتاب به شما کمک می کند سطح خودتان را بسنجید. حالا می توانید برنامه ریزی کنید که چه تاریخی تافل بدهید و آیا نیاز به معلم و کلاس دارید یا خیر و اگر بله در چه مهارتی؟

3.
    a-من در بخش writing ضعیف بودم برای همین فقط در این بخش کلاس رفتم. نکته اصلی ای که در این کلاس یاد گرفتم استفاده از template بود. شما باید موضوعات را دسته بندی کنید. مثلا argumentative-compare and contrast,و... بعد برای خودتان چهار پارگراف در نظر بگیرید. introduction,my view,critics view, an example,conclusion یا introduction/agreement,why I agree,why others disagree, conclusion حالا یک یا دو جمله کلیشه درست می کنید تا سر امتحان تا موضوع را دیدید سریع سر خط هر پاراگراف را بنویسید. بعد سر فرصت موضوع را موشکافی کنید. برای مثال:
    یک موضوع argumentative دارید. (یکی از موضوعات کتاب دلتا
    Some people think that we learn our most important lessons in school. Others think that the knowledge we acquire outside of school is the most important. Which view do you agree with?

پاراگراف اول: هیچ شکی نیست که.............موضوع درستی است و برای اثبات آن دلایل زیادی هست. مثل...1.....و ....2......البته بعضی ها هم مخالفند و می گویند......3.......
    پاراگراف دوم:مهم ترین دلیلی من فکر می کنم این موضوع درست است این است که.......1.......علاوه بر این.2.......
    پاراگراف سوم: البته در مقابل بعضی ها فکر می کنند.......3.........
    پارگراف آخر: در پایان با توجه به...1....و ....2..... من عقیده دارم این موضوع درست است.

3b. هرگز از کلیشه های فرد دیگری استفاده نکنید. خودتان برای دسته بندی کلی با توجه به سطح زبانتان یکسری کلیشه بسازید.
    3c. در سایت و کتاب ETS چندین نمومه موضوع سال های قبل هست حتما آنها را تمرین کنید.
    3d.تمرین writinig را با کامپیوتر انجام دهید. تا تایپ تان سریع شود.
    3e.قسمت writing+listening نسبتا ساده است فقط کافیست چندین نمونه تمرین کنید. نکات readingرا به صورت کد برای خودتان بنویسید. نکات listening را حین گوش کردن کد وار جلوی قبلی ها بنویسید. حالا با توجه به سوال دو قسمت را ادغام کنید.
    intro: متن و شنیدار درباره چی بود؟
    first اولین نکته ای که دو قسمت با هم فرق دارند/یا همدیگر را تایید می کنند.
    second دومین نکته ای که دو قسمت با هم فرق دارند/یا همدیگر را تایید می کنند.
    Third سومین نکته ای که دو قسمت با هم فرق دارند/یا همدیگر را تایید می کنند.
    نیازی به نتیجه گیری هم نیست.

Junior Member dri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

پیش فرض پاسخ : مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاع نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

4. بخش reading واقعا ساده تر از IELTS است و تله خاصی ندارد و معمولا با تمرین کتاب بارونز. دلتا و کمبریج(سخت تر از دو تای قبلی) راحت نمره می آورید.
    5. برای اسپیکینگ برای خودتان تایم بگیرید و صداتون را ضبط کنید. موقع لکچر ها نت بردارید ولی خلاصه. با یه کم تمرین دستتون می اید که چند تیپ سوال بیشتر نیست . (اگه وقت شد بعدا بیشتر توضیح می دهم.)
    6. من listening ام خیلی خوب بود. توصیه خاصی غیر از تمرین و تمرین و تمرین ندارم.
    7. حتما و حتما آزمون آزمایشی بدهید. من در همین موسسه دو هفته قبل آزمون اصلی، آزمون آزمایشی دادم و فهمیدم که writing وقت کم می یارم ولی مهارت های دیگه ام خوبه. پس دو هفته آخر روزی 3 تا writing تایپ کردم و خدا را شکر روز امتحان وقت کم نیاوردم.(از هزینه آزمون اصلی کم تر و بسیار مفید است!!!!)
    8. در آزمون اصلی در نزدیک های پایان تایم با روشن خاموش شدن صفحه بهتون alarm می ده. نترسید. من که قلبم گرفت فکر کردم وقتم تموم شده!!!! سر دو تا سوال آخری reading تپش قلب گرفتم.
    9. به خودتان اعتماد داشته باشید. هر چیزی شدنی ست. موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاء نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

سلام برای بالا بردن نمره تافل برای رساندن نمره از 100 به 110 این درسته که متن هر قدر طولانی تر باشه نمره اش بیشتر میشه؟ یعنی اگه هیچ محدودیت از لحاظ تعداد کلمات برای متن قایل نشیم این کار درسته؟ یا شاید نمره کسر شه به خاطر زیاد نوشتن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Meer نمایش پست ها
    سلام برای بالا بردن نمره تافل برای رساندن نمره از 100 به 110 این درسته که متن هر قدر طولانی تر باشه نمره اش بیشتر میشه؟ یعنی اگه هیچ محدودیت از لحاظ تعداد کلمات برای متن قایل نشیم این کار درسته؟ یا شاید نمره کسر شه به خاطر زیاد نوشتن؟

ربطى به تعداد كلمات نداره، براي سوال independent من با 450 كلمه fair شدم و دوستم در همون جلسه و با ٣٥٠ كلمه، Good شد

پیش فرض پاسخ : مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاع نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

سلام دوست عزیز .. شاید سوالم خیلی کلی باشه و انتظار جواب دقیق یه انتظار بی جایی باشه .. اما می خواستم بدونم کسی که (خودم) توی نمونه های تی پی او !! TPO ریدینگ رو 9 الی 10 تا غلط بزنه و لیسنیگ رو همین حدود مثلا ماکزیمم 10 تا غلط داشته باشه .. می تونه به آوردن نمره حداقل 25 توی هر بخش امیدوار باشه ؟! البته خودم در بعضی از امتحانای تی پی او ریدینگ حتی 3 یا 4 تا غلط هم داشتم همینطور که در لیسنیگ مثلا 3 تا غلز هم داشتم ! که تعدا اون تست ها هم کم نیوده .. حالا در بدترین حالت ممکن اگر فرض کنیم در هر دو اسکیل 10 تا غلط داشتهد باشم .. می تونم شانسی برای 25 در هر دو اسکیل داشته باشم یا خیر ؟ با توجه به نگرانی های قبل از امتحان ممنون میشم پاسخ دهید.
    نمره حداقل 100 می خوام .. از اسپیکینگ و رایتینگ خیالم راحته ..

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

سلام دوست عزیز:
    به نظر من readingها و listeningهای تی پی او سخت تر از آزمون اصلی هستش. در واقع باید بگم دشواری readingها شاید یکی باشه ولی سوالات readingهای تی پی او سخت تر از آزمون اصلی هستش و روی جزئیات بیشتر کار میکنه. در مورد listening هم باشد بگم، تی پی او لکچرهاش خیلی جزئیات زیاد داره، من یادمه وقتی می خواستم نت برداری کنم، نصف صفحه آ4 کامل پر می شد، ولی امتحان اصلی اینطور نیست و لکچرها اینقدر جزئیات نداره.
    پس در مجموع فکر کنم راحت بتونید از این دو بخش نمره مورد نظر رو بیارید . . .
    موفق و مؤید باشید
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil(Geotechnical) Engineering Iran University of Science and Technology-M.Sc.

با سلام
    من تا حدودی از اطلاعات این سایت استفاده کردم و به همین دلیل میی خوام تجربیاتمو بنویسم تا شاید به درد بچه ها بخوره....
    November 2014, Total:111, R:25, L:29, S:29, W:28 نمرات من:

R: خواندن و کار کردن روی متن های ریدینگ TPO بسیار مفیده به نظرم چون سبک سوالات خیلی به تافل نزدیکه...پس به جای کتاب های عجیب و غریب روی TPO حتما تمرکز کنید و بعد شد چیز های دیگه رو هم بخونید... منون NOTEFULL هم در باره ی سبک سوالات، اطلاعات کلی خوبی می دهد...

L: من سعی می کردم هر روز به چیزی گوش کنم و بررسی کنم...برای این کار مجدد tpo خوبه چون خودش متن لیسینگ هم داره...گوش کنید دو سه بار بعد با متن موجود چک کنید...گوشتون رو عادت بدید... فیلم هم خوب و مفیده...من چند تا از فصل های friends رو دیدم...سریاله جالبیه....مهرت شما و تمرین شما باید زیاد باشه...اخراش سوالا رو حدس میزنید قشنگ...من اعتقاد دارم تو چند وقت اخیر لیسینگ های تافل سطحش با قبل یکی هستش اما سوالاتش سخت تر شده و یکم غمق گرفته پس باید منطق و درک داشته باشید...تو نوت برداشتن شورشو در نیارین...یادتون باشه قراره شما "متوجه بشید" نه اینکه مشق بنویسید...شد فارسی شد شکلی شد هرچی فقط یه چیزی باشه مطالب یادتون نره...اولویت با متوجه شدنه عزیزان نه با نوشتن...این مطلب رو هیشکی به من نگفت و سرش فکر کردم و خودم این تصمیمو گرفتم..نوت هامو کم کردم و دقت رو بالا بردم...جواب داد...

S: روز ازمون هرچه روحیتون بالاتر باشه و بیشتر جوگیر بشید تو این بخش بهتره...راحت باشید...تو خونه تمرین زیاد بکنید...من به صدای بچه های سال قبل گوش کردم که نمره بالا گرفته بودن...از لهجه هاشون حوشم نیومد و گفتم من از اینا بهترم...خیلی روحیه گرفتم...حتما به صدای بچه های دیگه که نمره بالا گرفتن گوش کنید...انگلیسی رو فارسی صحبت نکنید،خیلی زشته اون جوری، انگلیسی یه زبان دیگه است، روی لحن یه کم فکر کنید، به صدای خودتون گوش کنید، تو فیلما و متون حواستون به صدا ها و تلفظ ها باشه... تمپلیت های متفاوت بگید... مدام یک کلمه رو تکرار نکنید و به قضیه از زاویه های مختلف نگاه کنید مثلا ایراد یا حسن ها تو ن 2 یا 3 چیز متمایز باشه... pdf هایی که هستن و توش سوال و جواب تافل ها و tpo هستن رو فوله فول باشید...هم تو sو هم توw بهتون ایده میدن... من ایده داشتم برای سوالای یک و دو و خیلی خوب گفتم...بقیه رو هم خیلی با اعتماد به نفس و بدون مکث و با جوگیری کامل کفتم...همچین حس میگردم وسط تگزاسم...فقط صداتونو بلند نکنید خیلی و به حقوق دیگران هک لطفا احترام بگذارید...

W: اگر باهوش باشید اسون ترین و گلابی ترین قسمت تافل همینه...من یه تمپلیت جدید ساختم که مال خودم بود و مخلوطی از چندین نوشته و یکم هم اضافه کردم... ترکیبات جدید و ساختار های نوین بسازید برای خودتون و تو اون غالب تمرین کنید تا سریع باشید...من به ترتیب 276 و 574 کلمه نوشتم تو این بخشی...

براتون از ته دلم ارزوی موفقیت دارم...امیدوارم بهترین اتفاقات براتون رقم بخوره... ما حق تشکر را خواستیم به جا اورده باشیم...ایمیل رو هم می خواستم بنویسم که فکر کنم ممنوع هستش...
    خداحافظ

Junior Member darya69 آواتار ها

سلام
    میشه بگین منظور از این پ ی ش ب ی ن ی چی هس اصن؟؟ لینکایی که دادن تو این فروم مطالبتش حذف شده. ممنون میشم

Junior Member

سلام بچه ها این لیسینینگ تکراری چیه؟ از کجا بگیرم

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Meer نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    ربطى به تعداد كلمات نداره، براي سوال independent من با 450 كلمه fair شدم و دوستم در همون جلسه و با ٣٥٠ كلمه، Good شد
    طولانی بودن نوشته باعث بالاتر رفتن نمره می‌شه و کاملاً ارتباط داره.
    ولی این به این معنی نیست که فقط همین مهمه.
    این که کسی با تعداد کلمات کمتر نمره‌ی بهتری می‌گیره به این معنیه که ساختار، سطح گرامر، گستردگی واژگان، پیوستگی و جریان فکر بهتری داشته نوشته‌اش. و اگه همین نوشته رو می‌تونست طولانی‌تر کنه نمره‌اش از همین هم بیشتر می‌شد.
    زیاد نوشتن هم باعث کسر نمره نمی‌شه چون توی محدودیت زمانی به هر حال از حدی بیشتر نمی‌شه نوشت.
    فقط فراموش نکنید که افزایش طول نوشته به قیمت پایین اومدن کیفیت نباید باشه.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)