صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاء نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

پیش فرض پاسخ : مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاء نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    طولانی بودن نوشته باعث بالاتر رفتن نمره می‌شه و کاملاً ارتباط داره.
    ولی این به این معنی نیست که فقط همین مهمه.
    این که کسی با تعداد کلمات کمتر نمره‌ی بهتری می‌گیره به این معنیه که ساختار، سطح گرامر، گستردگی واژگان، پیوستگی و جریان فکر بهتری داشته نوشته‌اش. و اگه همین نوشته رو می‌تونست طولانی‌تر کنه نمره‌اش از همین هم بیشتر می‌شد.
    زیاد نوشتن هم باعث کسر نمره نمی‌شه چون توی محدودیت زمانی به هر حال از حدی بیشتر نمی‌شه نوشت.
    فقط فراموش نکنید که افزایش طول نوشته به قیمت پایین اومدن کیفیت نباید باشه.
    متشکرم از توضیحتون. بله کاملا درسته. فرض اینه که شما با همون سطح گرامر و نوشتار کلمات رو افزایش بدید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مجموع پند و اندرز ها برای ارتقاء نمره از 100 به 110 (سطح زبان: نسبتا پیشرفته)

من قبل امتحان تافل ام فک میکردم نمرم بین ۹۰ تا ۱۰۰ باشه اما خدا رو شکر ۱۰۹ شدم
    احساس میکنم دلیلش شرکت تو آزمون های آزمایشی و اینکه پیشرفت خودم رو قدم به قدم دیدم بود.
    به نظرم برای نمره حدود ۱۱۰ باید حداقل یه مدتی زندگی تون رنگ و بوی تافل بگیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed_had نمایش پست ها
    من قبل امتحان تافل ام فک میکردم نمرم بین ۹۰ تا ۱۰۰ باشه اما خدا رو شکر ۱۰۹ شدم
    احساس میکنم دلیلش شرکت تو آزمون های آزمایشی و اینکه پیشرفت خودم رو قدم به قدم دیدم بود.
    به نظرم برای نمره حدود ۱۱۰ باید حداقل یه مدتی زندگی تون رنگ و بوی تافل بگیره.
    تبریک بابت نمره بالایی که بدست آوردید و تشکر بابت راهنماییهای خوبتون. فقط یک نکه رو من متوجه نشدم منظورتون از شرکت در آزمونهای آزمایشی چیست. آیا همون تی پی او هاست یا آزمون آزمایشی رو در مرکز خاصی شرکت کردید؟

دوستان به نظرتون اگر من رایتینگ دومم در حد 500 الی 550 کلمه باشه میتونهن صرفا بخاطر طولانی بودن نمرم رو کمم کنن؟

Junior Member

سلام

من 15 دسامبر 2018 آزمون دادم و از اونجا که این تاپیک به نظرم خیلی کمکم کرد تصمیم گرفتم من هم تجربم رو بنویسم
    این تجربه رو برای کسایی مینویسم که اصلا وقت ندارن -مثلا 2 یا 3 هفته - سطح زبان کلی نسبتا خوبی دارند و نمره ی بالای 104 میخوان

نمره من : ریدینگ 29 - لیسنینگ 30 - اسپیکینگ 26 - رایتینگ 26

اورآل: 111

من کلا یک ماه برای آزمون وقت گذاشتم. به طور متوسط احتمالا روزی 4 ساعت.
    سطح زبانم به نظر خودم قبل آزمون خوب بود ولی نه عالی. مثلا فرندز یا سریال عادی دیگرو میتونم به راحتی ببینم بدون زیر نویس اما یک فیلم سنگین رو نه.

اولین پیشنهاد من اینه که پست اول این تاپیک رو حتما بخونید. با اینکه فکر میکنم مال چندین سال پیشه اما نظراتش هنوز کاملا درستن.

ریدینگ :ققط و فقط TPO!
    اگر سطح کلی زبانتون خوبه و وقت خیلی زیادی ندارید به نظر من اصلا سراغ کتاب ها نرید.به طور کلی ریدینگ با تمرین بهتر میشه و بهترین منبع تمرین هم TPO هان
    بهترین کار اینکه TPO هارو از 20 شروع کرد و تا اخر زد.من هر آزمون رو میدادم و بالافاصله جواب هارو نگاه میکردم و میدیدم غلطم چی بوده.

اولین آزمون رو 20 زدم فکر میکنم. بعد از اینکه دستم اومد مدل سوال ها چطوره رسید به 22- 23.
    بعد از یکم دیگه تمرین و اینکه فهمیدم باید تک تک جملات رو با دقت بخونم تی پی او های اخر به 26-27 رسیدم. بعد از تصحیح فهمیدم معمولا بیشتر غلط هام سوال ها معنای کلمه بودن.
    من وقت نداشتم کتاب لغت بخونم و فقط دو روز آخر کلمات TPO های قبلی ( که فایل سرجمعش در پست اول هست - حتما دانلود کنید!) رو خوندم و ریدینگم از 26 شد 29!
    آزمون من به نظر خودم از تی پی های آخری راحت تر بود.

ناگفته نماند توی TPO ها چندتا آزمون بد هم داشتم حتی یکی کمتر از 20. اما در نهایت و قبل از آزمون فقط با تی پی او زدن متوسطم همون 26-27 شد.
    -اگر وقت بیشتری داشتم باز هم سراغ کتابای ریدینگ نمیرفتم و به جاش بیشتر لغت میخوندم!
    --برای حفظ کردن لغت میتونید از سایت ممورایز استفاده کنید.

لیسنینگ:
    من لیسنینگ مشکلی نداشتم و بازهم فقط با تی پی او ها از 24 25 رسیدم به 29-30

اسپیکینگ:
    نوتفول!
    من طبق تمپلیت های نوتفول عمل کردم و راضی بودم. نکاتی که به مرور متوجه شدم و به نظرم خیلی مهم هستن:
    - نیازی نیست کاملا مطابق نوت فول هم باشید. مثلا برای دو تمرین اول ممکنه کلا یک مثال بزنید یا ممکنه به جای مثال زدن جوابتون رو بیشتر توضیح بدید
    - برای یک نمره 25 به بالا نیازی نیست اصلا پرفکت باشید! من خودم بعد از هر تمرین کلی از خودم ناراضی بودم و ایراد میگرفتم! روز آزمونم هم اصلا بهترینم نبودم! گاهی تپق زدن، گیج شدن یا فراموش کردن برای هم پیش میاد.
    - به جای اینکه خیلی سریع حرف برنید سعی کنید شمرده اما با تپق کمتر صحبت کنید!
    -برای همه سوال 3 و 5 برخلاف حرف نوت فول که تاکید میکنه باید تمام نکات رو بگید به نظر من خیلی بهتره سعی کنید همونقدری که میتونید رو با یک ساختار واضح و درست بگید و سر موقع حرفتون رو تموم کنید. سوال 5 در واقع نظر شمارو داره میپرسه پس اصلا نیازی نیست تموم نکاتی که شنیدید رو بگید. سوال 4 و 6 رو نوت فول هم تاکید میکنه که نیازی همه نکات رو بگید.
    - به طور کلی ایرانی ها لهجه خیلی خوبی دارند برای همین باور کنید شما بهتر از چیزی هستید که فکر میکنید!

رایتینگ:باز هم نوت فول! اما با یکم تغییر

تسک یک برای من کاملا نوت فول بود.

تسک دو استراکچر نوت فول کاملا عالیه اما یکم اگر از کلمات پیچیده تری استفاده کنید بهتره. منظورم کلمه تخصصی نیست منظورم اینکه به جای مثلا very بگید extremely یا exceedingly
    من یه لیست از 10 15 تا لغت اینجوری داشتم که عادت کنم توی متن استفاده کنم.
    تمپلیت پاراگراف شروع رو هم میتونید یکم پیچیده تر کنید. این کار رو میتونید با خوندن رایتینگ یک نفر که نمره بالایی گرفته به راحتی انجام بدید.
    گرامر به نظر من نخونید و اگر جایی شک داشتید توی همون تمرین کردن بعد از آزمون اون گرامر خاص رو چک کنید - کتاب Grammar in use - Intermediate از Cambridge کتاب خوب و خلاصه ایه واسه وقتی میخواین یه چیزی رو چک کنید.
    در نهایت سعی کنید لغت بیشتری بنویسید. من برای تسک دو 620 لغت نوشتم.
    من هر یکی دوروز یک رایتینگ مینوشتم و خودم هم به کمک گرامرلی تصحیح میکردم. اگر کسی رو دارید که براتون تصحیح کنه که چه بهتر و گرنه خودتون بکنید و مطمئن باشید مفیده.

آخرین و شاید مهمترین تجربه من اینه که اصلا استرس نداشته باشید. شاید اگر مثل من چند هفته فقط وقت خوندن داشته باشید همش نگران این باشید که بقیه کلی وقته دارن کار میکنند، کلی کتاب خوندند، یا تمام کتاب های لغت رو حفظ شدند. این استرس ممکنه باعث بشه همون تایمی هم که دارید رو استفاده نکنید. اما زبان مهارتی نیست که با چند ماه یا یک سال خوندن به دست بیاد بلکه اگر شما در مدت طولانی به یک سطح زبان خوب نسبی رسیده باشید با همون چند هفته میتونید به عالی تبدیل شید. به خودتون همش حس خوب بدید و تلقین کنید که میتونید. یادتون باشه شما نیتیو اسپیکر نیستید و قرار نیست پرفکت باشید و مصحح های تافل هم این رو میدونند!

هی دنبال منبع نگردید و باور کنید که نوت فول ( فایل کاملش رو دانلود کنید) و تی پی او ها کاملا کافی هستند. به جوزف (گوینده نوت فول) اعتماد کنید!

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)