صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته مستقل مکاترونیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در دوره دکتری رشته مستقل مکاترونیک

سلام
    میشه بگید با لیسانس الکترونیک میشه تو ارشد مکاترونیک خوند ؟ و اینکه آیا روسیه برا مکاترونیک خوبه ؟ اگه دانشگاهی تو روسیه سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : پذیرش در دوره دکتری رشته مستقل مکاترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط zahramm نمایش پست ها
    میشه بگید با لیسانس الکترونیک میشه تو ارشد مکاترونیک خوند ؟
    صد در صد

و اینکه آیا روسیه برا مکاترونیک خوبه ؟
    شما دانشگاهی که این رشته را دارد بگو تا بررسی کنم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته مستقل مکاترونیک

با سلام و ممنون از کمکتون : من لیسانس الکترونیک هستم و برای ارشد مکاترونیک در دانشگاه ITMO در سنت پتربورگ روسیه میخواستم اطلاعاتی اگه دارید بهم بدید ممنون.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

با سلام و ممنون از کمکتون : من لیسانس الکترونیک هستم و برای ارشد مکاترونیک در دانشگاه ITMO در سنت پتربورگ روسیه میخواستم اطلاعاتی اگه دارید بهم بدید ممنون.
    تا سال 2011 ارشد مکاترونیک داشت
    از آن سال ارشدی تحت عنوان "مکاترونیک و رباتیک" دارد

بنابراین نمی توانید به رشته مکاترونیک خالی بروید

رشته ی "مکاترونیک و رباتیک" در گروه مکاترونیک دانشکده مکانیک ارائه می شود

پروژه ها روی مکانیزم است بنابراین می شود آن را با رشته مکانیک گرایش دینامیک مقایسه نمود

خودش ادعا کرده که جز 300 دانشگاه برتر هست که چک کردم نبود حتی جز 1000 تا هم نبود
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

سلام دوستان
    تو اروپا دانشگاهای معتبر تو مکاترونیک چه دانشگاهای هستن مثلا مکاترونیک تورین یا اتوماسیون میلان سطحشون چطوره؟

Junior Member

پیش فرض انتخاب دانشگاه مناسب

سلام

من کارشناسی مکانیک فردوسی خوندم با معدل 15.4
    مقاله ندارم
    میخوام ارشد مکاترونیک یا یکی از گرایشهای جامدات بخونم..

میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟
    یا حداقل دانشگاه fee نخواد...و هزینه ی زندگیو بشه با کار کردن تامین کرد

کجاها رو توصیه میکنین؟لطفا چند تا دانشگاه و بهم معرفی کنین تو اروپا.....

از یکی از استادام که تو زمینه رباتیک کار میکنه ریکامندیشن میتونم بگیرم..
    مرسی

Banned

پیش فرض پاسخ : انتخاب دانشگاه مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin_69 نمایش پست ها
    سلام

من کارشناسی مکانیک فردوسی خوندم با معدل 15.4
    مقاله ندارم
    میخوام ارشد مکاترونیک یا یکی از گرایشهای جامدات بخونم..

میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟
    یا حداقل دانشگاه fee نخواد...و هزینه ی زندگیو بشه با کار کردن تامین کرد

کجاها رو توصیه میکنین؟لطفا چند تا دانشگاه و بهم معرفی کنین تو اروپا.....

از یکی از استادام که تو زمینه رباتیک کار میکنه ریکامندیشن میتونم بگیرم..
    مرسی
    سلام

فاند برای مستر تو اروپا تقریبا تعریف نشده است... هرچند بعضا کمک هزینه هایی وجود داره ولی کفاف کل هزینه هارو نمیده.... مضافا این که توی خیلی از کشور های اروپایی دانشجویان خارجی برای کار محدودیت دارند.
    رباتیک توی پلی تکنیک مونیخ، KTH سوئد، دانشگاه لیذز انگلیس و خیلی جاهای دیگه وجود داره.... البته از اونجایی که شما مکانیکی هستین طبیعتا باید برنامه های رباتیک مبتنی بر مکانیک رو پیدا کنین... چون مثلا برنامه پلی تکنیک مونیخ کامپیوتریه....
    من حیث المجموع باید برای هزینه های زندگی و تحصیل تقریبا به جیب خودتون متکی باشین... نه فاند!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

سلام
    من کارشناسی الکترونیک از دانشگاه غیر انتفاهی دارم .
    می خواستم برای مستر مکاترونیک در اروپا اقدام کنم ... آلمان - هلند - سوئد و ...
    البته فنی هستم - 2سالم سابقه کار مرتبط دارم ...زبانم دارم می خونم که آیلس بگیرم ...
    می تونم پذیرش بگیرم ؟ میشه چند تا دانشگاه معرفی کنید ...
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

پیش فرض آشنایی با رشته مکاترونیک

سلام دوستان
    خیلی گشتم تا مرتبط ترین تاپیک رو پیدا کنم که فکر کنم همین جا باشه
    من به تازگی از مقطع کارشناسی مکانیک جامدات فارغ التحصیل شدم.راستش هدفم اینه که برای مستر(ارشد)رشته مکاترونیک و در خارج از کشور بخونم چون در زمان تحصیلم به درس های دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل و طراحی مکانیزم علاقه بسیار زیادی داشته و دارم.و با توجه به این علایقم اساتیدم به من پیشنهاد میکنند که ارشد رو مکاترونیک بخونم خیلی دوست داشتم که پروژه کارشناسیم رو در زمینه بحث های مکاترونیک انجام بدم ولی متاسفانه بنا به دلایلی نشد.و با توجه به اینکه احتمالا تا دو سه ماه دیگه می خواهم برم سربازی می خواهم توی این مدت سربازیم تا قبل از اپلای به خوبی با این رشته آشنا بشم .یه چند تا سوال داشتم:
    1.هنوز یه چیزایی از این رشته برای من مبهمه با بخش مکانیکی این رشته تقریبا آشنام ولی با بخش های برق و کامپیوترش زیاد آشنا نیستم. با توجه به اینکه رشته من در مقطع کارشناسی مکانیک بوده به نظر شما چه درس هایی از سایر رشته ها به خصوص برق و کامپیوتر نیاز هست تا بدونم؟
    2.دوست دارم با کارهای تحقیقاتی این رشته بیشتر آشنا بشم .آیا سایتی هست که بشه مقالات مربوط به مکاترونیک رو به صورت دسته بندی شده توی یه سایت ببینم؟
    (مثلا در مورد مکانیک سایت Science Direct خودش یک بخش جدا داره)
    3.آیا رشته مکاترونیک هم خودش به چند تا گرایش تقسیم میشه؟مثلا مکانیک گرایشاش:مکانیک جامدات،سیالات،وساخت وتولید
    4 .نرم افزارهایی که معمولا باهاش کارهای تحقیقاتی و پروژه های رشته مکاترونیک رو انجام میدن به جز متلب چیه؟
    5. کلا اگر کتاب خاصی هست تا به خوبی با این رشته آشنا بشم خوشحال میشم معرفی کنید(چه انگلیسی و چه فارسی)
    پیشاپیش یک دنیا ممنون از پاسختون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : آشنایی با رشته مکاترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط advanced نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خیلی گشتم تا مرتبط ترین تاپیک رو پیدا کنم که فکر کنم همین جا باشه
    من به تازگی از مقطع کارشناسی مکانیک جامدات فارغ التحصیل شدم.راستش هدفم اینه که برای مستر(ارشد)رشته مکاترونیک و در خارج از کشور بخونم چون در زمان تحصیلم به درس های دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل و طراحی مکانیزم علاقه بسیار زیادی داشته و دارم.و با توجه به این علایقم اساتیدم به من پیشنهاد میکنند که ارشد رو مکاترونیک بخونم خیلی دوست داشتم که پروژه کارشناسیم رو در زمینه بحث های مکاترونیک انجام بدم ولی متاسفانه بنا به دلایلی نشد.و با توجه به اینکه احتمالا تا دو سه ماه دیگه می خواهم برم سربازی می خواهم توی این مدت سربازیم تا قبل از اپلای به خوبی با این رشته آشنا بشم .یه چند تا سوال داشتم:
    1.هنوز یه چیزایی از این رشته برای من مبهمه با بخش مکانیکی این رشته تقریبا آشنام ولی با بخش های برق و کامپیوترش زیاد آشنا نیستم. با توجه به اینکه رشته من در مقطع کارشناسی مکانیک بوده به نظر شما چه درس هایی از سایر رشته ها به خصوص برق و کامپیوتر نیاز هست تا بدونم؟
    2.دوست دارم با کارهای تحقیقاتی این رشته بیشتر آشنا بشم .آیا سایتی هست که بشه مقالات مربوط به مکاترونیک رو به صورت دسته بندی شده توی یه سایت ببینم؟
    (مثلا در مورد مکانیک سایت Science Direct خودش یک بخش جدا داره)
    3.آیا رشته مکاترونیک هم خودش به چند تا گرایش تقسیم میشه؟مثلا مکانیک گرایشاش:مکانیک جامدات،سیالات،وساخت وتولید
    4 .نرم افزارهایی که معمولا باهاش کارهای تحقیقاتی و پروژه های رشته مکاترونیک رو انجام میدن به جز متلب چیه؟
    5. کلا اگر کتاب خاصی هست تا به خوبی با این رشته آشنا بشم خوشحال میشم معرفی کنید(چه انگلیسی و چه فارسی)
    پیشاپیش یک دنیا ممنون از پاسختون
    1- پیشنیازهای علمی مربوط به مهندسی برق و کامپیوتر: مدارهای الکتریکی 1 و 2 - الکترونیک 1 و 2 - تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها - کنترل خطی - برنامه نویسی کامپیوتر - مدارهای منطقی - معماری کامپیوتر - ریز پردازنده - ماشین های الکتریکی 1 و 2.

البته لزومی نداره که به تمام دروس بالا مسلط باشید؛ بسته به اینکه چه رویکردی انتخاب کنید، یک سری از این دروس باید مطالعۀ عمیق بشه.

2- یک راه خوب اینه که توی اینترنت، کنفرانس ها و ژورنال هایی رو جستجو کنید که کلمۀ mechatronic در عنوانشون وجود داشته باشه؛ به این ترتیب، میتونید تا حدودی پی ببرید که حوزه های تحقیقاتی مناسب، کدام ها هستند. برای شروع، بهتر این هست که در نتایج 10 سال اخیر پیگیر مطالب مورد نظرتون باشید.

3- بله میتونه تقسیم بشه. اینکه چطور تقسیم بشه، به سیاست های آموزشی دپارتمان مورد نظر شما بستگی داره.

4- همون نرم افزارهای رایج برق و مکانیک و کامپیوتر. نرم افزار مخصوصی وجود نداره.

5- میتونید هندبوک مکاترونیک (هم ویرایش اول و هم ویرایش دوم) رو که CRC Press منتشر کرده، نگاهی بیندازید. ساختار این هندبوک، تا حدود زیادی بهتون دید میده.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)