صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته مستقل مکاترونیک

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته مستقل مکاترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط bahare_gh نمایش پست ها
    سلام بچه ها.
    من فارغ التحصيل رشته ي سخت افزار هستم، اما به مباحث "مكانيكي+كنترلي+سيستمي+الكت رونيك" خييلييي علاقه دارم. وقتي سرچ كردم،‌ متوجه شدم كه رشته ي مكاترونيك يه تلفيقي هست از اين رشته هايي كه من دوسش دارم. اما يه جا ازش بد گفتن، يه جا تعريف ازش كردن، يه جا بدجور كوبوندنش، يه جا ميگن بهتره به جاي اينكه چند رشته بخوني، يكي بخوني. بعد از كلي سرچ، گيجي من كم تر نشد هيچ، تازه بيشتر هم شد.
    حالا مي خواستم ازتون راهنمايي بگيرم. با توجه به اين مباحثي كه من بهشون علاقه دارم، همون سخت افزار رو واسه ارشد ادامه بدم بهتره، يا نه برم مكاترونيك چون گسترده تره، يا اينكه برم كنترل (با توجه به اينكه اكثريت مباحث بالا رو داره و تو اينترنت كمتر كوبونده شده) يا برم الك يا ؟؟؟
    واقعن چي كار كنم؟ بچه ها خواهشن راهنمايي كنيد، بدجوووووور گيج شدم.
    سلام

اینکه در مورد رشتۀ مهندسی مکاترونیک، دیدگاه های متفاوت و حتی متضادی وجود داره، عمدتاً ناشی از عدم شناخت صحیح افراد اظهارنظر کننده هست. شک نداشته باشید که اگر فردی، بعد از قبولی در این رشته، به ماهیت میان رشته ای مکاترونیک وفادار بمونه و به حق، مهندس مکاترونیک بشه، فرصت های تحصیلی و شغلی قابل قبولی میتونه پیدا کنه.

این فرصت هایی که برای مهندسی مکاترونیک اشاره کردم، در خارج از ایران، به مراتب گسترده تر و مشخص تر از اونی هست که فعلاً در ایران دیده میشه.
    ویرایش توسط Mechatronic : October 25th, 2014 در ساعت 10:08 PM
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

مکاترونیک دانشگاه FAU Erlangen-Nuremberg آلمان
    مکاترونیک دانشگاه Uni des Saarlandes آلمان
    مقایسه و نظر شما چیه؟
    من صنایع مستر میخونم و میخوام تغییر رشته بدم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    مکاترونیک دانشگاه FAU Erlangen-Nuremberg آلمان
    مکاترونیک دانشگاه Uni des Saarlandes آلمان
    مقایسه و نظر شما چیه؟
    من صنایع مستر میخونم و میخوام تغییر رشته بدم.
    درس ها و گرایش هایش را بنویس تا بهتر بشود نظر داد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

سلام من کارشناس فیزیک هستم؛جواستم ببینم در خواندن ارشد مکاترونیک ازاد مشکلی نخواهم داشت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

اینکه در مورد رشتۀ مهندسی مکاترونیک، دیدگاه های متفاوت و حتی متضادی وجود داره، عمدتاً ناشی از عدم شناخت صحیح افراد اظهارنظر کننده هست. شک نداشته باشید که اگر فردی، بعد از قبولی در این رشته، به ماهیت میان رشته ای مکاترونیک وفادار بمونه و به حق، مهندس مکاترونیک بشه، فرصت های تحصیلی و شغلی قابل قبولی میتونه پیدا کنه.

این فرصت هایی که برای مهندسی مکاترونیک اشاره کردم، در خارج از ایران، به مراتب گسترده تر و مشخص تر از اونی هست که فعلاً در ایران دیده میشه.

سلام دوست عریز
    من برای مسترم تو یکی از دانشگاه های ایران میخوام مکاترونیک ادامه بدم. لیسانسم الکترونیک بوده. خیلی شنیدم که مکاترونیک رو در مقطع ارشد به عنوان پلی استفاده میکنند تا در phd برگردند به گرایشای برق خصوصا کنترل. خواستم ببینم چقد این کار شدنیه؟ و این که ایا چقد رشته مکاترونیک در مقطع phd میتونه برتری داشته باشه بشه؟ نسبت به برق (و اینکه اصلا ایا داره یا نه؟)
    ممنونم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Lyapunov نمایش پست ها
    سلام دوست عریز
    من برای مسترم تو یکی از دانشگاه های ایران میخوام مکاترونیک ادامه بدم. لیسانسم الکترونیک بوده. خیلی شنیدم که مکاترونیک رو در مقطع ارشد به عنوان پلی استفاده میکنند تا در phd برگردند به گرایشای برق خصوصا کنترل. خواستم ببینم چقد این کار شدنیه؟ و این که ایا چقد رشته مکاترونیک در مقطع phd میتونه برتری داشته باشه بشه؟ نسبت به برق (و اینکه اصلا ایا داره یا نه؟)
    ممنونم
    سلام

در رشتۀ مکاترونیک، مباحث کنترلی تدریس و به کار گرفته میشند اما بار تئوریک این مباحث، در رشتۀ برق-کنترل بیشتر هست. معمولاً کسانی وارد رشتۀ مکاترونیک میشند که بیشت از مباحث نظری، به مباحث عملی علاقمند باشند.

برای رفتن به دورۀ دکترا، مدرک کارشناسی ارشد مکاترونیک هیچ مشکلی نداره و شما مجاز به اقدام هستید. با این وجود، باید در دورۀ ارشد مکاترونیک، درس های اصلی و حساس برق-کنترل پاس بشه تا در پذیرش دورۀ دکترا با مشکلی مواجه نشید.

برای تحصیل، مکاترونیک و برق-کنترل خیلی نسبت به هم برتری واضحی ندارند و در هر دو رشته میشه پژوهش های خوب و باکیفیتی انجام داد.

Junior Member

با سلام و خسته نباشید
    من لیسانس فیزیک گرایش حالت جامد هستم،
    میخواستم بدونم میتونم واسه ی ارشد رشته ی مکاترونیک رو انتخاب کنم؟؟
    ممنونم بابت وقتی که میزارید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra0 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من لیسانس فیزیک گرایش حالت جامد هستم،
    میخواستم بدونم میتونم واسه ی ارشد رشته ی مکاترونیک رو انتخاب کنم؟؟
    ممنونم بابت وقتی که میزارید.
    سلام

به طور کلی، هم داخل ایران هم خارج ایران منعی وجود نداره. داخل ایران باید در کنکور موفق بشید؛ بیرون ایران هم باید دپارتمان مربوطه با پیش زمینۀ فیزیکی شما موافقت کنه. طبعاً دروس پیشنیاز هم در پیش خواهید داشت.

Junior Member

سلام دوست عریز
    کاری که شما تصمیم دارید انجام بدید رو من قبلا انجام دادم.
    بله شدنیه ...سخت هم نیست انچنان...اما فکر بعد از فارغ التحصیلی تون رو هم بکنید...
    شما نه مهندس برق خواهید بود نه مکانیک...الحمدلله دکتری هم نداره...
    احتمالا بعد فارغ التحصیلی با عنوان ارشد مکاترونیک راحت کار پیدا نمیکنید... اکثرا ایده ای درمورد توانایی ها تون ندارند پس در مورد لیسانس سوال میکنند که خب درمورد ما یعنی هیچی!
    فقط می مونه تجربه و توانایی های شخصیتون.
    اما اگر صرفا دنبال ادامه تحصیل هستید, مشکلی نیست و همه چی معقوله...

سلام
    فارق التحصیل 88 کارشناسی رباتیک دانشگاه صنعتی شاهرود با معدل 15.44 دارم.
    میخوام پذیرش ارشد مکاترونیک ( رتبه 79 ) : شریف / امیر کبیر / تهران / خواجه نصیر / علم و صنعت
    و یا کنترل ( رتبه 600 ) و قدرت ( رتبه 317 ) را بگیرم. که با پذیرش و زبان : برای ویزا المان اقدام کنم.
    1- اولویت پذیرش در آلمان : برای ( مکاترونیک / کنترل/ قدرت ) و به ترتیب کدامیک از دانشگاه های فوق است؟
    2- چه نرم افزارها + چه زبان برنامه نویسی ای برای مکاترونیک آلمان و مخصوصا کاریابی راحتتر در آنجا مناسبه، که زودتر یاد بگیرم؟
    3-اگر دانشگاه های اولویت داری در آلمان میشناسید که در رشته مکاترونیک محبوبیت بیشتری داشته و پذیرش راحتتری میدهند را نیز معرفی بفرمایید؟
    باسپاس

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)