صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45

موضوع: پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته مستقل مکاترونیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته مستقل مکاترونیک

با سلام من دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم. میخوام ارشد رو رباتیک بخونم ولی چون اطلاعات خیلی کمی در مورد دروس برق و کامپیوتر رباتیک دارم، میترسم که نتونم بخونم. اگر ارشد رو مکاترونیک بخونم و دکتری رو رباتیک، بهتر هست یا ارشد رو گرایش دینامیک و دکتری رو رباتیک بخونم یا از الان بشینم دروس کارشناسی رباتیک رو بخونم و مستقیم ارشد رو رباتیک بخونم؟
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed94 نمایش پست ها
    با سلام من دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم. میخوام ارشد رو رباتیک بخونم ولی چون اطلاعات خیلی کمی در مورد دروس برق و کامپیوتر رباتیک دارم، میترسم که نتونم بخونم. اگر ارشد رو مکاترونیک بخونم و دکتری رو رباتیک، بهتر هست یا ارشد رو گرایش دینامیک و دکتری رو رباتیک بخونم یا از الان بشینم دروس کارشناسی رباتیک رو بخونم و مستقیم ارشد رو رباتیک بخونم؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام

محتوای ارشد رباتیک و مکاترونیک در دانشگاه های مختلف دنیا، محتوای قطعی و مشخصی (مثل رشته های کلاسیک نظیر مکانیک) نیست و محتوا و رویکرد این دو رشته، وابستگی زیادی به توانمندی های اعضای هیئت علمی و رویکردهای پژوهشی دانشکدۀ میزبان داره.

اکثر کسانی که لیسانس مهندس مکانیک (خصوصا گرایش طراحی جامدات) دارند، به راحتی میتونند در ارشد رباتیک یا ارشد مکاترونیک (با رویکرد سیستمهای رباتیک) به موفقیت برسند. نگرانی شما بابت محتوای برقی یا کامپیوتری دورۀ ارشد قابل درک هست اما دلیلی نداره که به این نگرانی مجال خودنمایی بدید. مطمئن باشید که اگر با اشتیاق و پشتکار و تمرکز به مطالعۀ دروس بپردازید، راندمان بسیار خوبی از خودتون به جا میگذارید.

براتون آرزوی موفقیت میکنم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Buali Sina university(studying masters in mechanical engineering)

سلام دوستان.
    من فارق التحصیل رشته مکانیک هستم و برای ارشد چندتا از دانشگاه های ایتالیا اپلی کردم و برا دانشگاه تورین 2 تا میتونم انتخاب کنم.
    انتخاب اولم مکانیک هست.
    حالا میخوام بدونم میتونم انتخاب دوم رو مکاترونیک بزنم؟
    ایا کسی که مکانیک خونده میتونه رشته مکاترونیک بخونه؟
    چون اصلا در مورد مکاترونیک اطلاعات زیادی ندارم.
    .Comfort is the enemy of achievement

Junior Member

بنده کارشناسی مکانیک هستم
    امکان ادامه تحصیل در زمینه مکاترونیک در کارشناسی ارشد را دارم
    دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم اطلاعاتی در زمینه این رشته و تفاوت ان در ورود از مکانیک با برق یا کامپیوتر بفرمایید
    با تحقیقاتی که قبلا از طریق همین فروم و سایت های مرتبط کردم تا حدودی با درس ها آشنا شدم بیشتر جزئیات و
    بخصوص زمینه های تحقیقاتی و اغلب پایان نامه هایی که در این زمینه در مقطع ارشد انجام میشه با بگراند مکانیک میخواستم اطلاع داشته باشم
    علاقه شخصی به مباحث کامپوتر و پردازش تصاویر و... علاوه بر مباحث اصلی رشته مکانیک دارم ولی برق تا حالا تجربه آنچنان بخصوص رباتیک به طور خاص نداشتم
    بخصوص اینکه روباتیک احتمال بروز مشکل ویزا و تحقیقات آتی دارد.

در زمینه بیومکاترونیک و موضوعات آن خارج از البته مباحث روبوتیک ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داشت بفرمایید
    باتشکر

Junior Member

سلام خسته نباشید
    بهترین دانشگاه های مکاترونیک خارج ازکشور را نام ببرید؟
    کدام گرایش درآمد بیشتری دارد؟
    لطفا پاسخ دهید

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)