سلام دوستان
این هم داستان معافیت تلخ من: (اگرچه دوستانی که از صفحه 2 به این ور رو بخونن متوجه میشن چی به من گذشته)
فکر کنم رکورد بدترین نوع گرفتن معافیت تحصیلی از انگلستان برای من اتفاق افتاد.
نیمه اسفند پارسال تقاضای معافیت تو کمسیون دادم. طبق گفته خودشون تا دو هفته دیگه بهم جواب میدادند. دو هفته گذشت و جوابی نیومد. بعد از دو هفته تو اواخر اسفند رفتم و پیگیر شدم، گفتند پرونده تون هنوز در حال بررسیه، بعد از عید مشخص میشه. تعطیلات عید رو با استرس گذروندم. بعد از تعطیلات دوباره پیگیر شدم. بازهم گفتند هنوز در حال بررسیه. نیمه فروردین، آخر فروردین و هفته اول اردیبهشت باز هم رفتم وزارت علوم و پیگیر شدم و هر دفعه خانم آتشی می گفت پرونده شما هنوز در حال بررسیه. هربار هم که می پرسیدم چرا می گفتند رشته شما هم حساسه هم اینکه فنی و مهندسیه و البته مقطع دکتری هم هست. خلاصه اینکه دو هفته ای که اول طی کردند دو ماه! هفته پیش دیگه گفتم میرم هر طور شده جواب میگیرم، یا آره یا نه. تکلیفم مشخص شه. بعد از صحبت با آقای مسلمی، ایشون گفتند دست ما نیست ما پروندتون رو فرستادیم بالا. جوابش هنوز از بالا نیومده. من نفهمیدم منظورشون از بالا چی بود و واقعا برام سوال بود که چرا بررسی اطلاعات یه برگه آ چهار دو ماه طول کشیده. نکته جالب اینجاست تو همین فروم افرادی هستند که دیرتر از من اقدام کردند واسه معافیت ولی زودتر از من معافیت گرفتند. اینو بهشون گفتم و اونا گفتند شما می تونید صبر کنید یا اینکه جواب رو منفی فرض کنید. دیگه قیدش رو زده بودم و نا امید شدم. خانم آتشی گفت فردا دیگه مشخص میشه. فرداش تماس گرفتم و بالاخره گفتن موافقت شده. از شنبه می تونید برید پیش آقای پاداشی و کاراتون رو انجام بدید.
خلاصه اینکه به هر حال با معافیت من با هزار دنگ و فنگ موافقت شد ولی من آخر نفهمیدم این بازیا واسه چی بود؟ رشته شما حساسه! فنی مهندسیه و دانشگاه مقصدتونم یه جور خاصیه! من نمی فهمم این حرفها چه معنی میده؟ ارز دانشجویی هم که به دانشجویانی که از انگلیس پذیزش دارن داده نمیشه. به نظر شما مثلا با این کارا دولت انگلیس تحت تاثیر قرار میگیره؟!؟
قسمت درد آور ماجرا بعدش بود. جمعه شب خوشحال بودم که بعد از دو ماه انتظار بالاخره فردا میرم کارای معافیت رو انجام میدم. ایمیلم رو آخر شب برای آخرین بار چک کردم و دیدم از دانشگاهی که پذیرش گرفته بودم یه ایمیل اومده. ایمیل رو باز کردم و در اوج ناباوری دیدم با تقاضای اسکولارشیپم تو دانشگاه انگلیس که پذیرش داشتم مخالفت شده. اون موقع بود که پشت کامپیوتر مات و مبهوت موندم! این همه انتظار و تلا برای چی؟!؟! (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا/بی وفا حالا كه من افتاده ام از پاچرا). من دو ماه تمام منتظر معافیتی بودم که قرار بود بلا استفاده باقی بمونه! با تقاضای معافیتم موافقت شد اما از اون طرف........!
افسوس!

برای بقیه دوستان آرزوی موفقیت دارم.