نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نتیجه درخواست از وزارت علوم برای تحصیل در انگلستان

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • تحصیل در کارشناسی - موافقت شد

1 4.00%
  • تحصیل در کارشناسی - مخالفت شد

0 0%
  • تحصیل در کارشناسی ارشد - موافقت شد

7 28.00%
  • تحصیل در کارشناسی ارشد- مخالفت شد

1 4.00%
  • تحصیل در دکترا - موافقت شد

12 48.00%
  • تحصیل در دکترا- مخالفت شد

4 16.00%
صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 82

موضوع: معافیت تحصیلی برای دانشجویان انگلستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی برای دانشجویان انگلستان

می شه لطف کنید و من رو بیشتر راهنمایی کنید. من هنوز پذیرش رسمی از دانشگاه ندارم ولی احتمال بالا تا آخر مارچ درست می شه. حالا بعد از این که پذیرش دستم رسید دقیقا باید چکار کنم. خودم ذهنم اینه
    1. ثبت در سامانه نشا
    2. رفتن به وزارت علوم
    3. تقاضای کمیسیون
    4. گرفتن جواب کمیسون که ان شا الله موافقت کنند
    5. نظام وظیفه

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم‌افزار، امیرکبیر

آیا برای این درخواست که ظاهرا یک ماه طول می‌کشد، باید فارغ التحصیل شده باشیم یا همین الان با نامه‌ی پذیرش امکان پذیر است؟

سلام دوستان
    من دیروز رفتم وزارت علوم و کارای تقاضای کمسیون رو انجام دادم. کل اتفاقات و اطلاعاتی که دارم رو میگم. انشالله که برای دوستان مفید باشه.

اولا بگم جایی که باید مراجعه کنید شهرک غرب نیست، میدان فردوسیه که اخیرا به اینجا منتقل شده. مثل من که شنبه این هفته رفتم نرید ساختمان وزارت علوم تو شهرک غرب که اونجا هیچ خبری نیست. اگرچه تو سایت وزارت علوم ذکر شده که تنها بخش اعزام با هزینه شخصی به میدان فردوسی منتقل شده اما باید بگم نه تنها هزینه شخصی، بلکه کل امور دانشجویی به میدان فردوسی منتقل شده و ما دیگه فقط با اینجا کار داریم. آدرسشم که احتمالا همه می دونید: میدان فردوسی، خیابان فرصت، جنب هتل اسکان (با بی آر تی بسیار راحت میشه رفت)

همونطور که گفتم جلسات ملاقات مردمی سه شنبه ها ساعت 10 هست. البته من توصیه می کنم ساعت 9 واسه گرفتن شماره اونجا باشید. من راس 10 صبح رفتم و شماره 36 بهم رسید اونوقت ساعت 2 بعد از ظهر تازه نوبتم شد. فکر کنم به شماره های بعد از 40 هم اصلا نوبت نرسید. واسه همین اکیدا توصیه می کنم قبل از 10 اونجا باشید تا اون روز نوبتتون برسه و وقتتون تلف نشه.

اینو بدونید که ارسال درخواست تو کمسیون واسه کسانی که از انگلستان، اسکاتلند، ایرلند و ولز پذیرش دارن قبل از هر کاری باید انجام بشه. واسه همین بیخود تو ساختمون هی نرید پیش این و اون سوال بپرسید (من همه این کارا رو کردم و همه سوالامو پرسیدم). ثبت نام تو نشا، ارائه مدارک به خانم خسروی، آقای پاداشی یا خانم نظم ده و سایر کارها همه باید بعد از توافق کمسیون انجام بشه.

تو مرحله تقاضای کمسیون فعلا نیاز نیست تو نشا ثبت نام کنید یا اصل مدرک زبان داشته باشید یا گواهی فراغت از تحصیل (اگرچه من همه این کارا رو کرده بودم). فعلا فقط نیاز هست که شما بگید پذیرش از انگلستان یا مستعمره های اون دارید.

کاری که می کنید اینه:
    پذیرشتون رو میگیرید دستتون (حدس میزنم پرینت ایمیل آفر هم قبول باشه چون تو این مرحله فعلا بررسی نمی کنن ببینن این آفر اصل هست یا نه، اگرچه برای من اصل بود) و سه شنبه قبل از ساعت 10 صبح میبرید وزارت علوم، طبقه چهارم انتهای سالن دست راست پیش خانم رحیمی. آفر رو به ایشون نشون میدید و میگید که می خواید تو کمسیون تقاضا بدید. اینجا اتفاق خاصی نمیفته. فقط این کار رو بکنید که خانم رحیمی در جریان باشه. چون بعد از نوشتن نامه، ایشون باید زیر نامه رو به عنوان کارشناس امضا کنن. اینجا هیچ مدرکی رد و بدل نمیشه. بعد میرید اونور سالن دست راست پیش منشی دفتر رئیس. نام منشی، آقای قوت الدین و نام رئیس آقای مسلمی هست. به آقای قوت الدین میگید فرم نامه بهتون بده برای ملاقات مردمی. ایشون یه فرم بهتون میدن که باید پر کنید. زیر فرم شماره خورده که اون نوبت شماست (مال من 36 بود). فرم رو کامل پر کنید و تقاضاتون رو مفصل و کامل بنویسید. اگر چه تو قسمت توضیح تقاضا نوشته (به طور مختصر)! بعد از پر کردن فرم، اون رو میبرید پیش خانم رحیمی تا به عنوان کارشناس زیرش بنویسند که مشکل قانونی اون چیه (ممنوع بودن اعزام به انگلستان و مستعمره آن). بعد ایشون نامه رو میده به خانم خدامی تو همون اتاق و ایشون هم زیرش رو امضا می کنه و میده بهتون.
    میشینید تو سالن تا نوبتتون برسه. هواستون باشه کدوم شماره ها داره میره که شمارتون نگذره (چند نفر حواسشون نبود شمارشون گذشت). نوبتتون که شد میرید دفتر ریاست پیش آقای مسلمی. نامه رو میدید به ایشون و واسشون شرایط رو توضیح میدید. ایشون زیر نامه می نویسن "استعلام شود" و امضا میکنن (حالا نمی دونم منظورشون چیه). بعد میگن پشت نامه مفصل تر توضیح بده و مشخصات دانشگاههای کارشناسی و کارشناسی ارشد، کشور مقصد و رشته تحصیلی رو هم بنویس و بعد نامه رو بده خانم آتشی. بهتره این توضیحات اضافی رو هم همونجا تو سالن قبل از رفتن به دفتر ریاست بکنید که دیگه وققتون بعد از جلسه تلف نشه. این کاررو می کنید و نامه رو میدید خانم آتشی. دفتر ایشون کنار دفتر رئیس هست. ایشون نامه رو میگیرن و طبق گفته خودشون تا یکی دو هفته دیگه با شما تماس میگیرن و نتیجه رو بهتون میگن. همچنین اگر بعد از یکی دو هفته با شما تماس نگرفتن می تونید خودتون تماس بگیرید با منشی دفتر ریاست و یا آقای پاداشی. شماره تلفن این دو نفر هم همونجا از آقای قوت الدین بپرسید بهتون میده. بعد هم مثل من میاد خونه میشینید و دو هفته پر استرس رو میگذرونید.

چندتا نکته....
    دوستان ببینید اونجا کسی واقعا نمیاد به شما دقیق بگه چیکار بکنید مگر اینکه خودتون پرس و جو بکنید. یادمه یکشنبه که رفته بودم و از خانم خسروی نامه معافیت گرفتم و بعد رفتم پیش خانم رحیمی، همینکه پرسید کدوم کشور و من گفتم اسکاتلند، همونجا گفت ممنوعه و هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد. در حالی که من تو این فروم قبلا مطالعه کرده بودم و می دونستم چیزی به نام کمسیون وجود داره و باید درخواست داد. بعد که از خانم رحیمی پرسیدم چطور میشه درخواست تو کمسیون کرد، ایشون برام توضیح داد. من فکر می کنم یکشنبه اگر من هیچ حرفی از کمسیون نمیزدم، کسی هم منو راهنمایی نمیکرد. تصورش رو بکنید یه دانشجوی بدبختی که اصلا از این روند خبر نداره با گرفتن پذیرش از انگلستان پامیشه میره اونجا. اونها هم میگن ممنوعه و طرف بی خبر بر میگرده و شاید مسیر زندگیش کلا عوض بشه. اگرچه افرادی مثل من هم که درخواست تو کمیسیون دادن هم همچین وضع خوبی ندارن. البته نمیشه به کارمندان اونجا ایراد گرفت چون اونا فقط وظیفشون اینه که کارای اداری و روتین رو انجام بدن.
    یه نکته ناراحت کننده دیگه اینکه تو جلسه که من داشتم نوع نگاه زیاد مثبت نبود و آقای مسلمی گفت شانس شما بسیار پایینه چون رشتتون فنی و مهندسی هست. به نظر میرسه واسه رشته های فنی و مهندسی شانس قبول کردن وزارت علوم پایینه و این خیلی واسه من ناراحت کننده است، اگرچه پذیرش من واسه مقطع دکتری است. توصیه می کنم تو این نظر سنجی بالای این تاپیک هم گزینه ها رو به دو بخش رشته های فنی مهندسی و رشته های غیر مهندسی تقسیم کنیم که صحت این ادعا از طرف وزارت علوم هم بعد از چندید ماه مشخص بشه.

جواب کمسیون من دو هفته دیگه مشخص میشه و اون هم فقط دست خداست.
    واسم دعا کنید دوستان.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط comments نمایش پست ها
    می شه لطف کنید و من رو بیشتر راهنمایی کنید. من هنوز پذیرش رسمی از دانشگاه ندارم ولی احتمال بالا تا آخر مارچ درست می شه. حالا بعد از این که پذیرش دستم رسید دقیقا باید چکار کنم. خودم ذهنم اینه
    1. ثبت در سامانه نشا
    2. رفتن به وزارت علوم
    3. تقاضای کمیسیون
    4. گرفتن جواب کمیسون که ان شا الله موافقت کنند
    5. نظام وظیفه
    دقیقا روند همینطوریه. البته تقاضای کمسیون قبل از ثبت نام در نشا هم میشه انجام بشه (حدس میزنم اینطور باشه، چون طبق چیزی که گفتم خانم رحیمی اصلا سامانه نشا رو واسه درخواست کمسیون من چک نکرد)

نقل قول نوشته اصلی توسط goldingname نمایش پست ها
    آیا برای این درخواست که ظاهرا یک ماه طول می‌کشد، باید فارغ التحصیل شده باشیم یا همین الان با نامه‌ی پذیرش امکان پذیر است؟
    خیر. با نامه پذیرش هم قابل انجامه. همونطور که گفتم واسه درخواست کمسیون فقط پذیرش نیاز هست و کسی به اینکه شما الان دارید درس می خونید یا کارای فارغ التحصیلیتون رو انجام میدید کاری نداره. این مراحل بعد از قبول کردن کمسیون لازمه.
    من الان که تقاضای کمسیون دادم هیچ مدرکی از من اخذ نشده و اصل همه مدارک الان پیش خودمه.
    در ضمن خودشون به من گفتن دو هفته دیگه جواب میدیم، نه یک ماه. حالا باید منتظر بمونم ببینم آیا واقعا همینطوره؟

Junior Member

سلام
    خیلی خیلی ممنون هستم که این قدر با جزئیات توضیح دادین. ان شا الله با اعزام شما موافقت کنن که در واقع بالا رفتن شانس همه ماست. دقت کنید آقای گودرزی هم رشته مهندسی بودن و نباید نا امید باشین. چند سوال:
    1. این طور که بنظر می یاد نامه پذیرش رو کسی بررسی نکرده. یعنی کسی نگاه نکرد که ببینه شما پذیرش دارین؟ نمی دونم روند پذیرش شما چطور بوده ولی به من گفتن پذیرش نهایی رو وقتی می دن که نامه ATAS آماده بشه که ظاهرا به ویزا مربوطه و چون فقط شش ماه معتبره بهم گفتن زودتر از آوریل درخواست ندم.
    2. شما در نامه چی نوشتین؟ غیر از این که پذیرش دکترا هست و فاند داره چی می شه نوشت؟
    باز هم متشکرم.

Junior Member

امیدوارم وزارت علوم خودش این تصمیم غیر منطقی رو متوقف کنه. یعنی واقعا فکر می کنن دانشگاههای انگلیس تحت تاثیر قرار می گیرن؟ اگر به تعطیلی سفارت هست که کانادا خیلی رفتار بدتری کرد. حداقل انگلیس در قبال تعرض به سفارتش سفارت خودش رو تعطیل کرد و دیپلمات های ایران رو اخراج کرد ولی کانادا بدون چنین چیزی و بصورت غیر قابل انتظار این کار رو کرد و خیلی خفت بارتر عمل کرد. اگر هم به خاطر روابط بد هست که روابط با آمریکا خیلی بدتر هست. اما برای کانادا و آمریکا نه تنها موافقت می کنن بلکه ارز هم می دن و خودم به شخصه دیدم بچه های کانادا که اکثرا فاند هم دارن ارز دانشجویی می گیرن و در بازار آزاد می فروشن و ما بالتفاوت رو می زنن به جیب. حالا شما پیدا کنید پرتقال فروش را!؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

با سلام
    من برای ارشد مکانیک مهر 92 بورس اراسموس گرفتم. سال اول در دانشگاه سوانسی ولز و سال دوم در دانشگاه بارسلونا تک اسپانیا خواهد بود. این برنامه توسط دانشگاه بارسلونا اداره میشه اما در نامه پذیرشی که به من خواهند داد اسم هر دو دانشگاه خواهد بود. فکر میکنید با این اوصاف برای گرفتن معافیت تحصیلی و کارای سربازی لازمه که من هم پی تشکیل کمیسیون برم؟ نکته دیگه اینکه من از مهر 91 دانشجوی شبانه هستم و باید انصراف بدم.
    با تشکر بسیااار بسیااار فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط comments نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خیلی ممنون هستم که این قدر با جزئیات توضیح دادین. ان شا الله با اعزام شما موافقت کنن که در واقع بالا رفتن شانس همه ماست. دقت کنید آقای گودرزی هم رشته مهندسی بودن و نباید نا امید باشین. چند سوال:
    1. این طور که بنظر می یاد نامه پذیرش رو کسی بررسی نکرده. یعنی کسی نگاه نکرد که ببینه شما پذیرش دارین؟ نمی دونم روند پذیرش شما چطور بوده ولی به من گفتن پذیرش نهایی رو وقتی می دن که نامه ATAS آماده بشه که ظاهرا به ویزا مربوطه و چون فقط شش ماه معتبره بهم گفتن زودتر از آوریل درخواست ندم.
    2. شما در نامه چی نوشتین؟ غیر از این که پذیرش دکترا هست و فاند داره چی می شه نوشت؟
    باز هم متشکرم.
    1- در پست های قبلی گفتم. فکر کنم تو درخواست کمسیون فعلا از شما نامه پذیرش نمی خوان. من درخواستم رو دادم و الان نامه پذیرشم هنوز دستمه.
    2- خودشون می گن یه چیزایی بنویسی. شغل پدر، شغل مادر، دانشگاههای مقاطع قبلی، رشته تحصیلی و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanhs نمایش پست ها
    با سلام
    من برای ارشد مکانیک مهر 92 بورس اراسموس گرفتم. سال اول در دانشگاه سوانسی ولز و سال دوم در دانشگاه بارسلونا تک اسپانیا خواهد بود. این برنامه توسط دانشگاه بارسلونا اداره میشه اما در نامه پذیرشی که به من خواهند داد اسم هر دو دانشگاه خواهد بود. فکر میکنید با این اوصاف برای گرفتن معافیت تحصیلی و کارای سربازی لازمه که من هم پی تشکیل کمیسیون برم؟ نکته دیگه اینکه من از مهر 91 دانشجوی شبانه هستم و باید انصراف بدم.
    با تشکر بسیااار بسیااار فراوان
    فکر می کنم شما به مشکل بر بخورید. اگر شما مهر 91 کارشناسی ارشدتون رو در داخل شروع کرده باشید در حقیقت از یک بار معافیت تحصیلی استفاده کردید. تا جایی که می دونم وزارت علوم برای ارشد فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر می کنه و شما اگر انصراف بدید دیگه نمی تونید مجددا معافیت بگیرید.
    اگر این بحث رو کنار بذاریم، در مورد کمسیون فکر می کنم اگر یک سال از تحصیلتون هم تو انگلستان باشه نیاز به کمسیون هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    1- در پست های قبلی گفتم. فکر کنم تو درخواست کمسیون فعلا از شما نامه پذیرش نمی خوان. من درخواستم رو دادم و الان نامه پذیرشم هنوز دستمه.
    2- خودشون می گن یه چیزایی بنویسی. شغل پدر، شغل مادر، دانشگاههای مقاطع قبلی، رشته تحصیلی و ...

فکر می کنم شما به مشکل بر بخورید. اگر شما مهر 91 کارشناسی ارشدتون رو در داخل شروع کرده باشید در حقیقت از یک بار معافیت تحصیلی استفاده کردید. تا جایی که می دونم وزارت علوم برای ارشد فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر می کنه و شما اگر انصراف بدید دیگه نمی تونید مجددا معافیت بگیرید.
    اگر این بحث رو کنار بذاریم، در مورد کمسیون فکر می کنم اگر یک سال از تحصیلتون هم تو انگلستان باشه نیاز به کمسیون هست.
    خیلی خیلی ممنون به خاطر جوابتون اما از اول سال تحصیلی این امکان بوجود اومده که یک بار از مقطع در حال تحصیل انصراف بدید و دوباره در همون مقطع مشغول به تحصیل شید و گمون نکنم این موضوع مشکلی بوجود بیاره (برای اطلاع کسایی که دارن این فروم رو میخونن عرض کردم.)
    شما هنوز جواب کمیسیونتون نیومده؟
    من نامه پذیرش رسمی رو هنوز ندارم اما اسکن یه نامه برام ایمیل شده که میگه شما به اتحادیه ریکامند شدید و تو همون نامه گفته که جواب اتحادیه به طور کلی با ریکامند ما یکی هست. حالا به نظرتون با همون نامه من میتونم درخواست برای تشکیل کمیسیون بدم؟
    بازم خیلی خیلی ممنون به خاطر کمکتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)