نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نتیجه درخواست از وزارت علوم برای تحصیل در انگلستان

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • تحصیل در کارشناسی - موافقت شد

1 4.00%
  • تحصیل در کارشناسی - مخالفت شد

0 0%
  • تحصیل در کارشناسی ارشد - موافقت شد

7 28.00%
  • تحصیل در کارشناسی ارشد- مخالفت شد

1 4.00%
  • تحصیل در دکترا - موافقت شد

12 48.00%
  • تحصیل در دکترا- مخالفت شد

4 16.00%
صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 82

موضوع: معافیت تحصیلی برای دانشجویان انگلستان

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی برای دانشجویان انگلستان

سلام دوستان
    این هم داستان معافیت تلخ من: (اگرچه دوستانی که از صفحه 2 به این ور رو بخونن متوجه میشن چی به من گذشته)
    فکر کنم رکورد بدترین نوع گرفتن معافیت تحصیلی از انگلستان برای من اتفاق افتاد.
    نیمه اسفند پارسال تقاضای معافیت تو کمسیون دادم. طبق گفته خودشون تا دو هفته دیگه بهم جواب میدادند. دو هفته گذشت و جوابی نیومد. بعد از دو هفته تو اواخر اسفند رفتم و پیگیر شدم، گفتند پرونده تون هنوز در حال بررسیه، بعد از عید مشخص میشه. تعطیلات عید رو با استرس گذروندم. بعد از تعطیلات دوباره پیگیر شدم. بازهم گفتند هنوز در حال بررسیه. نیمه فروردین، آخر فروردین و هفته اول اردیبهشت باز هم رفتم وزارت علوم و پیگیر شدم و هر دفعه خانم آتشی می گفت پرونده شما هنوز در حال بررسیه. هربار هم که می پرسیدم چرا می گفتند رشته شما هم حساسه هم اینکه فنی و مهندسیه و البته مقطع دکتری هم هست. خلاصه اینکه دو هفته ای که اول طی کردند دو ماه! هفته پیش دیگه گفتم میرم هر طور شده جواب میگیرم، یا آره یا نه. تکلیفم مشخص شه. بعد از صحبت با آقای مسلمی، ایشون گفتند دست ما نیست ما پروندتون رو فرستادیم بالا. جوابش هنوز از بالا نیومده. من نفهمیدم منظورشون از بالا چی بود و واقعا برام سوال بود که چرا بررسی اطلاعات یه برگه آ چهار دو ماه طول کشیده. نکته جالب اینجاست تو همین فروم افرادی هستند که دیرتر از من اقدام کردند واسه معافیت ولی زودتر از من معافیت گرفتند. اینو بهشون گفتم و اونا گفتند شما می تونید صبر کنید یا اینکه جواب رو منفی فرض کنید. دیگه قیدش رو زده بودم و نا امید شدم. خانم آتشی گفت فردا دیگه مشخص میشه. فرداش تماس گرفتم و بالاخره گفتن موافقت شده. از شنبه می تونید برید پیش آقای پاداشی و کاراتون رو انجام بدید.
    خلاصه اینکه به هر حال با معافیت من با هزار دنگ و فنگ موافقت شد ولی من آخر نفهمیدم این بازیا واسه چی بود؟ رشته شما حساسه! فنی مهندسیه و دانشگاه مقصدتونم یه جور خاصیه! من نمی فهمم این حرفها چه معنی میده؟ ارز دانشجویی هم که به دانشجویانی که از انگلیس پذیزش دارن داده نمیشه. به نظر شما مثلا با این کارا دولت انگلیس تحت تاثیر قرار میگیره؟!؟
    قسمت درد آور ماجرا بعدش بود. جمعه شب خوشحال بودم که بعد از دو ماه انتظار بالاخره فردا میرم کارای معافیت رو انجام میدم. ایمیلم رو آخر شب برای آخرین بار چک کردم و دیدم از دانشگاهی که پذیرش گرفته بودم یه ایمیل اومده. ایمیل رو باز کردم و در اوج ناباوری دیدم با تقاضای اسکولارشیپم تو دانشگاه انگلیس که پذیرش داشتم مخالفت شده. اون موقع بود که پشت کامپیوتر مات و مبهوت موندم! این همه انتظار و تلا برای چی؟!؟! (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا/بی وفا حالا كه من افتاده ام از پاچرا). من دو ماه تمام منتظر معافیتی بودم که قرار بود بلا استفاده باقی بمونه! با تقاضای معافیتم موافقت شد اما از اون طرف........!
    افسوس!

برای بقیه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

سلام. من ارشدم رو انگلیس بودم وبرای دکتری هم سپتامبر پذیرش دارم. دیروز از صبح ساعت 7.5 تا ساعت 12 ظهر همه کارهام انجام شد و مجوز خروج رو هم گرفتم. اما تو وزارت علوم خانم عصمتی گفت دیگه برای انگلیس برای کسانی که جدید می خوان برن مجوز خروج نمی دیم.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    سلام. من ارشدم رو انگلیس بودم وبرای دکتری هم سپتامبر پذیرش دارم. دیروز از صبح ساعت 7.5 تا ساعت 12 ظهر همه کارهام انجام شد و مجوز خروج رو هم گرفتم. اما تو وزارت علوم خانم عصمتی گفت دیگه برای انگلیس برای کسانی که جدید می خوان برن مجوز خروج نمی دیم.
    ماهم برای یکی از دوستانمون اقدام کردیم.در کمال دقت و سرعت بسیار باور نکردنی در کمتر از 5 روز ریجکت ایشون رو تحویل دادن...جالب ماجرا اینجاس که اصلا دلیل خاصی هم ندارن و نمیدونم بر طبق چ اساسنامه و قانونی این فرآیند ها صورت میگیره.من خودم رو واسه دکتری انگلیس اماده کردم و خواستم اقدام کنم الان واقعا پشیمونم...از بس همه چی درهم و داغونه...مسئله تحریم مقالات از یک سو،مسئله عدم ارز از سویی دگر،عدم بررسی مدارک و ریجکت انگلستان از سوی دیگر و ...
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    ماهم برای یکی از دوستانمون اقدام کردیم.در کمال دقت و سرعت بسیار باور نکردنی در کمتر از 5 روز ریجکت ایشون رو تحویل دادن...جالب ماجرا اینجاس که اصلا دلیل خاصی هم ندارن و نمیدونم بر طبق چ اساسنامه و قانونی این فرآیند ها صورت میگیره.من خودم رو واسه دکتری انگلیس اماده کردم و خواستم اقدام کنم الان واقعا پشیمونم...از بس همه چی درهم و داغونه...مسئله تحریم مقالات از یک سو،مسئله عدم ارز از سویی دگر،عدم بررسی مدارک و ریجکت انگلستان از سوی دیگر و ...
    ایشون برای چه مقطعی اپلای کردن و یا فاند داشتن یا خیر؟
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    ایشون برای چه مقطعی اپلای کردن و یا فاند داشتن یا خیر؟
    دکتری نانو تکنولوژی،بله فاند هم داشتن اما متاسفانه وزارت پر مشغله علوم فرمودن که اجازه خروج از کشور رو ندارن و معافیت تحصیلی صادر ننمودند....دلیل ؟؟؟؟؟ من هم مث شما نمیدونم
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

با درخواست من هم موافقت شد
    ارشد اراسموس موندوس مکانیک با فاند که البته فقط سال اولش تو ولز هست و سال دوم تو اسپانیا

سلام به دوستان.

من دانشجوی دکترا هستم و میخوام انصراف بدم و در انگلستان از اول شروع کنم.
    تقریبا یه هفته پیش (اواخر خرداد) رفتم وزارت علوم پرسیدم، یه خانومی بود گفت باید اول درخواست بدین تا بررسی بشه. فرم درخواست رو هم بهم داد. بیشتر پرس و جو کردم، گفت ممکنه با معافیت شما موافقت بشه ممکنه نشه اما تا حالا موردی نداشتیم که موافقت نشه!!

توی اون فرمی که داد مشخصات فردی و شغل و شغل پدر و مادر و مشخصات مقطع قبلی و جایی که پذیرش گرفتی و دلیل انتخاب اون کشور و دانشگاه و ... رو پرسیده.
    سوال من از دوستانی که این کار رو قبلا انجام دادن و در این زمنیه تجربه دارن اینه که آیا من بگم دانشجوی دکترا هستم الان یا نه؟! بنظرتون باعث رد شدن تقاضام نمیشه این قضیه؟! اگه نگم دانشجو هستم بنظرتون ممکنه خودشون از یه طریقی بفهمن؟ (که در این صورت کارم تمومه). اگر بله، از چه طریقی؟

یه سوال دیگه: نامه آفر رو برام ایمیل کردن. آیا تنها با پرینت این نامه میتونم درخواست کمسیون بدم؟
    یه نکته ی دیگه: توی نامه ای که برام فرستادن ویزای Tier 2 (ویزای کار) درخواست شده. در واقع دانشگاه به من پیشنهاد کار داده که در آخر مدرک دکترا هم بهم میدن. و توی نامه اسمی از پی اچ دی نیاورده. بنظرتون این مشکل ایجاد نمیکنه؟ آیا بهتر نیست که ایمیل بزنم به اون دانشگاه و تقاضا کنم توی نامه به پی اچ دی اشاره کنن و دوباره بفرستن؟

ممنون میشم راهنمایی کنید. خیلی عجله دارم

Junior Member

کسی اطلاع داره که اجازه خروجی که حوزه نظام وظیفه برای تحصیل در انگلستان میده، مثل آمریکا، توی شش ماه اولش فرد اجازه چند بار خروج داره؟
    منظورم اینه که برای سفر مربوط به ویزا میشه از اون اجازه خروج استفاده کرد؟

Junior Member

من دیروز رفتم وزارت علوم و نامه ای که به اداره گذرنامه دادن، اجازه خروج به دفعات از تاریخ صدور نامه، تا حدودا دو هفته بعد از شروع ترم رو بهم میده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

من هم همین امروز نامه نظام وظیفه ام روگرفتم، واسه فوق لیسانس فاینانس از Cranfield... ظاهرا دیگه زیاد سخت گیری نمی کنن واسه معافیت تحصیلی، فقط ارز دانشجویی رو دیگه قطع کردن واسه کسایی که میرن انگلیس
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)