نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: کمککککک، چطوراستادو متقاعد کنم که حتما میرم اونجا، نه جای دیگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض کمککککک، چطوراستادو متقاعد کنم که حتما میرم اونجا، نه جای دیگه

سلام دوستان،

من واسه MSc یه استادی تو کره پیدا کردم که قرار شده ساپورتم کنه، ولی ظاهرا شدیدا به شک افتاده که آیا من حتما میرم اونجا یا نه. چون سیستم اونا یه طوریه که قبل از اینکه وارد دانشگاه شی باید یه representative داشته باشی اونجا که هزینه ترم اولت رو بپردازه که میشه حدودا 3000$. ولی این استاده به شک افتاده و میگه که الان خودم این 3000 تا رو از بابت شهریه اولین ترم بدم که بعدا که رسیدم اونجا استادم بهم پرداختش کنه. من که اگه این پول رو داشتم هم نمیدادم ولی میخوام یه طوری متقاعدش کنم که حتما میرم اونجا. به نظرتون چی بگم و چه جملاتی به کار ببرم که شدیدا تحت تاثیرش بذاره و متقاعد شه که من حتما میرم اونجا و این پولو خودش بپردازه. از طرفی هم فکر کنم اگه یهو نتونستم برم بالاخره دانشگاه پولشو برمیگردونه دیگه و حق اونم ضایع نمیشه. من به خیلی حالتا فک کردم مثلا مشکل سربازی و اینکه بگم اگه اینجا جور نشه باید دیگه برم سربازی که البته بعدش دیدم اونوقت ممکنه فکر کنه من از این موقعیت استفاده میکنم که سربازی نرم و بعدا اگه از جاهای بهتر جواب اومد برم اونجاها البته شایدم اصلا به ذهنش این چیزا نرسه. نمیدونم واقعا هر حالتی ممکنه و اونم ممکنه هر طور برداشتی بکنه. ممنون میشم اگه یه راه حل استراتژیک و خواهشا کاملا جدی ارائه بدید، برام مهمه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : کمککککک، چطوراستادو متقاعد کنم که حتما میرم اونجا، نه جای دیگه

بنظرم شما میتونی نتایج rejectتتون از دانشگاه های دیگه رو برای بفرستین و بگید بلیط تهیه کردین و دارین میاین.اگر باز هم قبول نکرد خودتون 3000تا رو بدید و اونجا ازش بگیرید ولی یه کاریم میتونید بکنید که باید شرایط ارتباط با استادو بسنجید و انجام بدید و اون اینه که بگید """شما (استاد) به من اثبات کن که اگه این پولو دادم تو بهم بر میگردونی ، چون من دارم برای اثبات اینکه میام خودم خرج ترم اولو میدم"""
    با این کار هم یه سفت زنی کردین و هم اون تو دو راهی میمونه که چطوری اثبات کنه یا بگه بیا خودم میدم ولی باید شرایطو بسنجید
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    بنظرم شما میتونی نتایج rejectتتون از دانشگاه های دیگه رو برای بفرستین و بگید بلیط تهیه کردین و دارین میاین.
    اگر این کارو کردید قسمش بدید فرودگاه نیاد

ولی یک پیشنهاد هم که من دارم اینه که مقاله هاش و کارائی رو که کرده مرور کنید و از برنامه هائی که میخواید اونجا داشته باشید صحبت کنید. بلاخره شما که نمیخواید بپیچونیدش، میخواید چند تا مقاله به درد بخور داشته باشین. در مورد تعداد مقاله و زمینه تخصصی کار و ساعت کاری و نحوه کار صحبت کنید تا اعتماد لازم رو داشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بابا نکته ای که هست این که من در ارتباط بودم باهاش و اونم حدود سه هفته پیش بهم گفت که میخوام از الان research ات رو شروع کنی و کلی lecture note و مقاله واسم فرستاد و منه از همه جا بی خبرم نشستم به این فکر که دیگه OK هست انجامشون دادم و قسمت اولو براش سریع فرستادم و الانم داشتم قسمت بعدیشو انجام میدادم که این مصیبت سرمون وا شد. این استاد قبلا تو Umass تو آمریکا استاد بود (منم به پروفایل اونجا ایمیل زده بودم) ولی الان واسه یه مدت برگشته کشور خودش و به منم گفت که full support میکنه ولی مثه اینکه اینم چون تازه کار هست نمیدونسته که باید قبله اینکه دانشجو بره اونجا پول ترمش پرداخت شه. چند روز پیش بهم میل زد که آقا کارت حله برو با admission office هماهنگ شو (این دانشگاه تو دو تا شهر شعبه داره و کمپ مهندسیا تو شهریه که admission office تو اونجا نیست و استاد فقط تلفنی تونسته بود بفهمه که من پذیرفته شدم) ولی اینا (admission office) برگشتن بهم گفتن که باید استادت این پولو بده بعد نامه پذیرشو بدیم. منم ایمیل اونا رو فرستادم به استادم و اونم اینجوری جواب داد. حالا به نظرتون چیکار کنم و چی بگم بهش؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

با این اوصاف شما چند راه پیش رو داری

1- بالا گفتم

2- با توجه به مدت زمان باقی مونده تا رفتن به اونجا ، تمام کارایی (مقاله و...) که ازت میخاد سریع و عالی تحویل بده و بحث های جدید برای استاد باز کن

3- اگه روش دو خوب پیش رفت بگو پول ندارم ترم اولو بدم و...

4- اگه خوب پیش نرفت پول ترم اولو بده بعد ازش بگیر
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

من فکر می کنم مناسب ترین روشی که می تونید استادتون رو متقاعد کنید، همون کاری هست که ایشون از شما خواسته، یعنی پرداخت شهریه ترم اول...
    اگر واقعاً قصد رفتن به اون دانشگاه رو دارید، این کار رو انجام بدید چون مبلغ مورد نظر به شما برگردانده خواهد شد و بنابراین، ضرر نخواهید کرد...
    اما، در شرایط فعلی، به نظر من، هر راه حل دیگه ای ممکنه بهانه تلقی بشه و باعث شه شک استادتون مبنی بر رفتن و نرفتن شما به یقین تبدیل شه...
    اون وقت ضرر بزرگتری متوجه شما خوهد شد...
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

Junior Member

buy one ticket for there and scan it and send it to him and tell him that if I had money I didn't ask for grant.However I bought a ticket.would you mind let me know that should I cancel it or not?l
    Everything is possible,especially happiness

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون بچه ها،
    همه اینا درست، ولی من دیگه وقتی ندارم چون کلاسا 1.5 ماه دیگه شروع میشن و من باید تا چند روز آینده تکلیفم روشن شه. در ضمن منم که حاضر نیستم این پولو بپردازم چون این کارا حساب کتابی ندارن اصلا، پس باید ریسک کرد.
    من تصمیم گرفتم بهش بگم که 15 ملیونی که وثیقه سربازی هست کمرشکنم می کنه و حتی مجبورم مقداریشو هم از بانکی که با اداره پدرم کار می کنه وام ور دارم که البته مینویسم این وام باید کاملا معلوم باشه که واسه کجا خرج میشه (چه میدونه که قوانینه ما چجوریه) وباید ضروری هم باشه وبگم که واسه اون 3000 تا هم نمیشه از جایی وام ورداشت چون حسابی که قراره از این وام براش استفاده شه خارجیه و بنابراین من اصلا قادر به تامین پول نیستم. به نظرتون چطوره؟ منتظر پیشنهادات بعدی هستم، ممنون.

آیا این امکان رو دارید که کسری از شهریه رو بپردازید؟؟
    میتونید به استادتون بگید که من توان پرداخت 3,000 دلار رو ندارم و فقط میتونم برای مثال، 1,500 دلار رو بپردازم...
    در این صورت، فکر نمیکنم ایشون دیگه مشکلی داشته باشه چون شما به هر حال، ثابت کرده اید که در تصمیم خودتون برای رفتن به اون دانشگاه راسخ هستید...
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)