نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نتیجه تقاضای من برای ویزای کارآفرینی (TIER 1 (ENTREPRENEUR

رأی دهندگان
6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خوشبختانه موفق شدم

3 50.00%
  • متاسفانه موفق نشدم

3 50.00%
صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 102

موضوع: ویزای کارآفرینی (TIER 1 (ENTREPRENEUR

Junior Member

تجربه مصاحبه:
    در مورد پول و حساب بانکی و اینها کاملا توجیه شده بودن و هیچ سوالی نکرد. ولی در مورد بیزنس پلن مو به مو سوال کرد به خصوص قسمتی که مربوط به عدد و رقم ها بود. که البته من همه اون عدد و رقم ها رو یادم نبود و ازم پرسید اینو مگه خودت ننوشتی؟ گفتم نه، وکیل نوشته با توجه به اطلاعاتی که من دادم. واقعیتش هم همین بود. همیشه که خود آدم بیزنس پلن رو نمی نویسه، آدم حسابدار داره و وکیل که براش کار رو انجام بدن. ولی بقیه سوالهاش رو جواب دادم و مثل این بود که با پلن مطابقت می ده. دیگه اینکه سوال کرد که چرا می خوای این ویزا رو بگیری در حالی که الان تا سه سال دیگه ویزا داری. ویزای فعلی من دیپندنت دانشجو هست که همسرم اونجا تحصیل می کنه. تمام اطلاعات مربوط به همسرم، رشته تحصیلی و دانشگاهش رو پرسید. در مورد تغییر ویزا هم گفتم که می خوام برای کار موقعیت بهتری داشته باشم و برنامه م درازمدته.
    در مورد اینکه دولت ایران باهام مشکلی داره یا نه پرسید (به خاطر زمینه کاری قبلیم)، که گفتم مشکلی ندارم و می رم ایران و میام. و همه سوالهای مربوط به تجربه و اطلاعات در مورد کار مورد نظر رو که آقا هومن گفتن پرسید.

به جز اینها در مورد سیستم مالیاتی انگلستان سوال کرد و می خواست بدونه چقدر در این زمینه اطلاعات دارم.
    و باز یک مورد دیگه این بود که چند سال پیش یک درخواست ویزای شنگن من رد شده بود و فراموش کرده بودم بین ویزاهای مختلف این مورد رو در فرم بنویسم و بعد از تحویل مدارک یادم افتاد. سوال کرد که آیا تا حالا ویزام رد شده یا نه؟ منم گفتم بله و اون مورد رو گفتم و در این مورد حرف دیگه ای نزد.
    حالا افیسر گفت امروز یا فردا باید جواب بگیرم و هنوز منتظرم ببینم جوابشون چیه.
    ویرایش توسط میلاد : April 15th, 2013 در ساعت 09:05 PM

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ویزای کارآفرینی (TIER 1 (ENTREPRENEUR

نقل قول نوشته اصلی توسط aftab12 نمایش پست ها
    تجربه مصاحبه:
    در مورد پول و حساب بانکی و اینها کاملا توجیه شده بودن و هیچ سوالی نکرد. ولی در مورد بیزنس پلن مو به مو سوال کرد به خصوص قسمتی که مربوط به عدد و رقم ها بود. که البته من همه اون عدد و رقم ها رو یادم نبود و ازم پرسید اینو مگه خودت ننوشتی؟ گفتم نه، وکیل نوشته با توجه به اطلاعاتی که من دادم. واقعیتش هم همین بود. همیشه که خود آدم بیزنس پلن رو نمی نویسه، آدم حسابدار داره و وکیل که براش کار رو انجام بدن. ولی بقیه سوالهاش رو جواب دادم و مثل این بود که با پلن مطابقت می ده. دیگه اینکه سوال کرد که چرا می خوای این ویزا رو بگیری در حالی که الان تا سه سال دیگه ویزا داری. ویزای فعلی من دیپندنت دانشجو هست که همسرم اونجا تحصیل می کنه. تمام اطلاعات مربوط به همسرم، رشته تحصیلی و دانشگاهش رو پرسید. در مورد تغییر ویزا هم گفتم که می خوام برای کار موقعیت بهتری داشته باشم و برنامه م درازمدته.
    در مورد اینکه دولت ایران باهام مشکلی داره یا نه پرسید (به خاطر زمینه کاری قبلیم)، که گفتم مشکلی ندارم و می رم ایران و میام. و همه سوالهای مربوط به تجربه و اطلاعات در مورد کار مورد نظر رو که آقا هومن گفتن پرسید.
    امیدوارم جوابتون مثبت باشه. حتما نتیجه رو اطلاع بدید ولی دو تا نکته:
    1-اینکه وکیل نوشته یا کس دیگه توجیه درستی نیست. از نظر UKBA شما مسوول هستید و برای اونها این توجیه قابل قبول نخواهد بود. بخصوص که احتمالا منظورتون از وکیل، مشاورهای ایرانی هستند که اکثرا حتی دانش درستی هم از ویزا ندارند. حتی اگر وکیل رسمی دادگستری در انگلستان هم باشه این جواب شما قانع کننده نیست.
    2-اینکه ویزایی رو ننوشتید رد شدید کار خیلی خیلی خطرناکی بوده و امیدوارم الانم مشکلی نداشته باشه. باید حتما بعدش سریع به سفارت اطلاع میدادید چون میتونند شما رو علاوه بر اینکه رد کنند تا 10 سال ورودتون رو ممنوع کنند.

Junior Member

سلام و درود بر همگی.راستش ما تازه با ویزای کار آفرینی آشنا شدیم و فکر می کردیم شاید شرایطش رو داشته باشیم ولی شک داریم میشه راهنمایی کنید لطفا. ما یک خانواده سه نفره(خودم و همسرم و دختر 5 سالمون)هستیم. من 4 عمو و یک عمه در لندن دارم که همه مشاغل آزاد دارند( 2 داروخانه و دو post office) ما 4 ویزای توریستی انگلیس در پاسپورتمون داریم و همسرم ielts 8 داره. مشکلی برای گذاشتن پول توی حساب نداریم. با چند وکیل و مشاور صحبت کردیم گفتن پول رو باید در قسط های 35000 پوندی بریزیم به حسابی خارج از ایران. و بیزینس پلان و غیره رو خودشون راهنمایی می کنند.حالا فقط می خواهیم ببینیم تا حالا کسی از ایران این ویزا رو گرفته؟و احتمال گرفتنش چقدره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    امیدوارم جوابتون مثبت باشه. حتما نتیجه رو اطلاع بدید ولی دو تا نکته:
    1-اینکه وکیل نوشته یا کس دیگه توجیه درستی نیست. از نظر UKBA شما مسوول هستید و برای اونها این توجیه قابل قبول نخواهد بود. بخصوص که احتمالا منظورتون از وکیل، مشاورهای ایرانی هستند که اکثرا حتی دانش درستی هم از ویزا ندارند. حتی اگر وکیل رسمی دادگستری در انگلستان هم باشه این جواب شما قانع کننده نیست.
    2-اینکه ویزایی رو ننوشتید رد شدید کار خیلی خیلی خطرناکی بوده و امیدوارم الانم مشکلی نداشته باشه. باید حتما بعدش سریع به سفارت اطلاع میدادید چون میتونند شما رو علاوه بر اینکه رد کنند تا 10 سال ورودتون رو ممنوع کنند.
    ممنون. هنوز که جواب نگرفتیم.
    در مورد بیزنس پلن چند سوال دیگه هم ازم پرسید که انگار می خواست چک کنه که مثل همون نوشته جواب می دم یا نه. که برای هیچ کدوم مشکلی نبود ولی اعداد و ارقام رو خب حفظ نبودم. خود بیزنس پلن هم درسته که نوشتنش با من نبود ولی محتویاتش رو (به جز ریز اعداد و ارقام) خودم در اختیار کسی که گذاشته بودم که نوشته بشه و کاملا مسلط بودم بهش.
    در مورد دوم هم کاملا درست می گین. البته در ویزای فعلی (که تیر ۴ هست) همه اینها رو اظهار کرده بودیم و نمی دونم چرا واقعا اینجا از قلم افتاد. و بله امیدوارم ایرادی نگریند با توجه به اینکه قبل از اینکه آفیسر در موردش چیزی بگه خودم در موردش توضیح دادم. ولی خیلی ناراحتم از اینکه این رو یادم رفته بود.
    احتمالا جواب فردا میاد و می نویسم چی شد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali1981n نمایش پست ها
    سلام و درود بر همگی.راستش ما تازه با ویزای کار آفرینی آشنا شدیم و فکر می کردیم شاید شرایطش رو داشته باشیم ولی شک داریم میشه راهنمایی کنید لطفا. ما یک خانواده سه نفره(خودم و همسرم و دختر 5 سالمون)هستیم. من 4 عمو و یک عمه در لندن دارم که همه مشاغل آزاد دارند( 2 داروخانه و دو post office) ما 4 ویزای توریستی انگلیس در پاسپورتمون داریم و همسرم ielts 8 داره. مشکلی برای گذاشتن پول توی حساب نداریم. با چند وکیل و مشاور صحبت کردیم گفتن پول رو باید در قسط های 35000 پوندی بریزیم به حسابی خارج از ایران. و بیزینس پلان و غیره رو خودشون راهنمایی می کنند.حالا فقط می خواهیم ببینیم تا حالا کسی از ایران این ویزا رو گرفته؟و احتمال گرفتنش چقدره؟
    اینکه پول رو باید چطوری بریزید مهم نیست. در مورد بزینس پلن و اینها هم شما باید ایده های کلی رو داشته باشید و بدونید دارید چیکار میکنید و بعد اقدام کنید. اقوام و فامیلهای شما و ویزاهای قبلی شما اثری در این زمینه ندارند.

در مورد مشاور دقت کنید که مشاوران ایرانی خیلیهاشون ویزای دانشجویی رو درست بلد نیستند و در زمینه ویزای کارآفرین من دیدم اطلاعات بسیار غلطی میدند. مشاور مهاجرت هم قرار نیست برای شما بزینس پلن بده چون دو تا چیز گاملا متفاوته و تخصصهای گوناگون میخواد.

احتمال این ویزا بستگی به افسر ویزا و مصاحبه داره. کسانی که معمولا خودشون اطلاعات تجاری درستی ندارند و فقط از بقیه کمک گرفتند شانس زیادی ندارند.

من اینجا این توضیح رو بدم که هدف از مصاحبه این نیست که شما با کمک یه نفر یه بزنیس پلن بنویسی و مساله حل بشه. هدف از این مصاحبه مثل ویزای دانشجویی اینه که به کسی که واقعا کارآفرینه ویزا رو بدند. درنتیجه باز مثل ویزای دانشجویی اینطوری نیست که شما با تهیه یکی دو تا مدرک کار رو انجام بدید و احتمالا خیلی از مشاوران الکی و کلاه بردار که تعدادشون خیلی زیاده این وعده های الکی رو میدند. درنتیجه اگه شما به اصطلاح این کاره نیستی و این ویزا فقط راهی برای رفتنه خیر موفق نخواهید بود. چون افسر ویزا تمام سابقه کاری شما، دانش شما از مسایل تجاری و محیط تجاری انگلیس رو ازتون میپرسه. منشا پول و خیلی چیزای دیگر رو چک میکنه. پس وقتی یه دوستی میاد اینجا میپرسه که آیا من درآمد کافی دارم به نظرم ایشون اصولا دانش زیادی از مسایل تجاری نداره و صرف تهیه کردن یه بزینس پلن کاری رو حل نمیکنه.

هدف این بوده که کسانی که واجد شرایط نیستند نتونند اقدام کنند پس باز حواستون باشه فکر نکنید میشه ماجرا رو دور زد و سر این موضوع پول الکی به افراد دیگه ندید.

Junior Member

الان نوشتن اپلیکیشن این ترنسیت، ولی نتیجه ش رو نمی دونم. آیا الان باید برم تحویل بگیرم مدارک رو یا باید منتظر باشم؟

یک نکته دیگه اینکه من وکیلم انگلیسی بود و بیزنس پلن رو وکیل ننوشته بود و همون طور که گفتم یک مرکز دیگه که وکیل معرفی کرده بود فقط اونو تنظیم کرده بود. البته همه چیز بستگی داره به نظر افسر ویزا که آیا متقاعد شده باشه با توجه به مجموع این مسائل یا نه. که هنوز معلوم نیست.

ApplyAbroad Guru

الان نوشتن اپلیکیشن این ترنسیت، ولی نتیجه ش رو نمی دونم. آیا الان باید برم تحویل بگیرم مدارک رو یا باید منتظر باشم؟

یک نکته دیگه اینکه من وکیلم انگلیسی بود و بیزنس پلن رو وکیل ننوشته بود و همون طور که گفتم یک مرکز دیگه که وکیل معرفی کرده بود فقط اونو تنظیم کرده بود. البته همه چیز بستگی داره به نظر افسر ویزا که آیا متقاعد شده باشه با توجه به مجموع این مسائل یا نه. که هنوز معلوم نیست.
    اگه این رو نوشته برید سریع بگیرید یعنی امروز جواب حاضره.

ApplyAbroad Guru

شما جوابتون رو گرفتید؟

Junior Member

سلام.
    بله جواب گرفتم. جوابشون منفی بود. خوشبختانه به اون مورد رد شدن ویزا در سالهای قبل اشاره نکرده و احتمالا دلیلش این بود که تو مصاحبه جواب درست رو بهشون دادم. (البته حدسم اینه).
    دلیل جواب منفی این بوده که عدد و رقم های توی پلن با عدد و رقم هایی که تو مصاحبه گفتم فرق داشته. البته مصاحبه حدود یک ساعت تموم طول کشید و از این بین به مورد که همون اوایل مصاحبه بود اشاره کردن و ویزا رو رد کردن.
    وکیل مون معتقده که این «تست» که روش جدیدشون برای تشخیص کارآفرین بودن واقعیه حالت مچ گیری داشته و می گه تقاضای ادمین ریویو کنیم. یه نامه ای هم آماده کرده براش. نظرش اینه که بیزنس پلن رو دلیلی نداره آدم حفظ کنه و برای همین آدم پلن می نویسه که لازم نباشه همه چیز رو حفظ کنه و خطی باشه که بشه بهش مراجعه کرد.
    یک مساله دیگه اینکه من در توضیح یکی از همین عدد و رقم های بیزنس پلن گفتم که تو پلن این طور اومده ولی با فلان برنامه ای که بعدا فکر کردیم این سود رو می تونیم تا انقدر بالاتر ببریم. و افسر ویزا همین حرف رو علیه من استفاده کرده و گفته حرفم با پلن انطباق نداشته!
    من نمی دونم با ادمین ریویو چیزی تغییر می کنه یا نه. الانم برگشتم انگلیس چون همون طور که گفتم تا سه سال دیگه همچنان ویزا دارم. منتها می خواستم نوع ویزا رو عوض کنم و یکی از دلایلش این بود که از همین راه تمدیدش کنم و بعد اقامت بگیرم. و به هره حال کاری رو که شروع کرده بودم (همون بیزنس رو) هم فارغ از این ویزا شروع کرده بودم و ادامه می دم.

Junior Member

آقا هومن اون راهنمایی که در مورد مصاحبه و سوالها کردید خیلی مفید بود در ضمن. برای تکمیلش بگم که اگر کسی بخواد برای این ویزا اقدام کنه بهتره بیزنس پلنش رو حفظ کنه. چون ریز به ریز سوال کرد ازم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)