نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نتیجه تقاضای من برای ویزای کارآفرینی (TIER 1 (ENTREPRENEUR

رأی دهندگان
6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خوشبختانه موفق شدم

3 50.00%
  • متاسفانه موفق نشدم

3 50.00%
صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 102

موضوع: ویزای کارآفرینی (TIER 1 (ENTREPRENEUR

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ویزای کارآفرینی (TIER 1 (ENTREPRENEUR

نقل قول نوشته اصلی توسط aftab12 نمایش پست ها
    سلام.
    بله جواب گرفتم. جوابشون منفی بود. خوشبختانه به اون مورد رد شدن ویزا در سالهای قبل اشاره نکرده و احتمالا دلیلش این بود که تو مصاحبه جواب درست رو بهشون دادم. (البته حدسم اینه).
    دلیل جواب منفی این بوده که عدد و رقم های توی پلن با عدد و رقم هایی که تو مصاحبه گفتم فرق داشته. البته مصاحبه حدود یک ساعت تموم طول کشید و از این بین به مورد که همون اوایل مصاحبه بود اشاره کردن و ویزا رو رد کردن.
    وکیل مون معتقده که این «تست» که روش جدیدشون برای تشخیص کارآفرین بودن واقعیه حالت مچ گیری داشته و می گه تقاضای ادمین ریویو کنیم. یه نامه ای هم آماده کرده براش. نظرش اینه که بیزنس پلن رو دلیلی نداره آدم حفظ کنه و برای همین آدم پلن می نویسه که لازم نباشه همه چیز رو حفظ کنه و خطی باشه که بشه بهش مراجعه کرد.
    یک مساله دیگه اینکه من در توضیح یکی از همین عدد و رقم های بیزنس پلن گفتم که تو پلن این طور اومده ولی با فلان برنامه ای که بعدا فکر کردیم این سود رو می تونیم تا انقدر بالاتر ببریم. و افسر ویزا همین حرف رو علیه من استفاده کرده و گفته حرفم با پلن انطباق نداشته!
    من نمی دونم با ادمین ریویو چیزی تغییر می کنه یا نه. الانم برگشتم انگلیس چون همون طور که گفتم تا سه سال دیگه همچنان ویزا دارم. منتها می خواستم نوع ویزا رو عوض کنم و یکی از دلایلش این بود که از همین راه تمدیدش کنم و بعد اقامت بگیرم. و به هره حال کاری رو که شروع کرده بودم (همون بیزنس رو) هم فارغ از این ویزا شروع کرده بودم و ادامه می دم.
    چرا حتما تقاضای تجدید نظر بدید و همین توضیحات رو ارایه کنید چون ممکنه جواب مثبت بگیرید. در ضمن من سوالی داشتم و اینکه الان شما با چه ویزایی در انگلیس هستید که میتونید بزینس راه بندازید؟ اگر قانونا بتونید بزینس راه بندازید خوب حتی اگه الان منفی بشه جوابتون بعد از یکسال میتونید دوباره اقدام کنید و این دفعه تازه بزینس پلن شما براساس بزینس واقعی شما خواهد بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    چرا حتما تقاضای تجدید نظر بدید و همین توضیحات رو ارایه کنید چون ممکنه جواب مثبت بگیرید. در ضمن من سوالی داشتم و اینکه الان شما با چه ویزایی در انگلیس هستید که میتونید بزینس راه بندازید؟ اگر قانونا بتونید بزینس راه بندازید خوب حتی اگه الان منفی بشه جوابتون بعد از یکسال میتونید دوباره اقدام کنید و این دفعه تازه بزینس پلن شما براساس بزینس واقعی شما خواهد بود.
    همسر من دانشجوی دکتراست و من ویزای همراه دارم.
    بله این هم راه خوبیه که می گین. یک سوال هم من دارم. اگر این ویزا ریجکت بشه چه تاثیری توی پرونده مهاجرتی من می گذاره؟

ApplyAbroad Guru

همسر من دانشجوی دکتراست و من ویزای همراه دارم.
    بله این هم راه خوبیه که می گین. یک سوال هم من دارم. اگر این ویزا ریجکت بشه چه تاثیری توی پرونده مهاجرتی من می گذاره؟
    تاثیر خیلی خاصی نداره فقط اگر دفعه بعد برای همین ویزا بخواهید اقدام کنید باید شرایط شما با توجه به مسایل مصاحبه بهتر شده باشه. یا مثلا اگه بخواهید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید ممکنه بهتون این ایراد رو بگیرند چرا میخواستید یه بار کارآفرین باشید یه بار دانشجو.

Junior Member

تاثیر خیلی خاصی نداره فقط اگر دفعه بعد برای همین ویزا بخواهید اقدام کنید باید شرایط شما با توجه به مسایل مصاحبه بهتر شده باشه. یا مثلا اگه بخواهید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید ممکنه بهتون این ایراد رو بگیرند چرا میخواستید یه بار کارآفرین باشید یه بار دانشجو.
    خب پس اینها که مشکلی نیست. یک سوال دیگه: برای این ویزا که اقدام کرده بودم پسرم هم به عنوان همراه اقدام کرده بود (براش اقدام کرده بودم) که به دنبال من اون هم رد شد مسلما. حالا برای بازنگری برای پسرم هم باید فرم پر کنم؟ آیا به همراه خودم فرم پر کنم براش؟ یا کلا اون رو الان باید اقدام نکنم؟

ApplyAbroad Guru

خب پس اینها که مشکلی نیست. یک سوال دیگه: برای این ویزا که اقدام کرده بودم پسرم هم به عنوان همراه اقدام کرده بود (براش اقدام کرده بودم) که به دنبال من اون هم رد شد مسلما. حالا برای بازنگری برای پسرم هم باید فرم پر کنم؟ آیا به همراه خودم فرم پر کنم براش؟ یا کلا اون رو الان باید اقدام نکنم؟
    وقتی همراه PBS رد میشه شما نمیتونید براش تجدید نظر بدید. شما باید برای خودتون بدید و بعدا که جواب مثبت شد برای اون هم اقدام کنید. چون همراه PBS از نظر قانونی خودش PBS نیست. شما که ویزا بگیرید راحت پسرتون هم میتونه بگیره.

Junior Member

ویزای ما تو ادمین ریویو هم رد شد و این دفعه با یک دلیل مسخره تر. پولی که ما تو حساب مون گذاشته بودیم طی سالها در انگلیس بوده و جمع شده. قبل رفتن برای ویزا یکی از حسابها رو گذاشتیم برای منتننس و باقی پول رو ریختیم توی یکی دیگه از حسابهایی که در همون بانک داشتیم. صورت حساب شش ماه هر دو حساب رو هم ضمیمه کردیم با همین توضیح. حالا دلیل رد کردن رو نوشته به دلیل اینکه از یک حساب دیگه به این حساب پول ریخته شده و من متقاعد نشدم که بعدا بازم به این پول دسترسی خواهید داشت!!
    به هر حال رد کردن.

ApplyAbroad Guru

ویزای ما تو ادمین ریویو هم رد شد و این دفعه با یک دلیل مسخره تر. پولی که ما تو حساب مون گذاشته بودیم طی سالها در انگلیس بوده و جمع شده. قبل رفتن برای ویزا یکی از حسابها رو گذاشتیم برای منتننس و باقی پول رو ریختیم توی یکی دیگه از حسابهایی که در همون بانک داشتیم. صورت حساب شش ماه هر دو حساب رو هم ضمیمه کردیم با همین توضیح. حالا دلیل رد کردن رو نوشته به دلیل اینکه از یک حساب دیگه به این حساب پول ریخته شده و من متقاعد نشدم که بعدا بازم به این پول دسترسی خواهید داشت!!
    به هر حال رد کردن.
    این دلیل مسخره نبوده. نباید پولها رو تو یه بانک میذاشتید چون راهنمای ویزای کارآفرین در این زمینه کمی گنگه و برای همین بهتره که حساب پول اصلی از حساب مینتننس در دو تا بانک مختلف باشه. بعضی از وکیل ها چقدر گیج هستند سر این مساله!!!!

Junior Member

این دلیل مسخره نبوده. نباید پولها رو تو یه بانک میذاشتید چون راهنمای ویزای کارآفرین در این زمینه کمی گنگه و برای همین بهتره که حساب پول اصلی از حساب مینتننس در دو تا بانک مختلف باشه. بعضی از وکیل ها چقدر گیج هستند سر این مساله!!!!
    من هم یه کم گیج شدم. الان مشکل اینها حسابی نبود که پول منتننس توشه. مشکلشون این بود که برای دویست هزار پوند چرا از یک حساب دیگه (که مال خودمون بوده و صورتحساب سه ماهه ش رو هم بهشون داده بودم) به حسابی پول منتقل شده که قبلا توش کم پول بوده. این دلیلش این بوده که حساب اولی سود بیشتری می داده و آدم دویست هزار پوند (یا پولی که به مرور جمع شده و شده انقدر) رو در حسابی که سود کمی می ده نمی ذاره. آخرش چون لازم بود پول منتننس مدت بیشتری تو حساب بوده باشه، این حساب اولی رو برای این کار نگه داشتیم و بقیه پول رو ریختم تو یک حساب دیگه مون که اونم کار می کرد ولی توش پول جمع نمی کردیم.
    و خب من خودم رو آماده کرده بودم که موقع مصاحبه احتمالا در این مورد سوال می کنن و جواب بدم و توضیحاتم رو روی صورت حساب ها نشون بدم. ولی هیچ سوالی در این مورد نپرسیدن اصلا. در مورد پول مطلقا سوال نکرد. ولی تو ریویو حالا این مساله رو درآوردن.

Junior Member

ولی من چند تا سوال دارم. در این مورد که وکیلها بعضی هاشون گیجن (در مورد وکیل خودم) کاملا موافقم. و اگر کار رو کاملا سپرده بودم دستش و بهش اعتماد کرده بودم خیلی راحت تر از اینها ویزا رد می شد و خیالمون راحت می شد! چون مثلا مدرک زبان رو ازم تا آخر نخواسته بود. و الان هم اعتمادم کمتر شده بهش.
    سوالم اینه که الان من چه راهی دارم؟ آیا
    ۱- دوباره اقدام کنم؟ اگر بله کی؟ همین الان؟ شش ماه دیگه؟ یک سال دیگه؟
    ۲- اگر به جای من سال دیگه همسرم اقدام کنه کار مشکل تر می شه؟ وکیل معتقده که اگر همسرم به جای من اقدام کنه شک برانگیزه. منتها فکر می کنم منظورش اینه که اگر الان اقدام کنه این طوریه. اگر سال دیگه بخواد اقدام کنه چی؟ (در واقعیتش هر دوی ما این بیزنس رو شروع کردیم ولی اون داره در ضمن درس می خونه. بنابراین به طور رسمی بیزنس به اسم منه.)
    ۳- وکیل می گه برای جودیشال ریویو اقدام کنین و در ضمن شش ماه دیگه دوباره اقدام کنین. ولی توضیح بیشتری نداده و من متوجه منطقش نمی شم.

ApplyAbroad Guru

ولی من چند تا سوال دارم. در این مورد که وکیلها بعضی هاشون گیجن (در مورد وکیل خودم) کاملا موافقم. و اگر کار رو کاملا سپرده بودم دستش و بهش اعتماد کرده بودم خیلی راحت تر از اینها ویزا رد می شد و خیالمون راحت می شد! چون مثلا مدرک زبان رو ازم تا آخر نخواسته بود. و الان هم اعتمادم کمتر شده بهش.
    سوالم اینه که الان من چه راهی دارم؟ آیا
    ۱- دوباره اقدام کنم؟ اگر بله کی؟ همین الان؟ شش ماه دیگه؟ یک سال دیگه؟
    ۲- اگر به جای من سال دیگه همسرم اقدام کنه کار مشکل تر می شه؟ وکیل معتقده که اگر همسرم به جای من اقدام کنه شک برانگیزه. منتها فکر می کنم منظورش اینه که اگر الان اقدام کنه این طوریه. اگر سال دیگه بخواد اقدام کنه چی؟ (در واقعیتش هر دوی ما این بیزنس رو شروع کردیم ولی اون داره در ضمن درس می خونه. بنابراین به طور رسمی بیزنس به اسم منه.)
    ۳- وکیل می گه برای جودیشال ریویو اقدام کنین و در ضمن شش ماه دیگه دوباره اقدام کنین. ولی توضیح بیشتری نداده و من متوجه منطقش نمی شم.
    1-اولا من توصیه میکنم تصویر هم نامه رد شدن و هم نامه تجدید نظر رو اینجا بذارید چون یه کمی مساله پیچیده تره.
    2-شما همین فردا میتونید اقدام کنید به شرطی که موارد رد شدن رو برطرف کنید. تا زمانی که این موارد برطرف نشند دو سال دیگه هم اقدام کنید فرقی نمیکنه
    3-یعنی چی شک برانگیزه من متوجه نمیشم؟ این بزینس رو میتونه به جای شما همسرتون ادامه بده. مشکلی که هست اینه که شما الان میتونید از داخل انگلیس بزنیس رو ادامه بدید ولی ایشون به عنوان دانشجو حق نداره. شما میتونید سال دیگه حالا به عنوان کسی که بزینسش داره کار میکنه دوباره اقدام کنید و پرونده محکم تر میشه.
    4-ریویو ای که ایشون میگه یعنی اینکه وکیل دادگستری بگیرید و از UKBA شکایت کنید. خیلی پرهزینه و سخت و وقت گیره.
    بازم توصیه میکنم که اسکن نامه ها رو بذارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)