صفحه 51 از 67 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 670

موضوع: راهنمایی در خصوص نحوه تعامل با سفارت نروژ جهت اخذ ویزای دانشجویی و مسائل مربوطه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telemark university;systems and control

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص نحوه تعامل با سفارت نروژ جهت اخذ ویزا و مسائل مربوطه

چندتا از دوستانم که برای آلمان و نروژ اقدام کرده بودند و همچنین خبرهای روزنامه های نروژ حاکی از این داره...ولی خب نمی شه روی نظرشون تاثیر گذاشت...تنها کاری که می شه کرد دانشجوهایی که الان مشغول به تحصیل هستند در اینجا خودشون رو مثبت و خوب نشون بدند تا در آینده شاید تاثیر کوچکی داشته باشه

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص نحوه تعامل با سفارت نروژ جهت اخذ ویزا و مسائل مربوطه

طبق آخرین تماس من با سفارت نروژ تو ایران در روز یکشنبه مورخ 17/6/92 ویزای 43 نفر نیومده. سفارت به UDI نامه زده و توضیح خواسته. اما هنوز جوابی نگرفتن.
    راستش من امیدی به ویزا ندارم. فقط کاشکی هممون متحد می شدیم و از PST توضیح می خواستیم که چرا با این رویکردشون, پول مارو 3 تا 4 ماه تو بانکاشون نگه داشتن و یا حتی پول خوابگاه رو دارن از ما می گیرن!
    یه مساله خیلی مهم تر اینه که طبق اون مطالبی که راجب دانشجوهای ایرانی تو سایت PST خوندم, اونها ما رو متهم کردن که می خوایم در تولید سلاح کشتار جمعی کمک کنیم! این یه تهمته و اونها حق ندارن این تهمت رو بدون مدرک به کسی بزنن.
    یه پیشنهاد هم دارم و اون اینه که آقای ظریف, تو fb پیجی دارن. من اونجا کامنت گذاشتم و کمک خواستم. شما هم اینکارو کنید.
    فقط از افغانی های تو افغانستان باید یاد گرفت که چطور از حقشون دفاع می کنن!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط selma62 نمایش پست ها
    Pst stops record number of Iranian students

Police Security Service (PST) has so far this year only given 27 Iranian students accepted student asylum, against 122 in the same period last year. The reason is fear that Norway will contribute to the production of weapons of mass destruction.Recent figures from the Directorate of Immigration (UDI) shows that never before have so many Iranian students applying to Norwegian universities and colleges, been stopped by PST, writes Universitas.

- PST fear that Norway contributes to the production of weapons of mass destruction, which ultimately risks that students have access to Norwegian academia, says Chief Martin Bernsen in PST.

He confirmed that PST performs security assessments of record number of Iranian students in years and that the cause of intensification is related to the overall threat.

In PST threat assessment for 2013, which was published in February this year, it is pointed out in particular that the Norwegian high technology is attractive for Iran. The country's intelligence has previously confirmed that they send agents into the world to acquire such knowledge.

Bernsen says that Norwegian universities and colleges should be more alert and have a responsibility, but Vice Ragnhild Hennumgården at the University of Oslo believe that safeguarding national security is PST's mission

- University has no authority to monitor our students - either national or international. The students who are studying with us, have a residence permit from the Immigration, stressing Hennumgården.
    قابل توجه دوستان عزیز......این ترجمه اون موضوع روزنامه نروژیه !!!!! هنوز هم منتظر هستید این Norwegian kind pigs بهتون ویزا بدن!!!!!! یه راهی پیدا کنید که با ضرر کمتر بتونیم پولمون رو پس بگیریم...... وگرنه این بیچاره ها که از ترس حسابی عرق کردن ....... آخه ممکنه دانشجوی ایرانی یا یه بلائی سر خودشون بیاره یا اینکه علم زائدوالوصفشون رو به حراج بذاره !!!!! چشماتون رو باز کنید ..... اینو نمیگم که توی دلتون رو خالی کنم یا ناامید بشید ولی این یه واقعیته که هممون قربانی یه دزدی اینترنتی واقعی شدیم چون اتیکت ایرانی به پیشانی داریم .... بهتر نیست به این فکر کنیم که هرچه زودتر جلوی ضرر رو بگیریم منفعته .........
    من کاملا با شما موافقم. این یه دزدی به سبک جدیده. من واقعا از یک کشور جهان اولی این انتظار رو نداشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti77 نمایش پست ها
    http://www.aftenposten.no/nyheter/ir...l#.UicAKDapU24

امروز موضوع يكى از روزنامه هاى نروژ بود. دليل جواب ندادنشون تا حالا اينه, من با udi صحبت كردم امروز و خانمى كه جواب منو داد گفت پروندت هنوز در اختيار كسى قرار نگرفته براى بررسى شدن.
    به نظر من با udi تماس بگيريد و در در اين مورد ازشون بپرسيد كه آيا پرونده تون در اختيار كسى هست يا نه، وگرنه صبر كردن الان ديگ كمكي نميكنه.
    اگه لينككِ بالا رو نتونستيد ترجمه كنيد من مى تونم براتون بفرستم
    می دونید مساله عجیب چیه؟ اینکه چطور پرونده ای بدون اینکه هنوز بررسی شده باشه, معطل مونده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastaran62 نمایش پست ها
    می دونید مساله عجیب چیه؟ اینکه چطور پرونده ای بدون اینکه هنوز بررسی شده باشه, معطل مونده!
    سلام
    چه خوبه که همه کسانی‌ که ویزا شون نیومده اینجا با هم در تماس باشن. برای اینکه مشورت کنیم که چه کاری باید انجام بشه.
    آیا کسی‌ خبر دیگه‌ای داره؟
    من آخرین بر روز جمعه تماس گرفتم و گفتن تا اطلاعات جدیدی در مورد پرونده نگیرن،ادامهٔ بررسی پرونده انجام نمی‌شه.
    این مساله احتیاج به یک اعتراض دست جمعی‌ داره به نظر من،شاید یه نامه به سفارت، منتظر نشستن دیگه فایده نداره. و اینو رو هم بگم که اگر اینها جواب منفی‌ بفرستن خیلی‌ بد می‌شه چون به احتمال خیلی‌ زیاد دفعهٔ بد هم جواب منفی‌ میدن و شاید روی تقاضای ویزا برای کشورای عضو شینگن دیگه تاثیر بذاره، پس همه باید اعتراض کنن به نظر من.

Junior Member

طبق آخرین تماس من با سفارت نروژ تو ایران در روز یکشنبه مورخ 17/6/92 ویزای 43 نفر نیومده. سفارت به UDI نامه زده و توضیح خواسته. اما هنوز جوابی نگرفتن.
    راستش من امیدی به ویزا ندارم. فقط کاشکی هممون متحد می شدیم و از PST توضیح می خواستیم که چرا با این رویکردشون, پول مارو 3 تا 4 ماه تو بانکاشون نگه داشتن و یا حتی پول خوابگاه رو دارن از ما می گیرن!
    یه مساله خیلی مهم تر اینه که طبق اون مطالبی که راجب دانشجوهای ایرانی تو سایت PST خوندم, اونها ما رو متهم کردن که می خوایم در تولید سلاح کشتار جمعی کمک کنیم! این یه تهمته و اونها حق ندارن این تهمت رو بدون مدرک به کسی بزنن.
    یه پیشنهاد هم دارم و اون اینه که آقای ظریف, تو fb پیجی دارن. من اونجا کامنت گذاشتم و کمک خواستم. شما هم اینکارو کنید.
    فقط از افغانی های تو افغانستان باید یاد گرفت که چطور از حقشون دفاع می کنن!!!!
    من باهاتون موافقم،باید یه اعتراض به pst بفرستیم،
    می‌شه لینک پیج فیس بوکشن رو اینجا بگذارید لطفا.

به نظر من دوستانی که تواین ایران منتظر ویزا هستند می‌بایست تمرکز کنند روی ثبت نام در دانشگاه. برای دانشگاه مهم اینه که هزینهٔ ثبت نام دانشگاه رو بپردازند تا رسما دانشجو به حساب بیاند. دوستان من به جای این که ویزا رو پیگیری کنند از دانشگاه بخواهند که گیرو رو بهشون بدهند تا بتونن شهریهٔ دانشگاه رو بپردازند. با این کار اونا رسما دانشجو خواهند بود و امسال رو از دست نمیدن. حد اکثر ۱ یا دو ماه دیر به نروژ خواهند اومد، بهتر از اینه که کلا پذیرششون رو از دست بدهند.

اگر شهریه رو پرداخت کنید، میتونید واسه قدم بعدی دانشگاه رو مجبور کنید تا چند تا درس واستون ثبت نام کنند. مهم اینه که پول شهریه رو بپردازید. پرداخت پول به این معنی‌ است که شما می‌خواهید در این دانشگاه درس بخوانید.

بهشون بگید که گیرو یا همون صورت حساب رو به شما ایمیل کنند. وقتتون رو با تلفن‌های پیاپی به ادارهٔ پلیس تلف نکنید.الان برای دانشگاه تنها چیزی که نشان دهنده ثبت نام دانشجو در دانشگاه است اینه که آیا دانشجو هزینهٔ ترم را پرداخت کرده یا نه. اگر کرده اصلا مهم نیست که آیا درسی‌ رو ثبت نام کرده یا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti77 نمایش پست ها
    من باهاتون موافقم،باید یه اعتراض به pst بفرستیم،
    می‌شه لینک پیج فیس بوکشن رو اینجا بگذارید لطفا.
    اسم ایشون رو تو fb بنویسید. پیداشون می کنید. لینک رو نذارم بهتره. فقط لز همه بچه ها می خوام که نه بخاطر پولشون, بلکه بخاطر حق انسانیشون ( که این همه اروپایی ها ازش دم می زنن) و ملیتی که قادر به انتخاب و تغییرش نیستن, از خودشون دفاع کنن.
    به عقیده من یه متن با تایید همه بچه ها تهیه کنیم, اینطوری قدرت و تاثیرش بیشتره

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsoheiljun نمایش پست ها
    به نظر من دوستانی که تواین ایران منتظر ویزا هستند می‌بایست تمرکز کنند روی ثبت نام در دانشگاه. برای دانشگاه مهم اینه که هزینهٔ ثبت نام دانشگاه رو بپردازند تا رسما دانشجو به حساب بیاند. دوستان من به جای این که ویزا رو پیگیری کنند از دانشگاه بخواهند که گیرو رو بهشون بدهند تا بتونن شهریهٔ دانشگاه رو بپردازند. با این کار اونا رسما دانشجو خواهند بود و امسال رو از دست نمیدن. حد اکثر ۱ یا دو ماه دیر به نروژ خواهند اومد، بهتر از اینه که کلا پذیرششون رو از دست بدهند.

اگر شهریه رو پرداخت کنید، میتونید واسه قدم بعدی دانشگاه رو مجبور کنید تا چند تا درس واستون ثبت نام کنند. مهم اینه که پول شهریه رو بپردازید. پرداخت پول به این معنی‌ است که شما می‌خواهید در این دانشگاه درس بخوانید.

بهشون بگید که گیرو یا همون صورت حساب رو به شما ایمیل کنند. وقتتون رو با تلفن‌های پیاپی به ادارهٔ پلیس تلف نکنید.الان برای دانشگاه تنها چیزی که نشان دهنده ثبت نام دانشجو در دانشگاه است اینه که آیا دانشجو هزینهٔ ترم را پرداخت کرده یا نه. اگر کرده اصلا مهم نیست که آیا درسی‌ رو ثبت نام کرده یا نه.
    ممنون از راهنماییتون. من 92500 کرون پول زحمت کشیده خودمو ریختم به حساب دانشگاه.... دانشگاه بدون هماهنگی با پلیس امنیتیش 5000 کرون از من واسه خوابگاه گرفته و دستمم بهش نمی رسه.... حالا مشکل با چند صد کرون ثبت نام حل میشه؟ منکه دیگه حاضر نیستم حتی یه کرون اضافه به این کشور واریز کنم.

ممنون از راهنماییتون. من 92500 کرون پول زحمت کشیده خودمو ریختم به حساب دانشگاه.... دانشگاه بدون هماهنگی با پلیس امنیتیش 5000 کرون از من واسه خوابگاه گرفته و دستمم بهش نمی رسه.... حالا مشکل با چند صد کرون ثبت نام حل میشه؟ منکه دیگه حاضر نیستم حتی یه کرون اضافه به این کشور واریز کنم.

من شما رو درک می‌کنم. خواهش می‌کنم دقت کنید که اون ۵۰۰۰ کرون به حساب من منتقل نشده و اون ۶۵۰ کرون هزینهٔ ثبت نام هم به حساب من منتقل نخواهد شد. بهتون حق میدم که بابت اون ۵۰۰۰ کرون ناراحت باشید. دلیل این که اون پول رو از حساب شما کم کرده اند این است که شما یک قرار دادی رو امضا کردید برای اجاره خوابگاه دانشجویی و احتمالا تاریخ شروع قرار داد از اول آگوست بوده. بنا بر این از همون اول آگوست هر ماه از حساب شما پول کم خواهد شد مگر این که اون قرار داد رو کنسل کنید (احتمالا طبقه قرار دادی که شما امضا کردید ۲ ماه زود تر باید اعلام کنید که مایل به کنسل کردن هستین)(احتمالا پول برق و آب رو ازتون کم کردند!!)(اگر قرار داد رو کنسل نکنید تا آگوست ۲۰۱۴ هر ماه باید پول اجاره رو بپردازید). به هر حال من میدونم که اون پول مهمه ولی‌ منظور من این بود که شما ۶۵۰ کرون رو پرداخت کنید و در قدم بعدی به دانشگاه بگید که من هزینهٔ ثبت نام رو پرداختم، حالا چند تا درس واسه من رجیستر کنید. با این کار پذیرشی رو که با سختی گرفتید رو از دست نمی‌دید (بابت همون پذیرش هم کم هزینه نکردید)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)