نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مسافرت ارزان به آمريكا فقط براي افراد زير 26 سال

boropesar
    Guest

پیش فرض مسافرت ارزان به آمريكا فقط براي افراد زير 26 سال

سلام دوستان
    من تازه دارم براي دانشگاه متقاضي ميشم و تجربه در زمينه مسافرت به امريكا را ندارم ولي در اينترنت يه روشي پيدا كردم كه هم سخت و هم جالب ميباشد و من چون خودم يك انسان ماجراجو هستم اگه پذيرش بگيرم دوست دارم از اين روش استفاده كنم ، حالا از دوستان تقاضا دارم برسي كنند و نظر بدهند تا ببينيم آيا اين روش درست هست يا نه؟

در سايت آژانس هوايي www.qatarairways.com Qatar Airways من قيمت بليط تهران-نيويورك را در فصل تابستان چك كردم و قيمت تمام شده آن به همراه ماليات يك ميليون تومان ميشه. البته در غير از تابستان اين قيمت يعني قيمت تمام شده به همراه ماليات 945 هزارتومان ميشه.
    حالا اصل قصه مسافرت داخل امريكاست خب اينكه كاري نداره دوستان، با قطار مسافرت ميكنيم . عصباني نشيد دوستان. توضيح ميدم چرا؟

قيمت بليط تهران-لس آنجلس از همه گرانتر ميباشد كه البته مسير آن هم از همه بيشتره نزديك به يك ميليون و سيصدو پنجاه هزار تومان است. ولي قيمت بليط قطار از نيويورك به لس آنجلس در فصل تابستان كه گرانتر است 190 هزار تومان است كه اگر با تخفيف بخريم ( در قسمت پايين روش تخفيف را توضيح داده ام) چون ميتوانيم از 15 درصد تخفيف استفاده كنيم 190 هزار تومان به 160 هزار تومان كاهش پيدا ميكند. كه سر جمع با قيمت بليط هواپيما از تهران به لس آنجلس يه چيزي نزديك 1مليون و صد و شصت هزار تومان ميشود و نزديك به 200 هزار تومان ارزانتر از هواپيما است.براي ديدن لست قيمت هاي قطار در امريكا به سايت راه آهن امريكا www.amtrak.com Amtrak مراجعه كنيد.

حالا يه نكته خيلي جالب: سايتي هست در امريكا كه به دانشجويان تخفيف ميده در بسياري از زمينه ها، به آدرس http://international.studentadvantage.com

براي استفاده از تخفيفها بايد اول يه دونه كارت تخفيف به مبلغ 20 دلار بخريد و بايد مبلغ دو و نيم دلار بابت پست كارت به در منزل خود بپردازيد. هنگام خريد بليط قطار بايد شماره كارت تخفيف را در سايت وارد كنيد.

البته از اين كارت در خيلي از جاهاي ديگه هم استفاده ميشه و اعتبار يكساله دارد.
    دوستان مسافرت با قطار آنهم از شرق امريكا به غرب امريكا تجربه و سفر جالبي بايد باشه. نه!!!

سوال: حالا چه ربطي به افراد زير 26 سال داشت؟
    در سايت تخفيف گفته فقط به افراد زير 26 سال كارت ميدهند.

حالا نظر بدين و برسي كنين كه آيا درست هست يا نه؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مسافرت ارزان به آمريكا فقط براي افراد زير 26 سال

مسیر قطار از نیویورک به لس آنجلس بیشتر از ۶۰ ساعت طول می‌کشه. ۶۰ ساعت در قطار بودن به نظر من که واقعا شکنجه است و اصلا به ۲۰۰ هزار تومنی که «شاید» بتونید صرفه جویی کنید نمی‌ارزه، مگر این که هدف‌تون این باشه که شهرها رو در مسیر ببینید که اون بحث دیگری است. هر چند که بعد از یک پرواز طولانی از تهران تا نیویورک و با عوض شدن ساعت‌های شب و روز فکر نکنم بتونید از مسیر لذتی ببرید. به علاوه به نظر من بهتره که در بدو ورود ماجراجویی نکنید و صبر کنید تا کمی با سیستم و کشور جدید بیشتر آشنا بشید بعد.

Senior Member emperial آواتار ها

در ضمن شما اگر اون 22.5$ رو هم که برای کارت تخفیف گفتید به مخارج اضافه کنی که دیگه اصلاً نمی ارزه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

واقعا با اون همه بار و بندیل و چمدون که آدم داره به جز هواپیما هیچ روش دیگه ای از نظر من به صرفه نیست. من حاضرم 200 تومن هم رو قیمت واقعی هواپیما بدم ولی دردسر کشیدن بار رو به اینور اونور نکشم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

این ماجراجویی با قطار برا تعطیلات بین ترم خوبه. میشه یک تجربه مسافرتی خوب بدست آورد.
    درود بر کورش بزرگ، بنیانگذار امپراطوری پارس

البته به شکل مشابهی با این ایده من برای سفر خود یه برنامه ای ریختم که در اون صورت برنامه من اقتصادی هم خواهد بود...بدین شرح:
    مقصد نهایی من Ann Arbor در ایالت میشیگانه که 40-50 کیلومتری Detroit هست که فرودگاه داره. اگر من مستقیما به دیترویت برم هزینه بلیطم 1520$ دلار می شه. اما اگر به شیکاگو برم و بعد با پرواز به دیترویت برم 1340 $ می شه که در هر دو مورد هزینه رفتن به شهر دانشگاه هم به این هزینه ها اضافه میشه که مثلا با مخارج اضافه مثل تاکسی تا ایستگاه قطار یا اتوبوس و... مثلا 100$ می شه که در کمترین حالت میشه 1340+100=1440.
    اما اگر بعد از رسیدن به شیکاگو (با ترکیش 1147$) من با قطاری که مستقیم تا AnnArbor میره برم (+31$) مجموع هزینه هام تا در خونه 1178$ می شه که 270$ ارزونتره!!
    می تونم این 270 $ رو به هتل در شیکاگو بدم و 3 روز شیکاگو رو هم ببینم و مهمتر از همه به جای اینکه (اگر به دلیل معطلی در Security فرودگاه شیکاگو از پرواز دیترویت جا نمونم) حدود 35 ساعت متوالی تو راه باشم و به ملکوت اعلی بپیوندم، این زمان اولیه رو 8-9 ساعت کاهش میدم و جلوی مقدار قابل توجهی از استرس و خستگی مفرط این سفر رو هم می گیرم...به علاوه همه اون محاسنی که در بالا ذکر گردید!
    بنابر این به نظر من در خیلی موارد اگر در شهر port of entry یه چند روز بمونیم و خستگی در کنیم و مخارج هتل رو با استفاده از صرفه جویی از طریق استفاده از قطار جبران کنیم، حدودا با همون مقدار هزینه، جان خودمون رو هم از در رفتن نجات می دیم و در ازای اون خوش هم می گذرد!!! در کل هم اینقدر تن و جان آدمی عزیز هست که اگه در مواردی هم یه مقداریم باید اضافه پول داد می ارزه که این کار رو کرد؛ اگر نه در برابر مخارجی که این سفر داره 200-300$ کلا قابل چشم پوشیه!
    ویرایش توسط ali_since1986 : May 30th, 2011 در ساعت 04:22 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_since1986 نمایش پست ها
    البته به شکل مشابهی با این ایده من برای سفر خود یه برنامه ای ریختم که در اون صورت برنامه من اقتصادی هم خواهد بود...بدین شرح:
    مقصد نهایی من Ann Arbor در ایالت میشیگانه که 40-50 کیلومتری Detroit هست که فرودگاه داره. اگر من مستقیما به دیترویت برم هزینه بلیطم 1520$ دلار می شه. اما اگر به شیکاگو برم و بعد با پرواز به دیترویت برم 1340 $ می شه که در هر دو مورد هزینه رفتن به شهر دانشگاه هم به این هزینه ها اضافه میشه که مثلا با مخارج اضافه مثل تاکسی تا ایستگاه قطار یا اتوبوس و... مثلا 100$ می شه که در کمترین حالت میشه 1340+100=1440.
    اما اگر بعد از رسیدن به شیکاگو (با ترکیش 1147$) من با قطاری که مستقیم تا AnnArbor میره برم (+31$) مجموع هزینه هام تا در خونه 1178$ می شه که 270$ ارزونتره!!
    می تونم این 270 $ رو به هتل در شیکاگو بدم و 3 روز شیکاگو رو هم ببینم و مهمتر از همه به جای اینکه (اگر به دلیل معطلی در Security فرودگاه شیکاگو از پرواز دیترویت جا نمونم) حدود 35 ساعت متوالی تو راه باشم و به ملکوت اعلی بپیوندم، این زمان اولیه رو 8-9 ساعت کاهش میدم و جلوی مقدار قابل توجهی از استرس و خستگی مفرط این سفر رو هم می گیرم...به علاوه همه اون محاسنی که در بالا ذکر گردید!
    بنابر این به نظر من در خیلی موارد اگر در شهر port of entry یه چند روز بمونیم و خستگی در کنیم و مخارج هتل رو با استفاده از صرفه جویی از طریق استفاده از قطار جبران کنیم، حدودا با همون مقدار هزینه، جان خودمون رو هم از در رفتن نجات می دیم و در ازای اون خوش هم می گذرد!!! در کل هم اینقدر تن و جان آدمی عزیز هست که اگه در مواردی هم یه مقداریم باید اضافه پول داد می ارزه که این کار رو کرد؛ اگر نه در برابر مخارجی که این سفر داره 200-300$ کلا قابل چشم پوشیه!
    سلام من مسيرم شيكاگو به نظر شما كدام ايرلاين بهتره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)