نقل قول نوشته اصلی توسط mozhi1 نمایش پست ها
سلام شما مطمئن هستید؟ من پذیرش دارم میخوام ویزا بگیرم و خیلی خیلی به تجربه و همراهی دوستانی که قبلاً رفتن یا امسال میخوان برن احتیاج دارم. ممنون میشم پروسه کاملش رو توضیح بدید چون هنوز با دانشگاه در این مورد مکاتبه نکردم ولی تا اونجایی که قبلاً مطالعه کرده بودم، اوّل میشه ویزای اقامت کوتاه مدت دریافت کرد و بعد رفت اونجا باقی مراحل یا به دردسر اونجا گرفتنش نمی ارزه؟ چی میشه همین جا شینگن بدن بعد آدم بره اونجا کارت اقامت بگیره؟ فرقش چیه و چه مدارکی لازمه و تفاوت ها در هزینه؟
من هنوز تصمیم نگرفتم که تالین برم یا نرم، ولی تاجایی که خوندم، وب سایت سفارت فنلاند تو تهران توصیه می کنه که دانشجو ها از ترکیه اقدام کنن برای استونی(چون نیاز به TRP - اقامت موقت دارن و آنکارا رو توصیه می کنن)

آنکارا هنوز وقت نگرفتم ولی به نظر میاد ویزای معمولی اقدام می کنی که سریع ۷-۸ روزه ویزا بیاد(چون اقامت موقت مثل اینکه طول میکشه و ممکنه دانشجو به شروع ترم نرسه) موقع مصاحبه تو سفارت باید بهشون که گفت واسه TRP هم اقدام می خوایم کنیم و می خوایم کارت رو از همون استونی بگیریم نفرستن سفارت استونی تو ترکیه اینا.

به نظر بهترین راه همین باشه. گرفتن ویزای عادی از آنکارا (+ دادن اطلاعات هرچی که می خواین تو ترکیه بهشون) ولی گرفتن کارت و بقیه مسائل از خود استونی.