صفحه 82 از 113 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Language and Literature

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    با عرض سلام و تبریک برای گرفتن پذیرش از دانشگاه

دوست عزیز سپاسگزارم بابت اطلاعات مفیدی که با ما در میون گذاشتید. یکی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت موقت فرم Legal income یا درآمد مشروع هستش. ممنون میشم اگر توضیح بدید شما این فرم رو با چه هزینه و از کجا تهیه کردید. خواهش میکنم در خصوص همه جزئیات توضیح بفرمایید چون برای من تبدبل به سوال بزرگی شده.

ممنونم
    این legal income رو هم برای ویزا میخوان هم برای TRP. من به شخصه برای تی آر پی فیش حقوقی پدرم رو ترجمه کردم با نامه ی تاییدیه ی financial support اش و امضاش که مشخص شه با رضایت فیش حقوقیش رو داده ترجمه کنم و حمابت مالی میکنه. من سه نسخه ازین نامه نوشتم توی یکیش مبلغ قید نشده بود. توی یکیش مبلغ 300 یورو ماهیانه و توی دیگری 500 یورو ماهیانه رو نوشتم و پایین همه اش رو پدرم امضا کزد. اونجا گفتن مبلغ قید نشه بهتره توی نامه ی ساپورت مالی پدر و من همون بدون مبلغه رو دادم.

برایlegal income ویزا Bank Statement گرفتم از بانک پارسیان. مانده حساب لحظه ای کفایت میکنه. گردش حساب سه ماهه میگن ولی ضرورت چندانی نداره. من 20 ژوئن مصاحبه داشتم هنوز ایمیل نیومده ولی خوده آفیشال هیچی ایرادی نگرفت از مدارکم و دلمو قرص کرد که ویزا میدن بهم.
    ویرایش توسط eagle_eyes : June 28th, 2017 در ساعت 02:21 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

منم 20ام بودم. جمعه تعظیل رسمی بود وگرنه همون جمعه میومد جواب ها. فکر کنم باید تا جمعه بعدی صبر کنیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط siegheil نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و ممنون از اطلاعاتتون.

من ۱۹ ژوئن مصاحبه داشتم و بهم گفت حداقل ۳ روز طول میکشه ولی ممکنه بیشتر هم بشه. البته دو روز بعد از مصاحبه، روز پیروزی در استونی بود و سفارت تطعیل؛ بعدشم دو روز آخر هفته ی اونا بود و الانم تعطیلات عید فطره. راستش کمی نگران شدم که این تاخیر دلیلی بجز تعطیلات داشته باشه. نظر شما چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من برای ویزا بیمه البرز گرفتم برای تی آر پی بیمه سوییس کر. آفیشال گفت سوئیس کر کافی بود برای جفتش میخوام برم ببینم میتونم بیمه البرزم رو پس بدم.
    دوستان اکیدا توصیه میکنم یه بیمه بگیرید. همون سوئیس کر هم برای تی آر پی بسه هم برای ویزا
    در مورد بیمه هم به نظرم بیمه Swisscare بهتر و به صرفه تر از همشونه. ضمن اینکه چون باید برای Temporary residence permit یا همون TRP هم اقدام کنید و باید یک دوره یکساله رو کامل بپوشونه، پس همون بیمه تون رو برای مدت یکسال بگیرید که هم برای ویزا کافی باشه و هم TRP. فقط توجه کنید که هر بیمه ای گرفتین، برای D-visa باید تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو و برای TRP تا سقف ۶۰۰۰ یورو رو پوشش بده. Swisscare حداقل پوششش همون ۳۰۰۰۰ یورو هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

از من اصلا بلیط برگشت نخواستن. نهایتا اگر پرسیدن، شما به سابقه کار یا روابط عاطفی و ملک و ماشین یا هرچی دارید شفاها اشاره کنید و بگین من برمیگردم چون اینارو دارمو مثلا نمیخوام پدر مادرمو تنها بذارم و... همینا کافیه. یا نهایتا بگین شما تاریخ آخرین امتحان منو دقیق به من اعلام کنین من همین الان جلوی چشم شما با گوشی بلیط برگشت میگیرم. یعنی بگین که چون دقیقا calender رشته تون مشخص نیس، نتونستین بگیرید
    حالا من یه سوال دارم: ما که برای تحصیل میریم، آیا لازم هست بلیط برگشت از استونی (یا همون ترک کشور حوزه شنگن) تا پیش از انقضای D-visa رو تهیه کنیم؟ چون عملا اگر TRP بدن خوب کسی بعد از ۹۰ روز (که بلند ترین زمان ممکن اقامت با ویزای D در استونی هست) برنمیگرده و اتلاف سرمایست تهیه بلیط برگشت (حتی اگر با لحاظ کردن جریمه، بشه لغوش کرد). توی سایت سفارت آنکارا جزو مدارک مورد نیاز برای ویزای D نوشته:

any information which supports the applicant’s intention to leave the Schengen area before the expiry of the visa: bring with you booking of your tickets to Estonia and back from Estonia; and a confirmation letter from your home university (in Turkey);

Junior Member
    رشته و دانشگاه

توی سایت پولیتسی نوشته تا سقف 6000 یورو ولی توی سایت وزارت امور خارجه نوشته 30000

اینم لینکش:
    http://vm.ee/en/frequently-asked-questions

Insurance policy valid in Schengen countries with a coverage of at least 30.000 EUR for the entire duration of stay in Schengen area

نقل قول نوشته اصلی توسط shachem نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعاتتون. میشه لطف کنید منبع اینکه برای اجازه اقامت یا TRP بیمه باید تا سقف 6000 یورو رو پوشش بده رو بنویسین؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

برای تی آر پی 260 یورو کافیه در ماه. مثلا فیش حقوقی پدر یا مادر که بالای 260 تا درآمد ماهیانه دارن. من برای ویزا 30 میلیون گذاشتم بانک و برداشتم. مانده آنی گرفتم از بانک پارسیان. فکر کنم 20 تومن هم کفایت کنه
    ممنون از پیگیریتون.

میزان حساب بانکی که نشون میدیم به سفارت چقدر باید باشه؟ (برای ویزا در سایت انکارا گفته روزی 71 یورو که با احتساب 90 روز میشه 6390 یورو) و برای اجازه اقامت هم گفته شده ماهانه 260 یورو که با احتساب یک سال میشه حدود 4000 یورو. کدوم مقدار اکی هست؟ (دوستی که قبلا این راه رو رفته و الان در مقطع دکتری تحصیل میکنه گفت همون 260 تا ماهانه رو در نظر بگیرین)
    خواستم نظر دوستان رو بدونم.

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

توی سایت دانشگاه تارتو نوشته میتونین بیمه رو یک سال یک سال بگیرید. گرچه تی آر پی رو دوساله میدن اما بیمه یکساله کفایت میکنه
    سلام دوستان. من از دانشگاه تارتو پذیرش گرفتم و سوالاتی دارم در مورد سفارت که ممنون می شم جواب بدید. توی سایت دانشگاه نوشته که:
    As of April 1, 2017 temporary residence permit is issued for the whole nominal period of studies. This means, health insurance coverage has to be purchased for the whole period of studies as well.
    خوب من مستر قبول شدم و لذا اقامت موقتی که بخوان بهم بدن طبق این حرف، باید ۲ ساله باشه. اما هیچ شرکت بیمه ای رو پیدا نکردم که ۲ سال رو بپوشونه. چیکار کنم؟

پ.ن: بزودی اطلاعات پذیرش و فاند خودم رو کامل در اختیار دوستان قرار خواهم داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

اون فرم Data related to close relative or family members برای همه ضروریه. چه اونایی که ایرانن چه خارج از ایرانن. من ایمیل دادم از سفارت پرسیدم گفت پدر مادر خواهرا برادرا و همسر رو باید دونه دونه بنویسی. کد استونیایی ندارن اونجا رو خالی بذارید تاریخ تولد بنویسید. اگه ایمیل ندارن هم مشکلی نداره خط تیره بذارید

ممنون بابت پاسختون. شما الان در تالین هستین و یا پذیرش دارین؟ اگر اطلاعاتی در مورد خوابگاه ها دارین ممنون میشم بگین و اینکه در سایتی که فرستادین فرمی برای family member هست که ظاهرا مربوط به فامیل با Estonian citizenship هست. من کسی رو ندارم چگونه باید این فرم رو تکمیل کنم؟

در این سایت در انتهای قسمت 1.3 که مربوط به state fee هست، گفته شده اگر برای تحصیل میرین هزینه ویو میشه. البته اگر اشتباه نکنم. ممنون میشم اگر چک بفرمایید http://www.estemb.org.tr/consular_in...ions/aid-114#1

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پاسپورت رو پس میدن. شما میتونی یا بمونی همونجا و وقتی ویزات صادر شد پاسپورت رو ببری سفارت بچسبونه داخلش یا برگردی ایران و مجددا بری پاسپورت ببری
    سلام.

برای سفارت آنکارا، آیا پاسپورتم دستشون میمونه تا صدور ویزا؟ آیا مجبورم توی آنکارا بمونم تا ویزام حاضر بشه؟
    راستی یه سوال دیگه هم پرسیدم که ممنون میشم کمک کنی جوابشونو بدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط 911turbo نمایش پست ها
    دوستان سلام و خسته نباشید. بنده از دانشگاه فنی تالین پذیرش گرفتم برای مقطع مستر . دانشگاه از من خواسته تا شهریه را واریز کنم تا آنها نامه پذیرش من یا confirmation letter را صادر کنند و خوب من به این نامه برای درخواست ویزا احتیاج دارم .
    حالا سوال بنده این هست از آنجایی که بنده مطمئن نیستم ، سفارت به من ویزا می دهد . آیا راهی هست که بشود از دانشگاه نامه ای شبیه پذیرش گرفت و وقتی مطمئن شدم سفارت به من ویزا می دهد ، شهریه دانشگاه را واریز کنم؟ و خوب دوستانی که ترکیه رفتن برای گرفتن ویزا ، دقیقا confirmation letter دانشگاه را با سربرگ ، نام رشته و غیره ... نشان داده اند برای گرفتن ویزا ؟ با تشکر از راهنمایی دوستان

با عرض سلام تبریک بابت اخذ پذیرش

دوست عزیز اگر شما از Tallinn University of Technology پذیرش گرفتید جای هیچ گونه نگرانی در خصوص گرفتن ویزا نیست! چرا که اگر خدای ناکرده ریجکت بشید دانشگاه شهریه شما رو پس خواهد داد. در پایین جواب دانشگاه رو برای شما میگذارم.

Hello!

In case your visa application is rejected, tuition fee will be refunded to you.

All the best,

Anna Joala

International Admissions Coordinator
    International Student Recruitment and Admissions Division
    Tallinn University of Technology
    www.ttu.ee/studying
    www.facebook.com/TallinnTech

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)