صفحه 80 از 113 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

- documents proving the sufficient means of subsistence for the duration of the intended stay and for the return to the country of origin or residence:

• statement of your bank account (original document from your bank signed and sealed) for the last 3 months and/or statement of your parents bank account for the last 3 months, if they are supporting you financially (alsoa guarantee letter from your parents in that case);
    • دوستان این یکی از requirements های اخذ ویزای تحصیلی استونی هست. ممنون میشم اگر راجع به Gaurantee letter و مبلغی که در حساب انتظار میره که باشه توضیح بدید.

Junior Member

با سلام، من از دانشگاه Tallinn University of Technology در رشته MBA پذيرش گرفتم، پول را هم واريز كردم براشون . بعد ازينكه ايميل زدن كه پول به دستشون رسيده، من ازشون خواهش كردم كه final enrollment letter رو برام تا قبل از 4 july ارسال كنن جون من ٤ جولاي وقت سفارت گرفتم در آنكارا. اما اونا گفتن كه مدارك من ٢ جون رفته براي سازمان evaluation و معمولا يك ماه طول ميكشه تا نتيجش بياد ، و اونا سعي ميكنن كه تا هفته اول جولاي بفرستن اما بازم قطعي نيست .
    حالا مشكل من اين هست كه من وقت سفارت گرفتم ٤ جولاي و سفارت آنكارا ديگه هيچ وقتي ندارد تا چند ماه ديگه به عير از ١٠ جولاي . مي خواستم ببينم پيشنهادتون چيه ؟! ضمن اينكه من بليط رفت و برگشت آنكارا هم گرفتم و بايد cancelation fee هم پرداخت كنم.

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

نقل قول نوشته اصلی توسط Afifeh نمایش پست ها
    با سلام، من از دانشگاه Tallinn University of Technology در رشته MBA پذيرش گرفتم، پول را هم واريز كردم براشون . بعد ازينكه ايميل زدن كه پول به دستشون رسيده، من ازشون خواهش كردم كه final enrollment letter رو برام تا قبل از 4 july ارسال كنن جون من ٤ جولاي وقت سفارت گرفتم در آنكارا. اما اونا گفتن كه مدارك من ٢ جون رفته براي سازمان evaluation و معمولا يك ماه طول ميكشه تا نتيجش بياد ، و اونا سعي ميكنن كه تا هفته اول جولاي بفرستن اما بازم قطعي نيست .
    حالا مشكل من اين هست كه من وقت سفارت گرفتم ٤ جولاي و سفارت آنكارا ديگه هيچ وقتي ندارد تا چند ماه ديگه به عير از ١٠ جولاي . مي خواستم ببينم پيشنهادتون چيه ؟! ضمن اينكه من بليط رفت و برگشت آنكارا هم گرفتم و بايد cancelation fee هم پرداخت كنم.
    من evalution ام رسید دقیقا بعد از یک ماه، نامه رو ارسال نکردند، توی راهنما نوشته بود پرینت کن ببر سفارت.

از طرف دیگه سفارت هم هی وقت باز میشه و پر میشه و احتمال زیاد باز وقت های مناسبتر بازم میشن.(آگوست و ۲۰ جولای هم دیدم)

اگر همه مدارک دیگه اوکی هست فقط فرمارو پر میکنی امضا میکنی و با پرینت acceptance letter می بری سفارت.

حداقل من که اینکارو میکنم!

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    - documents proving the sufficient means of subsistence for the duration of the intended stay and for the return to the country of origin or residence:

• statement of your bank account (original document from your bank signed and sealed) for the last 3 months and/or statement of your parents bank account for the last 3 months, if they are supporting you financially (alsoa guarantee letter from your parents in that case);
    • دوستان این یکی از requirements های اخذ ویزای تحصیلی استونی هست. ممنون میشم اگر راجع به Gaurantee letter و مبلغی که در حساب انتظار میره که باشه توضیح بدید.

همه مدارکی که قراره ارسال کنی تو یک فایل pdf اسکن و مرتب شده بهشون قبل از سفر ایمیل کن که بگن کافیه یا نه.

طبیعیه داخل ایمیل توضیح بده که ویزا و اقامت لازم داری نداری چند سال تحصیل، شماره پرونده و .....

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها

با سلام

منظور از گارانتی لتر نامه ای است از طرف کسی می خواهد شما را در طی دوران تحصیل ساپورت نماید. یک نامه فرمالیته مبنی بر اینکه شخص ساپورت کننده پول کافی برای ساپورت شما در طی این مدت دارد والبته اگر همراه با نشان دادن همین مبلغ باشد کافی است.(یک مبلغی در حساب بگذارید و پرینت بگیرید و بردارید).

حداقل مبلغ بایستی به اندازه هزینه دانشگاه و هزینه شخصی یکسال اول زندگی در استونی باشد.(معمولا در خود سایت دانشگاه ذکر می شود).

موفق باشید
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان

دوستان من از دانشگاه Tallinn University of Technologyدر رشته مکاترونیک پذیرش گرفتم. دیدم که دوستان دیگری هم قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه یا کشور استونی رو دارند. خدمت همگی تبریک عرض میکنم و آرزوی موفقیت میکنم. دوستان در جریان هستند که برای ویزا باید از آنکارا اقدام کنیم که کاری هزینه بر و زمان بره ولی به هر ترتیب چاره ای نیست. من این پست رو میگذارم به منظور دعوت صمیمانه از همه ی دوستان جهت آشنایی هر چه بیشتر و همچنین انتفال تجربیات در خصوص اخذ ویزا و مقدمات سفر.

دوستان تا جایی که میدونیم سفارت اعلام میکنه بین ۳ تا ۵ روز کاری به درخواست های ویزای تحصیلی رسیدگی میکنه اما تجربه دوستان در سال های قبل نشون میده حدود ۱۰ روز تقویمی این پروسه طول میکشه. حالا بعضی از دوستان ترجیح میدن که بمونن و کار رو تموم کنن و بعضی دیگر هم در مسیر سفرشون به استونی یکی دو روز رو در آنکارا توقف میکنن تا ویزاشونو بگیرن و در ادامه برن به استونی. چون هر دو این کارها هزینه گزافی رو تحمیل میکنه برخی از آژانس ها سرویس پیکاپ ویزارو گذاشتن که البته من آژانسی رو برای تحویل ویزای استونی هنوز پیدا نکردم و اساسا اعتماد بهشون هم برای من کار ساده ای نیست. از این جهت در این پست به دوستان پیشنهاد میکنم تا بعد از انجام مقدمات اداری و سفر به آنکارا به منظور دادن درخواست ویزا, یک نفر از بین خودمون قبول زحمت بکنه و زمان دریافت ویزای خودش, ویزای بقیه دوستانی رو هم که تمایل دارند به یک نفر وکالت بدن جهت اخذ ویزا رو هم اخذ بکنه تا هم هزینه سفر خودش سر شکن بشه بین کسانی که تمایل دارند این کار انجام بشه و هم کسانی که قصد سفر مجدد به آنکارارو ندارن خیالشون آسوده باشه از جهت انجام شدن کار و بقیه مسائل.

با تشکر و آرزوی موفقیت
    شهریار نجفی حائری

با سلام

منظور از گارانتی لتر نامه ای است از طرف کسی می خواهد شما را در طی دوران تحصیل ساپورت نماید. یک نامه فرمالیته مبنی بر اینکه شخص ساپورت کننده پول کافی برای ساپورت شما در طی این مدت دارد والبته اگر همراه با نشان دادن همین مبلغ باشد کافی است.(یک مبلغی در حساب بگذارید و پرینت بگیرید و بردارید).

حداقل مبلغ بایستی به اندازه هزینه دانشگاه و هزینه شخصی یکسال اول زندگی در استونی باشد.(معمولا در خود سایت دانشگاه ذکر می شود).

موفق باشید

ممنون از پاسختون

"به نام خدا"

با سلام و آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

در سال های آتی دانشجویان زیادی برای تحصیل در کشور سرد استونی آماده می شوند و این هم به خاطر هزینه ی زندگی پایین در این کشور اسکاندیناوی است.
    من شخصاً در دانشگاه تارتو در رشته Geoinforatics برای سال آتی پذیرش گرفتم
    بیشتر مشکلات داوطلبان با گرفتن ویزا برای حضور در این کشور است. با توجه به عدم وجود سفارت استونی در ایرتن دوستان مجبور می شوند به کشور ترکیه سفری داشته باشند.
    یکی از مزایای سفر به آنکارا این است که همزمان میتوان برای اقامت موقت هم درخواست داد.
    من اخیزاً در ترکیه بودم و ویزای 180 روزه و درخواست برای اقامت موقت را فرستادم . زمان تقریبی برای دریافت ویرا 3 روزبود البته با نزدیک شدن به ماه سپتامبر شاید این زمان تا 10 روز افزایش پیدا کند.
    در check list برخی ابهاماتی وجود دارد که من در ذیل به توضیح مختصری برای آن ها می پردازم:
    1. در مورد محل اقامت درخواست برای خوابگاه کفایت می کند. فقط ایمیل درخواست را پرینت و به سفارت ببرید.
    2. بلیط نیاز نیست رفت و برگشت باشد فقط کافی است بلیط رفت را رزرو کرده باشید که نیازی به پرداخت پول برای این رزرواسیون نمی باشد.
    3.برای تامین مالی باید 20 میلیونی در حسابتان باشد هم گواهی مجودی حساب بگیرید و هم کارکرد سه ماهه و این حساب میتونه به اسم خود دانشجو باشه
    4. پول نیاز نیست به حساب واریز بشه 80 یورو را با خودتان داشته باشید. یادتان باشد که اونا پول خرد ندارند.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یه اطلاعاتی هم بابت اقامت موقت میدم:
    1. مهمترین مورد مربوط میشه به بیمه البته اگر برای دکترا نمیرید. در این حالت تعهد نامه ای که در سایت دانشگاه هم هست می تونید پرینت بگیرید و امضا کرده و به سفارت تحویل دهید با این مضمون که وقتی رسیدم استونی بیمه را خواهم خرید.
    وضعیت مالی همون که بالا ذکر شد کفایت میکنه.
    3. یادتان باشد در فرم درخواست حتماً ذکر شود که در استونی کارت رو تحویل میگیرم.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اطلاعاتی در مرود سفر به ترکیه:
    1.من خودم ترک زبانم و مشکل چندانی در برقراری ارتباط نداشتم ولی انگلیسی این دوستان در مقایسه با ما ضعیفه .
    2. فاصله ی فرودگاه با مرکز شهر کمی زیاده ولی اتوبوس های ویژه ای داره که با 11 لیر شما رو به مرکز شهر میارند. ( Kizlar)
    3. هتل را سعی نکنید از ایران رزرو کنید چون براتون گرون تموم میشه. برید و اونجا هتل بگیرید. سفارت استونی در نزدیکی سفارت ایران در آنکاراست. ائنجا هم هتل ها گرونه ولی یه هتلی هست در همون نزدیکی که شبی 140 لیره در مقایسه با بقیه قیمت مناسبی را داره.(البته اگه بخوای میتونی هتل با قیمت پایین هم در نقاط دیگه شهر پیدا کنی من گرفتن 45 لیر با صبحانه )

امیدوارم این اطلاعات تا حدی بتونه کمک حال دوستان باشه
    موفق و پیروز باشید.

تو dream apply قسمت review برا من نوشته
    application was flagged
    یعنی چی این؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad2013 نمایش پست ها
    "به نام خدا"

با سلام و آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

در سال های آتی دانشجویان زیادی برای تحصیل در کشور سرد استونی آماده می شوند و این هم به خاطر هزینه ی زندگی پایین در این کشور اسکاندیناوی است.
    من شخصاً در دانشگاه تارتو در رشته Geoinforatics برای سال آتی پذیرش گرفتم
    بیشتر مشکلات داوطلبان با گرفتن ویزا برای حضور در این کشور است. با توجه به عدم وجود سفارت استونی در ایرتن دوستان مجبور می شوند به کشور ترکیه سفری داشته باشند.
    یکی از مزایای سفر به آنکارا این است که همزمان میتوان برای اقامت موقت هم درخواست داد.
    من اخیزاً در ترکیه بودم و ویزای 180 روزه و درخواست برای اقامت موقت را فرستادم . زمان تقریبی برای دریافت ویرا 3 روزبود البته با نزدیک شدن به ماه سپتامبر شاید این زمان تا 10 روز افزایش پیدا کند.
    در check list برخی ابهاماتی وجود دارد که من در ذیل به توضیح مختصری برای آن ها می پردازم:
    1. در مورد محل اقامت درخواست برای خوابگاه کفایت می کند. فقط ایمیل درخواست را پرینت و به سفارت ببرید.
    2. بلیط نیاز نیست رفت و برگشت باشد فقط کافی است بلیط رفت را رزرو کرده باشید که نیازی به پرداخت پول برای این رزرواسیون نمی باشد.
    3.برای تامین مالی باید 20 میلیونی در حسابتان باشد هم گواهی مجودی حساب بگیرید و هم کارکرد سه ماهه و این حساب میتونه به اسم خود دانشجو باشه
    4. پول نیاز نیست به حساب واریز بشه 80 یورو را با خودتان داشته باشید. یادتان باشد که اونا پول خرد ندارند.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یه اطلاعاتی هم بابت اقامت موقت میدم:
    1. مهمترین مورد مربوط میشه به بیمه البته اگر برای دکترا نمیرید. در این حالت تعهد نامه ای که در سایت دانشگاه هم هست می تونید پرینت بگیرید و امضا کرده و به سفارت تحویل دهید با این مضمون که وقتی رسیدم استونی بیمه را خواهم خرید.
    وضعیت مالی همون که بالا ذکر شد کفایت میکنه.
    3. یادتان باشد در فرم درخواست حتماً ذکر شود که در استونی کارت رو تحویل میگیرم.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اطلاعاتی در مرود سفر به ترکیه:
    1.من خودم ترک زبانم و مشکل چندانی در برقراری ارتباط نداشتم ولی انگلیسی این دوستان در مقایسه با ما ضعیفه .
    2. فاصله ی فرودگاه با مرکز شهر کمی زیاده ولی اتوبوس های ویژه ای داره که با 11 لیر شما رو به مرکز شهر میارند. ( Kizlar)
    3. هتل را سعی نکنید از ایران رزرو کنید چون براتون گرون تموم میشه. برید و اونجا هتل بگیرید. سفارت استونی در نزدیکی سفارت ایران در آنکاراست. ائنجا هم هتل ها گرونه ولی یه هتلی هست در همون نزدیکی که شبی 140 لیره در مقایسه با بقیه قیمت مناسبی را داره.(البته اگه بخوای میتونی هتل با قیمت پایین هم در نقاط دیگه شهر پیدا کنی من گرفتن 45 لیر با صبحانه )

امیدوارم این اطلاعات تا حدی بتونه کمک حال دوستان باشه
    موفق و پیروز باشید.

سلام دوست عزیز و ممنون از اطلاعاتتون.

من ۱۹ ژوئن مصاحبه داشتم و بهم گفت حداقل ۳ روز طول میکشه ولی ممکنه بیشتر هم بشه. البته دو روز بعد از مصاحبه، روز پیروزی در استونی بود و سفارت تطعیل؛ بعدشم دو روز آخر هفته ی اونا بود و الانم تعطیلات عید فطره. راستش کمی نگران شدم که این تاخیر دلیلی بجز تعطیلات داشته باشه. نظر شما چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)