صفحه 101 از 113 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein3336 نمایش پست ها
    من هم سوال دارم . اگر محبت بفرمایید به من هم پیام بدید.سپاسگزارم
    یکی از دوستان فروم (محمد عزیز) منو در این مورد راهنمایی کرد و من موفق شدم مصاحبه اسکایپ رو قبول شم. دقت کنید که هر دانشگاه و هر رشته مصاحبه خاص خودش رو داره، ولی یسری موارد هستند که در همه جا مشترک هستند.

از motivation letter شما و سابقه تحصیلیتون سوال میشه، هدف و انگیزه از اومدن به استونی و انتخاب این دانشگاه از سوالای مهمه. میزان امادگی شما برای مهاجرت در انتهای مصاحبه سنجیده میشه (اگر مصاحبه از نظر مصاحبه کننده مثبت باشه) همینطور نحوه پرداخت هزینه ها و برنامه شما برای بعد از اتمام تحصیلات هم جزیی از سوالاته. در نهایت و در کل مصاحبه مهارت زبان شما هم سنجیده میشه.

سلام خیلی ممنونم و بهتون تیریک میگم .
    من برای رشته ی کام‍پیوتر دارم اقدام می کنم و برای این رشته مثل اینکه مصاحبه وجود نداره ( لااقل برای دکتری )
    الان سوالی که دارم این هست که هارد کپی مدارک برای دکتری ( مثل ارشد ) می تونه بعد از پذیرفته شدن ارسال بشه یا خیر ؟
    من به شما پیام میدم . چون سوال بسیار است .
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein3336 نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنونم و بهتون تیریک میگم .
    من برای رشته ی کام‍پیوتر دارم اقدام می کنم و برای این رشته مثل اینکه مصاحبه وجود نداره ( لااقل برای دکتری )
    الان سوالی که دارم این هست که هارد کپی مدارک برای دکتری ( مثل ارشد ) می تونه بعد از پذیرفته شدن ارسال بشه یا خیر ؟
    من به شما پیام میدم . چون سوال بسیار است .
    سپاس
    سلام
    هرچند که ما تلفنی با هم صحبت کردیم اما تجربه ای که دارم رو اینجا میگم شاید به درد کسی بخوره.
    من خودم ارشد دانشگاه تکنولوژی تالین قبول شدم (پذیرش ترم سپتامبر 2019) و هنوز نرفتم.

برای ارسال مدارک برای ارشد کلا بعد از قبولی هست که توی یه ایمیل توضیح داده میشه که چه چیزهایی با پست ارسال بشه و تاکید شده که به هیچ وجه مدارک قبل از پذیرش ارسال نشه. برای دکتری دانشگاه تارتو که آقا حسین اقدام کردن ظاهرا متفاوت هست و گفته شده که مدارک قبل از اپلای ارسال بشه.

اما چیزی که میدونم با صحبت با دانشگاه میشه این ددلاین ها رو تا جایی که جا داره جا به جا کرد. مثلا من یک روز قبل از ددلاین اپلای تازه نتایج زبانم مشخص شد و خب مشخصا روز اپلای کارنامه زبانم به دستم نرسیده بود که آپلود کنم. برای همین اول submit کردم و بعد که کارنامه اومد، اسکنش رو آپلود کردم. یادتون باشه اگه چیزی تکمیل نیست (حداقل برای ارشد)، اول یه سری اپلای رو توی سایت انجام بدید با مدارک ناقص و بعدش زمانی که مدارک رو داشتید دوباره ادیت کنید و resubmit کنید. توی پروسه بررسی هم اگر دانشگاه ببینه مدرکی رو ندارید بهتون ایمیل میده که مدرک رو سریع تر آپلود کنید. منظورم اینه که گیر نمیدن که یهو بدون اطلاع و مهلت شما رو ریجکت کنن.

یه مسئله دیگه هم که هست، کارمندای بخش پذیرش دانشگاه های تالین تکنولوژی و تارتو به شدت خوش برخورد هستن و با ایمیل یا با تماس میتونید مشکلتون رو بگید و اونا راهنمایی میکنن و سعی میکنن کمک کنن. مثلا به من گفته شد که تا 3 جون مدارک رو پست کن، من چون سربازی نرفتم هنوز، بهشون ایمیل دادم که مدرک من دیرتر آزاد میشه و من دیرتر مدارک رو میفرستم. اونا هم گفتن و مشکلی نیست ولی چون پروسه بررسی مدارک ممکنه یک ماه طول بکشه، سعی کن زودتر بفرستی. بعد از این من دوباره ایمیل دادم که میتونم ترجمه نامه دانشگاه به نظام وظیفه رو به عنوان مدرک موقت بفرستم و گفتن مشکلی نیست و ما با همون پذیرش نهایی رو به شما میدیم. در کل میخوام بگم که تا جایی که راه داره ددلاین ها رو برای شما جا به جا میکنن و یا ممکنه بگن فعلا بدون فلان هم ارسال کنی مشکلی نیست.

البته اینها تا یه جایی راه میان. مثلا یکی از دوستان هم فروم خواسته بود که تا یه زمان دیگه بهش وقت بدن برای امتحان زبان و اونها هم یه تاریخ دیگه مشخص کرده بودن اما چون ددلاین اپلای با تعطیلات سال نو ما در یک زمان هست، تاریخ تجدید آزمون مشخص شده هم جزو همین زمان تعطیلات بوده متاسفانه نتونسته بودن تا اون تاریخ جدید هم آزمون بدن.

یه نتیجه گیری نهایی بخوام بکنم اینه که سعی کنید مدارک و کارها رو توی همون زمان های مشخص شده توی سایت انجام بدید اما اگر لازم شد چند روز این طرف اون طرف کار رو انجام بدید میتونید با خود دانشگاه در ارتباط باشید، معمولا راه میان...

Junior Member

سلام.

من برای دانشگاه Taltech رشته MBA، اپلای گرفتم و الان باید مدارکمو بفرستم و شهریه رو واریز کنم. توی invoice که برام تو دریم اپلای صادر شده در قسمت توضیحات نوشته که برای واریز باید نام و نام خانوادگی رو بنویسم ولی هر صرافی که میرم میگن الان به خاطر تحریم ها نمیتونن اینکارو بکنن و کانال هاشون تو خارج از کشور حاضر نیستن با اسم ایرانی ها پولی حواله کنن.

کسی میتونه راهنمایی کنه که چیکار میتونم بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farbodkzh نمایش پست ها
    سلام.

من برای دانشگاه Taltech رشته MBA، اپلای گرفتم و الان باید مدارکمو بفرستم و شهریه رو واریز کنم. توی invoice که برام تو دریم اپلای صادر شده در قسمت توضیحات نوشته که برای واریز باید نام و نام خانوادگی رو بنویسم ولی هر صرافی که میرم میگن الان به خاطر تحریم ها نمیتونن اینکارو بکنن و کانال هاشون تو خارج از کشور حاضر نیستن با اسم ایرانی ها پولی حواله کنن.

با خود دانشگاه مکاتبه کردید که مشکلتون رو بگید؟ ممکنه قبول کنن. مخصوصا اگر صفحه پرداخت داشته باشه مثل اپلیکیشن فی میشه یه کاریش کرد.
    به گرفتن ویزا و مستر کارت به اسم خودتون از طریق سایت هایی مثل ایرانی کارت و پیمنت 24 فکر کردید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Golpesar132 نمایش پست ها
    با خود دانشگاه مکاتبه کردید که مشکلتون رو بگید؟ ممکنه قبول کنن. مخصوصا اگر صفحه پرداخت داشته باشه مثل اپلیکیشن فی میشه یه کاریش کرد.
    به گرفتن ویزا و مستر کارت به اسم خودتون از طریق سایت هایی مثل ایرانی کارت و پیمنت 24 فکر کردید؟
    کار پیچده ای نیست. شرکتهای پرداخت الکترونیکی را روی اینترنت سرچ کنید، از ایران براتون پرداخت می کنند، هزینه زیادی هم نداره. من رقم بالاتر از اینها را پرداخت کردم همین اواخر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام.

سلام. تبریک بابت پذیرشتون. یه سری سایت‌های پرداخت آنلاین هستن که انجام میدن این کار رو. فقط قبل از سفارش سایت رو چک کنید که نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشه (از enamad.ir میشه چک کرد) و حتما زنگ بزنید و شرایط تون رو بهشون بگین.
    موفق باشین

سلام.

جالبه که دانشگاه تالین (نه تال تک) شهریه رو بعد از ورود و در اواسط سپتامبر دریافت میکنه و الان لازم نیست وجهی پرداخت کنیم.

Junior Member

سلام.

منم امسال پذیرش گرفتم برای منم فاکتور صادر کردن حالا یه سوال اگه ما پول رو ریختیم و سفارت ویزا نداد چطور می تونیم پس بگیریم پولو ؟ البته اگر بتونم راهی برای پرداخت پیدا کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Delzende نمایش پست ها
    منم امسال پذیرش گرفتم برای منم فاکتور صادر کردن حالا یه سوال اگه ما پول رو ریختیم و سفارت ویزا نداد چطور می تونیم پس بگیریم پولو ؟ البته اگر بتونم راهی برای پرداخت پیدا کنم
    تبریک میگم بابت پذیرش.
    چه دلیلی داره که ویزا نگیرید؟ تا جایی که شنیدم سفارت استونی راحت ویزا میده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)