صفحه 17 از 113 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Banned
    رشته و دانشگاه
    Tallinn University of Technology

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان میشه کمکم کنید....
    من چند روز پیش برای پروگرام programme Materials and Processes of Sustainable Energetics به دانشگاه تالیین ایمیل دادم در مورد اینکه من با مدرک مهندسی مواد میتونم بیام یا نه؟
    اونام جواب دادن آره میتونی...
    می خوام بدونم آپلیکشین فی رو باید چطوری بدم؟
    هزینه سالیانه مستر و هزینه ماهانه زندگی چقدره؟
    آیا استونی عضو شینگنه؟
    و اینکه برای ویزا باید به کجا مراجعه کنم؟

ممنونم
    سلام
    اپلیکیشن فی رو باید به شماره حسابی که دانشگاه بهت میده واریز کنی و الان که ایران تحریمه....واقعاً کار سختیه!!!
    شهریه رو که باید از وب سایت چک کنید ولی این رشته که نوشتین فعلاً از پرداخت شهریه معاف هستش.
    برا زندگی بین 200 تا 250 یورو بسته به سبک زندگی تون هزینه داره که این مبلغ رو با احتساب پول خوابگاه و بیمه نوشتم.....اگه بیرون خونه بگیرین تا 350 یورو هم بالا میره...
    عضو عضو اتحادیه اروپاست و واحد پولیش هم یورو هستش.
    ویزا رو باید از ترکیه و یا کشور دیگه ای بگیرین...البته چون ویزای شما تحصیلی هست اینطوری میشه وگرنه با ویزا گرفتن از هر کشور اروپایی می تونید به استونی هم بیایین. و البته سفیر فنلاند ، سفیر آکرودیته استونی هم هست (یعنی امور استونی رو هم در ایران پیگیری میکنه) و می تونین برا ویزای توریستی به سفارت فنلاند برید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_sun60 نمایش پست ها
    سلام
    اپلیکیشن فی رو باید به شماره حسابی که دانشگاه بهت میده واریز کنی و الان که ایران تحریمه....واقعاً کار سختیه!!!
    شهریه رو که باید از وب سایت چک کنید ولی این رشته که نوشتین فعلاً از پرداخت شهریه معاف هستش.
    برا زندگی بین 200 تا 250 یورو بسته به سبک زندگی تون هزینه داره که این مبلغ رو با احتساب پول خوابگاه و بیمه نوشتم.....اگه بیرون خونه بگیرین تا 350 یورو هم بالا میره...
    عضو عضو اتحادیه اروپاست و واحد پولیش هم یورو هستش.
    ویزا رو باید از ترکیه و یا کشور دیگه ای بگیرین...البته چون ویزای شما تحصیلی هست اینطوری میشه وگرنه با ویزا گرفتن از هر کشور اروپایی می تونید به استونی هم بیایین. و البته سفیر فنلاند ، سفیر آکرودیته استونی هم هست (یعنی امور استونی رو هم در ایران پیگیری میکنه) و می تونین برا ویزای توریستی به سفارت فنلاند برید.
    موفق باشید
    بعضي از صرافيها مستر كارت دارند، آيا از طريق اونا ميشه پرداخت كرد؟
    کربلایم آرزوست...

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    بعضي از صرافيها مستر كارت دارند، آيا از طريق اونا ميشه پرداخت كرد؟
    اگه بتونن به حساب دانشگاه پول بریزن ،چرا نشه.....

Junior Member

سلام دوستان
    من سوالی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    فوق دیپلم کامپیوتر-نرم افزار آموزشکده فنی بندرعباس با معدی 16.90
    لیسانس از دانشگاه آزاد بندرعباس همین رشته با معدل 14.40
    دانشجوی دوره مجازی کارشناسی ارشد گرایش سیستم های هوشمند داشنگاه امیرکبیر تهران
    5 سال سابقه کار مرتبط در شرکتی در اسکله شهید رجایی

1-آیا معدل من با احتساب جمع معدل دوره کاردانی + کارشناسی محاسبه میشه؟
    2-آیا ارزش داره اینجا مجازی با ترمی 4 تومن بخونم؟
    3-هدفم دکترا است و اقامت خارج از ایران- با سرمایه 50 تومن برای رشناسی ارشد در استونی مشکلی پیدا نمیکنم؟
    4-مدرک زبان ندارم اما میتونم بگیرم...
    5-اگه بخوام زودتر برای استونی اقدام کنم باتوجه به اینکه مدرک زبان ندارم چطور و کی میتونم اقدام کنم؟
    6-گزینه بهتری برای من هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید چون تصمیم به انصراف دارم

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط raaazieh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سوالی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    فوق دیپلم کامپیوتر-نرم افزار آموزشکده فنی بندرعباس با معدی 16.90
    لیسانس از دانشگاه آزاد بندرعباس همین رشته با معدل 14.40
    دانشجوی دوره مجازی کارشناسی ارشد گرایش سیستم های هوشمند داشنگاه امیرکبیر تهران
    5 سال سابقه کار مرتبط در شرکتی در اسکله شهید رجایی

1-آیا معدل من با احتساب جمع معدل دوره کاردانی + کارشناسی محاسبه میشه؟
    2-آیا ارزش داره اینجا مجازی با ترمی 4 تومن بخونم؟
    3-هدفم دکترا است و اقامت خارج از ایران- با سرمایه 50 تومن برای رشناسی ارشد در استونی مشکلی پیدا نمیکنم؟
    4-مدرک زبان ندارم اما میتونم بگیرم...
    5-اگه بخوام زودتر برای استونی اقدام کنم باتوجه به اینکه مدرک زبان ندارم چطور و کی میتونم اقدام کنم؟
    6-گزینه بهتری برای من هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید چون تصمیم به انصراف دارم
    سلام
    اگه تصمیم دارین دکتری بخونین، مطمئناً با مدرک مجازی نمی تونید از جایی پذیرش بگیرید چون شرط دکتری تحصیل تمام وقت هستش...مگه اینکه یه قوانین تازه ای توی ایران روی کار آورده باشن که من نمی دونم...
    اما برای پذیرش گرفتن از دانشگاههای اروپایی هم معدل تون چندان جالب نیست .البته من الان وب سایت رو چک کردم در مورد معدل ننوشته بود اما خب با یه ایمیل هم میشه از دانشگاه پرسید و شایدم معدل کاردانی تون باعث بشه که کارشناسی رو ازتون بپذیرند
    هزینه ها بستگی به رشته ای داره که اپلای میکنین.بعضی هاشون شهریه دارن و بعضی هاشون ندارن.من الان رشته IT رو چک کردم، شهریه نداره اما نمی دونم دقیقاً رشته شما IT هستش یا Cuber Security ؟ اونم باید از وب سایت چک کنین....با حل شدن این موضوع می مونه هزینه زندگی.
    هزینه زندگی از ایران بالاتره ولی از سایر کشورهای اروپایی خیلی پایین تره و بطور متوسط اگه توی خوابگاه بمونین و یه زندگی دانشجویی داشته باشین، 200 یورو در ماه خرج تون میشه که به بعضی از دانشجوها بورس هایی رو میدن که تا یکسال هزینه زندگی شون تامین میشه و خوشبختانه سعی می کنن به اکثرشون بدن (فکر کنم همه ایرانیان اینجا تا حالا این بورس یکساله رو گرفتن اما خب تضمینی هم براش نیس)
    ببینید استونی عضو اتحادیه اروپاست و از نظر همه چی تابع قوانین اتحادیه است پس مدرک دانشگاه مثل بقیه دانشگاههای اروپایی هست و فرقی نداره و هر ترم حدود 800 دانشجو ازکشورها و دانشگاههای مختلف برا گذراندن دوره چند ماهه میا اینجا و میرن و واحدهاشونم توی دانشگاههای مبدا ازشون پذیرفته میشه و لذا جای نگرانی نیست.
    اما مهمترین بخش مدرک زبان هست که باید حتماً براش آماده بشین و زودتر بگیرین.در واقع مدرک زبان خیلی خیلی توی پذیرش تون نقش داره چون انیشتین هم باشین بدون مدرک زبان رد میشین. شما می تونین خودتون رو برا تافل و یا آیلتس آماده کنین و از طریق سایت سازمان سنجش برا آزمون ثبت نام کنین.به نظر من آیلتس از تافل راحت تره و زودتر می تونین آماده بشین.
    تجربه کاری و اینا هم رزومه تون رو قوی تر میکنه و خوبه
    موفق باشین

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

دوستای خوبم که راجع به مراحل مرتبط با سفارت استونی آشنایی دارن لطف کنن بگن منظور دانشگاه از residence permit چیه؟

اینم توضیحات:

Important residence permit information for applicants

There is no student-visa as such for studies in Estonia. Non EU students require a residence permit for study, if they are going to stay in Estonia for more than three months (in some cases only one month).
    Estonian residence permits for studies CAN BE APPLIED ONLY from ESTONIAN EMBASSY.
    Please find the list of
    Estonian representations around the world

All applicants from the countries where there is no Estonian embassy nearby should take into consideration the following aspects:

• All admitted students will recieve an offical invitation for the residence permit which is required for applying for the residence permit. NB! The admission letter sent by UT is not valid as an invitation!
    • Student must apply and pick up the residence permit, from the Estonian embassy, in person. That means one must be prepared to visit the embassy twice!
    • University or any of the Estonian embassies cannot issue a visa invitation (in case you need it!) to enter another country where the Estonian embassy, closest to an applicant, is located. Applying for a required visa is the student's responsibility only!
    • Application process for getting the residence permit (from the moment of applying) might take up to 3 months!
    • If the Estonian embassy is too far from your home country, it might be possible to enter Estonia also with a Schengen visa (in case you have one!) and apply for the residence permit in Estonia. University cannot issue invitations for Schengen visas. Getting this visa is student's responsibility.

A friend in need is a friend indeed

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط MichelAngelo نمایش پست ها
    دوستای خوبم که راجع به مراحل مرتبط با سفارت استونی آشنایی دارن لطف کنن بگن منظور دانشگاه از residence permit چیه؟

اینم توضیحات:

There is no student-visa as such for studies in Estonia. Non EU students require a residence permit for study, if they are going to stay in Estonia for more than three months (in some cases only one month).
    Estonian residence permits for studies CAN BE APPLIED ONLY from ESTONIAN EMBASSY.
    Please find the list of

All applicants from the countries where there is no Estonian embassy nearby should take into consideration the following aspects:

• All admitted students will recieve an offical invitation for the residence permit which is required for applying for the residence permit. NB! The admission letter sent by UT is not valid as an invitation!
    • Student must apply and pick up the residence permit, from the Estonian embassy, in person. That means one must be prepared to visit the embassy twice!
    • University or any of the Estonian embassies cannot issue a visa invitation (in case you need it!) to enter another country where the Estonian embassy, closest to an applicant, is located. Applying for a required visa is the student's responsibility only!
    • Application process for getting the residence permit (from the moment of applying) might take up to 3 months!
    • If the Estonian embassy is too far from your home country, it might be possible to enter Estonia also with a Schengen visa (in case you have one!) and apply for the residence permit in Estonia. University cannot issue invitations for Schengen visas. Getting this visa is student's responsibility.

دوست عزیز
    منظور همون اجازه اقامت در استونی است که نوع دانشجویی آن مدنظر دانشگاه از طرف سفارت برای شما می باشد.
    کربلایم آرزوست...

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MichelAngelo نمایش پست ها

اینم توضیحات:

Please find the list of

ببین دوست عزیز
    این متن میگه که ما ویزای دانشجویی به کسی نمیدیم و هر کسی که می خواد بیاد استونی باید اقامت موقت بگیره...و این اقامت موقت رو شما فقط می تونی از سفارت استونی درخواست کنی و یا اینکه بیای استونی و از اداره مهاجرا در خواست کنی.
    دلیل این تاکیدش اینه که برخی سفارت خانه ها به عنوان سفارت آکرودیته می تونن کارهای کنسولی جای دیگه رو هم انجام بدن....مثلاً شما برا گرفتن ویزای گردشگری استونی می تونی بری و از سفارت فنلاند در تهران درخواست بدی....حالا اینا با این متن میگن ما اقامت موقت رو از طریق سفارت آکرودیته ارائه نمیدیم و حتماً باید برین سفارت خود استونی که یکیش در ترکیه هستش.
    الان سفارت ایران در فنلاند سفارت آکرودیته ایران در امور استونی هم هست و کارهای سفارتی ما رو اونجا انجام میده چون ما در استونی سفارتخانه نداریم.
    امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.
    موفق باشید

Junior Member

دوستان من میخوام برای دانشگاه تارتو اقدام کنم دوستانی که پذیرش گرفتن دقیقا راهنمایی میکنن که چه مدارکی باید ترجمه بشه؟؟؟
    میشه مرحله به مرحله راهنمایی کنن؟؟؟

میشه الان اقدام کرد بدون مدرک زبان؟قبول میکنن تا شروع ترم مدرک زبان رو ارائه بدیم؟؟؟؟

Junior Member

مدرک اصل لیسانیم برای ثبت نام ارشد به دانشگاه تحویل دادم.برای اپلای و ترجمه باید اصل مدرکم باشه؟؟؟ دوستی که پذیرش گرفته باشه میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟؟
    میتونم مدرکم موقتا از دانشگاه پس بگیرم؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)