صفحه 27 از 113 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363777 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

سلام،
    فکر نمیکردم اینجا در مورد استونی هم صحبت بشه!با توجه به بک گراند تحصیلیم رشته Communicative Electronics در دانشگاه فنی تالین بنظر جالب میاد.
    با تماس و جست و جو مزایا و معایبی پیدا کردم که خوشحال میشم دوستان آنرا تکمیل/اصلاح یا راهنمایی بیشتر کنند:
    مزایا :
    1)رشته های مهندسی فاقد شهریه میباشند.
    2)هزینه زندگی 20 یورو در هفته و هزینه اسکان و بهای برق،آب و.. 160 یورو اتاق دو تخته که البته در مورد تالین قیمت بالاتره.
    3)مدرک آیلتس آکادمیک 5.5 هم قبول میکنند.
    معایب:
    1)استونی در ایران سفارت ندارد.فقط روادید توریستی از طریق سفارت فنلاند انجام میگیرد.
    2)هزینه 100 یورویی جهت اپلیکیشن فی و ارسال پستی مدارک به دانشگاه قبل از ددلاین.
    -----------
    البته اینکه دانشگاه تالین در سیلیکن ولی نمایندگی داره و اینکه برد تحقیقاتی قوی داره و همچنین رابطه مستقیم و انکارناپذیرش با فنلاند،همه اینها میتونه دلیل بر مزیتش باشه اما چون سفارت در ایران نداره و اطلاعات درستی در مورد میزان قبولی یا رد ویزا وجود نداره میتونه همه چیز رو هوا باشه!
    بنظر با جمعیت کم کشور، مهاجرت و اقامت آسان میباشد اما کمتر کسی به این کشور کوچک اروپایی فکر میکند شاید دلیلش آب و هوا یا ساختمانهای قدیمی باشه شاید هم انتخاب های بهتر
    این دانشگاه اعلام کرده به تعداد محدودی ماهانه 288 یورو و شهریه رایگان داده میشود اما مشکل ویزا و اینکه تمامی مدارک باید بصورت پستی قبل از ددلاین بعلاوه 100 یورو اپلیکیشن فی به این دانشگاه فرستاده شود آدم را دلسرد از انجام کار میکند چراکه با کمی حساب سر انگشتی میفهمیم که مثلاً از ایتالیا هم میتوان تقریباً با همین شرایط پذیرش گرفت.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Tallinn University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mankind نمایش پست ها
    سلام،
    فکر نمیکردم اینجا در مورد استونی هم صحبت بشه!با توجه به بک گراند تحصیلیم رشته Communicative Electronics در دانشگاه فنی تالین بنظر جالب میاد.
    با تماس و جست و جو مزایا و معایبی پیدا کردم که خوشحال میشم دوستان آنرا تکمیل/اصلاح یا راهنمایی بیشتر کنند:
    مزایا :
    2)هزینه زندگی 20 یورو در هفته و هزینه اسکان و بهای برق،آب و.. 160 یورو اتاق دو تخته که البته در مورد تالین قیمت بالاتره.
    معایب:
    1)استونی در ایران سفارت ندارد.فقط روادید توریستی از طریق سفارت فنلاند انجام میگیرد.
    -----------
    البته اینکه دانشگاه تالین در سیلیکن ولی نمایندگی داره و اینکه برد تحقیقاتی قوی داره و همچنین رابطه مستقیم و انکارناپذیرش با فنلاند،همه اینها میتونه دلیل بر مزیتش باشه اما چون سفارت در ایران نداره و اطلاعات درستی در مورد میزان قبولی یا رد ویزا وجود نداره میتونه همه چیز رو هوا باشه!
    بنظر با جمعیت کم کشور، مهاجرت و اقامت آسان میباشد اما کمتر کسی به این کشور کوچک اروپایی فکر میکند شاید دلیلش آب و هوا یا ساختمانهای قدیمی باشه شاید هم انتخاب های بهتر
    این دانشگاه اعلام کرده به تعداد محدودی ماهانه 288 یورو و شهریه رایگان داده میشود اما مشکل ویزا و اینکه تمامی مدارک باید بصورت پستی قبل از ددلاین بعلاوه 100 یورو اپلیکیشن فی به این دانشگاه فرستاده شود آدم را دلسرد از انجام کار میکند چراکه با کمی حساب سر انگشتی میفهمیم که مثلاً از ایتالیا هم میتوان تقریباً با همین شرایط پذیرش گرفت.

سلام
    در مورد خوابگاه خب انتخاب شما خیلی فرق ایجاد میکنه چون همه اتاق ها و ساختمانها قیمت یکسانی ندارن و بر این حساب پول خوابگاه شما از 70 تا 200 یورو می تونه متفاوت باشه. همون اتاق تکی می تونه 150 یورو باشه و یا حتی 230 یورو باشه!!!! اون 230 یورویی که گفتم یه اتاق دو نفره در یه ساختمان تر و تمیز و تازه ساخت هست که شما بخوای تنهایی توش بمونی و هم اتاقی نداشته باشی!!!
    در مورد سفارت و اینا مشکل خاصی ندارین..... من خودم از آنکارا اقدام کردم. کارکنان بسیار بسیار خوب و مودبی داشتن و حتی چون می دونستن من از ایران میرم خیلی خیلی با من کنار می اومدن و یه سری کارها رو هم با ایمیل برا انجام میدادن. حتی من ازشون خواستم که کارت اقامتم رو بذارن توی تالین بمونه و دوباره به ترکیه نرم و اونا هم قبول کردن.... خلاصه از سفارت بقیه کشورها بهتر عمل می کنن و به نظرم چون کشور شناخته شده ای نیست خیلی راحت تر ویزا میدن و مثل آلمان و انگلیس اهل مردم آزاری نیستن..... (این مورد رو من از معایب نمی دونم)
    در مورد 100 یورو ....بله اون ریسک داره چون فقط دانشگاه روی مدارک شما نظر نمیده و قبل از اینکه مدارک برسه به دانشگاه، یه موسسه ای در مورد سطح تحصیلی شما نظر میده که اگه اون موسسه تشخیص بده شما واجد شرایط نیستین همون جا ریجکت میشین. حالا اگه به سلامتی اون اوکی اولیه رو داد تازه نوبت دانشگاهه که از بین اوکی شده ها یه عده رو انتخاب کنه که اونوقت قضیه رقابت پیش میاد..... این رقابت هم که توی همه پذیرش ها هست دیگه!!!!!!
    پست پیشتاز ایران (همونی که 12 تومن اینا میگیره) تقریباً 2 هفته ای مدارک تون رو میرسونه اینجا...البته در مورد بسته، 1 ماه طول میکشه..... پس سراغ DHL اینا اصلاً نرین که فرقی در زمان رسیدن نداره.....
    اون 288 یورو (Dora9) رو یکسال و فقط به 2- 3 نفر که تاپ باشن میدن ...البته سال اولی ها بر مبنای رزومه شون شانس بیشتری برا گرفتن اش دارن.....
    شاد باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط mankind نمایش پست ها
    سلام،
    مزایا :
    معایب:
    -----------
    اینجا سالی حداکثر 3600 هزینه داره اونم برای یک زندگی متوسط. شما چطور میگی ایتالیا با اینجا شرایطش یکی هست هزینه ایتالیا ساده زیستیش سالی 7200 یورو هست؟
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

Junior Member

تحصیل به زبان انگلیسی اونهم بدون شهریه اونهم در کشوری که زبان انگلیسی زبان رسمیش نیست خیلی عالیه (مثل سوئد تا چند سال پیش که بدون شهریه بود.)
    من الان در مجارستانم ،دانشگاه اینجا 5000 دلار شهریه میگیره و کیفیتشم بیخوده. من میخوام برای استونی اپلای کنم. 5000 دلار شهریه برای دانشگاهی که کیفیت نداره پول هدر دادنه.

Junior Member

silver_sun60 از شما بابت راهنمایی بسیار متشکرم.
    PILAPILA منظور من شرایط کلی هست مثلاً برای گرفتن ویزا حساب بانکی 20 میلیون کافیه،نمره زبان 70 MSRT را هم قبول دارند یا 6 آیلتس.بورس دولتی و کمک هزینه تحصیلی تقریباً 80% موارد داده میشه که علاوه بر پوشش شهریه،خوابگاه و ژتون غذا ممکنه 1000-2000 یورو هم نقدی پرداخت بشه...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnooshv نمایش پست ها
    سلام
    در جواب به سوالی که آیا کسی از استونی پذیرش گرفته یا نه، من گرفتم. اگه سوالی داشتید از من میتونید بپرسید. استونی کشور کوچک و قشنگیه. بدیش اینه که هواش زمستونا خیلی سرد هست. و اینکه تقریبا از fund خبری نیست! ولی زندگی خیلی ارزونتر از کشورای اروپاییه!
    یه چیزی که برای من خیلی مهمه اینه که بعد از اینکه ارشدم تموم شد بتونم تو این کشور بمونم و کار کنم تا زمانی که بتونم شهروند اون کشور بشم. میشه بگی شرایط citizenship استونی چیه؟

ممنون

Junior Member h1a9d9i0 آواتار ها

سلام این ttk university of applied science چجور دانشگاهیه دوره ارشد هم داره؟من چیزی نتونستم پیدا کنم .میشه راهنماییم کنین ؟
    مرسی
    .I wish you believed me

Junior Member

سلام خسته نباشید
    میخواستم بدونم تست اسکایپ دقییقا چی رو می خوان بدونن؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering-Modares Uni

سلام دوستان توی استونی رشته های معدن،نفت،گاز،زمین شناسی و یا هر چیزی که توی این مایه ها با لیسانس معدن بشه خوند ارائه می شه ؟
    و اینکه اونجا هم نظام آموزشی مثل ایران شناوره ؟ منظورم اینه که مثلاً یارو با لیسانس مدیریت میاد فوق معدن می گیره... اونجا می شه رشته های غیر مرتبط با لیسانس رو توی مستر خوند ؟
    تافل اینترنتی چند می خواد ؟ آیلتس چند؟
    Note for Non-EU students! Non-EU students must pay in advance for 60 ECP (yearly load) before starting their studies.
    این یعنی غیر اروپایی ها برای رشته های رایگان هم باید پول بدن ؟ یا فقط رشته های پولی رو باید قبل از شروع به تحصیل پرداخت کرد؟
    با تشکر از همکاری شما ...
    ویرایش توسط eng_eisa : January 20th, 2014 در ساعت 11:29 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer-Software Azad University

سلام

دوستان من میخوام برای دانشپاه های استونی اپلای کنم. ولی نمیدونم باید چکیار کنم و از کجا شروع کنم؟

این 100$ appfee برای هر پروگرمه یا کلا این مقداره؟ یعنی من که میخوام برای 4 تا رشته تو 2 تا دانشگاه اپلای کنم باید کلا 100 تا بدم یا برای هر کدوم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)