صفحه 34 از 113 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Banned
    رشته و دانشگاه
    Tallinn University of Technology

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط kardkond نمایش پست ها
    سلام آقا مسعود
    ایشالا که حالت خوب باشه
    اول از همه باید تشکر کنم از وقتی که میذاریو به بقیه هموطنات کمک میکنی و اطلاعات مفید خودتو در اختیار همه ما ها میذاری...
    من بتازگی با کشور استونی و دانشگاه هاش آشنا شدم ، الان هم که دارم به شما پیغام میدم ، کل فروم رو خوندم از اولین تا آخرین پست..
    لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد هستم 26 سالمه با معدل 14.78 و 3 سال سابقه کار بیمه ای مرتبط با رشتم دارم که همچنان هم ادامه داره.. دارم خودم آماده میکنم واسه آیلتس که حدود 4-5 ماه دیگه امتحان میخوام بدم.. نمره مد نظرم 7 هست به امید خدا...
    معافیت دائم + اصل تمام مدارکم رو هم دارم ، دانشنامه کارشناسی و ریز نمرات و همه چی..
    دانشگاه هارو که بررسی میکردم ، (دانشگاه تکنولوژی تالین و تورو ) رشته هایی که به ادامه ی درسم بخوره رو دارن یه 3- 4 تایی از جمله Cyber Security که به ظاهر جذاب میاد.. و بازم به ظاهر با توجه به شرایط و سابقه کاری و تحصیلی ، نباید قاعدتا واسه پذیرش مشکل خاصی داشته باشم.. بازم تو این باره اگه نظری داشته باشی خوشحال میشم بدونم...
    مسئله مهمی که این وسط هست ، اینکه من خودم شخصا و شاید خیلی از دوستان دیگه ادامه تحصیل رو بهانه و وسیله ای واسه مهاجرت بدونن ،یه مطالعه مختصر رو شاخص های اقتصادی و رفاهی استونی کردم خوشحال میشم تو هم که الان اونجا ساکن هستی تایید کنی که کشور متوسط رو به پایین اروپا هست تقریبا و اینکه یه بررسی تو سایت مهاجرت استونی کردم ، چند تا نکته داشت مثلا موندن 5سال واسه اقامت دائم و امتحال زبان استونیایی و داشتن کار به قول خودمون یه جورایی شرافتمندانه...
    با این تفاسیر با در نظر گرفتن اینکه دوره فوق لیسانس بطور عادی 2 ساله هست ، واسه تمدید ویزای موقت بعد از فارق التحصیلی(3 سال دیگه از 5 سال) چه شرایطی نیاز هست ؟ (نگن درست تموم شد ، دیگه برگرد کشورت)
    و دوم اینکه میدونم خیلی سلیقه ای هست ولی کلا به نظر خودت میشه به استونی به چشم مقصد نهایی مهاجرت نگاه کرد یا اینکه از اون هم باز به عنوان وسیله ای برای رفتن به کشورهای ثالث بهره گرفت..
    (یه سوال تو پرانتز که البته خیلی مهم هم هست اینکه، خود مردم اون کشور معمولا به کشور های دیگه مثل بریتانیا ، استرالیا ، نیوزلند ، آمریکا ،آلمان مهاجرت میکنن ، یا اینکه زندگی تو کشور خودشون رو ترجیح میدن ؟)
    بازم ممنون از وقتی که میذاری...
    سلام
    خواهش میکنم....کمترین کاریه که از دستم برمیاد.
    در مورد شرایطی که دارین به نظرم معدل تون لب مرز هستش ولی خب با همینم میشه امیدوار به گرفتن پذیرش بود. البته در رشته های کامپیوتر و امنیت شبکه اینجا ایرانی زیاد داریم که می تونین مستقیم باهاشون حرف بزنین و شرایط رشته شون رو ازشون بپرسین. اگه فروم رو کامل خونده باشین حتماً اینک مربوط به اپلای کردن رو هم دیدین که ازونجا باید بصورت آنلاین اپلای کنین و باقی ماجرا...
    برای مهاجرت خب اینجا کشور چندان مناسبی نیست چون که درآمد پایینی دارن و البته نسبت به همین درآمد، هزینه هاشونم پایینه....بیشتر مردم اینجا هم دوس دارن مهاجرت کنن و برن کشورهای دیگه اروپایی.... حالا به قول خودتون میشه به این قضیه فکر کرد که علی الحساب بیایین اینجا و همزمان دنبال کار در کشور دیگه ای بگردین. در مورد اون 5 سال اطلاعات تون کمی ناقصه.... درستش اینجوریه که شما باید 4 سال سابقه کار در اینجا داشته باشین تا بعدش بهتون یه اقامت 3 ساله بدن...وقتی اون سه سال هم تموم شد شما تازه می تونین برای پاسورت و امتحان زبان استونیایی اقدام کنین.... در ضمن اون 4 سال فقط در صورتی کامل محاسبه میشه که اقامت تون کاری باشه وگرنه اقامت داننشجویی رو نصفه حساب میکنن که این خیلی بده!!!! یعنی شما 8 سال اینجا دانشجو باشین تازه میشه معادل 4 سال سابقه کار!!!
    به نظر من کشورهایی مثل اینجا بیشتر به درد پل زدن می خورن تا اقامت دائم چون همینجوری اقامت گرفتن از دانمارک و فنلاند بمراتب راحت تر از اینجاست و البته زندگی در اونها دلپذیرتر هم هست.... اینجا رو بیشتر به همین منظور در برنامه تون قرار بدین و نه بیشتر...
    موفق باشید[/QUOTE]

سلام مجدد
    ممنون از پاسخ و راهنماییهات... در مورد هم رشته های من ، اگه کسیو بشناسی و بتونی ایمیلی یا راه ارتباطی دیگه در اختیارم بذاری ممنون میشم...
    اینکه گفتی برا درس خوندن میشه بقولا علی الحساب اومد و همزمان در کشور دیگه دنبال کار گشت ، خب اگه حین درس خوندن باشه ، یجورایی نمیشه که یجا درس خوند ، یه جا دیگه کار کرد یا از منظر دیگه اگه محصل باشیم و بخوایم با مدرک لیسانس دنبال کار بگردیم ، چقدر تفاوت میکنه که از ایران اقدام کنیم یا استونی....؟؟ یا اگه بخوایم بصورت فول تایم درس بخونیم و بعدش با مدرک کشور استونی دنبال کار بگردیم ، شاید 2 سال کاری رو از دست بدیم و بجاش مدرک ارشد رو بدست بیاریم که باید دید این وقفه حین کار ارزششو داره یا نه که خودش جای بحث داره... به نوعی امکانات و مزیت هایی که مدرک کارشناسی ارشد استونی در اختیارمون قرار میده چیا هست و چه درهای دیگه ای را به رومون باز میکنه ؟
    با این تفاسیر، برای اینکه ادم بتونه ارتفا داشته باشه تو موقعیتش ، یجورایی بنظر میاد در صورتی برآورده میشه که هم بشه درس خوند ، هم بشه کار کرد بصورت موازی......
    سوالی که اینجا میشه پرسید اینکه میدونم بازم خیلی به خود شخص بستگی داره ولی بازم تا چه حدی این امکان وجود داره از نظر سیستم آموزشی و کاری استونی که دانشجوی کارشناسی ارشد بتونه یه کار مناسب پیدا کنه با توجه به اینکه فارغ التحصیل یه کشور دیگه هست...؟؟ چون بنظر میاد فقط تو این شرایط بشه به اهداف بلندتر رسید...
    بازم تشکر بی پایان بخاطر وقتی که میذاری....[/QUOTE]

سلام
    شما یجورایی جواب همه سوالات رو خودتون دادین... من از بین دوستام هر دو مدل اش رو دارم....اونایی که صرفاً درس می خونن و کسایی که همزمان کار میکنن..
    به هر حال من حرف بیشتری ندارم!!! بهتره در مورد زمینه های کاری از هم رشته ای هاتون بپرسین... علی الحساب توی همین فروم، mf1987ir سال دوم سایبرسکوریتی هستش و amirgole هم که یه ماهه اومده.... از بچه ها بازم هستن ولی توی این فروم حضور ندارن و باید با فیسبوک باهاشون ارتباط برقرار کنی.
    موفق باشی

سلام ، در جواب باید بگم که من روزای اولمه و فکر نمی کنم صلاحیت نظر دادن داشته باشم ، اما تا اینجای کار من انتظاراتم بیشتر بود، از خود دوره تحصیلی ، منظورم رشته خودمه ، مهندسی نرم افزار ؛ اما بقیه موارد مثل برخورد آدما و امکانات دانشگاه در حد خوب یا خیلی خوب بودن تا اینجا ... ؛

اول باز تشکر می کنم از مسعود جان
    این نکته رو هم اضافه کنم که یه بررسی اجمالی داشتم تو این مدت یکی دو روزه ، تو سایت های مختلف و همین فروم ، چند نکته هست که شاید گفتنش خالی از لطف نباشه ...
    اول اینکه ، با استناد به سایت http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...%29_per_capita از نظر قدرت خرید که ما ایرونی ها حسابی با پوست و خونمون درکش میکنیم ، بین فنلاند که دیدم چند تا از دوستان پیشنهاد داده بودن و استونی که مشخصا داریم در موردش صحبت می کنیم ، تفاوت زیاده رتبه فنلاند حدود 20 - استونی حدود 40 - ایران حدود 80 و آمریکا بین 10 تای اول هستن... (بقیه کشورهارو هم گفتم که شکل کلی کار بیاد دستمون)... چند تا دانشگاه فنلاند رو هم بررسی کردم ، اونجا هم تحصیل رایگان هست و شاید تنها تفاوت عمده ظاهری که داشته باشن ، نمره زبان 6.5 هست نسبت به 5.5 استونی.... و تفاوت در اقامت گرفتن های بعدی داره که هر کشوری قانون خودشو داره....
    نکته دوم ، با یه بررسی کوتاه دیگه ، دیدم خیلی از دانشگاه ها توی کشورهای به مراتب معتبر تر و تراز اولتر اروپایی مثل المان ، اتریش و چند تای دیگه هستن که شهریه زیر 1000 یورو در سال میگیرن و بقیشو خود دولت میده.. (حدود ترمی 200 یورو هم بود این بین که فکر کنم اندازه همون دانشگاه آزاد خودمون بشه) که البته تحصیل همه ی این مواردی که گفتم به زبان انگلیسی هست...
    نکته بعدی اینکه به احتمال زیاد و شاید تنها دلیل توجیه انتخاب کشورهایی مثل استونی یا مشابه اون برای زندگی هر چند کوتاه و موقت هزینه کم زندگی باشه.. (من نکته مثبت دیگه ای نمیبینم خوشحال میشم دوستان حتما کمک کنند) با اطلاعاتی که دوستان میدن شاید خرج ها اندازه زندگی داخل ایران باشه که با توجه به اینکه کشور مورد نظر تو اروپا هست ، میشه گفت هزینه به نسبت بسیار پایین هست....
    سوالی که از مسعود جان پرسیدم رو دوباره اینجا مطرح می کنم ، شاید جواب این سوال جواب خیلی سوالا باشه... باید ببینیم بعد از دو سال چی بدست آوردیم و چی از دست دادیم.... شاید این وقتا نیاز باشه بدترین شرایط رو در نظر بگیریم.. من اینجا رو با توجه به شرایط خودم مینویسم اونم اینکه دو سال گذشته ، 3 سابقه کاری که فعلا دارم توش 2 سال وقفه افتاده ، احتمالا سرمایه کوچکی که دارم رو خرج زندگی کردن کردم ، و کارشناسی ارشد و گرفتم ، وقت ویزای موقت هم تمام شده.... الان بهترین تصمیم بعدی چی میتونه باشه به نظر شما....؟؟؟ (مخصوصا مسعود جان و امیر آقا)

Member d989 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک / ازاد کرج

با سلام خدمت دوستان ..
    برای ددلاین در سال جدید از چه تاریخی باید برای کارای پذیرش اقدام کنم ..
    ایا با این شرایط من شانس پذیرش برای مقطع فوق لیسانس هست برای دانشگاه Tallinn University of Technology ؟؟
    کاردانی الکترونیک با معدل 15.18
    لیسانس الکترونیک دانشگاه ازاد با معدل 14.47
    ایلتس 5.5

Junior Member h1a9d9i0 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط d989 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ..
    برای ددلاین در سال جدید از چه تاریخی باید برای کارای پذیرش اقدام کنم ..
    ایا با این شرایط من شانس پذیرش برای مقطع فوق لیسانس هست برای دانشگاه Tallinn University of Technology ؟؟
    کاردانی الکترونیک با معدل 15.18
    لیسانس الکترونیک دانشگاه ازاد با معدل 14.47
    ایلتس 5.5
    سلام
    ددلاین ها رو امسال 15 April کردین.شما باید قبل اون تاریخ تو سایت dream apply مدارکتون رو سابمیت کرده باشین.بعد application انلاین مدارکتونو به دانشگاه پست کنین.
    معدلتون لب مرزه ولی پذیرش میدن بهتون.شما اپلای کنین .سعی کنین رو رزومتون بیشتر مانور بدین تا نسبت به دیگران امتیاز بیشتری کسب کنین.
    موفق باشید
    .I wish you believed me

Junior Member

سلام و احترام به همگی.
    من دو سوال داشتم از هموطنان عزیزی که تا به حال در استونی زندگی کرده اند مخصوصا در خوابگاه دانشگاه تالین.
    1-در سایت دانشگاه ویژگیهای خوابگاه رو که میخوندم ، نوشته بود سینگل محدود هست و اتاقها بدین صورت هست که هر دو یا سه اتاق ، یک آشپزخانه مشترک و حمام مشترک دارند. حالا اگر کسی از شما دوستان بوده خودش از نزدیک دیده باشد خوشحال میشوم راهنمایی کنید شاید من بد متوجه شدم. آیا واقعا حمام مشترک است و منظور کل سرویس بهداشتی میباشد؟ اگر اینطور باشه یک مقدار سخت نیست ؟ حتی اگر خوابگاه سینگل هم بگیریم به همین صورت است؟
    2- با توجه به نداشتن مراودات بانکی ، دانشجویان عزیزی که در انجا هستید ، از چه راهی ارز میبرید؟ خودتان همان اول میبرید یا نه صرافی هم انجام میدهد؟
    بسیار متشکرم و حوشحال خواهم شد اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید این دو سوال خیلی مهم هستند و ضایع بود مخصوصا اولی را از دانشگاه بپرسم.

سلام
    اینجا چند نوع خوابگاه هست.7/2 از همشون بهتره. هر طبقه چند تا box داره.هر کدوم از این boxها دو تا اتاق دارن یه اشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک.هر کدوم از این اتاق ها واسه دو نفر هستش یعنی تو یه box جمعا چهار نفر زندگی میکنن.اتاق هاش هم خیلی تمیزه. چرا باید سخت باشه؟ اینجا همه اینطور زندگی میکنن.همه خوابگاه های دنیا سرویس بهداشتیشون مشترک میشه مگه اینکه شما پول اضافی بدین و کل واحدو بگیرین.اتاق های اینجا از نظر لوازم کاملا تکمیله.هر هفته هم یه نفر نظافت میکنه.بهتره بدونید که campus این دانشگاه که شامل خوابگاه هم میشه جزء ده campus برتر دنیاست.من عکس چند تا خوابگاه رو تو فنلاند دیدم که خوابگاه های اینجا خیلی بهتره.سینگل هم دو تا اتاق یک نفره تو یه box هستش یعنی سرویس بهداشتیشون مشترکه.یکی دیگه هم هست که یه box با یه اتاقه که کلا واسه یه نفره ولی خیلی طول میکشه بدن. نگران خوابگاه نباشین
    بعد اینکه اومدین با نامه دانشگاه میتونید حساب باز کنین که دو سه هفته طول میکشه.ما پولو گذاشتیم تو جیبمون اوردیم.ولی شما اگه میخواین میتونین یه مقدار با خودتون بیارین بعد اینکه حساب باز کردین بگین پولو از صرافی منتقل کنن به حسابتون.
    باز اگه سوالی داشتین بپرسن من یا بچه ها جواب میدیم
    موفق باشید
    .I wish you believed me

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h1a9d9i0 نمایش پست ها
    سلام
    اینجا چند نوع خوابگاه هست.7/2 از همشون بهتره. هر طبقه چند تا box داره.هر کدوم از این boxها دو تا اتاق دارن یه اشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک.هر کدوم از این اتاق ها واسه دو نفر هستش یعنی تو یه box جمعا چهار نفر زندگی میکنن.اتاق هاش هم خیلی تمیزه. چرا باید سخت باشه؟ اینجا همه اینطور زندگی میکنن.همه خوابگاه های دنیا سرویس بهداشتیشون مشترک میشه مگه اینکه شما پول اضافی بدین و کل واحدو بگیرین.اتاق های اینجا از نظر لوازم کاملا تکمیله.هر هفته هم یه نفر نظافت میکنه.بهتره بدونید که campus این دانشگاه که شامل خوابگاه هم میشه جزء ده campus برتر دنیاست.من عکس چند تا خوابگاه رو تو فنلاند دیدم که خوابگاه های اینجا خیلی بهتره.سینگل هم دو تا اتاق یک نفره تو یه box هستش یعنی سرویس بهداشتیشون مشترکه.یکی دیگه هم هست که یه box با یه اتاقه که کلا واسه یه نفره ولی خیلی طول میکشه بدن. نگران خوابگاه نباشین
    بعد اینکه اومدین با نامه دانشگاه میتونید حساب باز کنین که دو سه هفته طول میکشه.ما پولو گذاشتیم تو جیبمون اوردیم.ولی شما اگه میخواین میتونین یه مقدار با خودتون بیارین بعد اینکه حساب باز کردین بگین پولو از صرافی منتقل کنن به حسابتون.
    موفق باشید
    سلام
    بنظر شما از بین لهستان - لیتوانی - لاتویا و استونی کدام برای ارشد کامپیوتر بهتره؟ لطفا اگه اطلاع دارید نقاط ضعف و قوت این چهار کشور رو بگید.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط h1a9d9i0 نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشید
    سلام هادی خان ممنون از وقتی ک میذاری
    قبلا بصورت کلی تو فروم پرسیدم ولی جوابمو نگرفتم من رشتم IT هست و الان تمرکزمو گذاشتم رو فنلاند به نظرت استونی نسبت به فنلاند مزیت خاصی داره یا نه.. و سوال بعدی اینکه ، گرفتن مدرک کارشناسی ارشد از استونی ، چ موقعیت هایی رو میتونه برامون بوجود بیاره ، با توجه به اینکه دوستان قبلا گفتن ک خود استونیایی ها زیاد ب کشورهای دیگه اروپایی مهاجرت میکنن...

نقل قول نوشته اصلی توسط kardkond نمایش پست ها
    سلام هادی خان ممنون از وقتی ک میذاری
    قبلا بصورت کلی تو فروم پرسیدم ولی جوابمو نگرفتم من رشتم IT هست و الان تمرکزمو گذاشتم رو فنلاند به نظرت استونی نسبت به فنلاند مزیت خاصی داره یا نه.. و سوال بعدی اینکه ، گرفتن مدرک کارشناسی ارشد از استونی ، چ موقعیت هایی رو میتونه برامون بوجود بیاره ، با توجه به اینکه دوستان قبلا گفتن ک خود استونیایی ها زیاد ب کشورهای دیگه اروپایی مهاجرت میکنن...
    سلام
    در مورد رشته IT ,به نظرمmf1987irعزیز توضیحات کامل رو نوشتن.مزیت های دیگه استونی :هزینه زندگی استونی خیلی پایین تر از فنلاند هست. اینجا واسه گرایش های کامپیوتر اسکالرشیپ زیاده که اگه معدل و رزومتون خوب باشه راحت میتونین بگیرین.البته واسه رشته های دیگه هم اسکالرشیپ هست ولی واسه رشته های کامپیوتر زیاد تره ولی توی فنلاند من فک نمیکنم همچین اسکالرشیپ هایی بدن.
    شما تو اینجا میتونین در حین تحصیل کار رسمی هم پیدا کنین!که اکثرا دانشجوها هم کار میکنن.
    والا نمیدونم کی میگه خود استونیایی ها زیاد ب کشورهای دیگه اروپایی مهاجرت میکنن!.من هم کلاس نروژی و استرالیای و ... دارم که وقتی ازشون میپرسم میگن ما بعد تحصیل میخوایم تو استونی بمونیم!.چون زندگی راحت تره.
    دانشگاهtut دانشگاه های پارتنری مثل برکلی امریکا داره که اگه تو ترم ها شرایطتون خوب باشه میتونین به عنوان اراسموس برین اونجا.
    از نظر امکانات که اینجا واقعا هر چی بخواین هست. خوابگاه خوب هم داره.
    بعد تحصیل هم مخصوصا تو رشته های IT کار بهتر میتونین پیدا کنین
    اینا برخی از مزیت های اینجاست.
    باز مشکلی بود در خدمتم. موفق باشین
    .I wish you believed me

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)