صفحه 57 از 113 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

دوستان من همین الان لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو نگاه کردم
    و
    هیچ اسمی از استونی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من تا الان فکر می کردم دانشگاه صنعتی تالین و تارتو مورد تایید هستن ولی ظاهرا این جوری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این هم لینکی که نگاه کردم . در هیچ رده ای از ممتاز خوب متوسط و ضعیف نبود. ابن یعنی چی؟
    http://grad.saorg.ir/Credential-Eval...AA%D8%A7%D8%B2

دانشگاه تکنولوژی تالین و تارتو تو لیست خوب هست. دقت کنید میبینید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان برای ۲۰۱۵ بخاطر اماده نبودن زبان همسر موفق به ثبت نام نشدیم۰ بنظرتون بعد از شهریور همسرم کی امتحان ایلتس رو بده و مدارک رو اماده کنه برای ۲۰۱۶

Junior Member

با سلام

من امروز برای درخواست ویزا رفتم سفارت فنلاند تو تهران، و تو این پست وقایع رو توضیح میدم:

مرحله اول:

یک هفته قبل وقت گرفتم که امروز صبح ساعت 9 تو سفارت باشم، دانشجو یکی دو نفر تو اونجا بود ، اونم متقاضی فنلاند و بقیه که 10 نفر یا بیشتر میشدن برا ویزا توریستی اونجا بودن.
    بعد از 2 ساعت صبر کردن اسممو صدا زد و گفت مدارک رو از دا خل پاکت در بیار و بدون منگنه چیز دیگه تحویل بده.

مدارک:
    فرم تکمیل شده ویزا شینگن ( صفحه اخر رو مهر میکنه و میده امضا کنید)
    1 قطعه عکس 6در4
    اصل ترجمه مدرک تحصیلی و اصل مدرک ( اصل ترجمه رو بر میدارن، کپی برده بودم ولی گفت اصل رو لازم دارن و کپی رو برگردوند و بعدا اصل مدرک رو هم برگردوند)
    اصل ترجمه شناسنامه و اصل شناسنامه ( اینم کپی رو برگردوند و اصل ترجمه رو نگه داشت)
    پاسپورت ( کپی برده بودم که اونم قبول نکرد و تو یه کاغذ خاص برا خودش کپی برداشت) توی پاسپورت یه مهر میزنه.
    اصل مدرک ایلتس و کپی ( اصل رو برگردوند)
    پیرینت نامه پذیرش دانشگاه
    گواهی تمکن مالی به انگلیسی و به یورو ( من 9000 یورو داشتم ولی احتمالا کمتر بخواد) (*من با خودم پیرینت 6 ماهه حساب رو هم داشتم که نگه داشت )
    60 یورو هزینه سفارت
    ***این مدارک رو دقیقا همین طوری و بدون نسخه اضافی از من خواستن ***پس مثل من کپی اضافی نبرین اونجا

مرحله دوم:

بعد از گرفتن مدارک گفت بشین تا صدات کنیم برا انگشت نگاری. بعد از یه مدت نشستن صدا زد اسممو و از هر 10 تا انگشتم پرینت گرفت. تو همین مرحله اصل ایلتس، اصل مدرک تحصیلی و اصل شناسنامه رو تحویل خودم داد.

مرحله سوم:

بعد از انگشت نگاری گفت منتظر بشین دوباره صدات میکنیم برا مصاحبه. مثل اینکه به متقاضیان ویزا توریستس گیر میدادن و مصاحبه هر کدوم 20 دقه طول میکشید. بعد از کلی انتظار اسممو صدا زد رفتم تو اتاق مصاحبه. یه اقای فنلاندی جلو کامپیوتر نشسته بود و اطلاعات وارد میکرد یه خانوم ایرانی کنارش بود و فارسی صحبت میکرد ولی من اینگیلیسی جواب میدادم که مرده اونجا بنیویسه سریع. برخلاف مصاحبه بقیه، مال من 4 دقه طول نکشید. سوالا چرت و پرت مثل کجا قبول شدی، کجا درس خوندی، هزینتو چی کار میکنی، برادر خواهر داری،مجردی، با کی زندگی میکنی، تو اروپا فامیل داری و اینا که همشون تو اون مدارکی که بهشون داده بودم بود و دیگه پرسیدن نمیخواست.

همونجا رو یه کاغذ شماره پرونده رو نوشت و گفت 30-40 روزه بهت خبر میدیم.

****از کارمند سفارت پرسیدم مدارک منو به استونی میفرستید یا فنلاند برا برسی؟ گفت هیچ کدوم! میفرستیم انکارا ترکیه به سفارت استونی!!!

تهران رفتن کم خرجو بی دردسره ولی اگه مشکل تنگی وقت دارید برین انکارا مستقیم چون اینطوری که اون گفت ایناهم میفرستن مدارکو اونجا! و از بچه ها شنیدم تو انکارا 10-15 روزه جواب ویزا رو میدن.

Ark13th عزیز. خیلی خیلی ممنون
    واااااااااااااااااااقعا مفید بود. کمک بزرگی به همه کردید. همیشه موفق و سربلند باشید.
    فقط امکانش هست بفرمایید برای چه مقطع و رشته ای پذیرش داشتید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yankee نمایش پست ها
    Ark13th عزیز. خیلی خیلی ممنون
    واااااااااااااااااااقعا مفید بود. کمک بزرگی به همه کردید. همیشه موفق و سربلند باشید.
    فقط امکانش هست بفرمایید برای چه مقطع و رشته ای پذیرش داشتید؟
    من مقطع مستر و رشته MBA تو Tallinn university of technology قبول شدم.

Junior Member

سلام من واسه دانشگاه تارتو پذیرش گرفتم واسه رشته مستر کامپیوتر ساینس ولی گفتن نامه پذیرش تا 26 جولای میاد اگه اینجوری باشه بهتره برم ترکیه واسه ویزا؟ از دوستان کسی اینجا واسه تارتو پذیرش نگرفته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidsj نمایش پست ها
    سلام من واسه دانشگاه تارتو پذیرش گرفتم واسه رشته مستر کامپیوتر ساینس ولی گفتن نامه پذیرش تا 26 جولای میاد اگه اینجوری باشه بهتره برم ترکیه واسه ویزا؟ از دوستان کسی اینجا واسه تارتو پذیرش نگرفته؟
    مطمئنی؟ اگه به شما ایمیل زدن که قبول شدی، خوب نامه پذیرش رو هم نهایتا یکی دو هفته ای باید برات ایمیل کنن دیگه! شما می خوای یه ایمیل بزن بهشون و بگو لطف کنن و زودتر بدن.

در هر حال اگه اونقدر بخوان دیر بدن، شما با دوستانی که از انکارا اقدام کردن ریز کارها رو بپرس که اونجا مدرک کم نیاری. در ضمن تا جایی که میدونم 26 جولای برا انکارا هم وقت کمیه و شما باید حتما درخواست ویزا بدید *نه اجازه اقامت* چون اونا یک ماه یا بیشتر برا صدور کارت اقامت وقت مبخوان ولی ویزا رو 10-15 روزه صادر میکنن. ولی میتونی برا هر دوتاش اقدام کنی و ویزا رو برای ورود به ناحیه شینگن ازشون 10 روزه بگیری و بگی کارت اقامت رو هر وقت صادر شد نفرستن انکارا و بزارن تو استونی بمونه تا خودتون شخصا تو استونی تحویل بگیرید چون تا اون موقت شما تو استونی هستید و کلاساتون هم شروع شده. ولی در کل 26 جولای خیلی دیره! امروز تازه 18 ماه جونه و تا 26 جولای یک ماه بیشتر مونده!

Junior Member

سلام نامه پذیرش واسم امروز امد حالا باید واسه ویزا اقدام کنم فرم سفارت رو باید تو سفارت پر کنم؟ اخه خیلی از جاها رو نمیدونم چی پر کنم اگه میتونین کمک کنین ممنوون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidsj نمایش پست ها

سلام
    من برای مهندسی نرم افزار تارتو پذیرش شدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)