صفحه 63 از 113 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

با سلام خدمت همه دوستان و عزيزاني كه تمايل به ادامه تحصيل در دانشگاهاي كشور استونيا را دارند.من اين پيج رو بصورت اتفاقي از طريق گوگل ديدم و وقتي كه شروع به خوندن كامنتهاي عزيزان كردم متوجه ابهامات ، سردرگميها و نگرانيهاي خيلي از دوستان شدم كه توي تصميم گيريشون مرددشون كرده بود و سوال اصلي تو ذهن همه اين است كه ايا رفتن به استونيا و ادامه تحصيل در استونيا براي من خوب است و ايا با ادامه تحصيل در دانشگاهاي استونيا من اينده روشنتر و با ثبات تري خواهم داشت؟! من از سال ٢٠٠٨ مقيم تالين هستم و فراز و نشيب زيادي رو پشت سر گذاشتم كه تا به امروز٨٠ درصدش فرسايشي بوده.خيلي خلاصه و خودموني توضيح ميدم براي ان دسته از دوستاني كه ترديد دارن براي انتخاب استونيا يا كشور ديگه اي! كلأ افراد به دو دسته تقسيم ميشن، دسته اول عزيزاني هستند كه ميان استونيا تو رشته مورد علاقه شون ادامه تحصيل ميدن و بعدش استونيا رو ترك ميكنن حالا به ايران يا به هر كشور ديگه، كه خوب اين دسته تكليفشون روشنه ، دسته دوم همون عزيزاني هستند كه روي سخن من هم با اون عزيزانه كه به هر قيمتي شده بيان يه درسي بخونن و تصميم دارن اقامت بگيرن ، كار كنن و بنادارند اينده شون رو توي اين كشور پايه ريزي كنند و بسازند.هر كسي براي گذران زندگي نيازمند شغل مناسب و درامد مناسب است.همه عزيزان توجه داشته باشند كه كارمناسب پيدا كردن تو استونيا بسيارسخت است شايد باورش براتون سخت باشه كه اكثر اوقات كار خوب رو با اشنا و پارتي ميشه بدست اورد و لازمه ٩٠٪‏ شغلها اين است كه شما بايدخيلي روان به زبان استونيايي صحبت كنيد، شما هر چقدر هم مدرك تحصيلي بالا داشته باشين تا نتونين استونيايي صحبت كنين اون كار و پست و مقام رو به شما نميدن و نخواهند داد! مگر كارهاي بيگاري كه نيازي به زبان استونيايي نداشته باشه، تنها كساني كه راحتر ميتونن كارمناسب پيدا كنن و نياز چنداني هم به روان صحبت كردن به زبان استونيايي ندارند كساني هستند كه تحصيلات عالي و تجربه عالي در زمينه كامپوتر ( اي تي) دارند. طبق قانون براي استخدام ادارجات دولتي و شركتهاي سهامي عام شما بايد مدرك زبان سي١ رو داشته باشين پس ميمونه شركتهاي سهامي خاص و مسؤليت محدود كه از شما مدرك بي٢ رو ميخوان. تقسيم بندي مدارك زبان :
    A1 – A2 –B1 –B2 –C1
    كساني كه استونيايي اصل هستند و زبان مادريشون استونيايي هست تو رده سي١ قرار ميگيرند حالا بقيه شو خودتون حساب كنين. زبان استونيايي زبان بسيار بسيار سختيه و خودشون هم اين رو ميدونن و براي ياد گرفتنش همت و پشتكار بايد داشت چون بدون زبان اينده خيلي درخشاني نخواهيد يافت چون كار خيلي مناسبي نخواهيد يافت.نكته بسيار مايوس كننده در اين مورد اينه كه كمتر از يك ميليون نفر در سرار دنيا به اين زبان صحبت ميكنند و اين زبان خارج از استونيا هيچ كاربردي براي شما نداره و نكته مثبتش اين هست كه براي ياد گرفتن زبان مدرسه هايي هست كه ميتونين اونجا ثبت نام كنيد و طبق قانون كساني كه در زمان ثبتنام اگر از مدت اقامتشون در استونيا بيش از ٣ سال نگذشته باشه ، شما رو مجاني ثبت نام ميكنن و هزينه كلاس زبان شما رو هم اتحاديه اروپا ميده. استونيا اقتصاد بسيار ضعيفي داره و كل درامد دولت از ماليات مردم هست و در مقايسه با بقيه كشور هاي اتحاديه اروپا پايه حقوق بسيار پايين هست طبق قانون شما بايد ١٦٨ ساعت در ماه كار كني كه پايه حقوق حدودأ ٣/٥ يورو هست كه كلأ ميشه ٥٨٨ يورو كه حدود ١٦٠ ميره واسه ماليات ، يعني شما يه چيزي حدود ٤٢٢ يورو ميشه خالص دريافتيتون، حالا شما هرچي پست و مقام بالاتري داشته باشين حقوقتون هم بالاتر ميره.براي همينه كه همه سر و دست ميشكنن كه هرجوري شده استخدام دولت بشن چون حقوق و مزاياش بهتره.اما در مورد اقامت، براي گرفتن اقامت دائم شما بايد پنج سال تمام از اقامتتون در استونيا گذشته باشه و در اين مدت ٥ سال هم بيشتراز ٦ ماه از كشور خارج نشده باشين و همچنين حداقل بمدت ٦ ماه كار قانوني كرده باشين و ماليات داده باشين و همچنين پاس كردن و گرفتن مدرك زبان بي١ . براي گرفتن سيتيزني و پاسپورت استونيايي شما اول بايد اقامت دائم رو بگيري و هشت سال بايد از اقامتتون در استونيا گذشته باشه و امتحان قوانين مدني استونيا رو بايد پاس كرده باشي و از همه جالبتر اينكه تابعيت هر كشوري رو كه داري بايد پس بدي چون طبق قانون استونيا شما نميتونين مليت دو يا چند گشور رو همزمان با مليت استونيا را داشته باشي و تمام اين سختگيريها هم بخاطرجلوگيري از نفوذ روسها هست و خوب البته هميشه خشك و تر با هم ميسوزه . استونيا كشور بسيار آرامي هست تابستانهاي بسيار مطبوع و بسيار زيباي داره ولي زمستوناش بسيار سره و تاريكه و دما هوا به ٣٠- درجه هم ميرسه.استونيا ادمهاي بسيار ارام و سردي داره كه براي دوستي ه صميمي خيلي نميشه روشون حساب كرد، حالا شايد اين سوال توذهن شما پيش بياد خوب من چرا اينجا موندم و زندگي ميكنم؟! راستش من سختيهاي خيلي زيادي كشيدم تا تونستم زندگيمواينجا بسازم و الان ديگه راه افتادم و زير و زبرش دستم امده و ديگه حاضر نيستم دوباره برم يه كشور ديگه و از نو شروع كنم.در پايان براي همتون ارزوي موفقيت دارم اگر دوستاني كه سوالي دارند ميتونن برام پيام خصوصي بگذارن و دوستاني هم كه به استونيا امدن و مقيم هستند اگر بر به مشكلي خوردند ويا نيازمند راهنمايي بودند خوشحال ميشم كمكي كرده باشم.

Junior Member

سلام

دوستان من و دوستم دوتایی که در دوران فوق لیسانس هم همکلاسی بودیم با هم از دانشگاه Tartu پذیرش گرفتیم تو رشته ی دکترای علوم کامپیوتر و حدود ده روز پیش از سفارت فنلاند ایران برای ویزا اقدام کردیم، نتیجه ی ویزاهامون اومد بیشتر می نویسم راجع به روال کارامون. فعلا به ما گفتن نهایت تا 20 روز میاد و الان ده روزه و هنوز خبری نیست.
    ما هر دو 27 سالمونه و متاهلیم و برای ویزا هم متاهلی اقدام کردیم و فاند هر کدوممونم ماهیانه 1500 یوروه. ایشالله تا ده روز نتایج ویزا بیاد بیشتر بنویسم.

با آرزوی توفیق

نقل قول نوشته اصلی توسط baghery نمایش پست ها
    سلام

دوستان من و دوستم دوتایی که در دوران فوق لیسانس هم همکلاسی بودیم با هم از دانشگاه Tartu پذیرش گرفتیم تو رشته ی دکترای علوم کامپیوتر و حدود ده روز پیش از سفارت فنلاند ایران برای ویزا اقدام کردیم، نتیجه ی ویزاهامون اومد بیشتر می نویسم راجع به روال کارامون. فعلا به ما گفتن نهایت تا 20 روز میاد و الان ده روزه و هنوز خبری نیست.
    ما هر دو 27 سالمونه و متاهلیم و برای ویزا هم متاهلی اقدام کردیم و فاند هر کدوممونم ماهیانه 1500 یوروه. ایشالله تا ده روز نتایج ویزا بیاد بیشتر بنویسم.

با آرزوی توفیق
    سلام مهندس
    بابت پذیرشتون تبریک میگم.
    منم میخوتم دکتری تارتو اقدام کنم. متاهل هم هستم.
    ممنون میشم اگر کمی درباره رزومه تون بگید برام.
    دانشگاه ها و معدل و مقاله و نمره زبان. کلا هر چیزی که فکر میکنید مهمه
    منتظر هستم

با تشکر فراوان

دوستان گرامی این متن یعنی چی؟ ( full study load)
    NO TUITION FEE*
    *studying with full study load
    1 ECTS is 48 EUR (if student fails to study with full study load)
    If the student fails to collect the minimum amount of 45 ECTS credit points at the end of the first academic year, then the rest of the necessary ECTS credit points of the degree studies have to be financed by the student.
    ایا این یعنی اگه سالی کمتر از 45 واحد پاس کنیم و این فقط برای سال اول هست اون موقع واحد هیا باقی مانده را باید پولشو بدیم؟

Junior Member

با سلام براي دندانپزشكي چه دانشگاهي رو بهم پيشنهاد ميديد ؟ و هزينش؟ من از چالرز پراگ پذيرش گرفتم ولي چك اصلا جاي مناسبي نيست ؟ ايا زبانشون انگليسي يا استوني؟ در ايران هم ليسانسمو گرفتم در مهندسي مواد

Junior Member h1a9d9i0 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2am نمایش پست ها
    دوستان گرامی این متن یعنی چی؟ ( full study load)
    NO TUITION FEE*
    *studying with full study load
    1 ECTS is 48 EUR (if student fails to study with full study load)
    If the student fails to collect the minimum amount of 45 ECTS credit points at the end of the first academic year, then the rest of the necessary ECTS credit points of the degree studies have to be financed by the student.
    ایا این یعنی اگه سالی کمتر از 45 واحد پاس کنیم و این فقط برای سال اول هست اون موقع واحد هیا باقی مانده را باید پولشو بدیم؟
    سلام
    بله همینطوره.
    شما باید هر ترم حداقل 30 واحد پاس کنین تا از شهریه معاف شین.
    .I wish you believed me

نقل قول نوشته اصلی توسط h1a9d9i0 نمایش پست ها
    سلام
    بله همینطوره.
    شما باید هر ترم حداقل 30 واحد پاس کنین تا از شهریه معاف شین.
    ترمی حداقل 30 تا؟!!!!! مطمینی دوست عزیز؟

Junior Member

با سلام براي دندانپزشكي چه دانشگاهي رو بهم پيشنهاد ميديد ؟ و هزينش؟ من از چالرز پراگ پذيرش گرفتم ولي چك اصلا جاي مناسبي نيست ،ايا زبانشون انگليسي يا استوني؟ در ايران هم ليسانسمو گرفتم در مهندسي مواد

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط bardia999 نمایش پست ها
    با سلام براي دندانپزشكي چه دانشگاهي رو بهم پيشنهاد ميديد ؟ و هزينش؟ من از چالرز پراگ پذيرش گرفتم ولي چك اصلا جاي مناسبي نيست ،ايا زبانشون انگليسي يا استوني؟ در ايران هم ليسانسمو گرفتم در مهندسي مواد
    لینک زیر راهنماییتون میکنه ، هزینه ش هم 11هزار یورو در سال
    http://www.ut.ee/en/prospective-stud...dicine-studies

این هم برای دندان
    https://www.is.ut.ee/pls/ois/!tere.t...u=1&sessioon=0
    چارلز پراگ ( دانشکده شماره یک پزشکیش ) رنکینگ خیلی خوبی داره و ازنظر علمی هم فوق العاده خوبه ، دلیلتون چیه که میگید اصلا جای مناسبی نیست !

Junior Member h1a9d9i0 آواتار ها

[QUOTE=amir2am;2200157]ترمی حداقل 30 تا؟!!!!! مطمینی دوست عزیز؟[/QUOTE

سلام
    سیستم واحد های درسی اینجا با ایران فرق داره. تعداد دروسی که توی ارشد پاس میکنین تقریبا هم اندازه تعدداد واحدیه که تو لیسانس ایران پاس میکنین. شما حدود 6 تا درس بردارین میشه همون 30 واحد.
    .I wish you believed me

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)