صفحه 74 از 113 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Banned
    رشته و دانشگاه
    Tallinn University of Technology

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal1358 نمایش پست ها
    ممنون از جواب کاملتون پس من که به تنهایی میام همون پنج تومن با گردش سه ماهه در همین حدود لازمه ؟ و مورد دیگه اینکه با توجه به اینکه باید با شنگن اقدام کرد آیا برا دانشجو هم همون گرفتاری شنگن توریستی مثل کارکرد حساب فلان یا سند ملکی یا چیزهایی اینجوری که در جریان هستین لازمه؟ یا نه آسون گرفته میشه
    سلام
    دانشجویی که می خواد ویزای توریستی بگیره رو آسونتر میگیرن ولی خب مدارک تون رو کامل ببرید....بنظرم اگه پول بیشتری دم دستتون دارین بد نیست سپرده رو هم بیشتر بذارین برای ساپورت مالی....سفارته دیگه کلی گیر می تونه بده....باز برای اطمینان خاطر موقع وقت گرفتن از سفارت به طرف بگین که دانشجو هستین ولی ویزای توریستی می خوایین.....اگه اشکالی داشته باشه همونجا بهتون میگه...
    موفق باشید

با سلام
    از دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
    من درخواست پذیرش برای دانشگاه تارتو فرستادم، این دانشگاه در وبسایتش نوشته که بعد از بررسی مدارک که به صورا الکترونیکی فرستادید باید مدارک تایید شده رو با پست معمولی به دانشگاه ارسال کنید.
    در ایران کدام سفارت کپی ترجمه ها رو تایید میکنه که برم اونجا یا باید مدارک ترجمه شده رو براشون ارسال کنم؟؟؟؟
    درضمن در پست های قبلی خوندم که میشه ویزا برای سفر گرفت و در خود استونی درخواست اقامت بلند مدت داد، این درسته؟؟؟؟
    با توجه به تجربه شما بهتر از سفارت آنکارا برای هر دو اقدام کرد یا این راحل بهتره؟؟؟

ممنون بابت راهنمایی هاتون

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad2013 نمایش پست ها
    با سلام
    از دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
    من درخواست پذیرش برای دانشگاه تارتو فرستادم، این دانشگاه در وبسایتش نوشته که بعد از بررسی مدارک که به صورا الکترونیکی فرستادید باید مدارک تایید شده رو با پست معمولی به دانشگاه ارسال کنید.
    در ایران کدام سفارت کپی ترجمه ها رو تایید میکنه که برم اونجا یا باید مدارک ترجمه شده رو براشون ارسال کنم؟؟؟؟
    درضمن در پست های قبلی خوندم که میشه ویزا برای سفر گرفت و در خود استونی درخواست اقامت بلند مدت داد، این درسته؟؟؟؟
    با توجه به تجربه شما بهتر از سفارت آنکارا برای هر دو اقدام کرد یا این راحل بهتره؟؟؟

ممنون بابت راهنمایی هاتون
    سلام
    مدارک ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت خارجه و دادگستری ایران مد نظر هستش...نیازی نیست سفارت خاصی براتون تایید کنه.... درخصوص ویزای توریستی حتماْ قبلش موقع وقت گرفتن از سفارت بپرسید.... اگه گفتن که هیچ جوری به دانشجو نمیدیم برین آنکارا و برای هر دو ویزا و کارت اپلای کنید. روش آنکارا رو من خودم امتحان کردم و مشکلی نداشتم (6 سال پیش که من اومدم نمیدونستم میشه از سفارت فنلاند اقدام کرد). شما ببینید از نظر مالی و زمانی کدومش براتون به صرفه تره...
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_sun60 نمایش پست ها
    سلام
    مدارک ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت خارجه و دادگستری ایران مد نظر هستش...نیازی نیست سفارت خاصی براتون تایید کنه.... درخصوص ویزای توریستی حتماْ قبلش موقع وقت گرفتن از سفارت بپرسید.... اگه گفتن که هیچ جوری به دانشجو نمیدیم برین آنکارا و برای هر دو ویزا و کارت اپلای کنید. روش آنکارا رو من خودم امتحان کردم و مشکلی نداشتم (6 سال پیش که من اومدم نمیدونستم میشه از سفارت فنلاند اقدام کرد). شما ببینید از نظر مالی و زمانی کدومش براتون به صرفه تره...
    موفق باشید
    سلام،

ممنونم بایت راهنماییتون

من آنکارا بهتره برام چون از تبریز خیلی راهی نیست تا اونجا

فقط چندتا سوال دارم

سفارت های آلمان یا اروپایی معمولاً 4 ماه از زمان گرفتن مصاحبه تا گرفتن ویزا طول میکشه، لذا باید دو ماه قبلش وقت سفارت بگیری

زمان تقریبی برای گرفتن وقت مصاحبه چقدره؟

طبق اطلاعات سایت فقط قراره به 10 نفر از 15 نفر معافیت پرداخت شهریه داده بشه و در ضمن از بین این 15 نفر به تعدادی ماهیانه 350 یورو پرداخت بشه

گرفتن بورس در این کشور خیلی سخته؟

و در آخر هزینه تقریبی برای زندگی در این کشور تقریباً به متوسط چقدره؟

در آخر هم بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام،

ممنونم بایت راهنماییتون

من آنکارا بهتره برام چون از تبریز خیلی راهی نیست تا اونجا

فقط چندتا سوال دارم

سفارت های آلمان یا اروپایی معمولاً 4 ماه از زمان گرفتن مصاحبه تا گرفتن ویزا طول میکشه، لذا باید دو ماه قبلش وقت سفارت بگیری

زمان تقریبی برای گرفتن وقت مصاحبه چقدره؟

طبق اطلاعات سایت فقط قراره به 10 نفر از 15 نفر معافیت پرداخت شهریه داده بشه و در ضمن از بین این 15 نفر به تعدادی ماهیانه 350 یورو پرداخت بشه

گرفتن بورس در این کشور خیلی سخته؟

و در آخر هزینه تقریبی برای زندگی در این کشور تقریباً به متوسط چقدره؟

در آخر هم بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم
    سلام
    شما باید بصورت آنلاین از سفارت استونی در آنکارا وقت بگیرین....وقتی هم که رفتین برا مصاحبه خودشون بهتون میگن که چند روزه ویزا میدن ولی اصولا" حدود دو هفته اینا طول میکشه....ویزای من رو که 10 روز بعد از مصاحبه دادن.....فقط دقت کنید که برا کارت اقامت هم همونجا اقدام کنید چون صدورش دو ماه وقت می بره که دیر گرفتنش اینجا به ضررتون تموم میشه.....اگه ازتون پرسید کجا می خوای کارت رو تحویل بگیری، بگین که کارت رو میرم از آفیس تون در تالین(یا اگه قراره ساکن تارتو باشید که آفیس تارتو ) تحویل میگیرم.....اینجا داشتن کارت اقامت از نون شب واجب تره و لذا بهتره زودتر بگیریدش تا کارها و حنتی اسکولارشیپ تون گیر نباشه.....
    در مورد اسکولارشیپ هم که پرسیدین....معمولا" به تعداد متقاضی ها و کیفیت و معدل شون بستگی داره....الان یه مقدار سخت تر از قبل شده ولی گرفتنش غیرممکن نیست.... اگه شما معدل ات رو بالا نگه داری و در نوشتن motivation letter دقت کنی و وقت بذاری، شانس ات خیلی بالا میره..... اکثر بچه های ایرانی یجورایی از اسکولارشیپ ها تونستن سهمی داشته باشن....ایشالله که شما هم بگیرین
    موفق باشید

سلام
    شما باید بصورت آنلاین از سفارت استونی در آنکارا وقت بگیرین....وقتی هم که رفتین برا مصاحبه خودشون بهتون میگن که چند روزه ویزا میدن ولی اصولا" حدود دو هفته اینا طول میکشه....ویزای من رو که 10 روز بعد از مصاحبه دادن.....فقط دقت کنید که برا کارت اقامت هم همونجا اقدام کنید چون صدورش دو ماه وقت می بره که دیر گرفتنش اینجا به ضررتون تموم میشه.....اگه ازتون پرسید کجا می خوای کارت رو تحویل بگیری، بگین که کارت رو میرم از آفیس تون در تالین(یا اگه قراره ساکن تارتو باشید که آفیس تارتو ) تحویل میگیرم.....اینجا داشتن کارت اقامت از نون شب واجب تره و لذا بهتره زودتر بگیریدش تا کارها و حنتی اسکولارشیپ تون گیر نباشه.....
    در مورد اسکولارشیپ هم که پرسیدین....معمولا" به تعداد متقاضی ها و کیفیت و معدل شون بستگی داره....الان یه مقدار سخت تر از قبل شده ولی گرفتنش غیرممکن نیست.... اگه شما معدل ات رو بالا نگه داری و در نوشتن motivation letter دقت کنی و وقت بذاری، شانس ات خیلی بالا میره..... اکثر بچه های ایرانی یجورایی از اسکولارشیپ ها تونستن سهمی داشته باشن....ایشالله که شما هم بگیرین
    موفق باشید
    سلام؛
    با تشکر فراوان بابت راهنماییتون
    من از دانشگاه اشتوتگارد آلمان پذیرش دارم ولی چون در سال جدید قراره پولی بشه به دلیل عدم بورسیه مجبور شدم نرم
    من همون SOP که برای اون دانشگاه فرستاده بودم اینجا هم فرستادم
    چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بکنیید:
    1. اکثر سفارت کشور اروپایی برای دو ماه بعد وقت مصاحبه میدن اینجا چقدر طول میکشه؟ منظورم اینه که زودتر نیاز به وقت گرفتن هست یا نه؟
    2. اگه من فقط بورسیه هزینه تحصیلی رو بگیرم؛ هزینه زندگی اونجا چقدر هست؟
    3. قراره تا 15 May جواب پذیرش بیاد و زمان شروع ترم 4 Sep؛ من میتونم تا موقع مقرر خودن رو آنجا برسونم؟ یعنی با کارت اقامت و رزرو پرواز و این چیزا؟
    4. و در آخر خوابگاه از اینجا رزرو میشه یا باید بری اونجا؟

بازم باید راهنماییتون بسیار ممنونن

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام؛
    با تشکر فراوان بابت راهنماییتون
    من از دانشگاه اشتوتگارد آلمان پذیرش دارم ولی چون در سال جدید قراره پولی بشه به دلیل عدم بورسیه مجبور شدم نرم
    من همون SOP که برای اون دانشگاه فرستاده بودم اینجا هم فرستادم
    چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بکنیید:
    1. اکثر سفارت کشور اروپایی برای دو ماه بعد وقت مصاحبه میدن اینجا چقدر طول میکشه؟ منظورم اینه که زودتر نیاز به وقت گرفتن هست یا نه؟
    2. اگه من فقط بورسیه هزینه تحصیلی رو بگیرم؛ هزینه زندگی اونجا چقدر هست؟
    3. قراره تا 15 May جواب پذیرش بیاد و زمان شروع ترم 4 Sep؛ من میتونم تا موقع مقرر خودن رو آنجا برسونم؟ یعنی با کارت اقامت و رزرو پرواز و این چیزا؟
    4. و در آخر خوابگاه از اینجا رزرو میشه یا باید بری اونجا؟

بازم باید راهنماییتون بسیار ممنونن
    سلام
    1-وقتی که سفارت میده به شلوغ یا خلوت بودن ربط داره....اون زمانی که من وقت میگرفتم سیستم آنلاین بود و از روی تقویم و ساعت انتخاب کردم و ساعت های پر هم که غیرقابل انتخاب شده بودن...بنظرم الان هم همونجوری باشه....برید سایت سفارت استونی در آنکارا و چک کنید.
    2- خوابگاه برای 1 تخت در اتاق 2 نفره حدود 100 یورو در نظر بگیرید..... برای خوراک و پوشاک یک دانشجویی کم مصرف هم حدود 100 یورو می تونه کافی باشه ولی اگه عادت دارین هر از گاهی برید رستوران یا برا خودتون چیزی بخرید حدود 200 یورو اینا میشه.......
    3- آره کافیه.... شما کارت تون حدود 2-3 ماه کار میبره و لذا در خواست ویزا هم بدید که باهاش بیایید تالین.... بعد که اومدید میرید کارت تون رو از دفترشون تحویل می گیرید. تنها مزیت درخواست دادن کارت از سفارت، صرفه جویی در وقت تون خواهد بود....
    4- برای خوابگاه در اولین فرصت بصورت آنلاین اپلای کنید چون به ترتیب درخواست در صف قرار میگیرید....برای دانشگاه تکنیکال تالین لینکش اینه: https://ttu.ee/organizations/campus/ برای تارتو و یا دانشگاه دیگه سرچ کنید.
    موفق باشید

سلام
    1-وقتی که سفارت میده به شلوغ یا خلوت بودن ربط داره....اون زمانی که من وقت میگرفتم سیستم آنلاین بود و از روی تقویم و ساعت انتخاب کردم و ساعت های پر هم که غیرقابل انتخاب شده بودن...بنظرم الان هم همونجوری باشه....برید سایت سفارت استونی در آنکارا و چک کنید.
    2- خوابگاه برای 1 تخت در اتاق 2 نفره حدود 100 یورو در نظر بگیرید..... برای خوراک و پوشاک یک دانشجویی کم مصرف هم حدود 100 یورو می تونه کافی باشه ولی اگه عادت دارین هر از گاهی برید رستوران یا برا خودتون چیزی بخرید حدود 200 یورو اینا میشه.......
    3- آره کافیه.... شما کارت تون حدود 2-3 ماه کار میبره و لذا در خواست ویزا هم بدید که باهاش بیایید تالین.... بعد که اومدید میرید کارت تون رو از دفترشون تحویل می گیرید. تنها مزیت درخواست دادن کارت از سفارت، صرفه جویی در وقت تون خواهد بود....
    4- برای خوابگاه در اولین فرصت بصورت آنلاین اپلای کنید چون به ترتیب درخواست در صف قرار میگیرید....برای دانشگاه تکنیکال تالین لینکش اینه: https://ttu.ee/organizations/campus/ برای تارتو و یا دانشگاه دیگه سرچ کنید.
    موفق باشید
    سلام
    بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم
    ببخشید که سوالام زیاد میشه چون در بحث برنامه ریزی آرام آرام سوالات پیش میاد
    1. بیمه که برای موندن میخواند قضیه اش چیه؟ بیشتر کشور های اروپایی اونجا بیمه میکنند و فقط برای سه ماه اول بیمه از اینجا میخواند. یه کمی راهنمایی که چیکار باید کرد؟
    2. تو سایت نوشته سندی برای خروج شما از حوزه شنگن تا زمان اتمام ویزا؛ من که تا زمان اخذ ویزا بلیط رزرو نمی کنم چه باشه به بلیط برگشت؛ اینو باید چیکار کرد؟
    3. برای ارائه قدرت مالی چقدر باید در حساب من باشه؟
    4. برای درخواست کارت اقامت؛ باید هنگام مصاحبه ازشون بخوام یا رواند خاصی داره؟
    بازم بابت راهنماییتون سپاسگذارم

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام
    بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم
    ببخشید که سوالام زیاد میشه چون در بحث برنامه ریزی آرام آرام سوالات پیش میاد
    1. بیمه که برای موندن میخواند قضیه اش چیه؟ بیشتر کشور های اروپایی اونجا بیمه میکنند و فقط برای سه ماه اول بیمه از اینجا میخواند. یه کمی راهنمایی که چیکار باید کرد؟
    2. تو سایت نوشته سندی برای خروج شما از حوزه شنگن تا زمان اتمام ویزا؛ من که تا زمان اخذ ویزا بلیط رزرو نمی کنم چه باشه به بلیط برگشت؛ اینو باید چیکار کرد؟
    3. برای ارائه قدرت مالی چقدر باید در حساب من باشه؟
    4. برای درخواست کارت اقامت؛ باید هنگام مصاحبه ازشون بخوام یا رواند خاصی داره؟
    بازم بابت راهنماییتون سپاسگذارم
    سلام
    1) اگه دکتری بخونید دانشگاه بیمه میکنه در غیر اینصورت خودتون باید سالانه بیمه درمانی بخرید.
    2) چاره ای ندارید، باید بلیط رفت و برگشت بخرید....مگر اینکه از خود سفارت استونی ویزا بگیرید که در جریان باشند که شما بر نمی گردید.
    3) چند پست بالاتر جواب دادم.
    4) باید ازشون درخواست کنید و مدارک لازم رو هم بهشون بدید. مدارک لازم رو از سایت politsei.ee چک کنید. اگه اسپل رو درست ننوشتم توی گوگل بزنید خودش اصلاح میکنه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal1358 نمایش پست ها
    سلام ممکنه یه بزرگواری منو راهنمایی کنه بالاخره ویزای دانشجویی استونی از کدوم سفارت در حال حاضر باید اقدام کرد و مورد دیگه اینکه تمکن مالی مورد نیاز دقیقا چقده حداقلش
    سلام
    برای ویزا باید از طریق آنکارا یا ارمنستان یا آدربایجان اقدام کنید. از سال 2016 دیگه فنلاند کارای استونی رو برای دانشجوها انجام نمیده.
    هزینه ی زندگی بدون احتساب شهریه هم متوسط حدود 250 یوروعه که در صورتیه که بتونید قانعانه زندگی کنید و خرج بیش از حد نکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)