صفحه 76 از 113 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhi1 نمایش پست ها
    سلام شما مطمئن هستید؟ من پذیرش دارم میخوام ویزا بگیرم و خیلی خیلی به تجربه و همراهی دوستانی که قبلاً رفتن یا امسال میخوان برن احتیاج دارم. ممنون میشم پروسه کاملش رو توضیح بدید چون هنوز با دانشگاه در این مورد مکاتبه نکردم ولی تا اونجایی که قبلاً مطالعه کرده بودم، اوّل میشه ویزای اقامت کوتاه مدت دریافت کرد و بعد رفت اونجا باقی مراحل یا به دردسر اونجا گرفتنش نمی ارزه؟ چی میشه همین جا شینگن بدن بعد آدم بره اونجا کارت اقامت بگیره؟ فرقش چیه و چه مدارکی لازمه و تفاوت ها در هزینه؟
    من هنوز تصمیم نگرفتم که تالین برم یا نرم، ولی تاجایی که خوندم، وب سایت سفارت فنلاند تو تهران توصیه می کنه که دانشجو ها از ترکیه اقدام کنن برای استونی(چون نیاز به TRP - اقامت موقت دارن و آنکارا رو توصیه می کنن)

آنکارا هنوز وقت نگرفتم ولی به نظر میاد ویزای معمولی اقدام می کنی که سریع ۷-۸ روزه ویزا بیاد(چون اقامت موقت مثل اینکه طول میکشه و ممکنه دانشجو به شروع ترم نرسه) موقع مصاحبه تو سفارت باید بهشون که گفت واسه TRP هم اقدام می خوایم کنیم و می خوایم کارت رو از همون استونی بگیریم نفرستن سفارت استونی تو ترکیه اینا.

به نظر بهترین راه همین باشه. گرفتن ویزای عادی از آنکارا (+ دادن اطلاعات هرچی که می خواین تو ترکیه بهشون) ولی گرفتن کارت و بقیه مسائل از خود استونی.

Junior Member

خواهش میکنم اگر میشه راهنمایی بکنید دوستان در مورد نقل و انتقال پول. آیا بهتره از همینجا مسترکارت/ویزا بگیرم یا نه برم اونجا میتونم راحت حساب بانکی باز کنم که باهاش بشه نقل و انتقال پول بین المللی کرده؟؟

خیلی ممنون از راهنماییتون مثل اینکه برای خیلی از افراد که قصد مهاجرت هم دارن همین توصیه میشه و راهش همینه که باقی مراحل رو از استونی دنبال کرد با یه ویزای سه ماهه بری بعد کارت اقامت اونجا بگیری. من حالا با سفارت زمانی که بشه تماس میگیرم شاید توضیح بدن و سر وقتش از دانشگاه می پرسم ببینم میتونن راهنمایی دقیقتری بکنن یا نه.
    ویرایش توسط behnamhg : May 15th, 2017 در ساعت 12:45 AM دلیل: ترکیب پست

تبریک به همه دوستانی که از استونی پذیرش گرفتن. خیلی ممنون میشیم اگر نتیجه پذیرشتون و مختصری از رزومه تون رو طبق فرمت زیر بفرمایید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن و احیانا با شرایط خودشون مقایسه کنن. حتما مفید خواهد بود. تشکر از همکاریتون.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:

6-
    تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع پذیرفته شده:

8- دانشگاه پذیرفته شده:
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :
    10- میزان فاند دریافتی:

Junior Member

سلام دوستان همسر من برای دوره کارشناسی ثبت نام کرده دانشگاه تکنولوژی تالین، اخرین ایمیلی که دریافت کرده تاییده ثبت نام بود و بس،

دیکه هیچ خبری مبنی بر تاریخ ازمون، مصاحبه یا هیچ چیزی نیست تا امروز، ایمیل پیگیری هم به دانشگاه زده شده ولی بازم....

در اینجور مواقع باید چیکار کرد؟ بنظرتون دیر نشده واسه مصاحبه و ثبتنام؟

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

نقل قول نوشته اصلی توسط rezijon نمایش پست ها
    سلام دوستان همسر من برای دوره کارشناسی ثبت نام کرده دانشگاه تکنولوژی تالین، اخرین ایمیلی که دریافت کرده تاییده ثبت نام بود و بس،

دیکه هیچ خبری مبنی بر تاریخ ازمون، مصاحبه یا هیچ چیزی نیست تا امروز، ایمیل پیگیری هم به دانشگاه زده شده ولی بازم....

در اینجور مواقع باید چیکار کرد؟ بنظرتون دیر نشده واسه مصاحبه و ثبتنام؟
    تو dreamapply هیچی ننوشته؟

واسه من تو بخش offer (منوی سمت چپ) لیست دانشگاه هایی که اکسپت شدم لیست شده.

کلا لاگین کن ببین توش چه پیغام هایی اومده، والا من که مصاحبه امتحان شفاهی عملی رو انجام دادم و حتی دانشگاه درخواست ارسال مدارک رو با پست کرده.

Junior Member

سلام دوستان. من از دانشگاه تارتو پذیرش گرفتم و سوالاتی دارم در مورد سفارت که ممنون می شم جواب بدید. توی سایت دانشگاه نوشته که:
    As of April 1, 2017 temporary residence permit is issued for the whole nominal period of studies. This means, health insurance coverage has to be purchased for the whole period of studies as well.
    خوب من مستر قبول شدم و لذا اقامت موقتی که بخوان بهم بدن طبق این حرف، باید ۲ ساله باشه. اما هیچ شرکت بیمه ای رو پیدا نکردم که ۲ سال رو بپوشونه. چیکار کنم؟

پ.ن: بزودی اطلاعات پذیرش و فاند خودم رو کامل در اختیار دوستان قرار خواهم داد.

Junior Member

سلام، من از تارتو پذیرش گرفتم با فاند ماهی 350 تا، یه هفته وقت دادن اکسپت کنم، از منم خواستن تا 3 هفته دیگه مدارکم رو هم بفرستم، حالا 2 تا سوال:
    1) کسی میدونه کپی مدارکم رو اگه دانشگاه تایید کنه کافیه واسه فرستادن؟
    2)کسی هست تارتو باشه؟ با هم در ارتباط باشیم؟
    تشکر فراوان
    سلام منم با همون پذیرش شرایط گرفتم. رشتت چیه؟

۱- مدارکتو باید با مهر رسمی دانشگاه (آموزش کل) بفرستی. مثلا ریز نمرات (اگه دانشگاه لاتین صادر میکنه با مهر رسمی، همون کافیه وگرنه باید ببری دارالترجمه) و پرینت امضا شده ی صفحه مشخصات فردیت توی Dreamapply رو. اصل مدرکتو فعلا نمیخان ولی موقع ثبت نام باید همراهت باشه. توصیم هم اینه که با دی اچ ال بفرستی ۳-۴ روزه میرسه دستشون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_sun60 نمایش پست ها
    سلام
    شما باید بصورت آنلاین از سفارت استونی در آنکارا وقت بگیرین....وقتی هم که رفتین برا مصاحبه خودشون بهتون میگن که چند روزه ویزا میدن ولی اصولا" حدود دو هفته اینا طول میکشه....ویزای من رو که 10 روز بعد از مصاحبه دادن.....فقط دقت کنید که برا کارت اقامت هم همونجا اقدام کنید چون صدورش دو ماه وقت می بره که دیر گرفتنش اینجا به ضررتون تموم میشه.....اگه ازتون پرسید کجا می خوای کارت رو تحویل بگیری، بگین که کارت رو میرم از آفیس تون در تالین(یا اگه قراره ساکن تارتو باشید که آفیس تارتو ) تحویل میگیرم.....اینجا داشتن کارت اقامت از نون شب واجب تره و لذا بهتره زودتر بگیریدش تا کارها و حنتی اسکولارشیپ تون گیر نباشه.....
    در مورد اسکولارشیپ هم که پرسیدین....معمولا" به تعداد متقاضی ها و کیفیت و معدل شون بستگی داره....الان یه مقدار سخت تر از قبل شده ولی گرفتنش غیرممکن نیست.... اگه شما معدل ات رو بالا نگه داری و در نوشتن motivation letter دقت کنی و وقت بذاری، شانس ات خیلی بالا میره..... اکثر بچه های ایرانی یجورایی از اسکولارشیپ ها تونستن سهمی داشته باشن....ایشالله که شما هم بگیرین
    موفق باشید
    سلام.

برای سفارت آنکارا، آیا پاسپورتم دستشون میمونه تا صدور ویزا؟ آیا مجبورم توی آنکارا بمونم تا ویزام حاضر بشه؟
    راستی یه سوال دیگه هم پرسیدم که ممنون میشم کمک کنی جوابشونو بدونم.

Junior Member

سلام دوستان. من از دانشگاه تکنیکال تالین پذیرش گرفتم و گفتند تا چند روز دیگه افر رو میفرستن واسم. خود دانشگاه بهم میل زد که برای Dora Scholsarship اپلای کنم ولی هنوز خبری نشده. شهریم ویو شده و اگر این بورس درس نشه هزینه زندگی با خودمه.
    دوستانی که الان تالین هستن اگر ممکنه اطلاعاتی در مورد خوابگاه ها بدن که کدومش تمیز تر و بهتره (چون اول جون باید اقدام کنم واسه خوابگاه) و هزینه یک زندگی معمولی.
    دوم اینکه برای گرفتن ویزا و اجازه اقامت از آنکارا، باید مدارک جداگانه ارایه بدیم؟ مدارکی رو من در قسمت FAQ در سایت سفارت استونی در ترکیه پیدا کردم http://www.estemb.org.tr/consular_in...ations/aid-114 که بیمه medical هم جزوش هست. این بیمه رو چگونه باید بگیریم؟

ممنون از راهنمایی هاتون.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhi1 نمایش پست ها
    خواهش میکنم اگر میشه راهنمایی بکنید دوستان در مورد نقل و انتقال پول. آیا بهتره از همینجا مسترکارت/ویزا بگیرم یا نه برم اونجا میتونم راحت حساب بانکی باز کنم که باهاش بشه نقل و انتقال پول بین المللی کرده؟؟

خیلی ممنون از راهنماییتون مثل اینکه برای خیلی از افراد که قصد مهاجرت هم دارن همین توصیه میشه و راهش همینه که باقی مراحل رو از استونی دنبال کرد با یه ویزای سه ماهه بری بعد کارت اقامت اونجا بگیری. من حالا با سفارت زمانی که بشه تماس میگیرم شاید توضیح بدن و سر وقتش از دانشگاه می پرسم ببینم میتونن راهنمایی دقیقتری بکنن یا نه.
    سلام

حساب بانکی را در کشور مقصد باز کنید.البته تا انجایی که من اطلاع دارم مستر و ویزا کارت به افراد شاغل دارای درامد مشخصی داده می شود.

ارادت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)