صفحه 78 از 113 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

سلام دوستان. ممنون میشم اگر کسانی که الان در تالین هستن کمکم کنن. من از دانشگاه تکنیکال تالین پذیرش گرفتم برای مستر و به منظور اقدام برای ویزا چند تا سوال دارم.

بیمه لازم رو میشه از ایران گرفت؟ در سایت گفته شده بیمه در حد 30000 یورو. کسانی که رفتند لطفا توضیح بدن چه بیمه ای داشتند.

با توجه به اینکه جواب پذیرش خوابگاه مشخص نیست، در قسمت مربوطه در فرم اپلیکیشن ویزا، اطلاعات مربوط به accommodation رو چی نوشتین؟

ممنون از پاسخگوییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_sun60 نمایش پست ها
    سلام
    شما باید بصورت آنلاین از سفارت استونی در آنکارا وقت بگیرین....وقتی هم که رفتین برا مصاحبه خودشون بهتون میگن که چند روزه ویزا میدن ولی اصولا" حدود دو هفته اینا طول میکشه....ویزای من رو که 10 روز بعد از مصاحبه دادن.....فقط دقت کنید که برا کارت اقامت هم همونجا اقدام کنید چون صدورش دو ماه وقت می بره که دیر گرفتنش اینجا به ضررتون تموم میشه.....اگه ازتون پرسید کجا می خوای کارت رو تحویل بگیری، بگین که کارت رو میرم از آفیس تون در تالین(یا اگه قراره ساکن تارتو باشید که آفیس تارتو ) تحویل میگیرم.....اینجا داشتن کارت اقامت از نون شب واجب تره و لذا بهتره زودتر بگیریدش تا کارها و حنتی اسکولارشیپ تون گیر نباشه.....
    در مورد اسکولارشیپ هم که پرسیدین....معمولا" به تعداد متقاضی ها و کیفیت و معدل شون بستگی داره....الان یه مقدار سخت تر از قبل شده ولی گرفتنش غیرممکن نیست.... اگه شما معدل ات رو بالا نگه داری و در نوشتن motivation letter دقت کنی و وقت بذاری، شانس ات خیلی بالا میره..... اکثر بچه های ایرانی یجورایی از اسکولارشیپ ها تونستن سهمی داشته باشن....ایشالله که شما هم بگیرین
    موفق باشید
    سلام آقا مسعود.
    ممنون بابت اطلاعات خوبتون. من قصد دارم از آنکارا برای ویزا اقدام کنم. چند تا سوال دارم:

اول در مورد بیمه. آیا همان بیمه مسافرتی معمولی از ایران، برای اپلای برای ویزا نوع D و درخواست اقامت موقت کافی هست یا حتما باید Ergo or Swisscare داشته باشیم.

دوم در مورد تکمیل فرم ویزا نیاز به اطلاعات محل زندگی داریم. با توجه به اینکه هنوز تکلیف خوابگاه من مشخص نشده، اون قسمت فرم رو چگونه باید پر کنم؟

سوم در مورد invitation letter آیا همون میل دانشگاه که گفته welcome to.... برای ارایه به سفارت کافی هست؟ در میل چیزی در مورد سفارت نگفته. اگر کافی نیست چه کاری باید انجام بدم؟

ممنون از پاسختون.

از دوستان چه کسانی عازم انکارا میشه برای ویزا ؟ میشه منم راهنمایی کنید که بهترین وارزانترین راه برای رفتن چی هست و حدودا چقدر باید انکارا منتظر ویزا بمونیم؟
    با تشکر
    این قافله عمر عجب میگذرد
    دریاب دمی که با طرب میگذرد
    ساقی غم فردای حریفان چه خوری
    پیش آر پیاله را که شب میگذرد (رباعیات خیام)

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط heridas نمایش پست ها
    سلام.نحوه پذیرش گرفتن برای مستر از دانشگاه های استونی چطوریه ؟ ایا حتما مدرک زبان لازمه یا نه ؟
    سلام

برای دانشگاه های مختلف در خود سایت دانشگاه قسمت "پذیرش" ذکر شده است. برای تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین پروسه ویزا بایستی حتما مدرک زبان داشته باشید.

ارادت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad2013 نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون میشم از دوستانی در تارتو در حال تحصیل هستند بنده رو راهنمایی کنند:

من که قرار هست برای خوابگاه 150 یورو واریز کنم میشه بگن بهترین روش چی هست؟
    صرافی ها خیلی مبلغ بالایی را میخواند
    ممنونم هر چه سریع تر دوستان راهنمایی کنند
    با تشکر
    سلام
    فکر میکنم با افتتاح حساب ارزی میشه اینکارو کرد. چند روز پیش از بانک تجارت پرسیدم که آیا انتقال پول از طریق سوئیفت دارید، گفتش که باید حساب ارزی بسازی و توش پول بریزی و اونوقت ما میتونیم منتقل کنیم (که البته گفت قبلش باید مطمئن شی که بانک مقصد از ایران قبول میکنه انتقال وجه رو)؛ ولی اگر اسکناس بخای بفرستی باید از طریق صرافی اقدام کنی.

Junior Member

دوستان در مورد accomodation توی خود ایمیل پذیرش دانشگاه گفته که:

If you apply for visa/TRP prior having received the accommodation offer, please write in the form that the accommodation address is not fixed yet

Junior Member

در مورد بیمه هم به نظرم بیمه Swisscare بهتر و به صرفه تر از همشونه. ضمن اینکه چون باید برای Temporary residence permit یا همون TRP هم اقدام کنید و باید یک دوره یکساله رو کامل بپوشونه، پس همون بیمه تون رو برای مدت یکسال بگیرید که هم برای ویزا کافی باشه و هم TRP. فقط توجه کنید که هر بیمه ای گرفتین، برای D-visa باید تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو و برای TRP تا سقف ۶۰۰۰ یورو رو پوشش بده. Swisscare حداقل پوششش همون ۳۰۰۰۰ یورو هست.

Junior Member

حالا من یه سوال دارم: ما که برای تحصیل میریم، آیا لازم هست بلیط برگشت از استونی (یا همون ترک کشور حوزه شنگن) تا پیش از انقضای D-visa رو تهیه کنیم؟ چون عملا اگر TRP بدن خوب کسی بعد از ۹۰ روز (که بلند ترین زمان ممکن اقامت با ویزای D در استونی هست) برنمیگرده و اتلاف سرمایست تهیه بلیط برگشت (حتی اگر با لحاظ کردن جریمه، بشه لغوش کرد). توی سایت سفارت آنکارا جزو مدارک مورد نیاز برای ویزای D نوشته:

any information which supports the applicant’s intention to leave the Schengen area before the expiry of the visa: bring with you booking of your tickets to Estonia and back from Estonia; and a confirmation letter from your home university (in Turkey);

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siegheil نمایش پست ها
    در مورد بیمه هم به نظرم بیمه Swisscare بهتر و به صرفه تر از همشونه. ضمن اینکه چون باید برای Temporary residence permit یا همون TRP هم اقدام کنید و باید یک دوره یکساله رو کامل بپوشونه، پس همون بیمه تون رو برای مدت یکسال بگیرید که هم برای ویزا کافی باشه و هم TRP. فقط توجه کنید که هر بیمه ای گرفتین، برای D-visa باید تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو و برای TRP تا سقف ۶۰۰۰ یورو رو پوشش بده. Swisscare حداقل پوششش همون ۳۰۰۰۰ یورو هست.
    ممنون از اطلاعاتتون. میشه لطف کنید منبع اینکه برای اجازه اقامت یا TRP بیمه باید تا سقف 6000 یورو رو پوشش بده رو بنویسین؟

ممنون

Junior Member

[QUOTE=siegheil;2445453]حالا من یه سوال دارم: ما که برای تحصیل میریم، آیا لازم هست بلیط برگشت از استونی (یا همون ترک کشور حوزه شنگن) تا پیش از انقضای D-visa رو تهیه کنیم؟ چون عملا اگر TRP بدن خوب کسی بعد از ۹۰ روز (که بلند ترین زمان ممکن اقامت با ویزای D در استونی هست) برنمیگرده و اتلاف سرمایست تهیه بلیط برگشت (حتی اگر با لحاظ کردن جریمه، بشه لغوش کرد). توی سایت سفارت آنکارا جزو مدارک مورد نیاز برای ویزای D نوشته:

any information which supports the applicant’s intention to leave the Schengen area before the expiry of the visa: bring with you booking of your tickets to Estonia and back from Estonia; and a confirmation letter from your home university (in Turkey);

من از دوستانم که قبلا این پروسه رو در آنکارا طی کرده بودن سوال کردم و گفتن بلیط لازم نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)