صفحه 84 از 113 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

سلام.

من چون این مسئله برام وجود نداشته نمیدونم ولی بهترین کار اینه که ایمیل بزنی به خود سفارت بپرسی. معمولا زود جواب میدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Afifeh نمایش پست ها
    باسلاموآرزويموفقيتبرايتمامدوستان
    من١٠جولايوقتسفارتهمبراي TRP وهم D-visa دارم. منازجوازكسبپدرمواظهارنامهمالياتيايشانفقطيكسريدادمدارالترجمهكههمترجمهكنههممهرتاييديهدادگستريوهمامورخارجهبخوره. سوالمناينهستكهچونبرايدوتااپليكيشندرواقعدارماقدامميكنم ( تيآرپيوديويزا) ايابايديكسريديگهازيندومدركذكرشدههمبازبهدارلترجمهسفارشبدم؟!
    ممنونميشماگركسيراهنماييمكنه.
    سلام. نه لزومی نداره که دو نسخه داشته باشید. چون فقط برای TRP اون مدرک لازم هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Language and Literature

من هم تبریک میگم به شما
    یک سوال اینکه من شک کردم به اینکه گفت برای هردوی منو همسرم صادر شده یا گفت فقط برای خودم. چون صداشون خیلییی ضعیف بود و من فقط شنیدم که گفتن پاسپورت رو به دستمون برسونید.
    ایمیلم زدم جواب ندادن، تماس گرفتم پیغام صوتی گذاشتم هنوز جوابی نگرفتم. بنظرتون چطور میتونم اطمینان حاصل کنم؟

سایت هایی هستند برای ترکینگ (Tracking)ویزا منتهی شماره ی خاصی میخواد که توی فیشی قید شده که بعد از درخواست ویزا باید بهمون میدادن که ندادن. (reference number or receipt number)

شما همچین شماره ای دریافت کردین؟
    برای پیکاپ چیکار میکنید؟ خودتون میرید؟ آفیشال از پست دوطرفه گفت برام که رفت و برگشتی مامور پست پیکاپ میکنه و پاسپورت روبرمیگردونه یه آدرس خودمون. هرچی سرچ میکنم همچین پستی پیدا نمیکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط siegheil نمایش پست ها
    ضمن عرض تبریک خدمت دوستمون، من هم امروز از سفارت تماس گرفتند و گفتند که ویزام حاضره. دوستان اگر سوالی داشتند همچنان من در حد توانم سعی میکنم پاسخ بدم و تا مدتی این تاپیک رو چک میکنم.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Language and Literature

من موافقم با این پیشنهاد شما.

از دوستان کسی هست بره برای پیکاپ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان

دوستان من از دانشگاه Tallinn University of Technologyدر رشته مکاترونیک پذیرش گرفتم. دیدم که دوستان دیگری هم قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه یا کشور استونی رو دارند. خدمت همگی تبریک عرض میکنم و آرزوی موفقیت میکنم. دوستان در جریان هستند که برای ویزا باید از آنکارا اقدام کنیم که کاری هزینه بر و زمان بره ولی به هر ترتیب چاره ای نیست. من این پست رو میگذارم به منظور دعوت صمیمانه از همه ی دوستان جهت آشنایی هر چه بیشتر و همچنین انتفال تجربیات در خصوص اخذ ویزا و مقدمات سفر.

دوستان تا جایی که میدونیم سفارت اعلام میکنه بین ۳ تا ۵ روز کاری به درخواست های ویزای تحصیلی رسیدگی میکنه اما تجربه دوستان در سال های قبل نشون میده حدود ۱۰ روز تقویمی این پروسه طول میکشه. حالا بعضی از دوستان ترجیح میدن که بمونن و کار رو تموم کنن و بعضی دیگر هم در مسیر سفرشون به استونی یکی دو روز رو در آنکارا توقف میکنن تا ویزاشونو بگیرن و در ادامه برن به استونی. چون هر دو این کارها هزینه گزافی رو تحمیل میکنه برخی از آژانس ها سرویس پیکاپ ویزارو گذاشتن که البته من آژانسی رو برای تحویل ویزای استونی هنوز پیدا نکردم و اساسا اعتماد بهشون هم برای من کار ساده ای نیست. از این جهت در این پست به دوستان پیشنهاد میکنم تا بعد از انجام مقدمات اداری و سفر به آنکارا به منظور دادن درخواست ویزا, یک نفر از بین خودمون قبول زحمت بکنه و زمان دریافت ویزای خودش, ویزای بقیه دوستانی رو هم که تمایل دارند به یک نفر وکالت بدن جهت اخذ ویزا رو هم اخذ بکنه تا هم هزینه سفر خودش سر شکن بشه بین کسانی که تمایل دارند این کار انجام بشه و هم کسانی که قصد سفر مجدد به آنکارارو ندارن خیالشون آسوده باشه از جهت انجام شدن کار و بقیه مسائل.

با تشکر و آرزوی موفقیت
    شهریار نجفی حائری

تبریک به همه دوستانی که از استونی پذیرش گرفتن. خیلی ممنون میشیم اگر نتیجه پذیرشتون و مختصری از رزومه تون رو طبق فرمت زیر بفرمایید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن و احیانا با شرایط خودشون مقایسه کنن. حتما مفید خواهد بود. تشکر از همکاریتون.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی:
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر:

6-
    تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع پذیرفته شده:

8- دانشگاه پذیرفته شده:
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :
    10- میزان فاند دریافتی:

Junior Member

سلام.
    ۱. ریاضیات - صنعتی امیرکبیر - ۱۳.۳۰
    ۳. تافل ۹۰
    ۶. دو عدد خارجی و یک داخلی مرتبط با رشته پذیرفته شده (فلسفه)
    ۷. فلسفه
    ۸. تارتو
    ۱۰. معاف از هزینه تخصیل + ۳۵۰‌ یورو در ماه کمک هزینه زندگی.

نقل قول نوشته اصلی توسط eagle_eyes نمایش پست ها
    من موافقم با این پیشنهاد شما.

از دوستان کسی هست بره برای پیکاپ؟
    با سلام و عرض تبریک بابت اخذ ویزا

دوست عزیز من تاریخ ۱۷ جولای سفارت هستم, اگر بتونم کمکی بکنم خوشحال میشم.
    ویرایش توسط shahriarnajafi : July 3rd, 2017 در ساعت 12:28 PM

Junior Member

سلام، دوستان لازم هست که ترجمه تعهد مالی که پدرم به من دادند رو مهر دادگستری بزنم؟

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

اوکی منم مصاحبمو تعریف کنم، داستان نمیگم که کلا چی شد چی نشد فقط چیزای مهم به نظرم.

۱. تو فرم trp آدرس خونه رو مطابق فرمت گفته شده ننوشته بودم.

۲. تو فرم trp آدرس محل دریافت کارت رو ننوشته بودم place of issue خودش گفت تو تالین ۲ تا آفیس هست یکیش رو گفت بنویسم امضا کنم.

۳. میخواست کد پستی رو ناقص بنویسه گفتم که نه کد پستی تو ایران مهمه که کامل باشه.

۴. رسید پرداخت رو یادش رفت بهم بده، کلا حواس پرت و سر به هوا بود آفیسر.

۵. دو تا ۸۰ دلاری باید پرداخت میشد.

۶. از من دو کپی پاسپورت + دو کپی فرم application خوابگاه (تو queue بودن) + دو پرینت ایمیل قبولی رو خواست که اونایی رو که نداشتم خودش رفت پرینت کرد آورد ولی گفت بهتر بود میداشتی

۷. یکی از Bank statement ها رو واسه ویزا نگه داشت اون یکی رو واسه Trp .

۸. یکی از کپی پاسپورت هارو بهم برگردوند و یادش رفت ازم دوباره بخواد که بهش دادم.

۹. گفت هرچیز دیگه ای به نظرت میاد که مهمه بهم بده (منم گفتم تعهدنامه برای خرید بیمه در صورت گرفتن ویزا + رزرو بلیط سفر به استونی) گفت آره خوبه اینارم تو پروندت داشته باشی + گفت شونصد کاغذ نده واسه رزرو بلیط یک صفحه کافیه

۱۰. نگهبانه گفت زود اومدی برو دقیقا سر وقت مقرر شده بیا.

۱۱. عکس ۴ در ۵ اضافه داشتم به جای ۳.۵ در ۴.۵ گفت بزرگرو بدم که بهتر جا بشه(بر خلاف اندازه ای که قبلا گفته بودند بیاریم)

۱۲. مراقب باشین تو سفارت کاغذ ماغذ گم نکنین.

۱۳. تو فرم trp قسمت CONTACTS من اشتباهی email و شماره تلفن دانشگاه رو وارد کرده بودم که گفت تصحیح کنم با خودکار و امضا کنم.(ایمیل معمولی و موبایل ایران)

سوالی چیزی بود بگین بلد بودم میگم

آها چند تا سوال عادی هم پرسید از هدف و چرا استونی و از این حرفای نرمال، مثل سفارت آمریکا بازجویی نبود

Junior Member

البته نکته دوستمون رو اصلاح کنم: ۸۰ یورو هستش نه دلار. روند بدین چون ندارند خرد کنند. ضمنا دوستانی که قصد سفر ارزون تر توی آنکارا رو دارند، می تونید از دم فرودگاه سوار اتوبوس های خارج شهری بشید که ۱۱ لیر قیمتشه (تاکسی حدود ۱۰۰ لیره میشه) و باید ایستگاه Kizilai پیاده بشید و از اونجا به کمک گوگل-مپ برید به سمت سفارت (۴۵ دقیقه تا یک ساعت راهه پیاده). ضمنا نزدیک سفارت یه کافیشاپ هست برای استراحت و ... . برای برگشت به فرودگاه هم مجددا میرید سر ایستگاه کیزالآی ایستگاه اتوبوس داره. سعی کنید ۲-۳ ساعت قبل از پروازتون اونجا باشید که به موقع برسید. ضمنا اگر مقصد نهاییتون تارتو هست، میتونید توی فرم TRP لحاظ کنید که توی تارتو در استونی TRP تون رو بگیرید. اگه مدارکتون کامل باشه، جای نگرانی برای صدور ویزا نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)