صفحه 85 از 113 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

اوه آره درسته ۸۰ یورو، ببخشین

آره تاکسیابه من گفت اول ۱۱۰ بعدا تا ۵۵ لیر هم آورد پایین ولی از همین اتوبوس استفاده کنین عالیه، داخل شهرم برخی اتوبوس پولی ها با دو لیر و ۷۵ همه جا میبرنت.

google maps عالیه

فقط خیلی گرم بود

Junior Member

سلام.من 29 سالمه لیسانس کامپیوتر معدل 14.5
    سه سال سابقه کار مرتبط با رشته
    مسلط به برنامه نویسی
    شبکه سیسکو (در حد پنجاه درصد)
    مدرک زبان ایلتس تا اخر سال اکی میشه احتمالا 6.5
    میتوانم برای ارشد در استونی اقدام کنم
    وضیعت کار دراستونی چطور است

نقل قول نوشته اصلی توسط eagle_eyes نمایش پست ها
    دوستان گفتم شاید بد نباشه تجربه مصاحبه ام در سفارت آنکارا رو باهاتون تقسیم کنم:

روز 20 ام ژوئن من و همسرم وقت گرفتیم. ما ساعت یک ربع به ده رسیدیم اونجا که گفت راس ساعتی که وقت گرفتیم بریم. گوشی و کیف و چتر و سایر وسائل غیرضروری رو میگیرن پشت در که یک کیوسک سفید رنگ کوچیگ داره. من و همسرم رو ساعت یک ربع به یازده باهم فرستادن داخل. ساعت من 10:30 بود و همسرم 10:45. داخل که شدیم یک در دیجیتال داره حالت آیفون در ورودی منازل باز میکنه. یه اتاق کوچیکه. حالت کیوسک بانک یه شیشه است و پشتش آفیشال نشسته. سمت چپ گوشه اتاق یک اتاقک کوچیک شیشه ای تقریبا یک در یک متر هست. بعضی ها رو میفرستن داخل اون ولی ما بیرون ایستادیم. یک بلندگو کوچیک سمت چپ بود صدای آفیشال از اون میومد. اولش گفت خب برای چه کاری اومدین. من گفتم برای دی ویزا و تی آر پی منو همسرم. با تی آر پی من شروع کرد. بعد ویزای من و بعدش با همین ترتیب همسرم.

اصلا سوال خاصی نپرسید جز اینکه چه رشته ای و از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتم. بیشتر شبیه دریافت مدارک بود تا مصاحبه! برای عکسم چندتا خیابون بالاتر از سفارت یک عکاسی بود در دو سایز برای ویزا و تی آر پی ازمون عکس گرفت شد 70 لیر که نسبتا گرونه. اگه میتونین ایران بگیرید عکسو. ادرس عکاسی رو دیروزِ مصاحبه از نگهبان داخل همون کیوسک جلوی در پرسیدیم آدرس دقیق داد.

سه روز بعد رفتیم سر زدیم ببینیم نتایج به دست اونا رسیده یا نه. گفتن فرم درخواست تی آر پی همسرم رو گم کردن. دوباره فرم رو پر کردیم. شانس اوردیم همون روز رفتیم سر زدیم. شما هم اگر نزدیک سفارت بودین بد نیس یک سری بزنین به بهونه ی گرفتن آدرس دقیق پستی برای ارسال پاسپورت به منظور پیکاپ.

کل مدارک تی آر پی رو یکسره دریافت کرد. داخل میز یه محفظه است که روش در داره و باز و بسته میشه. اونو باز کرد گفت کل مدارک رو بفرست:

مدارک تی آر پی من:
    اولش پاسپورتم رو خواست و بعد کل مدارک پایین رو یکسره دادم بهش.
    1. فرم درخواست تی آر پی (داخل اون کادر مستطیل سمت راست بالای فرم رو گفت امضا کنم) TRP application form
    2. فیش حقوقی پدرم (اصل و ترجمه رسمی که اصل رو بهم برگردوند) legal income
    3. نامه حمایت مالی پدرم (بدون قید کردن مبلغ دقیق حمایت)financial support
    4. پرینت نامه ی بیمه سوئیس کر به مبلغ 30000 برای یک سال (اصلا سوئیس کر زیر 30 هزارتا بیمه نمیکنه)
    5. فرم اطلاعات اعضای خانواده (برای من شد سه تا فرم چون خانواده پرجمعیتی دارم. 4 تا خواهر، پدر و مادر و همسر) date related to close relative and family members
    6. عکس 40x50
    7. پرینت پرداخت فی 80 یورویی برای تی ار پی که برای من رو یکی از اقوام از اروپا پرداخت کردن.
    8. شناسنامه ام و ترجمه رسمیش (اصلش رو اصلا نگاه نکرد و برگردوند)

مدارک تی آر پی همسرم:
    همه ی بالایی ها بعلاوه
    1. دعوت نامه من برای ایشون (invitation by spouse)
    2. عقدنامه و ترجمه اش
    3. نامه ی اجازه خروج کار از رئیس شرکت شون به مدت دو سال. (leave approval letter)

محل دریافت تی آر پی رو نوشتیم : Tallinn Service Post
    برای امضاها گفته به هم چسبیده باشه و نقطه اینا نذارید ولی ما گذاشتیم مشکلی نبود. چون دقیقا میخواستیم عین همون امضای داخل پاسپورتمون باشه (راستی اگه داخل پاسپورتتون رو امضا نکردین بکنین اونجا کپی میگیرن از صفحه اولش باید امضاشده باشه وگرنه نامعتبره)

مدارک ویزای من و همسرم (چیزی بیشتر از من از ایشون نخواستن دقیقا مثل هم بودن مدارک ویزامون)

1. عکس
    2. بیمه البرز گرفتیم برای هرکدوممون جداگانه شد 500 هزار تومن شد جفتش سه ماهه که گفت نمیخواست همون سوئیس کر کافی بود
    3. نامه پذیرش دانشگاه (پرینت رنگی)
    4. bank statement که درموردش بالاتر توضیح دادم
    5. 80 یورو نقد (خورد نمیکنن حتما دقیق باشه، یه دستگاه pos هم اونجا بود میتونین کارت بکشید)
    6. نامه رزرو خوابگاه
    7. انگیزه نامه (ننوشته ولی من از دوستام که توی استونی بودن شنیدم میخوان)
    8. بلیط رفت به استونی (ما ریفاندبل گرفتیم اگ ویزا نیومد پس بدیم، فکر کنم 80 تومن بیشتر دادیم برای ریفاندبل شدنش)
    9. فرم درخواست ویزا

هیچ کدوم رو منگنه نزدیم خودش میزد. حتما با خودکار مشکی پر کنید فرم ها رو. برای تی آر پی همه فرم هاش با حروف بزرگ. اگر تایپ میکنید داخلش با اداب اکروبات ریدر اشکالی نداره جایی رو نمیدونین خالی بذارید همونجا با خودکار پرکنید منتهی میگه زیرش امضا کنید که مطمئن شن خودتون دستی اضافه کردین.
    کل پروسه اش 30 دقیقه طول کشید و ما 11:15 اومدیم بیرون.

ما همه ترجمه ها رو رسمی کردیم با مهر وزارت و دادگستری نمیدونم ضروری بود یا نه (توی سایت پولیتسی نوشته notarized من برداشت شخصیم ترجمه رسمی بود ازین کلمه در اون بافت) شما تحقیق کنید اگر نمیخاد هزینه اضافی نکنید.

آخرش هم انگشت نگاری انجام دادیم هر دومون.

الانم منتظر ایمیل ایم.
    امیدوارم مطالب مفیدی گفته باشم چون من خودم به جزییات خیلی حساسم جزیی گفتم. اگر سوالی دارید درخدمتم. من خودمم پاسخ خیلی از سوالای خودمو از دوستان این سایت گرفتم.

متشکر.
    با سلام

دوست عزیز من هر چی با سفارت تماس میگیرم پاسخی دریافت نمیکنم در خصوص اینکه state fee برای TRP رو باید به حساب سفارت در ترکیه واریز کنم و یا اینکه به حسابی که در سایت plitsei معرفی شده. و سوال دیگه اینکه امکان پرداخت نقدی وجود نداره مثل درخواست ویزا. از دوست عزیزمون و بقیه دوستان ممنون میشم اگر اطلاع دارند پاسخ بدن.

با تشکر

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز من هر چی با سفارت تماس میگیرم پاسخی دریافت نمیکنم در خصوص اینکه state fee برای TRP رو باید به حساب سفارت در ترکیه واریز کنم و یا اینکه به حسابی که در سایت plitsei معرفی شده. و سوال دیگه اینکه امکان پرداخت نقدی وجود نداره مثل درخواست ویزا. از دوست عزیزمون و بقیه دوستان ممنون میشم اگر اطلاع دارند پاسخ بدن.

با تشکر
    state fee چیه؟ همون ۸۰ یورو واسه trp ؟

من کلا ۲ تا ۸۰ یورویی تو سفارت نقدی دادم.

نه پول بلیط دادم نه پول بیمه نه پول خوابگاه.

نقل قول نوشته اصلی توسط asarin نمایش پست ها
    state fee چیه؟ همون ۸۰ یورو واسه trp ؟

من کلا ۲ تا ۸۰ یورویی تو سفارت نقدی دادم.

نه پول بلیط دادم نه پول بیمه نه پول خوابگاه.
    با سلام

بله state fee همون هزینه بررسی درخواست TRP هستش. ممنون از پاسختون. فقط جسارتا میشه بپرسم شما کی ویزاتونو اخذ کردید؟

با تشکر

Junior Member

سلام. لازم نیست پول تی آر پی یا ویزا رو جایی واریز کنید. ۱۶۰ یورو نقد بدید توی سفارت کفایت میکنه. البته بلیط رفت رو بگیرید. ضمنا بیمه نامه یک ساله ای که برای تی ار پی میگیرید برای ویزا هم کار میکنه و لارم نیست جدا بیمه بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoss67 نمایش پست ها
    سلام.من 29 سالمه لیسانس کامپیوتر معدل 14.5
    سه سال سابقه کار مرتبط با رشته
    مسلط به برنامه نویسی
    شبکه سیسکو (در حد پنجاه درصد)
    مدرک زبان ایلتس تا اخر سال اکی میشه احتمالا 6.5
    میتوانم برای ارشد در استونی اقدام کنم
    وضیعت کار دراستونی چطور است
    چیزی که من متوجه شدم این هست که بیشتر کارهایی که موجود هست برای رشته کامپیوتر و برنامه نویسی هستند. تالین هم از نظر کاری بهتر هست تا جاهای دیگه مثل تارتو. گویا باید زبان استونیایی رو بلد بود. کار رو از سایت های دیگه بجز linkedin پیدا کنید. سایت مثل expat.com هم اطلاعات خوبی داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Language and Literature

من فقط ویزا رو نقدی پرداخت کردم ولی دوستان میگن هردوش نقدی ممکنه.
    درمورد تماس تلفنی و ایمیل هم فقط و فقط در ساعات کاری شون تماس بگیرید. دوشنبه، سه شنبه و پنجشنه از ساعت ۹ تا ۱۳ به وقت آنکارا.
    من امروز صبح تماس گرفتم، دفعه اول جواب نداد دفعه دوم پاسخ دادن.
    ایمیل هم دوبار فرستادم هر دوبار صبح دوشنبه، در عرض یک ربع پاسخم رو ارسال کردن
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Language and Literature

راستی دوستان یک نکته جالب این که کلا ویزاهای تحصیلی استونی مالتیپل هست. برای من جالب بود فکر کردم شاید مثل اکثرا برای آمریکا حداقل برای همراه رو سینگل بدن. اما خودم و همسرم هردو مالتیپل.

Junior Member

سلام
    دوستان من مدرک مهندسی هسته ای - راکتور از دانشگاه ازاد دارم ، مقاله ای اس ای و ای اس سی و کنفرانس خیلی دارم و 3 سال هم سابقه کار دارم ، اگر راهنمایی کنید چطوری می تونم برای دکترا بورس بگیرم ؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)