صفحه 86 از 113 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط Afifeh نمایش پست ها
    با سلام، من از دانشگاه Tallinn University of Technology در رشته MBA پذيرش گرفتم، پول را هم واريز كردم براشون . بعد ازينكه ايميل زدن كه پول به دستشون رسيده، من ازشون خواهش كردم كه final enrollment letter رو برام تا قبل از 4 july ارسال كنن جون من ٤ جولاي وقت سفارت گرفتم در آنكارا. اما اونا گفتن كه مدارك من ٢ جون رفته براي سازمان evaluation و معمولا يك ماه طول ميكشه تا نتيجش بياد ، و اونا سعي ميكنن كه تا هفته اول جولاي بفرستن اما بازم قطعي نيست .
    حالا مشكل من اين هست كه من وقت سفارت گرفتم ٤ جولاي و سفارت آنكارا ديگه هيچ وقتي ندارد تا چند ماه ديگه به عير از ١٠ جولاي . مي خواستم ببينم پيشنهادتون چيه ؟! ضمن اينكه من بليط رفت و برگشت آنكارا هم گرفتم و بايد cancelation fee هم پرداخت كنم.

با سلام

من تاریخ ۱۷ جولای وقت سفارت دارم و دقیقا مثل شما نامه پذیرشم نیومده هنوز! شما سفارت رفتید؟
    اگر رفتید چه نامه ای رو به جای نامه پذیرش با خودتون بردید؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

Junior Member

سلام، من وقت سفارتم رو به ٢٤ جولاي تغيير دادم و acceptance letter هم واسم اايميل كرد دانشگاه.

نقل قول نوشته اصلی توسط eagle_eyes نمایش پست ها
    راستی دوستان یک نکته جالب این که کلا ویزاهای تحصیلی استونی مالتیپل هست. برای من جالب بود فکر کردم شاید مثل اکثرا برای آمریکا حداقل برای همراه رو سینگل بدن. اما خودم و همسرم هردو مالتیپل.

با سلام و عرض تبریک

دوست عزیز در فرم درخواست ویزا هم multiple رو انتخاب کرده بودید. درسته؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Language and Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    با سلام و عرض تبریک

دوست عزیز در فرم درخواست ویزا هم multiple رو انتخاب کرده بودید. درسته؟؟
    بله کاملا درسته

Junior Member

تجربه من از رفتن به سفارت استونی در آنکارا:
    خیلی استرس زود رسیدن رو نداشته باشید. ساعت ۱۰:۴۵ وقت داشتم و ۱۰:۱۵ جلوی سفارت بودم. کارمند جلوی در سفارت با انگلیسی دست و پا شکسته به من گفت حالا حالا نمی ری داخل چونکه قبل از تو ۳ نفر دیگه هستند. کار متقاضیان ویزا دانشجویی ممکنه نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه طول بکشه. من بجای ساعت ۱۰:۴۵، ساعت ۱۲ رفتم داخل و کارم ۲۵ دقیقه ای انجام شد. سفارت جایی رو برای نشستن مراجعین در نظر نگرفته!
    مامور سفارت خانمی هست که گویا جدید به گروه اضافه شده و خیلی کند کار ها رو انجام میده.
    توصیه می کنم اگر قبل از شما یک متقاضی پولدار e-residency رو با پارتی بازی فرستادن تو، متانت و آرامش خودتون رو حفظ کنید و چیزی نگید. بهترین کار فرستادن ای-میل شکایت بعد از گذشتن خر از پل (گرفتن ویزا) هست.
    وقتی نوبت شما میشه، مامور جلوی در کیف و موبایل شما رو تحویل میگیره و میزاره یه گوشه اتاقکش. بعد زنگ در رو میزنه، معرفی میکنه شما رو، لطف می کنن در رو باز میکنن و شما میرید داخل یک حیاط کوچیک، از پله ها میرید بالا وارد یه اتاق کوچیک میشید که فقط شمایید و یک مامور سفارت پشت شیشه که ازتون می پرسه برای چه کاری اومدید.
    خودکار مشکی و چسب ماتیکی همان جا موجود است.
    کشو رو باز می کنه و شما مدارک DVisa رو با پاسپورت و ۸۰ یورو میریزین اون تو. میشینه تک تک مدارکو برای خودش مرتب میکنه، چک می کنه که همه برگه ها امضا داشته باشند و درست نوشته شده باشند.
    بعد مدارک TRP رو میخواد که می ریزید تو کشو با ۸۰ یورو ناقابل دیگه.
    بعد یه سری چیز میز تو کامپیوتر تایپ می کنه و ازتون میخواد انگشت هاتون رو بزارید رو دستگاه برای انگشت نگاری. مصیبت از همین زمان شروع میشه. یه دستمال می ده دستتون که شما شیشه دستگاه رو برق بندازید. بعد هی انگشت ها رو میزارید رو شیشه دستگاه، خانمه هم هی میگه نشد. دوباره شیشه رو میسابید و ۴ تا انگشت رو فشار میدید رو شیشه باز میگه نشد. ابتکار به خرج بدید و انگشت کوچیکو با دست دیگه فشار بدید شاید اثری از خودش بجا گذاشت.
    بعد می پرسه که محل اقامتتون کجاست! اینجا خیلی مهمه که بگید از ایران میایید ولی انکارا میمونید تا ویزا صادر بشه. بعد ملتمسانه نگاه می کنید که جون هر کی دوست دارید زود تر صادرش کنید...
    بعد دو تا برگه رسید پول رو میده دستتون ازتون میخواد برید تو اتاقک. یه دکمه رو میزنه تا در شیشه ای باز شه. اونجا هم اثر دو انگشت اشاره گرفته میشه و شیشه پاک کردن نیازی نیست. اینکه تموم شد بهتون میگه که پروسه تموم شد و خیلی امید نداشته باشید زود کارتون انجام بشه ولی زیاد جدی نگیرید مورد بوده که گفتن ممکنه ۱۵ روز طول بکشه ویزا ۵ روز کاری صادر شده! بعد هم میگه که اگه موردی بود باهاتون تماس میگیریم، ویزا هم صادر شد تماس می گیریم. ولی شما خودتون تماس بگیرید، پیگیری کنید.

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarnajafi نمایش پست ها
    با سلام

بله state fee همون هزینه بررسی درخواست TRP هستش. ممنون از پاسختون. فقط جسارتا میشه بپرسم شما کی ویزاتونو اخذ کردید؟

با تشکر
    یک هفته ای صادر شد

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من گردش مالي حساب خودم رو دارم ميبرم سفارت ... مي خواستم بدونم وكالت نامه از پدرم لازم هست كه منو ساپورت ميكنه؟! اصلا نامه حمايت پدر مورد نياز هست ؟

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

کسی آژانسی میشناسه که پیک آپ کنه؟ حس دوباره رفتن به آنکارا نیست خرجشم که کم نیست.

با سلام خدمت دوستان
    من گردش مالي حساب خودم رو دارم ميبرم سفارت ... مي خواستم بدونم وكالت نامه از پدرم لازم هست كه منو ساپورت ميكنه؟! اصلا نامه حمايت پدر مورد نياز هست ؟
    فک کنم لازمه

یک کاغذ ساده با امضای والد که ساپورتت میکنه

DECLARATION OF FINANCIAL SUPPORT
    آدرس بالا راست تاریخ بالا چپ

To Whom It May Concern,

I am writing to confirm that I, xyz , am the father of abc. I
    will be supporting my daughter financially for the full length of his course of study at
    the University of such and such.

Please see my financial documents provided with this letter as proof of my
    available funds, which I consent to make available to my daughter to study in the
    Estonia.

Yours faithfully

اسم امضا تاریخ

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    ببین این همش بستگی به این داره که چقدر پول در حساب داری و اینکه آیا شاغل هستی یا نه و اینکه اسکالرشیپ داری یا نه. اگه پول زیادی تو حساب داری و میتونی فیش حقوق بالای دو میلیون نشون بدی که وکالت پدر نیازی نیست. اگر هم وکالت پدر رو ضمیمه می کنی باید فیش حقوق پدر و گردش مالی بانکی پدر رو هم بذاری. من پیشنهادم اینکه برای دی ویزا حساب خودت رو بذاری و برای تی ار پی فیش حقوق پدر+ وکالت/تعهد نامه+گردش مالی پدر.

Junior Member

نه من اسكالرشيپ ندارم ، توي حسابم هم ١٥٠ ميليون تومان دارم ، فيش حقوقي هم ندارم، اجواز كسب پدر و اظهارنامه مالياتيش هم ترجمه رسمي كردم كه به سفارت تحويل بدم. آيا لازمه كه كار ديگه اي تو اين زمينه انجام بدم ؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)