صفحه 87 از 113 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

سلام دوستان، يه سوال ديگه... من گردش حساب ماليم رو امروز گرفتم و يك هفته ديگه وقت سفارت دارم. اينكه گردش حسابم براي يك هفته قبل هست مشكلي داره ؟

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط Afifeh نمایش پست ها
    سلام دوستان، يه سوال ديگه... من گردش حساب ماليم رو امروز گرفتم و يك هفته ديگه وقت سفارت دارم. اينكه گردش حسابم براي يك هفته قبل هست مشكلي داره ؟
    سلام

بایستی سایت خود سفارت را کنترل نمایید. اگر فقط قید شده است که پرینت حساب یا مبلغ کافی در حساب باشد,این پرینت مشکلی نیست.ولی اگر مثلا گردش سه ماه اخر حساب را نیاز است بایستی از گردش سه ماه قبل تا امروز پرینت بگیرید.

موفق باشید
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

از خودشون بپرس سریع با ایمیل جواب میدن

من ایمیل زدم بهم گفتن همه فایلا مرتب کوتاه تو یک pdf تمیز قرار بده بفرست بگیم.(البته شماره پرونده + گفتم که d و trp میخوام)

بهم گفت یکی دو فایل رو تغییر بدم.(فیش برای شش ماه گذشته و ...)

ولی مثلا یک گردش مالی برای سال پیش بود گیر نداد که قدیمیه تو سفارتم گیر نداد، از این ایمیل هم پرینت گرفتم که نشون بدم اوکی دادن به legal income & Bank statement ام

Junior Member

ممنون ار پاسختون... يعني شما ميگيد كه پي دي اف همه مداركم رو براشون ايميل كنم ببينم كم و كسري چي داره؟! يا ففط مدارك مالي ؟!

رشته و دانشگاه

ممنون ار پاسختون... يعني شما ميگيد كه پي دي اف همه مداركم رو براشون ايميل كنم ببينم كم و كسري چي داره؟! يا ففط مدارك مالي ؟!
    همه مدارک که مهم نیست، هست؟ چی لازمه که مگه.

مدارک مالی.

embassy.ankara@mfa.ee

البته من قبلش ایمیل زده بودم که ایرانی ام و d و trp لازممه و نمی خوام بیام آنکارا مشکل الکی واسه مدارک مالی پیش بیاد برگردم، اجازه میدین ایمیل بدم، گفت باشه فقط تاکید کرد یک pdf و مرتب قرار بدم که چک کنه

خیلی سریعم جواب دادن.

Junior Member

با سلام كسي اينجا سفارت تفليس رفته چون سفارت تركيه جا نداشت و اينكه accept letter رو بايد پست كنن يا ميشه ايميل كنن و ما پرينتشو ببريم ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarim نمایش پست ها
    اينكه accept letter رو بايد پست كنن يا ميشه ايميل كنن و ما پرينتشو ببريم ؟
    تالین که ایمیل کرد گفت پرینت کن ببر

Junior Member

اصولا گردش های مالی و نامه همراه نباید از یکماه قدیمی تر باشند. یک هفته کاملا قابل قول هست.

Junior Member

بله این مبلغ کافی هست. دو تا گردش ازش بگیرید و ضمیمه مدارک کنید. من پیشنهاد میکنم یه فیش حقوق حالا نه چندان حقیقی جور کنید. سن شما رو نمی دونم ولی ممکنه مشکوک بشن که چجوری یک فرد کمتر از ۳۰ این میزان پول در حساب داره. پدر باید تعهد بدند که شما رو ساپورت میکنن، متنشو یکی از بچه ها تو پست های قبلی نوشته. پرینت کنید و پدر امضا کنند. ترجیا دو نسخه.

نه من اسكالرشيپ ندارم ، توي حسابم هم ١٥٠ ميليون تومان دارم ، فيش حقوقي هم ندارم، اجواز كسب پدر و اظهارنامه مالياتيش هم ترجمه رسمي كردم كه به سفارت تحويل بدم. آيا لازمه كه كار ديگه اي تو اين زمينه انجام بدم ؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tinq نمایش پست ها
    تجربه من از رفتن به سفارت استونی در آنکارا:
    خیلی استرس زود رسیدن رو نداشته باشید. ساعت ۱۰:۴۵ وقت داشتم و ۱۰:۱۵ جلوی سفارت بودم. کارمند جلوی در سفارت با انگلیسی دست و پا شکسته به من گفت حالا حالا نمی ری داخل چونکه قبل از تو ۳ نفر دیگه هستند. کار متقاضیان ویزا دانشجویی ممکنه نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه طول بکشه. من بجای ساعت ۱۰:۴۵، ساعت ۱۲ رفتم داخل و کارم ۲۵ دقیقه ای انجام شد. سفارت جایی رو برای نشستن مراجعین در نظر نگرفته!
    مامور سفارت خانمی هست که گویا جدید به گروه اضافه شده و خیلی کند کار ها رو انجام میده.
    توصیه می کنم اگر قبل از شما یک متقاضی پولدار e-residency رو با پارتی بازی فرستادن تو، متانت و آرامش خودتون رو حفظ کنید و چیزی نگید. بهترین کار فرستادن ای-میل شکایت بعد از گذشتن خر از پل (گرفتن ویزا) هست.
    وقتی نوبت شما میشه، مامور جلوی در کیف و موبایل شما رو تحویل میگیره و میزاره یه گوشه اتاقکش. بعد زنگ در رو میزنه، معرفی میکنه شما رو، لطف می کنن در رو باز میکنن و شما میرید داخل یک حیاط کوچیک، از پله ها میرید بالا وارد یه اتاق کوچیک میشید که فقط شمایید و یک مامور سفارت پشت شیشه که ازتون می پرسه برای چه کاری اومدید.
    خودکار مشکی و چسب ماتیکی همان جا موجود است.
    کشو رو باز می کنه و شما مدارک DVisa رو با پاسپورت و ۸۰ یورو میریزین اون تو. میشینه تک تک مدارکو برای خودش مرتب میکنه، چک می کنه که همه برگه ها امضا داشته باشند و درست نوشته شده باشند.
    بعد مدارک TRP رو میخواد که می ریزید تو کشو با ۸۰ یورو ناقابل دیگه.
    بعد یه سری چیز میز تو کامپیوتر تایپ می کنه و ازتون میخواد انگشت هاتون رو بزارید رو دستگاه برای انگشت نگاری. مصیبت از همین زمان شروع میشه. یه دستمال می ده دستتون که شما شیشه دستگاه رو برق بندازید. بعد هی انگشت ها رو میزارید رو شیشه دستگاه، خانمه هم هی میگه نشد. دوباره شیشه رو میسابید و ۴ تا انگشت رو فشار میدید رو شیشه باز میگه نشد. ابتکار به خرج بدید و انگشت کوچیکو با دست دیگه فشار بدید شاید اثری از خودش بجا گذاشت.
    بعد می پرسه که محل اقامتتون کجاست! اینجا خیلی مهمه که بگید از ایران میایید ولی انکارا میمونید تا ویزا صادر بشه. بعد ملتمسانه نگاه می کنید که جون هر کی دوست دارید زود تر صادرش کنید...
    بعد دو تا برگه رسید پول رو میده دستتون ازتون میخواد برید تو اتاقک. یه دکمه رو میزنه تا در شیشه ای باز شه. اونجا هم اثر دو انگشت اشاره گرفته میشه و شیشه پاک کردن نیازی نیست. اینکه تموم شد بهتون میگه که پروسه تموم شد و خیلی امید نداشته باشید زود کارتون انجام بشه ولی زیاد جدی نگیرید مورد بوده که گفتن ممکنه ۱۵ روز طول بکشه ویزا ۵ روز کاری صادر شده! بعد هم میگه که اگه موردی بود باهاتون تماس میگیریم، ویزا هم صادر شد تماس می گیریم. ولی شما خودتون تماس بگیرید، پیگیری کنید.

بسیار کامل و واضح بیان کردی. مخصوصا قسمت انگشت نگاری من هم پس از 4 روز کاری ویزام رو دریافت کردم. بعضی نکات رو اینجا میگم.
    1. با اعتماد به نفس کامل وارد سفارت بشید و البته با لبخند. کلیه فرم هارو امضا کنید و عکستون رو بچسبونید. در فرم TRP قسمت بالا کادری هست که حتما امضا کنید. امضاتون از کادر خارج نشه.
    2. فرم فامیلی رو کامل پر کنید. حتی افرادی که ازدواج کردن و با شما زندگی نمیکنن. شده برگه اضافه کنید..
    3. در قسمت foreign adress آدرس خودتون در ایران رو بنویسید با فرمت داده شده.
    4. کد پستی ما رو گیر میده که خیلی طولانی هست و من کارت ملی نشونش دادم تا باور کنه...
    5.اگر تا حالا ریجکتی شنگن داشتید هم در فرم بنویسید و هم اگر پرسید جواب کامل بدین چون مهمه واسشون راستگویی.
    من سه شنبه 4 جولای وقت سفارت داشتم و دوشنبه 10 جولای ویزام دستم بود. (شنبه و یکشنبه تعطیلن)

اگر سوالی داشتین خوشال میشم کمکتون کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)