صفحه 96 از 113 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1126

موضوع: تحصيل در استوني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در استوني

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_12 نمایش پست ها
    سلام
    من برای دانشجویی اقدام کردم و پاسپورتم هم زیر دو سال اعتبار داشت، میخواستم عوض کنم به دانشگاه ایمیل زدم گفت همون پاسپورتت کافیه، رفتم سفارت و ویزا رو هم گرفتم مشکلی پیش نیومد، البته فک میکنم واسه تمدید تی ار پی شاید نیاز باشه پاسپورت رو عوض کنم.

ممنونم از جوابتون ، یعنی برای پرکردن فرم تی آر پی ایراد نمیگیرن؟
    منم دانشجویی دارم اقدام می کنم.
    میشه یه سوال دیگه بپرسم ببنین مدارک من برای سفارت کافیه یا نه:
    1) پاسپورت
    2) فرم ویزا
    3) عکس
    4) بیمه نامه
    5) نامه پذیرش
    6) ترجمه سند ازداج
    7) ترجمه شناسنامه خودم و پسرم ( چون من و پسرم میخوایم اول بریم بعد همسرم بیاد)
    8) ترجمه حضانت و اجازه خروج از کشور که همسرم داده
    9) پرینت بانکی حدود 50 میلیون
    10) رزرو بلیط رفت و برگشت
    11)رزومه
    12) پرینت رزرو خوابگاه

رزرو هتل نیاز هست یا نه؟

ممنون میشم جواب بدین
    مدارک تحصیلی که دیگه نیازی نیست ؟

سلام دوستان.آیا کسی اینجا هست که تا اواسط مرداد(اوایل آگوست) سفارت انکارا وقت مصاحبه داشته باشه؟ ممنون میشم اگر کسی هست بهم خبر بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda6161 نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون ، یعنی برای پرکردن فرم تی آر پی ایراد نمیگیرن؟
    منم دانشجویی دارم اقدام می کنم.
    میشه یه سوال دیگه بپرسم ببنین مدارک من برای سفارت کافیه یا نه:
    1) پاسپورت
    2) فرم ویزا
    3) عکس
    4) بیمه نامه
    5) نامه پذیرش
    6) ترجمه سند ازداج
    7) ترجمه شناسنامه خودم و پسرم ( چون من و پسرم میخوایم اول بریم بعد همسرم بیاد)
    8) ترجمه حضانت و اجازه خروج از کشور که همسرم داده
    9) پرینت بانکی حدود 50 میلیون
    10) رزرو بلیط رفت و برگشت
    11)رزومه
    12) پرینت رزرو خوابگاه

رزرو هتل نیاز هست یا نه؟

ممنون میشم جواب بدین
    مدارک تحصیلی که دیگه نیازی نیست ؟
    بله به نظر کافیه، البته بنده راجبه مدارک مورد نیاز برای فرزندتون در جریان نیستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_2018 نمایش پست ها
    سلام بله، از طریق تفلیس هم می تونید اقدام کنید من آنکارا نرفتم ولی تفلیس هم سفارتش خیلی خوب هست، مدارک رو ازتون می گیرن و تو یه بازه 7-10 روزه بهتون وقت میدن که بیاین نتیجه شو بگیرید. و اگر مدارکتون کامل باشه فک نکنم مشکلی باشه و اذیتون کنن.
    خیلی ممنون. من برای ۱۷ آگوست وقت رزرو کردم. همه مدارکم کامله. گواهی تمکن مالیی هم ک گفته بودن بهم یکم با دانشجویی فرق داره اما خب اونم اوکیه. حالا سوالم اینه که طبق نامه تاییدیه ای که من گرفتم میتونم درخواست ویزای سه ماهه یا یکساله کنم. من قصدم ویزای سه ماهه است تا برم اونجا و کارای اقامتو انجام بدم. حالا سوالم اینه که مدرک مربوط به محل اقامتو چیکار کنم. اخه داستان اینه که دانشجوها که وضعشون مشخصه. یه خوابگاه رزرو میکنن. سفر توریستی هم باز داستان مشخصه. میری بوکینگ دات کام و مثلا برای یک هفته ده روز رزرو میکنی. حالا منی که نه میتونم خونه از اینجا اجاره کنم نه اینکه از بوکینگ برای سه ماه رزرو کنم چاره ی کارم چیه دقیقا؟ البته از بوکینگ میتونم سه تا یک ماه رزرو کنم ولی خب تابلو ه که الکیه. ینی خیلی مسخرس. کسی اگر تجربه ای داره بگه من خیالم راحت شه از این بابت.
    ممنون

کلا من با این موارد مشکل دارم :

• documents in relation to accommodation or proof of sufficient means to cover your accommodation;
    در مورد این موضوع که بالا پرسیدم
    • documents indicating that you possess sufficient means of subsistence both for the duration of the intended stay and for the return to your country of origin or residence (71€ for each day in Estonia);
    این میگه 71 یورو برای هر روز اما تو تاییدیه ای که من گرفتم کلا میگه 1560 یورو تمکن مالی کافیه
    • information which enables to assess your intention to leave Schengen area before the expiry of the visa
    بعدش من رسمن قراره برم ویزای سه ماهه بگیرم تا برم اونور و بعد ثبت شرکت اقامت یکساله بگیرم. چرا باید ثابت کنم میخوام برگردم وقتی پروسه ای که خودشون گفتن این شکلیه؟ اصن نمیخوام برگردم که آخه.
    من ایمیل زدم پرسیدم اما خیلی دلم روشن نیست جواب درست و محکمی بدن. ممنون میشم راهنمایی کنید

با عرض معذرت من یه پست دیگه بزارم اگر لازم شد ادغام کنید پستامو. چون این موضوع یکمی پیچیده شده و ذهنمو درگیر کرده.
    الان ویزای دانشجویی که بچه های این تاپیک میرن میگیرن تایپ دی حساب میشه دیگه ؟ ینی هر کی ویزای تایپ دی بخواد باید بره سفارت استونی تو کشورای دیگه ؟ پس من اگر بخوام دنبال ویزای سه ماهه باشم که تایپ سی حساب میشه باید برم سفارت فنلاند تو تهران و اگر ویزای بالای سه ماه بخوام تایپ دی حساب میشه و باید برم سفارت استونی تو کشورای دیگه ؟ درسته ؟
    ویرایش توسط behnamhg : July 16th, 2018 در ساعت 02:00 AM دلیل: ترکیب پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    کلا من با این موارد مشکل دارم :

• documents in relation to accommodation or proof of sufficient means to cover your accommodation;
    در مورد این موضوع که بالا پرسیدم
    • documents indicating that you possess sufficient means of subsistence both for the duration of the intended stay and for the return to your country of origin or residence (71€ for each day in Estonia);
    این میگه 71 یورو برای هر روز اما تو تاییدیه ای که من گرفتم کلا میگه 1560 یورو تمکن مالی کافیه
    • information which enables to assess your intention to leave Schengen area before the expiry of the visa
    بعدش من رسمن قراره برم ویزای سه ماهه بگیرم تا برم اونور و بعد ثبت شرکت اقامت یکساله بگیرم. چرا باید ثابت کنم میخوام برگردم وقتی پروسه ای که خودشون گفتن این شکلیه؟ اصن نمیخوام برگردم که آخه.
    من ایمیل زدم پرسیدم اما خیلی دلم روشن نیست جواب درست و محکمی بدن. ممنون میشم راهنمایی کنید

با عرض معذرت من یه پست دیگه بزارم اگر لازم شد ادغام کنید پستامو. چون این موضوع یکمی پیچیده شده و ذهنمو درگیر کرده.
    الان ویزای دانشجویی که بچه های این تاپیک میرن میگیرن تایپ دی حساب میشه دیگه ؟ ینی هر کی ویزای تایپ دی بخواد باید بره سفارت استونی تو کشورای دیگه ؟ پس من اگر بخوام دنبال ویزای سه ماهه باشم که تایپ سی حساب میشه باید برم سفارت فنلاند تو تهران و اگر ویزای بالای سه ماه بخوام تایپ دی حساب میشه و باید برم سفارت استونی تو کشورای دیگه ؟ درسته ؟

دانشجوها ویزای دانشجویی نمی‌گیرن. زمانی که بین شروع کلاس‌ها و درخواست اجازه اقامت موقت کمتر دوماه زمان باشه، خودشون پیشنهاد می‌کنن که شما ویزای دی بگیر و همزمان درخواست اجازه اقامت وقت بکن که اگر دیرصادر شد بتونی با ویزا وارد استونی بشی و بتونی بری سر کلاس.دلیل اصلی رفتن به سفارت درخواست مجوز اقامت موقته.

سلام به همه دوستان

من 2 جولای 2018 وقت سفارت داشتم و 5جولای بهم ایمیل زدن که ویزات حاضره.
    فرساینده ترین بخش مصاحبه یا بهتره بگم تحویل مدارک، این بود که دم در نگهبانی به ما گفتن کارو امروز با تاخیر شروع کردن و ما که ساعت 12 وقت داشتیم، ساعت 2:45 رفتیم تو و تمام این دو ساعت و اندی نه نیمکتی و نه صندلی ای برا انتظار بود. نگهبان پیشنهاد داد بریم سیمیت سنتر که یه کافه نسبتاً نزدیک بود بشینیم و سیمیت بخوریم، گفت خیلی خوشمزه ست. ما هم چون صبح سیمیت خورده بودیم رفتیم تو یه آرایشگاه سر کوچه سفارت نشستیم زیر کولر رو مبل و اونجا منتظر نشستیم.
    تو سفارت که همونطور که بقیه گفتن، روند کار فقط به شکل تحویل مدارک به صورت کاملاً روتین هستش. اگر مدارکتون کامل باشه نهایت بیست دقیقه ای کارتون انجام میشه. منتها بخاطر تنها یه برگه از مدارکمون که دوسری کپی نداشت، مجبور شدیم صبر کنیم تا کپی بگیرن چون دستگاه کپی شون مدام خراب میشد. پیشنهاد می کنم حتما از همه مدارک دو سری کپی ببرید حتی اگر فکر می‌کنید نیازی نیست.
    راجع به ویزای همراه، من خودم خیلی سردرگم بودم چون نه اطلاعات خوبی تو سایت politsei هست، نه مسئولای دانشگاه، لااقل دانشگاه ما اطلاعی داشتن. خلاصه اینکه برای ویزای همراه، چون که دعوتنامه دانشگاه خطاب به نام شخص شما نوشته شده، همراهتون باید یه دعوتنامه جدا داشته باشه، که میشه فرم invitation by spouse. این فرم بعلاوه ی تمام مدارکی که برا خودتون باید ببرید و تمام فرمها مثل trp, family members ، فرم آنلاین ویزا و... رو برای جفتتون پر می کنید و امضا. برای تی آر پی خودم، دانشگاه به من گفت که برای accommodation و invitation letter نیازی نیست چیزی ببری، ولی من برده بودم، هم رسید خوابگاهمونو هم نامه ی کانفرم قبولی دانشگاه. و واقعا باید میبردم. مسئول محترم یه کم خنگ و بی اطلاع بود.
    این همه چیزی بود که برا من سوال بود و امیدوارم با انتشارش کمک کرده باشم.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hydrocephalus نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من 2 جولای 2018 وقت سفارت داشتم و 5جولای بهم ایمیل زدن که ویزات حاضره.
    فرساینده ترین بخش مصاحبه یا بهتره بگم تحویل مدارک، این بود که دم در نگهبانی به ما گفتن کارو امروز با تاخیر شروع کردن و ما که ساعت 12 وقت داشتیم، ساعت 2:45 رفتیم تو و تمام این دو ساعت و اندی نه نیمکتی و نه صندلی ای برا انتظار بود. نگهبان پیشنهاد داد بریم سیمیت سنتر که یه کافه نسبتاً نزدیک بود بشینیم و سیمیت بخوریم، گفت خیلی خوشمزه ست. ما هم چون صبح سیمیت خورده بودیم رفتیم تو یه آرایشگاه سر کوچه سفارت نشستیم زیر کولر رو مبل و اونجا منتظر نشستیم.
    تو سفارت که همونطور که بقیه گفتن، روند کار فقط به شکل تحویل مدارک به صورت کاملاً روتین هستش. اگر مدارکتون کامل باشه نهایت بیست دقیقه ای کارتون انجام میشه. منتها بخاطر تنها یه برگه از مدارکمون که دوسری کپی نداشت، مجبور شدیم صبر کنیم تا کپی بگیرن چون دستگاه کپی شون مدام خراب میشد. پیشنهاد می کنم حتما از همه مدارک دو سری کپی ببرید حتی اگر فکر می‌کنید نیازی نیست.
    راجع به ویزای همراه، من خودم خیلی سردرگم بودم چون نه اطلاعات خوبی تو سایت politsei هست، نه مسئولای دانشگاه، لااقل دانشگاه ما اطلاعی داشتن. خلاصه اینکه برای ویزای همراه، چون که دعوتنامه دانشگاه خطاب به نام شخص شما نوشته شده، همراهتون باید یه دعوتنامه جدا داشته باشه، که میشه فرم invitation by spouse. این فرم بعلاوه ی تمام مدارکی که برا خودتون باید ببرید و تمام فرمها مثل trp, family members ، فرم آنلاین ویزا و... رو برای جفتتون پر می کنید و امضا. برای تی آر پی خودم، دانشگاه به من گفت که برای accommodation و invitation letter نیازی نیست چیزی ببری، ولی من برده بودم، هم رسید خوابگاهمونو هم نامه ی کانفرم قبولی دانشگاه. و واقعا باید میبردم. مسئول محترم یه کم خنگ و بی اطلاع بود.
    این همه چیزی بود که برا من سوال بود و امیدوارم با انتشارش کمک کرده باشم.
    موفق باشید

سلام
    ممنون از راهنماییتون پون منم همراه دارم خیلی به دردم خورد.
    فقط یه چیزی این رسید خوابگاه چیه؟
    من یه فرم توی e-kAYLA پر کردم و توی پروفایلم نوشته تو لیست انتظار هستم. این کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Abedrezvani نمایش پست ها
    دانشجوها ویزای دانشجویی نمی‌گیرن. زمانی که بین شروع کلاس‌ها و درخواست اجازه اقامت موقت کمتر دوماه زمان باشه، خودشون پیشنهاد می‌کنن که شما ویزای دی بگیر و همزمان درخواست اجازه اقامت وقت بکن که اگر دیرصادر شد بتونی با ویزا وارد استونی بشی و بتونی بری سر کلاس.دلیل اصلی رفتن به سفارت درخواست مجوز اقامت موقته.
    خب الان من که صرفا میخوام درخواست ویزای بلند مدت کنم میتونم برم سفارت استونی در تفلیس ؟ یا مجبورم برم سفارت فنلاند تو تهران ؟ متاسفانه برای هر دو سفارت ایمیل ارسال کردم و جوابی نگرفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- دانشگاه آزاد تهران جنوب

سلام دوستان. وقتتون بخیر. من دیدم بعضی از بچه ها وقت سفارت هم گرفتن. می خواستم بدونم نتایج PhD 2018 اعلام شده؟ من هنوز جوابی نگرفتم حقیقتش. مدارکمو که تو استونیا دریم اپلای آپلود کردم نوشت مدارکت بررسی میشه به زودی جواب میدیم بهت. این که تا الان جوابی ندادن یعنی من ریجکت شدم؟ البته من یکی دو روز مونده بود به ددلاین مدارکمو آپلود کردم. ولی خب قبلش به سوپر وایزر که ایمیل زدم ظاهرن مشکلی برای اپلای نبود. حتی از خود ادمیشن آفیس دانشگاه هم بهم ایمیل زدن که فلان مدارکو تا فلان تاریخ تو سایت آپلود کن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)