صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

Local Moderator

پیش فرض گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

سلام به همگی دوستان

در این موضوع، گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در شهرها و دانشگاه های مختلف کشور نروژ، بحث و بررسی می شود.

شاد باشید.

ویرایش توسط MMoHH : August 25th, 2013 در ساعت 10:03 AM

adoh
    Guest

پیش فرض پاسخ : گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

برای شروع میتونید به سایت زیر رجوع کنید
    http://www.sio.no/wps/portal/sio?reset=true
    دوستانی که قراره در شهره اسلو مشغول به تحصیل بشند توجه کنند که مثل همه حای دنیا بعضی از خوابگاهای دانشجویی طرفدار بیشتر داره و دیر اقدام کردن مساویه با پر شدن خونه ها پس به محض دریافت نامه پذیرش درخواست رزرو خانه را بدید

*ضمن تشکر فراوان از موضوع مهمی که طرح کردید
    -باتوجه به تجربه خوبتان در نروژ،آیا ممکن است راجع به شرایط کلی و جزیی خوابگاه (امنیت،زیبایی،تمیزی،فرهنگ -ورزشی،قیمت،امکانات اینترنتی،حمل ونقل...) هم توضیحاتی ارائه کنید
    -مثلا از نظر شما عملا می صرفه که دو یاچند ایرانی هم فرهنگ،یک منزل مستقل از خوابگاه را اجاره کنیم؟در آنصورت باید از کجاشروع کرد؟(مثلا کدام سایت یا بنگاه؟)

Junior Member Martine آواتار ها

با سلام ضمن تشکر فراوان چطور می توانیم مسافت این خوابگاه ها را تا دانشگاه حساب کنیم؟ چون باید هزینه حمل و نقل را با کرایه اتاق جمع ببندیم تا ببینیم کجا ها مقرون به صرفه ترند.

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط borna11030 نمایش پست ها
    -باتوجه به تجربه خوبتان در نروژ،آیا ممکن است راجع به شرایط کلی و جزیی خوابگاه (امنیت،زیبایی،تمیزی،فرهنگ -ورزشی،قیمت،امکانات اینترنتی،حمل ونقل...) هم توضیحاتی ارائه کنید
    -مثلا از نظر شما عملا می صرفه که دو یاچند ایرانی هم فرهنگ،یک منزل مستقل از خوابگاه را اجاره کنیم؟در آنصورت باید از کجاشروع کرد؟(مثلا کدام سایت یا بنگاه؟)
    دوست من اقدام برای گرفتن منزل در هرکدوم از شهرهای نروژ از طریق یک شرکت وابسته به دانشگاه انجام میشه که در هر شهری متفاوته و تمام مسائل مربوط به دانشجویان به جز مسائل اکادمیک(از قبیل اتاق دانشجویی سالن ورزشی و حتی سلف دانشجویی) از طریق اون شرکت رفع و رجوع میشه.در شهر اسلو شرکت مورد نظر SIO نام داره و سایت این شرکت SIO.NO هست که شما با مراجعه به این سایت منزل مورد نظر خودتون را انتخاب میکنید(مراجعه شود به سایت صفحه اصلی سمت چپ صفحه قسمت HOUSING) و درخواست میفرستید ...همه اطلاعات مربوط به امکانات یک خوابگاه هم در اونجا داده شده هم قیمت هم مسائل جانبی و حتی ادرس خوابگاها شما فقط وارد قسمت HOUSING که شدید در صفحه بعد SINGLE را انتخاب کنید(اگه مجردید) و اونوقت تمامی اطلاعات خانه رو میبینید....

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط borna11030 نمایش پست ها
    ما در مورد اینکه دو یا چند ایرانی باهم خونه بگیرید بسته به شهر فرق میکنه مثلا در اسلو اصلا مقرون به صرفه نیست چون خونه های دانشجویی ممعمولا امکانات خوبی دارن و با تخفیف دانشجویی عرضه میشن در واقع مثلا اگه یک اتاق 16 متری که از طریق دانشگاه یا همان SIO بگیرید میشه حدود 3000 کرون اما تو بازار ازاد میشه 8000 کرون و بعدشم تازه هم خونه هم دارید ازین گذشته شخصا اصلا داشتن هم خونه یا بهتره بگم هم اتاقی چه ایرانیش و چه غیر ایرانیش را توصیه نمیکنم.....تجربه شخصیم و دوستان نشون داده اخرش مکافاته

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Martine نمایش پست ها
    با سلام ضمن تشکر فراوان چطور می توانیم مسافت این خوابگاه ها را تا دانشگاه حساب کنیم؟ چون باید هزینه حمل و نقل را با کرایه اتاق جمع ببندیم تا ببینیم کجا ها مقرون به صرفه ترند.

مسافت خانه را به راحتی میتونید تو GOOGLE MAP پیدا کنید....در کل اگه قراره در در اسلو درس بخونید(اطلاعات من عمدتا مربوط به اسلو هست) شما یا در BLINDERN کلاس دارید یا NATIONAL THEATER ...اگر رشتتون چیزی به غیر از حقوق هست در BLINDERN کلاساتون برگزار میشه و مسافت خونتون را با توجه این محوطه دانشجویی محاسبه کنید و اگر حقوق میخونید NATIONAL THEATER هستید و بهتره که منزلتون نزدیک این منطقه باشه

در مورد هزینه حمل نقل هم در شهر اسلو شما با 380 کرون میتونید کارت ماهیانه سفر بخرید که به شما اجازه رفتن به هر نقطه از اسلو رو میده و از اون گذشته اون کارت میشه هم برای اتوبوس استفاده کرد هم مترو هم ترام و حتی قایق

adoh
    Guest

خوب از اونجايي كه خيلي زود به اين پيج نياز ميشه كم كم بهتره به معرفي خوابگاه هاي اسلو بپردازيم...اولين خوابگاه كه در واقع معروفترين هم هست و متقاضياي زيادي داره kanseleren هست...نزديك به مركز شهر و ميشه با ده دقيقه پياده روي خودتون را به اسلو اس(مركز شهر) برسونيد اين خوابگاه به فاصله پنج قدمي يكي از بزرگترين پارك هاي نروژ يعني بوتانيكال گاردن قرار داره و نزديكترين خوابگاه به گرونلند(محله پاكستاني ها) هست كه واسه دوستاني كه اهل اشپزي باشند بهترين انتخابه چون هرچيزي كه به عنوان يك ايراني بهش نياز داشته باشيد فقط و فقط در اين نقطه شهر گيرتون مياد حتي گز پولكي سوهان و حتي ميرزا قاسمي البته از نوع كنسروش....اون چيزي كه اين خوابگاه را خاص ميكنه و بالتبع رقابت براي گرفتنش را اينكه شما با يك اجاره فوق العاده كم نسبت به خوابگاههاي ديگه حمام و دستشويي خودتون را داريد و اشپزخانتون كه يك اشپزخانه فوق العاده بزرگ و مجهز به اكثر وسايل لازم مثل فر توستر مايكروويو را با هفت نغر ديگه شريكيد البته لازم به ذكره كه شما تو اين خوابگاه حتي يخچال خودتون را داريد و در مورد افرا ديگه هم نگران نباشيد چون اصلا اونا را نميبينيد در واقع هنوز براي من پيش نيومده كه هشت نفر را يك جا باهم تو اشپز خونه ببينم.يك مقايسه خيلي كوتاه با ساير خوابگاههاي اسلو كه ميتونيد از طريق سايت sio انجام بديد به شما نشون ميده كه امكانات موجود در اين خوابگاه فوق العاده و به نسبت قيمت از بقيه جا ها ارزانتر است براي مثال شما در ulleval (خوابگاه ديگري) هم اشپزخانه را با كسي شير ميكنيد و هم سرويستون را و حتي اتاقش كوچيكتره اما اجاره هم٣٠٠ كرون گرونتره

من از BI پذیرش گرفتم. حالا بهم میگه هم می تونی از BSNکه مخصوص دانشجوهای BI هست استفاده کنی یا از SiO. به نظر شما کدوم بهترن؟ من نتونستم آدرس BSN و قیمت اتاق هاشو پیدا کنم. به نظر شما SiO بهتره یا BSN. ولی گویا یه جاییه به اسم Nydalen. حالا این Nydalen بیرون اسلوی یا نه؟ آخه BI تو اسلویه. دانشگاه می گه اگه اپلای کنی اتاقت تو هر دو خوابگاه گارانتیه. به علاوه BSN چهار نوع اتاق داره که تو آدرس زیر قابل مشاهده است:
    http://www.bsn.no/en/leilighetene/
    به نظر شما کدوم نوع اتاق بهتره؟ با توجه به این که من دوست دارم با بقیه آدم ها ارتباط برقرار کنم. ولی نمی دونم یه واحد با چهار تا اتاق چه مشکلات احتمالی می تونه داشته باشه؟

adoh
    Guest

دوست من nydalen داخل شهره اما تقريبا از مركز دوره كه باز هم اون بستگي داره به محل دانشكده تون پيشنهاد ميكنم از گوگل مپ براي اين كه ببينيد ايا مسير نزديك هست استفاده كنيد اما در مورد اينكه sio بهتره يا Bsn شخصا تجربه اي در مورد Bsn ندارم اما اونجوري كه من ميدونم تعداد كمي اتاق و اونهم فقط مكانهاي خاصي را پيشنهاد ميكنه در حالي كه sio تعداد انتخب بيشتري بهتون ميده و قيمت هاي كمتري معمولا داره....به سايت sio كه Sio.no هست مراجعه كننيد قسمت housing را كه بزنيد بهتون كلي انتخاب ميده ....اما در مورد اتخاب واحد يه اصل كلي هست سعي كنيد خونه اي انتخاب كنيد كه share سرويس بهداشتيش كمتر وshare اشپزخانه بيشتر باشه...تا جايي كه مي تونيد سرويس خصوصي تر باشه اما اينكه چند نفر در اشپزخانه شير هستند اهميتي نداره اگه من جاي شما بودم سعي ميكردم دنبال خونه اي بگردم كه كه قيمتش مناسبتر باشه....اميدوارم كه كمكي كرده باشم اما قبل از هرچي از پرارمترهاي زير سعي كنيد به اتخابهايي برسيد و بعد ميتونيم بررسي كنيم كدوم بهتره...قيمت...محله مسكوني...و تعداد نفراتي كه در سرويس بهداشتي شير هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط Defender نمایش پست ها
    من از BI پذیرش گرفتم. حالا بهم میگه هم می تونی از BSNکه مخصوص دانشجوهای BI هست استفاده کنی یا از SiO. به نظر شما کدوم بهترن؟ من نتونستم آدرس BSN و قیمت اتاق هاشو پیدا کنم. به نظر شما SiO بهتره یا BSN. ولی گویا یه جاییه به اسم Nydalen. حالا این Nydalen بیرون اسلوی یا نه؟ آخه BI تو اسلویه. دانشگاه می گه اگه اپلای کنی اتاقت تو هر دو خوابگاه گارانتیه. به علاوه BSN چهار نوع اتاق داره که تو آدرس زیر قابل مشاهده است:
    http://www.bsn.no/en/leilighetene/
    به نظر شما کدوم نوع اتاق بهتره؟ با توجه به این که من دوست دارم با بقیه آدم ها ارتباط برقرار کنم. ولی نمی دونم یه واحد با چهار تا اتاق چه مشکلات احتمالی می تونه داشته باشه؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)