صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

نخیر آقا من دختر هستم و امیدم این بود که در کشور پیشرفته و خوشنامی مثل نروژ با آسودگی خیال و بدون مزاحم زندگی کنم. ولی ظاهرا آسمون همه جا همین رنگه. به هر حال کمک شما خیلی مفید بود ممنون

دوستان من هر جایی رو میگردم نمیتونم اسم کمپسی که قراره درس بخونمو پیدا کنم و این واقعا خیلی سوال مسخره ای هست!!!
    رشتم Network and System Administration هست و برای پیدا کردن خوابگاه مناسب میخوام اینو بدونم
    و سوال دوم اینکه: من هنوز پولو واریز نکردم و برای ساختن اکانت برای رزرو خوابگاه ازم آی دی نروژی میخواد.این آی دی بعد از کانفرم شدن پول بهم اعلام میشه؟

اگه اینطوره،تا زمان واریز پول خوابگاه ها رو از دست نمیدم؟

Junior Member

سلام

در مورد سوال دومت: دو راه داری یکی اینکه بری تو my page و در قسمت new user زذه
    Your Norwegian identity number is required to verify that you have paid your semester fee. If you do not wish to provide your Norwegian identity number you may instead register here.

در اونجا به جای پسورد تاریخ تولدت رو به صورتdd.mm.yyyy در قسمت
    Date of birth
    وارد کنی و بعدش برات یه ایمیل فعال سازی میاد به زبان نروژی وارد لینکی که برات فرستاده میشی کدی که داده رو به عنوان پسورد میزنی و بعدش میتونی پسورد دلخواهت رو جایگزین کنی

راه دو: وارد قسمت housing بشی خوابگاههای مورد نظرت رو انتخاب کنی add to my application رو بزنی و بقیه فرم رو پر کنی بعد یک روز برات یه ایمیل میاد که توش یه Personal identity number: هست ازش به جای ID نروژی برای فعال سازی استفاده میکنی و بازم بعدش میتونی پسورد دلخواهت رو بدی

در ضمن تا پیدا شدن خوابگاه مورد نظرت ازت هیچ پولی نمیخوان بعد از پیدا شدنش 10 روز فرصت داری پول رو به حسابی که برات میفرستن واریز کنی.

امیدوارم گویا بوده باشه

adoh
    Guest

رشتتون تو بلیندرن هست

Banned

با سلام . کسی در مورد خابگاه برای زوج اطلاعی دارد ؟ با سپاس

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط mgamini نمایش پست ها
    با سلام . کسی در مورد خابگاه برای زوج اطلاعی دارد ؟ با سپاس

اقدام برای اونم مثل همون خوابگاه معمولیه ولی قیمتش دوبرابره اما لازم نیست حتما زوج باشید می تونید حتی تنها هم اون خونه را بگیرید البته اگه 7000 تا 8000 هزارتا را می تونید پرداخت کنید.....اطلاعات و قیمت بیشتر سایت sio.no

قبلا گفته شده بود که برای خوابگاه هایی هم که نوشته شده unavailable میشه apply کرد چون که اینها تابستون (فصل نقل و انتقالات) خالی میشن. یعنی این وضع، وضع فعلیشون هست نه برای وقتی که ما میرسیم اونجا (تابستون). حالا ببینم اومدیم و برای خوبگاه پر اپلای کردیم و نشد. چه باید کرد؟ همون طور که قبلا هم گفته بودم خوابگاه من از طرف دانشگاه گارانتی شده و حالا ایمیل زده گفته از طریق SiO اپلای کن! من بهشون ایمیل زدم پرسیدم که داستان چیه؟ اگه می دونید کمک کنید. هر موقع دانشگاه هم جواب داد من اطلاع رسانی می کنم!

adoh
    Guest

خب روال همينه و درسته كه خوابگاه شما گارانتي شده اما شما بايد خودتون از طريق sio كه يه موسسه وابسته هست اقدام كنيد....متاسفانه تصور غالب دوستان اينكه وقتي ميرسن اسلو ميرن دانشگاه و دانشگاه ميگه بريد فلان جا و كليد اتاق بگيريد (مثل ايران) اما اينجا شما بايد از طريق sio اقدام كنيد و اونا تضمين ميكنن كه شما بدون اتاق نباشيد اما تضمين نميكنن كه اتاق مورد نظرتون را بهتون بدن چون بعضي خوابگاه ها بهتره و طبعا رقابتي تر ....و اگر در مدت زماني كه به شما فرصت داده شده اقدامي واسه خونه نكنيد ديگه اون تضمين هم از بين ميره.....اين پروسه كاملا توضيح داده شده است و چيز جديدي نيس .عجيبه كه شما تعجب كرده ايد....بر فرض اين هم كه خوابگاه مورد نظرتون بهتون داده نشد بهتون يه خوابگاه ديگه پيشنهاد ميكنن كه ميتونيد بعد از روزهاي اول باز درخواست تعويض بديد

نقل قول نوشته اصلی توسط adoh نمایش پست ها
    شما اول خونه ی مورد نظرتو را انتخاب میکنید و بعد اگه انتخاب شما مورد قبول واقع شد و ان خانه به شما تعلق گرفت ده روز زمان دارید تا پول را به حسابشون بریزید البته توجه داشته باشید که نگذارید روز دهم چون خود حواله پول تا به حساب sio بشینه چند روز طول میکشه.....در مورد جای خالی هم اعداد و رقمی که در سایت نوشته بی مربوط هست چرا که الان جای خالی نداره اما ماه دیگه خیلی ها فارغ التحصیل میشن و یک دفعه جاها خالی میشه شما بدن اینکه به ظرفیت ها نگاه کنید انتخابتون را بکنید ولی به نظر من از 6 تا انتخاب فقط 3 را انتخاب کنید نه هر 6 تا را جون در اینن صورت sio در فشار بیشتری هست که یکی از اون سه تا را به شما بده...همین الان که شما میفرمایید دو تا اتاق خالی در kanseleren هست که به زودی پر میشه....اصلا به اعداد ظرفیت توجه نکنید
    من دارم برای ویزای کانادا و نروژ اقدام می کنم. و ممکنه اگه کانادام جور بشه قید نروژ رو بزنم. دانشگاه که گفته deposit رو بر می گردونیم ولی این 6000 کرونی که به حساب SiO واریز می کنم در صورت انصراف قابل برگشته یا نه؟ فکر می کنم احتمالا یه مبلغی ازش کسر کنن؟ چون دانشگاه گفته اگر بعد از deadline کنسل کنی 5000 کرون از پولت کم می کنیم.
    دوما" این که گفتید از 6 تا 3 تا رو انتخاب کنیم. در این صورت اگر هر سه تاش هم جا نداشت چی؟ اصلا اگر هر 6 تاش هم جا نداشت چی؟
    سوما" از زمان انتخاب من چند روز طول میکشه جواب مثبت یا منفی SiO بیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sha2012 نمایش پست ها
    نخیر آقا من دختر هستم و امیدم این بود که در کشور پیشرفته و خوشنامی مثل نروژ با آسودگی خیال و بدون مزاحم زندگی کنم. ولی ظاهرا آسمون همه جا همین رنگه. به هر حال کمک شما خیلی مفید بود ممنون
    مثل اینکه اینجا فعلا بحث خوابیده ولی در جواب اون دوستون که مثل من فکر می کردن تو اسلو همه چی آرومه باید بگم یه سری به این لینک بزنید و تو قسمت crime ببینید تا متوجه بشید که اسلو در حال تبدیل شدن به یکی از شهرهای جرم خیز اروپاییه. مثلا سرانه دله دزدی در اسلو هشت برابر برلینه! همون طور که adoh هم گفت تعداد مهاجرین بالا از کشورهای جهان سومی و طبق چیزی که یه جای دیگه تو همین جا خودم نداشتن سیاست مهاجر پذیری حساب شده باعث شده تعداد زیاد و بی حسابی از مهاجرین سومالیایی و غیره وارد نروژ بشن و این مشکلات رو به وجود بیارن. راستی برداشت به نژاد پرستی نشه، اگه یه نروژی الاصل هم یه هفته تو یه جایی مثل سومالی زندگی کنه بعید نیست یکی بشه مثل همون ها. البته عرایض من ربط زیادی به اینجا نداره ولی بی ربط هم نیست. خواستم یه تکمله ای بزنم به فرمایش دوستان. حالا اگه دلتون سوخت برام جواب پست قبلیمو بدین!

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)