صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

پیش فرض پاسخ : گرفتن خانه و اتاق دانشجویی در اسلو

خواهشا" یکی جواب من رو بده! من تا 31 می وقت دارم اپلای کنم. برای SiO اتاق های unfurnished رو توصیه می کنید یا furnished رو؟ میشه اونجا وسایل دست دو خرید و آیا این به صرفه تره یا نه؟

adoh
    Guest

دوست عزیز اولا من از شما معذرت میخام که اینقد دیر به دیر میام..علتش هم واضحه ...نیاز به این سایت در یک مقطع زمانی بوده اما هون طور که خودتون پی ام میدید اگه زمانی جواب نگرفتید پی ام بزنید..................توصیه من furnish هست چون تفاوت قیمت نداره با unfurnished .....یه نگاه ساده به قیمت ها نشون میده بعضی اوقات حتی unfurnished گرونتره..این حالت کلی بود اما اگه خونه مورد نظرتون هر جفتش را داره و خونه غیر مبله تفاوت فاحش داره با مبله شده پس غیر مبله بگیرید...............اینجا میشه وسایل دست دوم خرید اما تخت را ندیدم کسی بفروشه........یه جورایی این قضیه شخصیه دوست من بسته به بودجه و ازین حرفا داره اما من فک میکنم furnished بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط Defender نمایش پست ها
    خواهشا" یکی جواب من رو بده! من تا 31 می وقت دارم اپلای کنم. برای SiO اتاق های unfurnished رو توصیه می کنید یا furnished رو؟ میشه اونجا وسایل دست دو خرید و آیا این به صرفه تره یا نه؟

adoh
    Guest

با احترام به نظر شما خیلی نمیشه به منابعی مثل ویکی پدیا رفرنس داد....بیشتر منابع مورد استفاده ویکی پدیا ژورنالیستیه هرجند این موضوع باعث نمیشه که رشد جرم را تو اسلو نادیده گرفت اما زمانی که در مورد جرم تو اسلو حرف میزنیم باید توجه کنیم اینجا مفهوم جرم به دزدیدن دوچرخه محدوده نه مثل تهران عزیز که روزنامه های دیروز خبر از وقوع 4 قتل در 32 ساعت دادن.......منظورم اینه اینقدرها اوضاع اسلو وحشتناک یا وخیم نیست...گاهی اوقات اتفاقاتی میافته ولی علتی که نروژی را وحشت زده میکنه اینکه چنین وقایعی در نروژ نادره و شروع میکنن هفته ها در روزنامه ها حرف زدن که فلان دوچرخه دزد دیده شده و الان کشور ما شده جرم خیز...به طور خلاصه بگم اگه امنیت براتون پارامتر خیلی مهمه هست باید برید ایسلند جون درصد جرمش1.1 ممیز درصد کمتر از نزوژ و پارسال فقط گزارش 5 سرقت و 1 تهدید به قتل در کل مراکز پلیس ثبت شد(رفرنس به موضوعات بالا تجربیات شخصی و رشته تحصیلی)

مثل اینکه اینجا فعلا بحث خوابیده ولی در جواب اون دوستون که مثل من فکر می کردن تو اسلو همه چی آرومه باید بگم یه سری به این لینک بزنید و تو قسمت crime ببینید تا متوجه بشید که اسلو در حال تبدیل شدن به یکی از شهرهای جرم خیز اروپاییه. مثلا سرانه دله دزدی در اسلو هشت برابر برلینه! همون طور که adoh هم گفت تعداد مهاجرین بالا از کشورهای جهان سومی و طبق چیزی که یه جای دیگه تو همین جا خودم نداشتن سیاست مهاجر پذیری حساب شده باعث شده تعداد زیاد و بی حسابی از مهاجرین سومالیایی و غیره وارد نروژ بشن و این مشکلات رو به وجود بیارن. راستی برداشت به نژاد پرستی نشه، اگه یه نروژی الاصل هم یه هفته تو یه جایی مثل سومالی زندگی کنه بعید نیست یکی بشه مثل همون ها. البته عرایض من ربط زیادی به اینجا نداره ولی بی ربط هم نیست. خواستم یه تکمله ای بزنم به فرمایش دوستان. حالا اگه دلتون سوخت برام جواب پست قبلیمو بدین!

Local Moderator

سلام به همگی
    دانشگاه اسلو شروع کرده به جواب دادن به خوابگاه ها.
    امیدوارم به همگی تعلق بگیره...
    شاد باشید
    .

قبلا سوال کرده بودم چرا تو یه خوابگاه قیمت ها متفاوته که جوابشو گرفتم. حالا می خوام بدونم اگر SiO گفت مثلا Bjerke student house به شما تعلق گرفت حتما می گه باید اتاق 3551 کرونی اش رو بگیری یا حتما باید 2531 کرونی اش رو بگیری یا حق انتخاب میده؟

Local Moderator

سلام
    یک مجتمع دانشجویی رو که به شما نمی دن. شما اتاق های درخواستی رو به اولویت مشخص می کنی، یکیش رو که خالی باشه بهت می دن و نمی تونی اون رو تغییر بدی...
    شاد باشی.

قبلا سوال کرده بودم چرا تو یه خوابگاه قیمت ها متفاوته که جوابشو گرفتم. حالا می خوام بدونم اگر SiO گفت مثلا Bjerke student house به شما تعلق گرفت حتما می گه باید اتاق 3551 کرونی اش رو بگیری یا حتما باید 2531 کرونی اش رو بگیری یا حق انتخاب میده؟

من یه چیزی رو اینجا بگم برای آیندگان به درد بخوره!
    من 31 جون برای خوابگاه از طریق sio اپلای کردم 4 جولای confirm کردن و انتخاب دومم یعنی partly furnished Fjebekeland (جای خوبیه؟) رو بهم دادن. (اگر می دونستم اینقدر زود جواب میدن عمرا اپلای میکردم). البته deadline من از طرف دانشگاه 31 جون بود و چاره ای نداشتم و گرنه گارانتیش تموم میشد. چون من همزمان دارم برای کانادا هم ویزا می گیرم و اگه کانادام جور شه نمیرم نروژ می خوام همه چیز تا دفیفه 90 طول بکشه که deposit ندم. البته sioمیگه اگر deposit رو بدی و بعدا منصرف بشی در صورتی که دانشگاه قبولت نکنه کلشو برمیگردونیم که باید تا 31 جولای بهمون بگی و اگر خودت نخوای بیای اجاره آگوست رو ازت می گیریم و بقیه اش رو بهت میدیم. یعنی 3000 کرون الکی الکی میره. تا 12 جولای هم وقت دارم deposit رو بدم یا reject کنم. با این اوضاع همه چی رو هواس. یا باید reject کنم و دوباره اپلای کنم که معلوم نیست چی بشه؟ یه وقت دوباره 4 روزه جواب میدن یا دیگه جواب نمی دن و من هم کانادام جو نمیشه و میمونم وسط زمین و هوا! یا باید پولو بدم و قید 3000 کرون رو بزنم؟ یا باید... بد شرایطی شده!

adoh
    Guest

سخت نگیر زندگی رو دوست من......اینجوریاهام نیس.......ما ایرانیا کلا در اندوه و افسردگی تبحر داریم....مشکلاتتون قابل درکه اما زمان حل کننده است( صرفا جهت دلداری)

من یه چیزی رو اینجا بگم برای آیندگان به درد بخوره!
    من 31 جون برای خوابگاه از طریق sio اپلای کردم 4 جولای confirm کردن و انتخاب دومم یعنی partly furnished Fjebekeland (جای خوبیه؟) رو بهم دادن. (اگر می دونستم اینقدر زود جواب میدن عمرا اپلای میکردم). البته deadline من از طرف دانشگاه 31 جون بود و چاره ای نداشتم و گرنه گارانتیش تموم میشد. چون من همزمان دارم برای کانادا هم ویزا می گیرم و اگه کانادام جور شه نمیرم نروژ می خوام همه چیز تا دفیفه 90 طول بکشه که deposit ندم. البته sioمیگه اگر deposit رو بدی و بعدا منصرف بشی در صورتی که دانشگاه قبولت نکنه کلشو برمیگردونیم که باید تا 31 جولای بهمون بگی و اگر خودت نخوای بیای اجاره آگوست رو ازت می گیریم و بقیه اش رو بهت میدیم. یعنی 3000 کرون الکی الکی میره. تا 12 جولای هم وقت دارم deposit رو بدم یا reject کنم. با این اوضاع همه چی رو هواس. یا باید reject کنم و دوباره اپلای کنم که معلوم نیست چی بشه؟ یه وقت دوباره 4 روزه جواب میدن یا دیگه جواب نمی دن و من هم کانادام جو نمیشه و میمونم وسط زمین و هوا! یا باید پولو بدم و قید 3000 کرون رو بزنم؟ یا باید... بد شرایطی شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط adoh نمایش پست ها
    سخت نگیر زندگی رو دوست من......اینجوریاهام نیس.......ما ایرانیا کلا در اندوه و افسردگی تبحر داریم....مشکلاتتون قابل درکه اما زمان حل کننده است( صرفا جهت دلداری)
    میشه نظرتون رو راجع به partly furnished Fjebekeland بگید.

adoh
    Guest

نظري ندارم متاسفانه حتي نمي دونم كجاي اسلو هست.....احتمالا جاي معروفي نيس

میشه نظرتون رو راجع به partly furnished Fjebekeland بگید.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)