صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 56

موضوع: ایجاد محدودیت برای تاپیک دانلود مقاله به صورت رایگان

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض ایجاد محدودیت برای تاپیک دانلود مقاله به صورت رایگان

با سلام خدمت کلیه کاربران انجمن مقاله،

در هفته های اخیر حجم کاری تاپیک دانلود مقالات بسیار زیاد شده، هر چند که با توجه به لطف دوستان فعال در انجمن خیلی از درخواست ها پاسخ داده شده. از طرفی با بررسی بعضی درخواست ها، موارد مشکوک به سوء استفاده از انجمن مقاله در جهت منافع شخصی عده ای دیده شده. از آنجایی که کاربران فعال از وقت و انرژی و اعتبار دانشگاهی خودشون برای کمک به سایرین صرف میکنن، تیم مدیریت موظف هست که شرایط رو برای انجام کمک ها مهیا کند. از این رو تصمیم گرفته شد که برخی محدودیت ها به شرح زیر اعمال شود:

1- محدودیت در کاربرانی که مجاز به درخواست مقاله در تاپیک دانلود مقاله هستن. به این صورت که کاربران ابتدا باید برای درخواست مقالهدر تاپیک مذکور درخواست خود را به مدیران ارسال کنن. مدیران بر اساس مدت زمان فعالیت کاربر در انجمن، تنوع فعالیت در انجمن، داشتن ایمیل آکادمیک کاربران رو مجاز به شرکت در انجمن خواهند دونست.

دقت فرمایید که هدف از محدودیت در کاربران صرفا اعتماد حاصل کردن از عدم سوء استفاده از انجمن میباشد. پس بنا به شرایط متقاضی، ممکن است فرد با داشتن یک یا چند مورد از موارد ذکر شده مجاز به شرکت در تاپیک دانلود مقاله شناخته بشود.

در مورد دو شرط مدت زمان فعالیت کاربر در انجمن و تنوع فعالیت در انجمن باید گفت از اونجا که هدف صرفا جلوگیری از سوء استفاده از انجمن میباشد، اگه کاربری نتونسته بود در طی فعالیت خودش به سایر کاربرها کمک کنه، این امر به عنوان امتیاز منفی برای شحص لحاظ نخواهد شد.

2- محدودیت در تعدا مقاله درخواستی در هفته. در انجمن دانلود مقاله که در اینده تاسیس خواهد شد تاپیک های درخواست به صورت هفتگی ایجاد خواهد شد و کاربران نباید بیشتر از حد مجاز مقاله درخواست بدن.

برای اجرا کردن دو مورد بالا تیم مدیران به عنوان پیشنهاد اولیه موارد زیر رو در نظر داره که کمک بسیار ارزشمندی خواهد بود اگه دوستان نظرشون رو در مورد این موارد بفرمایند.

1- حداقل زمان عضویت: دو ماه
    2- تنوع فعالیت در انجمن در تاپیک ها و مباحثی به غیر از دانلود مقاله
    3- محدودیت درخواست در هفته: 50 مقاله در هفته. این محدودیت در ماه های اول اجرای قانون عدد بزرگی در نظر گرفته شده تا مشکلی برای کاربران ایجاد نشه.

4- داشتن ایمیل آکادمیک یا معرفی و تایید شده از طرف یکی از مدیران (Moderator)، و Champion، یا Veteran یا Guru
    5- مشارکت متقابل برای دانلود مقاله برای سایر کاربران به صورت رایگان

کاربران متقاضی شرکت در فعالیت های انجمن میبایستی حتما سه شرط اول رو دارا باشند تا مجاز به مشارکت و درخواست مقاله در انجمن شناخته شوند.
    ضمنا: برای اینکه تا تثبیت قانون جدید مشکلی برای کاربران انجمن ایجاد نشه، تاپیک کنونی مقاله در دسترس کلیه کاربران قرار خواهد داشت. اما بعد از اینکه نقایص شیوه جدید برطرف شد تاپیک کنونی برای همیشه بسته خواهد شد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خودتون در مورد طرح فوق رو مطرح بفرمایید.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

پیش فرض پاسخ : ایجاد محدودیت برای تاپیک دانلود مقاله به صورت رایگان

سلام

خوبه

فقط یکی دو تا نکته

اولا اگه هفتگی محدودیت بذارین کار شمارش مقالات درخواستی هر فرد سخت میشه
    مگر اینکه خود سیستم بشماره

بنظر من حداقل زمان عضویت رو بردارید
    بالاخره باید از یه جایی عضو شد

2- تنوع فعالیت در انجمن در تاپیک ها و مباحثی به غیر از دانلود مقاله
    در این مورد هم که خود من رفوضه میشم

به نظر من این شرط برداشته شه و ایمیل آکادمیک اضافه شه به عنوان شرط اصلی
    ایمیلی که نیاز به تایید داشته باشه مثلا با ارسال یه کد
    چون ممکنه یه نفر ایمیلی که مال خودش نیست رو بده

و کلا یه مشکل دیگه این که
    خیلی ها فقط درخواست میدن و بعد از اماده شدن درخواستشون مقاله را دان نمی کنن

ممنون
    برای دانلود مقاله میتوانید از این سایت یا این سایت یا این سایت استفاده کنید
    مقالات با دسترسی بالاتر را در فروم مطرح کنید.
    تشکر یادتون نره!!

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

ااز نظر من، مدت عضویت دوماهه اونقدر زیاد نیست و منطقیه...درست هم نیست کسی فقط برای دانلود مقاله عضو شه...خب واقعا دوستانی که دسترسی دارن زحمت میکشن...نمیشه صرف درخواست و دانلود مقاله یکی بیاد و مرتبا حجم کار اونهارو بالا ببره...
    ایمیل آکادمیک رو هم بعضی از دانشگاها بعد فارغ التحصیلی باطل میکنن...و خیلیا هستن که فارغ التحصیل شدن و مشغول نوشتن مقاله و اپلای هستن، بنابراین گزینه خوبی نیست...ضمنا به نظر من 50 مقاله در هفته چندان محدودیت خاصی نیست و تعداد زیادیه!
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Member masoudabadani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی صنعتی شریف

نظرهای من:
    1-ایمیل آکادمیک خوبه ولی برای کسایی که فارغ التحصیل شدن هم به فکری بشه
    2-تعداد 50 مقاله در هفته خوبه و حتی زیاده!
    3-فعالیت توی انجمن به غیر از درخواست مقاله هم به نظرم جالب نیست, من هم وقت همین تاپیک رو فقط دارم
    4-حداقل زمان عضویت 1 ماه به نظرم مناسب تره.
    5-مشارکت متقابل برای دریافت مقاله هم به نظرم خوبه تا اگه کسی حتی به یه دیتابیس هم دسترسی داره تشویق بشه که جواب درخواست ها رو بده

ApplyAbroad Superstar

پیشنهاد بنده:

1- در کل مدت عضویت برای هر فرد همان 2 ماه کفایت می کنه. (این خودش باعث میشه، فرد به تالارهای دیگر هم دسترسی و فعالیت داشته باشه)
    2- تعداد 50 مقاله بسیار زیاده!!! این بخش هم باید محدود بشه.
    3- در خصوص فعالیت در این انجمن هم به نظرم تنها نباید به گرفتن و یا لینک مقاله منتهی بشه حداقل فرد در سایر مباحث هم شرکت میکنه.
    4- داشتن ایمیل اکادمیک هم خوبه. به شرطی که فرد هنوز این ایمل رو فعال نگه داشته باشه.
    5- مشارکت هم در سایر انجمنها مفید است.

ازاد اندیش باشید.

چرا از DropBOx استفاده نمیکنید، اینجا لینک بدن، ما دانلود میکنیم و با همون اسم میزاریم تو یک DROPBOX که فقط READONLY باشه. اینطوری یه بانک اطلاعات هم تشکیل میشه داد.
    بعضي ها خوبند/// بعضي ها بدند//// اما بعضي ها زشتند!!!

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان،

من همون طوری که قبلا هم گفتم با نفس محدودیت گذاشتن کاملا موافقم اما باید محدودیت ها طوری باشن که ضمانت اجرایی داشته باشن. مثلا محدودیت تعداد مقالات درخواستی اگر قرار باشه دستی شمرده بشه خیلی کارو سخت می کنه و با نرم افزار فعلی فروم هم فکر نکنم این کار به صورت اتوماتیک امکان پذیر باشه. البته منم معتقدم 50 مقاله خیلی زیاده و باید خیلی کمتر بشه مثلا 20 مقاله یا حتی کمتر.

در مورد فعالیت مفید در سایر بخشهای انجمن یا مشارکت در آپلود مقالات هم کاملا موافقم. طبیعیه که با توجه به این که OR مطرح شده و AND نیست دوستانی که الان فعالن و مقالاتو آپلود می کنن ولی فعالیت دیگه ای تو فروم ندارن مشکلی براشون ایجاد نمی شه و نیازی نیست نگران باشن. فکر می کنم هدف از این محدودیت این بوده که کسی صرفا برای دریافت مقاله عضو فروم نشه (همون چیزی که اخیرا خیلی شاهدش هستیم).

در مورد ایمیل آکادمیک دوستان به برخی مشکلاتش اشاره کردن، منم فکر نمی کنم خیلی بتونه جلوی کسی که هدفش سواستفاده هست رو بگیره. با معرفی و تایید توسط کاربرای فعال یا مدیران بیشتر موافقم.

ممنون
    ...If you're not part of the solution, you're part of the problem

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

در مورد ارسال درخواست به مدیران و ... من با اینکه مدیر نیستم ولی میدونم کار طاقت فرسایی و مخالف این موضوع هستم

1- در مورد زمان عضویت بنظر من، دو ماه کفایت میکنه

2- در این مورد با علی جان موافقم، کسی که مقاله آپلود میکنه، حتی اگر در بخش های دیگه هم فعال نباشه، مشکلی نخواد داشت و این محدودیت فعالیت، فقط برای درخواست کنندگان است

3- بنظر من، 50 تا زیاده! نهایتا در هفته 25 تا مقاله کفایت میکنه ولی اینکه چجوری شمره بشه این ارسال ها و درخواست ها، خودش مبحث دیگه ای است!

4- همونجور که قبلا هم گفتم، من با این بخش مخالفم، چون بعضی از دوستان پس از فارغ التحصیلی، ایمیل آکادمیکشون، منقضی خواهد شد

5- با این مورد کاملا موافقم و بنظرم برای تشویق این افراد، دوستانی که زحمت مقالات رو میکشند در صورت مشاهده از امتیازدهی برای تشویق فرد استفاده کنند تا انگیزه اش برای مشارکت بیشتر بشه

یک پیشنهادی دارم و اینه که دوستانی که میخوان مقاله درخواست بدهند، رشته تحصیلی شون رو هم در پروفایلشون ذکر کنند تا مثل بعضی از دوستان نشوند که مثلا رشته تحصیلی رو زده مدیریت، بعد مقاله در مورد مهندسی مکانیک درخواست میده! اینجوری فکر کنم باز هم با اینکه کاملا کارا نیست ولی میشه تا حدودی فهمید که کی میخواد سوءاستفاده کنه و دوستان آپلودر هم متوجه میشوند که به چه درخواست هایی پاسخ ندهند

ممنون از زحمات همه دوستان در بخش مقالات
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Senior Member

سلام

1. در مورد این بند، فکر میکنم همون یک ماه کافی باشه.

2. با این بند مخالفم. بیشتر کاربرانی که اینجا درخواست مقاله دارن، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای داخل هستند. با توجه به جنس این فروم و همینطور اسمش (applyabroad)، عمده فعالیت این فروم راجع به گفتگو درباره اپلای کردن، پذیرش گرفتن، سربازی، خروج از کشور و به طور کلی مباحثی از این دست هست. طبیعیه که دانشجوهای داخل که متقاضی مقاله هستند، اطلاعی راجع به این مسائل ندارن و نمیتونن کمکی کنن.

3. این بند قطعا خیلی خوبه. البته همونطور که سایرین هم اشاره کردند، 50 مقاله در هفته خیلی زیاده. علاوه بر این اگه بشه مکانیزمی هم برای "عدم درخواست مقاله تکراری توسط یک فرد در فواصل زمانی کوتاه" تعبیه کرد، میتونه مفید باشه.

4. با این بند مخالفم. در مورد ایمیل آکادمیک، من هم با سایرین موافقم که نیازی به مطرح شدنش نیست. چون خیلی ها بنا به دلایل مختلف ایمیل آکادمیک ندارند. در مورد تائید توسط مدیران هم فکر میکنم اگر بشه "تنبیه توسط مدیران" بهتره. یعنی در واقع برعکس پروسه پیشنهاد شده. الان پیشنهاد شده که فقط به افراد تائید شده (حالا با هر مکانیزمی) اجازه درخواست مقاله داده بشه. در حالی که من فکر میکنم بهتره همه بتونن درخواست بدن، ولی به محض نقض قوانین کاربر تنبیه یا حذف بشه. با توجه به بند اول، کاربرا بعد از حذف نمیتونن برن بلافاصله یک نام کاربری دیگه درست کنن.

5. با این بند هم موافق نیستم. تا جائی که من متوجه شدم بخش زیادی از کسانی که اینجا درخواست مقاله میدن، کلا به هیچ جا دسترسی ندارن که بخوان کمکی کنن. کسانی که اینجا کمک میکنند عمدتا با نیت "کمک" (حالا به دلایل مختلف) فعالیت می کنند. فکر میکنم همین که جلوی "سوء استفاده" بعضی از کاربرا گرفته بشه کفایت میکنه. مگر اینکه هدف ما پیدا کردن راهکاری برای خلوت کردن بخش درخواست مقالات باشه. شاید بشه این بند رو هم حالت تشویقی براش گذاشت. البته من پیاده سازی نرم افزاریش رو نمیدونم. ولی مثلا به ازای هر یه مقاله که یه کاربر کمک میکنه یه مقاله به او 50 تا مقاله هفتگیش اضافه بشه.

به طور کلی نفس حرکت به سمتی که سوء استفاده از بین بره خیلی خوبه، ولی باید مواظب بود سایرین آسیب نبینن. به خصوص اون دسته از بچه هائی که واقعا به هیچ منبعی دسترسی ندارن.

موفق باشید
    ویرایش توسط soheil1986 : February 17th, 2013 در ساعت 01:03 AM
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

من فقط یک نکته ای رو الان به ذهنم رسید، یادآوری کنم و اینکه، در قوانین جدیدی که قراره برای تاپیک دریافت مقالات وضع بشه، اون حداکثر درخواست در هر ارسال (5 مقاله در هر درخواست) رو، که قبلا صحبتش رو با دوستان کردیم، هم مدنظر قرار بدید لطفا
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)