صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 290

موضوع: انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

پیش فرض پاسخ : انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

سلام،
    من سال قبل ویزای تحصیلی برای آلمان گرفته بودم که بنا به دلایلی نرفتم. امسال دوباره اقدام کردم، میخواستم بدونم لازم هست تو انگیزه نامم اشاره کنم به نرفتنم و اینکه چرا نرفتم؟ در ضمن دلایلم برای ادامه تحصیل هم واقعا تغییری نکرده، اگر همون SOP سال قبل ارایه بدم ایرادی داره یا اینکه متن و طرز بیان دلایلمو عوض کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vanooshe1366 نمایش پست ها
    سلام،
    من سال قبل ویزای تحصیلی برای آلمان گرفته بودم که بنا به دلایلی نرفتم. امسال دوباره اقدام کردم، میخواستم بدونم لازم هست تو انگیزه نامم اشاره کنم به نرفتنم و اینکه چرا نرفتم؟ در ضمن دلایلم برای ادامه تحصیل هم واقعا تغییری نکرده، اگر همون SOP سال قبل ارایه بدم ایرادی داره یا اینکه متن و طرز بیان دلایلمو عوض کنم؟
    ممنون میشم اگر کسی به این سوالم جواب بده، زمان زیادی تا مصاحبم نمونده و واقعا گیج شدم که چیکار کنم؟ باید اشاره کنم به نرفتنم یا نه؟ و اینکه sop جدیدم هم همون ساختار و دلایل سال قبل و داره و فقط متنشو عوض کردم یه خورده ، واقعا دلایل اضافه ای ندارم براش

خودم حدس میزنم که انگیزه نامه باید شامل دلایل رفتن باشه و احتیاجی به توجیه نرفتن سال قبل نیست و اینکه اگر در عرض یک سال کلا دلایلم برای رفتن عوض شه مشکوک هست و نشان دهنده اینکه دلایل واقعی نیستن، نمیدونم آیا فکرم درسته یا نه؟
    ویرایش توسط vanooshe1366 : February 9th, 2017 در ساعت 01:42 PM

Junior Member

سلام.من لیسانس نرم افزار با معدل 14.38 سال 86 و ارشد معدل 15.5 سال 93 هستم. از سال 89 تا الان کارمند بانکم قسمت انفورماتیک که تو حکم کارگزینی ذکر شده و ترجمه کردم بخاطر توجیه گپ تحصیلی. چند تا سوال:

1- برای مستر مجدد (علوم کامپیوتر) چه دلایل قانع کننده ای بیارم.من تمام صفحات قبلی رو خوندم. اشاره به اینکه علاقه مند به زمینه های تحقیقاتی هستم و در شغل و جایگاه فعلی موقعیتش رو ندارم دلیل خوبیه؟
    2- پلان خودم رو جذب شدن در بازار کار بنویسم با توجه به اینکه کارمندم دلیل منفی هست؟ یا اگر بگم میخوام دکترا بخونم شاید بگن تو چرا همین الان اقدام نکردی؟ راستش یه کمی سر در گم شدم

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saghishab نمایش پست ها
    سلام.من لیسانس نرم افزار با معدل 14.38 سال 86 و ارشد معدل 15.5 سال 93 هستم. از سال 89 تا الان کارمند بانکم قسمت انفورماتیک که تو حکم کارگزینی ذکر شده و ترجمه کردم بخاطر توجیه گپ تحصیلی. چند تا سوال:

1- برای مستر مجدد (علوم کامپیوتر) چه دلایل قانع کننده ای بیارم.من تمام صفحات قبلی رو خوندم. اشاره به اینکه علاقه مند به زمینه های تحقیقاتی هستم و در شغل و جایگاه فعلی موقعیتش رو ندارم دلیل خوبیه؟
    2- پلان خودم رو جذب شدن در بازار کار بنویسم با توجه به اینکه کارمندم دلیل منفی هست؟ یا اگر بگم میخوام دکترا بخونم شاید بگن تو چرا همین الان اقدام نکردی؟ راستش یه کمی سر در گم شدم
    ببینید من برای ارشد اقدام کردم بخش مربوط به انگیزه نامه یکی دو نفر که الان هم المان هستند توصیه های خوبی برای نوشتنش دادن میتونید تو صفحات اول پیدا کنید.

در مورد این فقط میتونم بگم یکیشون قید کرد که به کار هیچ اشاره ای نکنید چون نکته منفی هست. اینا می خوان بدونن که شما بر می گردین یا نه حتی اگه هم بدونن که ما داریم دروغ می گیم شما به کار اشاره نکنید چون به نظر نکته منفی میاد.
    من خودم به شخصه گفتم بر می گردم و از اطلاعاتی که به دست میارم می خوام تو این زمینه ی خاص تو ایران استفاده کنم و مشکلی هم نبود( شما هم میتونید بگید به عنوان مثال می خوام برگردم و تو اونجا ازش استفاده می کنم بازم خودتون میدونید که چطور اونو ربط بدید)
    سعی کنید تمرکزتون رو فقط به مسایل درسی و هدفهاتون بگذارید.سعی کنید از جاهایی که کارکردید یا کاراموزی انجام دادید که مربوط به اون هدفتون میشه استفاده کنید. شما می خواین قانعشون کنید که بهتون ویزای تحصیلی بدن نه ویزای کاری پس توجه کنید که برای چی دارید می نویسید. ببینید پشتوانه ی معدلتون نسبتا خوبه یه جوری از پیش زمینه هاتون استفاده کنید تا قانعشون کنید واقعا به این رشته علاقه داشتید و الکی برای فرار از کشور نمیرید که اونجا بمونید.ببخشید که اینطوری نوشتم. اونا از ما بهتر میدونن اینجا چه خبره و چرا این همه دانشجو دارن اپلای می کنن. امیدوارم از جمله ناراحت نشده باشید. چون هدفم فقط راهنمایی بود.
    من به شخصه از نکان منفی که تو طول تحصیل مانع هدفم شد هم اشاره کردم و اومدم از اون امکاناتی که کشور مقصد و اون دانشگاه خاص ارایه میده استفاده کردم و قانعشون کردم که چرا این رشته رو تو این دانشگاه تو المان انتخاب کردم. بازم می گم بعضی از دوستان نکات خوبی رو برای نوشتن انگیزه نامه ارایه دادن که خیلی خوب بود حتما رجوع کنید بهش.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya12 نمایش پست ها
    ببینید من برای ارشد اقدام کردم بخش مربوط به انگیزه نامه یکی دو نفر که الان هم المان هستند توصیه های خوبی برای نوشتنش دادن میتونید تو صفحات اول پیدا کنید.

در مورد این فقط میتونم بگم یکیشون قید کرد که به کار هیچ اشاره ای نکنید چون نکته منفی هست. اینا می خوان بدونن که شما بر می گردین یا نه حتی اگه هم بدونن که ما داریم دروغ می گیم شما به کار اشاره نکنید چون به نظر نکته منفی میاد.
    من خودم به شخصه گفتم بر می گردم و از اطلاعاتی که به دست میارم می خوام تو این زمینه ی خاص تو ایران استفاده کنم و مشکلی هم نبود( شما هم میتونید بگید به عنوان مثال می خوام برگردم و تو اونجا ازش استفاده می کنم بازم خودتون میدونید که چطور اونو ربط بدید)
    سعی کنید تمرکزتون رو فقط به مسایل درسی و هدفهاتون بگذارید.سعی کنید از جاهایی که کارکردید یا کاراموزی انجام دادید که مربوط به اون هدفتون میشه استفاده کنید. شما می خواین قانعشون کنید که بهتون ویزای تحصیلی بدن نه ویزای کاری پس توجه کنید که برای چی دارید می نویسید. ببینید پشتوانه ی معدلتون نسبتا خوبه یه جوری از پیش زمینه هاتون استفاده کنید تا قانعشون کنید واقعا به این رشته علاقه داشتید و الکی برای فرار از کشور نمیرید که اونجا بمونید.ببخشید که اینطوری نوشتم. اونا از ما بهتر میدونن اینجا چه خبره و چرا این همه دانشجو دارن اپلای می کنن. امیدوارم از جمله ناراحت نشده باشید. چون هدفم فقط راهنمایی بود.
    من به شخصه از نکان منفی که تو طول تحصیل مانع هدفم شد هم اشاره کردم و اومدم از اون امکاناتی که کشور مقصد و اون دانشگاه خاص ارایه میده استفاده کردم و قانعشون کردم که چرا این رشته رو تو این دانشگاه تو المان انتخاب کردم. بازم می گم بعضی از دوستان نکات خوبی رو برای نوشتن انگیزه نامه ارایه دادن که خیلی خوب بود حتما رجوع کنید بهش.
    موفق باشید
    ممنون از جواب شما. خیلی هم خوشحال شدم. من احتمالا میگم از مستر جدید برای کارم در ایران استفاده می کنم.فقط آیا نیازه من از اداره خودمون نامه ای با همین مضمون بگیرم البته مطمئنا چنین نامه ای نمیدن به من. مگر اینکه نامه ای صوری با سربرگ بانک و با مهر واحد IT که خودم کار می کنم تهیه کنم. به نظر شما خیلی تابلو میشه؟ نامه ای به زبان انگلیسی تو سربرگ فارسی بانک و مهر فارسی دایره انفورماتیک استان!!!!!!؟؟؟؟

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saghishab نمایش پست ها
    ممنون از جواب شما. خیلی هم خوشحال شدم. من احتمالا میگم از مستر جدید برای کارم در ایران استفاده می کنم.فقط آیا نیازه من از اداره خودمون نامه ای با همین مضمون بگیرم البته مطمئنا چنین نامه ای نمیدن به من. مگر اینکه نامه ای صوری با سربرگ بانک و با مهر واحد IT که خودم کار می کنم تهیه کنم. به نظر شما خیلی تابلو میشه؟ نامه ای به زبان انگلیسی تو سربرگ فارسی بانک و مهر فارسی دایره انفورماتیک استان!!!!!!؟؟؟؟
    سلام خواهش می کنم!
    در مورد کار چون من فقط هنگام تحصیل کار پاره وفت می کردم هیچ مدرکی نداشتم بهشون بدم چون بدون بیمه بود و فقط تو cv بهش اشاره کردم و وبسایتشون رو گذاشتم و شرح وظایفم. بعد تحصیل من دو سال و نیم گپ تحصیلی داشتم که نوشتم داشتم زبان می خوندم برا امتحانهای x و y و داشتم اپلای می کردم که مشکلی هم نبود. چیزیم ازم نخواستن. تو مدارک تحصیلی نگاه کنیدنوشته در صورت لزوم سوابق کاری رو ارایه بدید که منم نداشتم ندادم. اما اگه گپ تحصیلیتون زیاده میتونید از مدارکتون برای اثباتش استفاده کنید ولی چون من ندادم نمی دونم. لطفا از بقیه دوستان هم بپرسید که مدارک رو دادن اطلاعات بهتری میتونن بهتون بدن.

سلام انگیزه نامه فرصت مطالعاتی دکتری 6 ماهه چند صفحه باشه خوبه و ایا خیلی اهمیت داره که چی بنویسیم؟
    واسه سفارت..........

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط heyda نمایش پست ها
    سلام انگیزه نامه فرصت مطالعاتی دکتری 6 ماهه چند صفحه باشه خوبه و ایا خیلی اهمیت داره که چی بنویسیم؟
    واسه سفارت..........
    سلام
    در کل انگیزه نامه معمولا باید حداکثر ۲ صفحه باشه ولی طبق تجربه شخصی اگه بتونین تو یک صفحه بنویسین خیلی بهتره. اگه برای جایی اپلای می کنین انگیزه نامه معمولا خیلی مهمه ولی خوب نه به اندازه پیشینه تحصیلی شما. در مورد سفارت هم باز خیلی مهمه.
    Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover
    H. Jackson Brown Jr. - P.S. I Love You

.When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile
    Unknown

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

سلام دوستان

از اونجایی که دوستان زیادی برای دوره مستر اپلای می کنن فکر کنم برای نوشتن انگیزه نامه بهتره این لینک رو مطالعه کنین. البته برای دوره های دیگه هم می شه ایده های کلی رو استفاده کرد که در ادامه من اونها رو پیوست می کنم.

Ideas and main points

Start with writing down some of the main ideas, important points you would like to approach in your letter and later build around them, enrich their content; an example would be :

1. Make your goal clear; provide a short preview of the rest of the letter;
    2. Why do you think that the university and the Master's program are interesting and suitable for you? ;
    3. Focus on some of your strongest qualifications, past experiences (international experiences are always relevant) and qualities; organise the middle paragraphs in terms of the qualifications most relevant to the programme, you can also refer to your CV for more details;
    4. Conclude by restating your interest and show appreciation for the chance to prove yourself in the letter (in some cases you can ask for a personal interview)
    Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover
    H. Jackson Brown Jr. - P.S. I Love You

.When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile
    Unknown

Junior Member

درود
    من یه سوال خیلی کلی بپرسم که بنظرم اتفاقا خیلی مهمه
    کسانی که تو نامه شون یا توی جواب سفارت اعلام میکنند که بعد از تحصیل میخاهند برگردن و قصد موندن ندارند احیانا در اینده برای موندن در المان و گرفتن اقامت به مشکل نمیخورند؟
    PLUS VLTRA

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)