صفحه 11 از 29 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 290

موضوع: انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_pmb نمایش پست ها
    من معدلم 13.9 شده رشته کامپیوتر
    اما تقریبا نمرات تخصصی رشته مثل هوش مصنوعی ، برنامه نویسی دیتا بیس ووو این ها رو نمرات بالا مثل 17-20 گررفتم
    پروژه پایانی هم 19 شدم تو کل دوره تحصیل رزومه کاریمرتبط خیلی معتبر دارم
    به نظرتون تو انگیزه نامه بنویسم که به نظرم درس خوندن تو ایران با سطح کار و معلومات من بی معنی بود به همین دلیل بیشتر خودم و درگیره کار عملی تو این رشته مرتبط کردم و حالا به یه جایی رسیدم که دیدم نیازه که از نظر آکادمیک هم خودمو بالا ببرم و واسه همین آلمان و واسه ارشد انتخاب کردم؟
    اولا، معدلتون خیلی هم بد نیست. بیشتر معدلهای 11 و 12 رو به خاطر معدل ریجکت می کنند. در ثانی، این که نمرات تخصصی تون بالا هست یه نکته مثبت هست که اگه عمومیت داشته باشه یعنی خیلی از نمره های تخصصی تون خوب باشند، می شه بهش اشاره کرد و روی اون مانور داد. در ضمن، به نظر من بهتره یه ادبیات ملایمتر و مثبت تری رو برای نوشتن انگیزه نامه استفاده کنین.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_pmb نمایش پست ها
    من معدلم 13.9 شده رشته کامپیوتر
    اما تقریبا نمرات تخصصی رشته مثل هوش مصنوعی ، برنامه نویسی دیتا بیس ووو این ها رو نمرات بالا مثل 17-20 گررفتم
    پروژه پایانی هم 19 شدم تو کل دوره تحصیل رزومه کاریمرتبط خیلی معتبر دارم
    به نظرتون تو انگیزه نامه بنویسم که به نظرم درس خوندن تو ایران با سطح کار و معلومات من بی معنی بود به همین دلیل بیشتر خودم و درگیره کار عملی تو این رشته مرتبط کردم و حالا به یه جایی رسیدم که دیدم نیازه که از نظر آکادمیک هم خودمو بالا ببرم و واسه همین آلمان و واسه ارشد انتخاب کردم؟
    روی نقاط مثبت خودتون مانور بدید و به هیچ وجه از چیزی بد نگید، نه از کشور نه از شرایط دانشگاه در ایران! این نکته خیلی منفی حساب میشه!

Junior Member

سلام دوستان ................. من معدلم 12.8 هست . ب1 دارم ........ بران انگیزه نامه به نظرتون چطور بنویسم و دلیل بیارم ............... دلایل اصلیش سطان مادرم و کار خودم بوده ...... به نظرتون همین ها رو بنویسم؟ ........ یکی از دوستام گفت بنویس درگیره رابطه عاطفی شدی به نظرتون این خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ...................... هر چیزی به نظرتون خوبه راهنمایی کنید که احتمالل ویزام بره بالا مرسی

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_r90 نمایش پست ها
    سلام دوستان ................. من معدلم 12.8 هست . ب1 دارم ........ بران انگیزه نامه به نظرتون چطور بنویسم و دلیل بیارم ............... دلایل اصلیش سطان مادرم و کار خودم بوده ...... به نظرتون همین ها رو بنویسم؟ ........ یکی از دوستام گفت بنویس درگیره رابطه عاطفی شدی به نظرتون این خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ...................... هر چیزی به نظرتون خوبه راهنمایی کنید که احتمالل ویزام بره بالا مرسی
    سلام،

من شخصا ترجیح می دم واقعیتها رو اون جوری که هست بگم و دروغ نگم. می تونین به دلایل اصلی اشاره کنین ولی مختصر. اون چیزی که مهمه و از اسم "انگیزه نامه" هم مشهوده، اینه که چه انگیزه های قانع کننده ای در شرایط فعلی شما وجود داره که شما رو ترغیب کرده تا بخواین ادامه تحصیل بدین. موفقیتهای اخیر شما در ارتباط با این هدفتون می تونه خیلی مفید باشه. مثلا نمره بالای زبان می تونه یک نکته قوت قابل استناد باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid2015 نمایش پست ها
    اولا من فکر نکنم مسخره باشه چون خیلیا می رن مستر دوم می گیرن تا تو اتحادیه اروپا کارهای بین المللی بگیرن و مقیم یکی از اون کشورها بشن. در ثانی برنامتون هر چی هست اون رو بگین ولی اگه بخواین بعدش دکتری هم بخونین یه خورده زمان بررسی ویزاتون طولانی تر می شه.
    من هم مثل این دوستمون مستر دوم می رم (اول: فیزیک حالت جامد، دومیک اپتیک و فوتونیک، بینشون فاصله هست اما بخشی از این فاصله رو کار مرتبط با مستر دوم دارم و مقاله چاپ شده و سابمیت شده). واقعا هم دلم می خواد که وارد بازار کار حرفه ای حوزه اپتیک و فوتونیک بشم. اینکه بگم می خوام با استفاده از این رشته جدید به شرکت های بزرگ این حوزه وارد شم یا به قول شما در اتحادیه اروپا کار بین المللی بگیرم مشکل ساز نمی شه؟

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rocana نمایش پست ها
    من هم مثل این دوستمون مستر دوم می رم (اول: فیزیک حالت جامد، دومیک اپتیک و فوتونیک، بینشون فاصله هست اما بخشی از این فاصله رو کار مرتبط با مستر دوم دارم و مقاله چاپ شده و سابمیت شده). واقعا هم دلم می خواد که وارد بازار کار حرفه ای حوزه اپتیک و فوتونیک بشم. اینکه بگم می خوام با استفاده از این رشته جدید به شرکت های بزرگ این حوزه وارد شم یا به قول شما در اتحادیه اروپا کار بین المللی بگیرم مشکل ساز نمی شه؟
    به نظر من رعایت "کم گوی و گزیده گوی چون در تا ز اندک تو شود جهان پر" در مصاحبه خیلی مهمه!
    تا راجع به یه چیزی سوالی نپرسیدن، لزومی نداره در موردش توضیح بدین. در ضمن، طبیعتا آرزوی هر محققی، کار تو شرکتهای بزرگ و بین المللی هست و بالاخص اونهایی که خارج از کشور تحصیل می کنن، یکی از گزینه هاشون هم همینه و این رو اونها هم می دونن. الان آلمان به متخصصین ویزای کاری می ده (بلو کارد) و این که یک متخصص بخواد اونجا کار بگیره و اونجا نیاز به یک چنین تخصصی باشه، باعث ایجاد مشکل در گرفتن ویزا نمی شه ولی به احتمال زیاد، روند رسیدگی به ویزا رو طولانی تر می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ka003 نمایش پست ها
    با درود

با تاخیر
    به این موضوع توجه کنید که برنامه شما چی هستش
    اگر واقعا قصد دارید دکترا بخونید به نظر شخصی من این رو اعلام کنید (البته ممکنه روند بررسی طولانی تر بشه)
    و نیازی نیست بگید کجا می خواید بخونید بنویسید که هر جایی که موقعیت بهتری برام باشه
    و باید بگید که بعد از دکترا هم می خواید چیکار کنید
    اگر رشته شما به گونه ای هستش که ممکنه مشکل ساز باشه
    به طور حتم قید کنید که می خواید در محیط دانشگاهی به فعالیت خودتون ادامه بدید نه در شرکت ها یا سازمان ها

مطالب زیاده در این مورد
    فکر کنم این ها فعلا کافی باشه

موفق باشید
    رشته های مشکل ساز چی هستن؟
    من فیزیک اتمی مولکولی (کارشناسی) و فیزیک حالت جامد (ارشد) خوندم الان هم برای اپتیک و فوتونیک (مستر ) دارم می رم. با این توصیفات مشکل ساز به حساب میام؟

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    این انگیزه نامه صرفا علمی نیست، بهتره از نوشتن چیزای خیلی تخصص خودداری کنید. اینا رو قراره یه سری کارمند سفارت بخونن، نه متخصصین رشته ی شما. توی این انگیزه نامه شما باید بگین چرا آلمان؟ چرا این شهر؟ چرا این دانشگاه؟ چرا این رشته. مهم ترین چیزاش موارد اول هست، اینکه چرا دقیق این رشته و گرایش رو می خواین بخونین، اهمیت کمتری داره. مثلا شما خیلی کلی باید بگین که آلمان توی فلان رشته خیلی قویه، این شهر هم به خاطر دانشگاه قویش خیلی معروفه و این دانشگاه فلان آزمایشگاه رو داره که روی فلان چیزا کار می کنن و من به این قسمت علاقه مندم (و در صورت صدق کردن: این گرایش توی کشورم وجود نداره)، بنابراین این شهرو انتخاب کردم.
    در مورد بعدش هم مشکلی نیست که شما اسمی از کشور خاصی نبرین. من اسم نبردم و ویزا هم گرفتم!
    برخی از دوستان گفتن که اگر ادعا بشه بعد از تحصیل قصد ورود به بازار کار بین المللی داریم ممکنه پروسه بررسی ویزا طول بکشه. شما که این مورد رو ذکر کردین می شه بگین چقدر طول کشید تا ویزا اومد؟

راستش من شخصا فکر می کنم اگه بگم میام اونجا دانش وتجربه مفت و مجانی کسب کنم بعد برگردم کشور خودم ازش استفاده کنم خیلی صورت خوشی نداره! کلا هم جز این سه گزینه برگشت، دکتری، و کار بین المللی که دیگه گزینه ای نداریم. هر کدوم هم یه جور مشکل ساز به نظر می رسن!!!

ApplyAbroad Superstar

برخی از دوستان گفتن که اگر ادعا بشه بعد از تحصیل قصد ورود به بازار کار بین المللی داریم ممکنه پروسه بررسی ویزا طول بکشه. شما که این مورد رو ذکر کردین می شه بگین چقدر طول کشید تا ویزا اومد؟

راستش من شخصا فکر می کنم اگه بگم میام اونجا دانش وتجربه مفت و مجانی کسب کنم بعد برگردم کشور خودم ازش استفاده کنم خیلی صورت خوشی نداره! کلا هم جز این سه گزینه برگشت، دکتری، و کار بین المللی که دیگه گزینه ای نداریم. هر کدوم هم یه جور مشکل ساز به نظر می رسن!!!
    والا من اصلا ذکر نکردم که "کجا" می خوام کار کنم. الان 2.5 سال از وقتی که من اومدم میگذره ولی تا جایی که یادمه آخر انگیزه نامه ی من با چیزی شبیه این تموم میشد: I would like to work in a research group on ... and finally have my own research group. یا یه چیزی تو این مایه ها. من "به هیچ وجه" اسم نبردم که آیا می خوام برگردم کشور خودم، یا تو آلمان کار پیدا کنم. ویزای منم به شکل خیلی عجیب و خاصی که تا حالا نمونشو ندیدم، این طوری شد که همون روز مصاحبه خانومه به من گفت هشت روز دیگه بیا ویزاتو بگیر! با اینکه حدود هفت هشت ماه بعد از من یکی از بچه ها واسه همین رشته ی ما، همین دانشکده ی ما اقدام کرد، ولی شیش ماه منتظر ویزاش بود.
    روند ویزا "صرفا" بستگی به انگیزه ی نامه ی شما نداره، به خیلی فاکتورا بستگی داره. مثلا برای من یه علت اصلیش این بود که همسر من ویزاش اومده بود و دو هفته بعدش بلیت داشت. طرف روز مصاحبه از من راجع به همسر پرسید و وقتی گفتم اون دو هفته دیگه بلیت داره، گفت پس ویزاتو یه جوری میدم که بتونین با هم برین (خدا خیرش بده :-) ).

ضمنا چیزایی که شما تو مصاحبه می گین هم، "به نظر من" مهمه. مثلا خانومه دقیقا از من پرسید می خوای بمونی یا برگردی؟ منم گفتم واقعا واسم هیچ فرقی نداره، هرجا کار باشه کار می کنم. من تا حالا به عمرم نرفتم آلمان، از الان نمی دونم آیا واقعا می تونم تو یه کشور غریب بمونم واسه همیشه یا نه. بعدا تصمیم می گیرم و واقعا هم نظرم همین بود، یعنی از اون کسایی نبودم که واسه فرار از ایران اومده باشم اینجا، از اونا هم نیستم که بگم وابستگی هایی دارم که دلم می خواد حتما برگردم. واقعیتو گفتم و ضرر هم نکردم. به نظرم به جای اینکه سعی کنین طوری بنویسین که طرف خوشش بیاد، سعی کنین واقعیات رو بنویسین، اما خوب بنویسین، یه طوری که اگه راجع به هر خط انگیزه نامتون ازتون پرسیدن بتونین قشنگ براش توضیح بدین منظورتون چیه، یه جوری نباشه که اگه دو تا سوال دقیق تر ازتون پرسید، مجبور بشین کلی دروغ سر هم کنین!

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

رشته های مشکل ساز چی هستن؟
    من فیزیک اتمی مولکولی (کارشناسی) و فیزیک حالت جامد (ارشد) خوندم الان هم برای اپتیک و فوتونیک (مستر ) دارم می رم. با این توصیفات مشکل ساز به حساب میام؟
    با درود

بله رشته فیزیک و رشته های مرتبط که می توانند در موارد نظامی مورد استفاده قرار بگیرند رشته هایی هستند که در اونها بخش انگیزه نامه و فعالیت های گذشته فرد از اهمیت بسیاری برخوردار هستش

دیدم دوستمون especial در مورد زمان اقدام کردن خودشون نوشتن و سپاس از ایشون که اطلاعاتشون رو به اشتراک گذاشتن
    ولی باید به این نکته توجه کنید که زمان گذشته و در حال حاضر حساسیت ها نسبت به انگیزه نامه در روند گرفتن ویزا خیلی بیشتر شده

امیدوارم تونسته باشم به سوالتون پاسخ بدم
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)