نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadboloury نمایش پست ها
سلام خدمت دوستان عزیز.
چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه دقیق راهنمایی بفرمایین:
1 تو پاراگراف اول راجب اینکه به موسیقی علاقه داشتم و فعالیتهای اجرای زنده هم کوتاه اشاره کنم یا خیر؟؟ و همچنین چند ترم اول نمره هام بد بودن و 2 ترم مشروطی داشتم که البته در ترمای آخر نمراتم خوب شدن و جبران کردم و معدل کلم متاسفانه خوب نشد 13.69 بودم. خواستم ببینم نیازی هست که توجیهشون کنم مثلا بگم در بازه ای کوتاه دچار یک مشکل شدم یا نه ؟؟ اگرم گفتم آیا لازمه بگم چی بوده یا نه؟؟
2 اینکه مهندسی برق خوندم و 13 ماه کار مرتبط داشتم که گواهی بیمه رو میخوام ضمیمه ی رزومه کنم آیا لازمه تو موتیوشن هم بهش اشاره کنم یا خیر؟؟ و یک سال گپ تحصیلی بود که با زبان میتونم پرش کنم موردی نداره؟؟ اون یک سالو تو رزومه خالی بذارم یا نه؟؟
3 و اینکه در کل اگه بشتر از 1 برگه آ4 بشه ایرادی نداره؟؟ یکی از دوستام که رفت 1.5 برگه موتیویشن داشت.
با تشکر
سلام

داشتن فعالیتهای غیرآکادمیک هم خیلی نقطه ی مثبتیه عنوانش که حتما توی سی وی آوردینش. به نظر من توی موتیویشن لتر هم بهش اشاره کنید بصورت کوتاه خوبه ولی نه در پاراگراف اول! به هرحال شما برای یک پوزیشن غیرمرتبط با هنر پذیرش گرفتین پس پاراگراف اول راجع به هدف اصلیتونه همیشه که چرا این رشته و این دانشگاه....
دنبال توجیح کردن نمره بد نباشید بالاخره شما رو یک دانشگاهی خواسته که پذیرش داده... فقط توی موتیویشن لتر این خوبه که بصورت مثبت اشاره کنید در دوسال آخر نمراتتون پیشرفت چشمگیری داشته که کوشا بودن شما رو میرسونه.... در موتیویشن لتر جایی برای بیان مشکلات نیست فقط انگیزه ی شما و نقاط مثبتتون.

اینکه مشغول به کار بودید مهمه حتما اشاره کنید بهش.

خوندن زبان برای پر کردن گپ خوبه. مثلا اگر موسسه ای رفتین اون اسم رو توی سی ویتون بزارید که این یکسال رو فلان جا مشغول بودین. وگرنه فقط یک اشاره کوچیک بکنید که مشغول یادگیری زبان بودین و این مساله خیلی برای پیشرفتتون مهم بوده ....

معمولا یک برگه نباید بیشتر بشه ولی خوب حالا 1.5 هم بشه فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه... میتونین سایز فونت رو calibri 11 بزارین و حاشیه بالا و پایین رو یکمی کمتر کنین اونوقت ممکنه همون یک صفحه شه.