صفحه 10 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 290

موضوع: انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نقاشی - الزهرا

پیش فرض پاسخ : انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

سلام دوستان، من الان دارم لیسانس نقاشی میخونم، ترم 5 ام ، واسه تاریخ هنر پذیرش گرفتم و دوباره می خوام لیسانس بخونم، به نطرتون تو انگیزه نامه بگم بعدش میخوام فوق لیسانس بخونم یا نه ؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط etii نمایش پست ها
    سلام دوستان، من الان دارم لیسانس نقاشی میخونم، ترم 5 ام ، واسه تاریخ هنر پذیرش گرفتم و دوباره می خوام لیسانس بخونم، به نطرتون تو انگیزه نامه بگم بعدش میخوام فوق لیسانس بخونم یا نه ؟ ممنون
    شما از اونجایی که یه رشته رو در مقطع لیسانس می خوندین و قصد دارین اون رو عوض کنین، باید دلایلی برای این تصمیمتون ارائه بدین. ضمن اینکه دلیل اینکه می خواین تو آلمان و تو دانشگاه مد نظرتون ادامه تحصیل بدین رو تشریح کنین. اگه هم قصد ادامه تحصیل بعد لیسانس رو هم دارین، می تونین بهش اشاره کنین ولی این آیتم زیاد برای اونهایی که می رن فوق لیسانس بخونن مطرح می شه که دوست دارن دکتری هم بخونن یا نه.

ApplyAbroad Veteran

من يه چند موردی که موقع نوشتن انگيزه نامه واسم پيش آمد و مهم بود مينويسم که ممکنه به درد کسی بخوره

اول اينکه انگيزه نامه قسمت مهمی از درخواست ويزاست و نوشتنش هم کمی رو اعصابه، برای همين سعی کنين يه چند روز وقت بزاريد براش و نزاريد واسه روز های آخر قبل مصاحبه

اين انگيزه نامه اي که به سفارت ميدين کمی با اون انگيزه نامه اي که برای دانشگاه دادين (البته اگه دادين) فرق داره، به طور مثال تو انگيزه نامه که به دانشگاه دادين هر قدر دلتون خواست ميتونن از کلمات تخصصی مربوط به رشتتون استفاده کنين ولی تو انگيزه نامه سفارت از اين جور کلمات نبايد استفاده بشه. تو انگيزه نامه سفارت مهم اينه که نشون بدين اهل درس خوندن هستين، هدفتون از آلمان رفتن فقط درس خوندنه، با چشم باز و با دقت آلمان و دانشگاه خودتون رو انتخاب کردين و از همين حالا ميدونی چه برنامه اي در آينده دارين و بعد تموم شدن درستون چی کار ميخواين بکنين

نکته ديگه اينکه انگيزه نامه رو تا حد ممکن کوتاه بنويسين، نسخه اولی که من نوشتم 2 صفحه بود که به نظرم طولانی ميومد و خيلی از چيز هاش هم قابل حذف بود، ميخواستم تو يه صفحه جمع کنم ولی اين کار هم سخته، در انتها شد يک صفحه و نيم. به نظر من بيشتر از 2 صفحه نکنين. از فونت مناسب و حاشیه مناسب هم استفاده کنين،طوری نباشه که يارو مجبور شه از ذره بين استفاده کنه و يا خط به خط رو گم کنه موقع خوندن

انگيزه نامه رو من تو 6 پارگراف تنظيم کردم.

پارگراف اول يه چند جمله اي در مورد خودم توضيح دادم، يکی دو جمله در مورد مدرسه و دانشگاه ايرانم توضيح دادم و چند جمله هم در مورد اينکه چی شد اين رشته رو واسه ليسانس خوندم و چرا تصميم گرفتم تحصيل رو در خارج از ايران ادامه بدم

پارگراف دوم چند جمله اي در مورد خوبی های کشور آلمان نوشتم، در مورد صنعت و علم و جامعش که باعث شد آلمان رو به عنوان محل تحصيل انتخاب کنم. اگه در اين مورد مينويسين خيلی طولانی ننويسيد و زيادی هم چاپلوسی نکنين، آلمانی ها خودشون بهتر ميدونن کشورشون چه خوبی های داره، کلاً هدف اينه که بگين يه شناختی از آلمان دارين که اين کشور رو انتخاب کردين

پارگراف سوم رو هم در مورد اين نوشتم که چرا اصلاً نياز شد من ارشد بخونم، در مورد تجربياتی تحصيلی و کاريم نوشتم که در مورد تصميم گرفتن اينکه به ارشد خوندن در اين رشته نياز هست يا نه بهم کمک کرد اين حرف ها

پارگراف چهارم رو در مورد اين نوشتم که چرا اين دانشگاه و شهر رو انتخاب کردم.، چند جمله نوشتم که چقدر دانشگاه خوبيه، من در موردش تحقيق کردم و از اين ور و اونور پرسيدم و درس ها و امکانات دانشگاه رو ديدم و اين حرف ها

پارگراف پنجم رو در مورد اين نوشتم که برنامه بعد تحصيلم چيه و چه طور ميخوام اين برنامه ها رو انجام بدم و به چه دليل به اين برنامه ها پايبند هستم و تحصيل تو المان چطور کمک ميکنه به اين برنامه ها برسم

.در پارگراف اخر و ششم هم نوشتم که به نظر خودم کاملن شايسته هستم و صلاحيت هاي لازم رو دارم. هدف از نوشتن اين پاراگراف و حرف ها نشون دادن اينه که اعتماد به نفس دارين، اگه خودتون خودتون رو قبول نداشته باشين کسی هم شما رو قبول نداره

در انتها بعد از اينکه انگيزه نامه رو نوشتين چندين بار بخونين و غلط ها رو پيدا کنين و جاهايی رو که بنظرتون قابل حذفه رو حذف کنين تا به اندازه کافی کوتاه باشه نامتون. و اگه به کسی دسترسی دارين که المانی يا انگليسی خوبی داره بدين بخونه و ويرايش کنه

در ضمن برخلاف اسم انگيزه نامه که توش "نامه" داره اين يه نامه نيست، بيشتر يه چيزی شبيه داستان کوتاهست. نياز نداره مخاطب داشته باشه و با کسی سلام و احوال پرسی کنين. سعی کنين هر چقدر ميتونين اين انگيزه نامه رو جالب بنوسين، و متنتون انسجام داشته باشی، از نکاتی که موقع دادن امتحان تافل يا تست داف برای نوشتن يه متن خوب ياد گرفتين اينجا هم استفاده کنين

بعدشم که تر و تميز نوشتين و پرينت گرفتين يادتون نره با خودکار امضاء کنين

ویرایش توسط epezhman : July 5th, 2014 در ساعت 04:15 AM

Member iceboy88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUM

دوستان یه سوال: نامه رو باید خطاب به چه کسی بنویسیم؟؟ خود سفیر آلمان یا کلی بنویسیم to whome it may concern???

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نقاشی - الزهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط iceboy88 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال: نامه رو باید خطاب به چه کسی بنویسیم؟؟ خود سفیر آلمان یا کلی بنویسیم to whome it may concern???
    کلی بنویس ، to whom ....

سلام من سوالم اینه که به نظرتون این درسته که توی انگیزه نامه دلیلی برای معدل خیلی پایین بیاریم؟مثلا مشکلات شخصی.در حالی که مثلا در نمره پروژه و بعد ها در کار این معدل رو جبران شده باشه.

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shaniz25401 نمایش پست ها
    سلام من سوالم اینه که به نظرتون این درسته که توی انگیزه نامه دلیلی برای معدل خیلی پایین بیاریم؟مثلا مشکلات شخصی.در حالی که مثلا در نمره پروژه و بعد ها در کار این معدل رو جبران شده باشه.

با درود

ای کاش معدلتون رو می نوشتید یا به رشته و اطلاعات لازم اشاره می کردید

اگر بنظرتون دلیلتون کاملا موجه هستش خیلی کوتاه به اون دوره اشاره کنید و بیشتر تاکیدتون رو ، روی بازگشتتون به وضعیت بهتر باشه
    توجه داشته باشید که این بخش رو کوتاه و خیلی گویا بنویسید بدون پرداختن به حاشیه
    چون بخشهای دیگه ی انگیزه نامه خیلی مهم و پاسخ به اونها بسیار مهم تر از هر مطلب دیگه ای هستش

مثالی میزنم
    دوستی داشتم به علت مریضی در ترم دوم یکی از رشته های علوم پایه مشروط شده بود (با نمره های خیلی بعد)
    و این باعث شده بود معدلش در پایان زیر ۱۵ باشه (مثلا ۱۴.۲۰) ولی زمانی که هر فردی ریز نمراتش رو نگاه می کرد می دید که بعد از اون ترم نمرات این فرد ترم به ترم بهتر شده
    به طوری که در ترم های پایانی چند نمره ۲۰ توی درس های بسیار مشکل داشته
    این فرد در انگیزه نامه به علت نمره های ضعیفش اشاره نکرده بود و با قدرت از انگیزش برای ادامه تحصیل در آلمان و موارد دیگه ای که در انگیزه نامه باید ذکر بشه پرداخته بود (که در پست های قبلی به این موضوع پرداخته شده)، خودش نظرش این بود که کارنامش گویا هستش و نیازی نیست ذکر کنه چرا اون ترم معدل کمی داشته چون هر کسی متوجه انگیزه و توان اون در این رشته با نگاه به معدل های ترم های بعدی میشه
    و تونست به راحتی به داشتن انگیزه نامه قوی و همچنین ذکر مواردی در رزومه، ویزای خودش رو بگیره

هدفم از این مثال این نبود که بگم شما اصلا به این موضوع نپردازید، فقط می خوام توجهتون رو به این موضوع جلب کنم که نوشتن انگیزه نامه توسط هر فرد نیاز به گذاشتن زمان و پرداختن به ایده هایی هست که واقع انگیزه اون فرد رو در ادامه تحصیل در رشته مورد نظرش نشون میده

با وجود اطلاعات کمی که داده بودید سعی کردم پاسخ کلی بدم
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ka003 نمایش پست ها
    با درود

ای کاش معدلتون رو می نوشتید یا به رشته و اطلاعات لازم اشاره می کردید

اگر بنظرتون دلیلتون کاملا موجه هستش خیلی کوتاه به اون دوره اشاره کنید و بیشتر تاکیدتون رو ، روی بازگشتتون به وضعیت بهتر باشه
    توجه داشته باشید که این بخش رو کوتاه و خیلی گویا بنویسید بدون پرداختن به حاشیه
    چون بخشهای دیگه ی انگیزه نامه خیلی مهم و پاسخ به اونها بسیار مهم تر از هر مطلب دیگه ای هستش

مثالی میزنم
    دوستی داشتم به علت مریضی در ترم دوم یکی از رشته های علوم پایه مشروط شده بود (با نمره های خیلی بعد)
    و این باعث شده بود معدلش در پایان زیر ۱۵ باشه (مثلا ۱۴.۲۰) ولی زمانی که هر فردی ریز نمراتش رو نگاه می کرد می دید که بعد از اون ترم نمرات این فرد ترم به ترم بهتر شده
    به طوری که در ترم های پایانی چند نمره ۲۰ توی درس های بسیار مشکل داشته
    این فرد در انگیزه نامه به علت نمره های ضعیفش اشاره نکرده بود و با قدرت از انگیزش برای ادامه تحصیل در آلمان و موارد دیگه ای که در انگیزه نامه باید ذکر بشه پرداخته بود (که در پست های قبلی به این موضوع پرداخته شده)، خودش نظرش این بود که کارنامش گویا هستش و نیازی نیست ذکر کنه چرا اون ترم معدل کمی داشته چون هر کسی متوجه انگیزه و توان اون در این رشته با نگاه به معدل های ترم های بعدی میشه
    و تونست به راحتی به داشتن انگیزه نامه قوی و همچنین ذکر مواردی در رزومه، ویزای خودش رو بگیره

هدفم از این مثال این نبود که بگم شما اصلا به این موضوع نپردازید، فقط می خوام توجهتون رو به این موضوع جلب کنم که نوشتن انگیزه نامه توسط هر فرد نیاز به گذاشتن زمان و پرداختن به ایده هایی هست که واقع انگیزه اون فرد رو در ادامه تحصیل در رشته مورد نظرش نشون میده

با وجود اطلاعات کمی که داده بودید سعی کردم پاسخ کلی بدم
    موفق باشید
    خیلی ممنون. من 2 ترم مشروطی دارم در رشته برق با معدل 13. معدل دبیرستانم 18 است وپیش دانشگاهی 15. 5 سال سابقه کاریه کاملا مرتبط دارم و رشته ای که حالا در آلمان قبول شده ام هم دانشگاه FH است.

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shaniz25401 نمایش پست ها
    خیلی ممنون. من 2 ترم مشروطی دارم در رشته برق با معدل 13. معدل دبیرستانم 18 است وپیش دانشگاهی 15. 5 سال سابقه کاریه کاملا مرتبط دارم و رشته ای که حالا در آلمان قبول شده ام هم دانشگاه FH است.
    اول از همه، هیچ دلهره ای نداشته باشین. خیلی ها با رزومه های خیلی بدتر تونستن ویزا بگیرن. نقطه ضعف رزومه شما، دوران دانشگاهیتون هست و روند عملکردتون تو اون دوره مهمه. به عنوان مثال، اگه شما 4 ترم اول نتیجه گیریتون بد بود و بعد شرایطتون روز به روز بهتر شده و این تو ریزنمراتتون مشهود هست می شه ازش دفاع کرد و اگه این طوری باشه می شه یه اشاره کوچکی به علت عملکرد ضعیفتون تو اون دوره اولیه کرد. شما باید بیشتر به دلیلی (دلایلی) که باعث شد(ند) شما دوباره درسهاتون رو خوب بخونین و اونها رو با نمرات خوب پاس کنین، بعد برین یه کار کاملا مرتبط بگیرین و تو رشته خودتون فعالیت کنین (شاید این دوره باعث شده شما با جنبه های عملی رشتتون بیشتر آشنا بشین و علاقه شما رو برای بیشتر دونستن و ادامه تحصیل، چند برابر کرده)، و حالا هم علاقمند هستین تا اون رو باز هم ادامه بدین، بپردازین. بعد یه سری چیزهای دیگه که چرا می خواین تحصیلاتتون رو در خارج از کشور و بالاخص چرا در آلمان ادامه بدین رو بیارین. ضمنا برنامه بعد از تحصیلتون هم مهمه که باید در انگیزه نامه اشاره بشه. حالا من زیاد به جزئیات نپرداختم و فقط چارچوب کلی رو براتون ترسیم کردم.

Junior Member

من معدلم 13.9 شده رشته کامپیوتر
    اما تقریبا نمرات تخصصی رشته مثل هوش مصنوعی ، برنامه نویسی دیتا بیس ووو این ها رو نمرات بالا مثل 17-20 گررفتم
    پروژه پایانی هم 19 شدم تو کل دوره تحصیل رزومه کاریمرتبط خیلی معتبر دارم
    به نظرتون تو انگیزه نامه بنویسم که به نظرم درس خوندن تو ایران با سطح کار و معلومات من بی معنی بود به همین دلیل بیشتر خودم و درگیره کار عملی تو این رشته مرتبط کردم و حالا به یه جایی رسیدم که دیدم نیازه که از نظر آکادمیک هم خودمو بالا ببرم و واسه همین آلمان و واسه ارشد انتخاب کردم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)