صفحه 5 از 29 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 290

موضوع: انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

Senior Member

پیش فرض پاسخ : انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    به نظر شما تو اون قسمت از انگیزه نامه که بایذ بگیم بعد از درس میخوایم چی کار کنیم چی بگیم؟ بگیم که که میخوایم برگردیم ایران؟

با تشکر
    من اینطوری از حرف بقیه ی دوستان و تجربه هاشون نتیجه گیری کردم که بهتره یک طوری نشون بدیم که برمیگردیم. مثلا ادامه ی کار در محلی که قبلا مشغول بودیم، یک همچین چیزی....
    طبق تجربه ی دیگران باز من اینو متوجه شدم که اگر بگیم میخوایم بعد مستر، دکترا بخونیم احتمالا مجبور میشیم فرم رشته های خاص رو هم پر کنیم و شاید این پروسه رو طولانی تر کنه.

ولی اینا صرفا نظر هستش و من تجربه ای ندارم. بهتره بقیه دوستان هم نظر بدن.

سلام دوستان،
    به نظر شما تو اون قسمت از انگیزه نامه که بایذ بگیم بعد از درس میخوایم چی کار کنیم چی بگیم؟ بگیم که که میخوایم برگردیم ایران؟

با تشکر
    بله دوست عزیز فکر می کنم بهتره بگید بر می گردم. و اینکه نگید برای PHD می خواید بمونید.

Banned

سلام دوستان،

با تشکر
    سلام
    راستشو بخوای تو این مورد هنوز بین علما اختلافه

نظر اول: بگیم میخوایم برگردیم.
    پشتوانه ها: دوست ندارن تعداد مهاجرا زیاد بشه ; برای شنگن هزار جور تعهد و مدرک میخوان که نشون بده برمیگردی پس لابد برای دانشجویی هم همینطوره ; با توجه به مشکلاتی که برخی ایرانی ها اونجا درست کردن و تعداد زیاد ایرانی هایی که اونجا درخواست پناهندگی سیاسی و مذهبی و الکی و اینا دادن، یکم شاید با ایرانی مشکل پیدا کردن ; قراره بریم تحصیل قرار نیست بریم بمونیم که.

نظر دوم: بگیم در صورت پیدا کردن کار مرتبط می مونیم
    پشتوانه ها: آلمان چند سالیست که در کمبود نیروی کار به سر میبرد ; اخیرا سیاستهایی توسط آلمان اتخاذ شده نظیر بلوکارت که متخصصین خارجی رو تشویق و دعوت به کار در بازار کار پویای آلمان میکنه. خب چه کسی بهتر از دانشجویی که از یه دانشگاه آلمانی فارغ التحصیل شده ; همونجور که میدونید تحصیل در دانشگاهای آلمان رایگانه، به عبارت دقیقتر goverment-finance هست یعنی دولت خرج تحصیل همه ی دانشجو ها رو میده، پس با این حساب تو این مدت تحصیل 2، 3 یا 4 ساله تحصیل تو آلمان ، دولت آلمان کلی خرج ما کرده، طبیعتا بدش نمیاد که حداقل چند سالی تو این کشور کار کنیم و با دادن مالیات ، بخشی از این هزینه هایی که برای ما شده رو جبران کنیم.

از نظر تجربی هم دوستانی بودن که به نظر اول عمل کردند و ویزا گرفتن، همینطور دیگرانی که به نظر دوم عمل کردند و ویزا گرفتن.

شاید بشه گفت که نظر اول Safe-side هست یعنی گرفتن طرف امنه ولی من به شخصه نظر دوم رو ترجیح میدم، فکر میکنم استدلالهای قوی تره داره و به واقعیت نزدیک تره.
    حالا دیگه خود دانی!

سلام . از دوستانی که به زبان المانی مسلط هستند درخواست میکنم در صورت امکان ایمیل خودشونو پیغام خصوصی بدن تا من انگیزه نامه خودمو میل کنم و نظر خودشونو بم بگن. این قضیه ریجکت قبلی خیلی وسواسیم کرده. سپاسگزارم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نوشتن نامه انگیزه برای سفارت یا دانشگاه فرق چندانی نداره
    1 تا 2 صفحه
    در قسمت header بنویسین این کاغذ چیه "Motivation Letter" یا "Motiovationschreiben"
    لزومی نداره Dear sir/madam داشته باشه، فرقی نداره
    اول: توضیح خیلی مختصر درباره خودم و هدف از نوشتن این نامه: برای ارائه به سفارت (من اعتماد به نفس لازمه رو دارم)
    دوم: بک گراند از دوره تحصیلم، مدرسه و اینا (من خیلی با استعداد بودم از همون اول)
    سوم:چرا این رشته رو از اول انتخاب کردم و علاقمندیم به این رشته (هدفم و علاقم مشخصه و در یک راستاست)
    چهارم: تعریف از پروژه های دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط اگه دارم ( عرضه شو دارم کارای عملی هم بکنم)
    پنجم: چرا المان رو انتخاب کردم، تعریف از کشور آلمان (آلمان مدینه فاضله است)
    ششم: چرا این دانشگاه و شهر رو انتخاب کردم (کلی سرچ کردم ، الکی انتخاب نکردم)
    هفتم:اینکه بعد تحصیلم حتما به ایران برمیگردم و چه نقشه هایی در سر دارم ( من برمیگردم ایران، تو کشورتون نمیمونم، نترسین)
    هشتم: میدونم که لیاقتشو دارم و و این واسم یه افتخاره که آلمان درس بخونم (اگه ریجکتم کنین خودتون ضرر میکنین)
    تاریخ
    امضاء دستی
    ویرایش توسط sepidehreg : August 19th, 2013 در ساعت 12:24 AM دلیل: تکمیل

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    نوشتن نامه انگیزه برای سفارت یا دانشگاه فرق چندانی نداره
    1 تا 2 صفحه
    در قسمت header بنویسین این کاغذ چیه "Motivation Letter" یا "Motiovationschreiben"
    لزومی نداره Dear sir/madam داشته باشه، فرقی نداره
    اول: توضیح خیلی مختصر درباره خودم و هدف از نوشتن این نامه: برای ارائه به سفارت (من اعتماد به نفس لازمه رو دارم)
    دوم: بک گراند از دوره تحصیلم، مدرسه و اینا (من خیلی با استعداد بودم از همون اول)
    سوم:چرا این رشته رو از اول انتخاب کردم و علاقمندیم به این رشته (هدفم و علاقم مشخصه و در یک راستاست)
    چهارم: تعریف از پروژه های دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط اگه دارم ( عرضه شو دارم کارای عملی هم بکنم)
    پنجم: چرا المان رو انتخاب کردم، تعریف از کشور آلمان (آلمان مدینه فاضله است)
    ششم: چرا این دانشگاه و شهر رو انتخاب کردم (کلی سرچ کردم ، الکی انتخاب نکردم)
    هفتم:اینکه بعد تحصیلم حتما به ایران برمیگردم و چه نقشه هایی در سر دارم ( من برمیگردم ایران، تو کشورتون نمیمونم، نترسین)
    هشتم: میدونم که لیاقتشو دارم و و این واسم یه افتخاره که آلمان درس بخونم (اگه ریجکتم کنین خودتون ضرر میکنین)
    تاریخ
    امضاء دستی
    به همه ی موارد کامل اشاره کردین و خیلی عالی،
    فقط یک مساله ای رو یکی از دوستان باتجربه به من گفت که اگر پاراگراف اول رو با تعریف از کشور آلمان شروع کنیم بهتره.
    البته کلا این طور نامه ها سلیقه ای هست و هرکس هرطور که دوست داره میتونه پاراگراف بندی رو درست کنه طوریکه موقع خوندن به دل طرف بشینه و دوست داشته باشه مثل یک داستان اونو دنبال کنه.

یک مساله ای رو هم دوستان من به طور تجربی میگم که وقتی انگیزه نامه رو نوشتین به یک انگلیسی زبان بدین بخونه اگر اون کامل متوجه بشه که چی میخواستین بگین میتونه تصدیق این باشه که مشکلات نگارشیتون کم بوده. یا اگر انگیزه نامه آلمانی هست یک آلمانی زبان پیدا کنید، حتی اگر شده از طریق فرومهای چت. خیلی بهتره.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    به همه ی موارد کامل اشاره کردین و خیلی عالی،
    فقط یک مساله ای رو یکی از دوستان باتجربه به من گفت که اگر پاراگراف اول رو با تعریف از کشور آلمان شروع کنیم بهتره.
    البته کلا این طور نامه ها سلیقه ای هست و هرکس هرطور که دوست داره میتونه پاراگراف بندی رو درست کنه طوریکه موقع خوندن به دل طرف بشینه و دوست داشته باشه مثل یک داستان اونو دنبال کنه.

یک مساله ای رو هم دوستان من به طور تجربی میگم که وقتی انگیزه نامه رو نوشتین به یک انگلیسی زبان بدین بخونه اگر اون کامل متوجه بشه که چی میخواستین بگین میتونه تصدیق این باشه که مشکلات نگارشیتون کم بوده. یا اگر انگیزه نامه آلمانی هست یک آلمانی زبان پیدا کنید، حتی اگر شده از طریق فرومهای چت. خیلی بهتره.
    درسته حرف شما،کاملا سلیقه ایه!
    مثلا لاین فکری من در این نامه تابع زمانه! از اینکه من کی هستم در ابتدا شروغ میشه با زمان میاد جلو و به تربیت انتخاب ها و کارهایی که توی زندگی م کردن میاد جلو به آخرین تصمیم های زندگیم میرسه و در آخر به چیزهایی که هنوز اتفاق نیفتاده و در آینده ست! ترتیب ساده ایه! اگه با این ترتیب ساده باشه نیازی نداره برای پاراگراف عوض کردن و عنوان موضوع دیگه از کانکشن ها و سوییچرهای پیچیده استفاده کنیم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

من با استاد آلمانیم که خیلی آلمان میره و زیاد با سفارت و متقاضیا در ارتباطه صحبت کردم و گفتم من جز CV و motivation letter ای که برای دانشگاه فرستادم هیچی دیگه برای سفارت و مصاحبه ندارم. توی اونا هم فقط به علاقه ای که به رشته ی ارائه شده اشاره کردم و از خودم گفتم. توی رزومم هم فقط نوشتم از کدوم دانشگاه و با چه معدلی فارغ التحصیل شدم و اصلا ننوشتم از چه سال تا چه سالی دبستان بودم و ... (البته مطمئنا فعالیت ها و کارایی که کردم و نوشتم!!)
    یه لبخند معنی داری زد و گفت اصلا لزومی نداره اینارو بنویسی. گفت همون رزومه و نامه ی انگیزشی ای که برا دانشگاه فرستادی، واسه مصاحبه ببر. گفت اونا اصن کاری به رزومه ی شما ندارن و هیچوقت هم به خاطر اینکه از کشورشون تعریف نکردی و ... نمیان ردت کنن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iMi88 نمایش پست ها
    من با استاد آلمانیم که خیلی آلمان میره و زیاد با سفارت و متقاضیا در ارتباطه صحبت کردم و گفتم من جز CV و motivation letter ای که برای دانشگاه فرستادم هیچی دیگه برای سفارت و مصاحبه ندارم. توی اونا هم فقط به علاقه ای که به رشته ی ارائه شده اشاره کردم و از خودم گفتم. توی رزومم هم فقط نوشتم از کدوم دانشگاه و با چه معدلی فارغ التحصیل شدم و اصلا ننوشتم از چه سال تا چه سالی دبستان بودم و ... (البته مطمئنا فعالیت ها و کارایی که کردم و نوشتم!!)
    یه لبخند معنی داری زد و گفت اصلا لزومی نداره اینارو بنویسی. گفت همون رزومه و نامه ی انگیزشی ای که برا دانشگاه فرستادی، واسه مصاحبه ببر. گفت اونا اصن کاری به رزومه ی شما ندارن و هیچوقت هم به خاطر اینکه از کشورشون تعریف نکردی و ... نمیان ردت کنن.
    با نظرتون موافقم.
    اتفاقا من از دوستان سوال پرسیده بودم که رزومه باید از بعد دیپلم نوشته شه یا لیسانس که میگفتن از دیپلم! ولی بعد از دوستانی که ویزا گرفته بودن پرسیدم چندتاشون گفتن از لیسانس به بعد نوشتیم و مشکلی هم پیش نیومده.
    حالا راجع به انگیزه نامه شاید سفارت حساس تر باشه. چون به هرحال میخواد ببینه طرف حدفش درس خوندن هست یا فرار از.... و.... یک سری مسائل که همه میدونیم. به هرحال هیچ کشوری نمیخواد سربار توی جامعش داشته باشه.
    همون انگیزه نامه ای که برای دانشگاه دادم من همونو فقط یک پاراگراف درمورد کشور آلمان و مزایاش اضافه کردم و همونو میخوام روز مصاحبه بدم. فقط باید طوری باشه این نامه که طرف مجاب شه هدف فقط ادامه تحصیله.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    با نظرتون موافقم.
    اتفاقا من از دوستان سوال پرسیده بودم که رزومه باید از بعد دیپلم نوشته شه یا لیسانس که میگفتن از دیپلم! ولی بعد از دوستانی که ویزا گرفته بودن پرسیدم چندتاشون گفتن از لیسانس به بعد نوشتیم و مشکلی هم پیش نیومده.
    حالا راجع به انگیزه نامه شاید سفارت حساس تر باشه. چون به هرحال میخواد ببینه طرف حدفش درس خوندن هست یا فرار از.... و.... یک سری مسائل که همه میدونیم. به هرحال هیچ کشوری نمیخواد سربار توی جامعش داشته باشه.
    همون انگیزه نامه ای که برای دانشگاه دادم من همونو فقط یک پاراگراف درمورد کشور آلمان و مزایاش اضافه کردم و همونو میخوام روز مصاحبه بدم. فقط باید طوری باشه این نامه که طرف مجاب شه هدف فقط ادامه تحصیله.
    دقیقا درست میگین.
    در مورد نامه انگیزه منم دقیقا مثل شما هستم. منم باید یه پاراگراف یا چندتا تک جمله راجع به صنعت پیشرفته ی آلمان و ... اضافه کنم.
    به قول شما اونا میخوان فقط بدونن که واقعا برا درس میخواید برید یا درس رو بهانه کردین!
    من تو نامه انگیزم نسبت به اون رشته ای که میخوان ارائه بدن فقط ابراز علاقه نکردم! یه جورایی عشق ورزی کردم!! بعد هم من باید گرایشی که بیشتر علاقه داشتم بخونم هم انتخاب میکردم، دیگه زیادی از علاقم واسشون گفتم. فکر میکنم وقتی این نامه دانشگاه رو مجاب میکنه، قطعا سفارت رو هم مجاب میکنه.
    فقط فکز میکنم زیاد نباید مته به خشخاش بذاریم. یه جورایی توی این سایت هممون ناخوداگاه دچار وسواس میشیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)