صفحه 6 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 290

موضوع: انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انگیزه نامه برای ویزای سفارت آلمان

سلام دوستان،
    کسی هست که انگیزه نامه اش بیشتر از یه صفحه بوده باشه و ( بدون هیچ دردسری مربوط به انگیزه نامه) ویزاش اومده باشه؟

Senior Member

من شنیدم که انگیزه نامه بین یک تا دو صفحه خوبه،

یعنی یک صفحه بیشتر شه نباید مشکلی باشه.

Senior Member

یک مطلب دیگه هم اضافه کنم،

زیاد روی این چیزا حساس نباشیم بهتره. مهم متن این جور نامه هاست که خوب باشه.
    یک عده میگن مثلا سی وی واسه سفارت دو صفحه بیشتر نشه ولی من از دوستانی که ویزا گرفتن پرسیدم گفتن سی وی سه صفحه ای هم دادن!

سلام.
    لطفا اگر اشکالی نداره یک نفر نامه انگیزه اش رو اینجا بذاره. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط seeker77 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    کسی هست که انگیزه نامه اش بیشتر از یه صفحه بوده باشه و ( بدون هیچ دردسری مربوط به انگیزه نامه) ویزاش اومده باشه؟
    ببین دوست من شما سعی کن فقط موارد لازم و ضروری را در انگیزه نامه ات ذکر کنی و از زیاده گویی به هر وجه پرهیز کنی!!
    چند پیج قبل تره همین موضوع دوستان 6..7 مورد لازم و ضروری برای انگیزه نامه را نوشتند. خیلی عالیه حتما اون پستها را بخون. (پست 32 صفحه 4 و پست شماره 45 صفحه 5)
    زیاده گویی باعث دردسرت خواهد شد. همونطور که روشن نکردن بعضی موضوعات در انگیزه نامه باعث بروز شک و ابهام خواهد شد!
    شما اگر 6 صفحه هم بنویسید اون آفیسر بیچاره هر 6 صفحه را می خونه! اما اون کجا شما یک یا دو صفحه خلاصه تحویلش بدی.. اون کجا بنده ی خدا بخواد بین 6 صفحه بدنبال موضوعات مد نظرش بگرده!!
    یکی از ایرادات زیاده گویی هم اینه که ممکنه خودمون.... خودمون را نقض کنیم... تو یه سطر مطلبی بنویسیم که تو چنتا پاراگراف بعدی نقضش می کنیم.
    خلاصه بنویس اما خلاصه نوشتن موجب نشه موضوعات اساسی جا بیفتند.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    اگه کسی از شماها هست که حاضره مدارکمو (با گرفتن هزینه یا بدون گرفتن هزینه، فرقی نمکنه) از جمله انگیزه نامه، رزومه و فرم اقامت رو چک کنه، بهم PMبزنه
    یا اگه کسی رو میشناسید که اینکارو میتونه برام انجام بده لطفا معرفی کنید. وکیل، مشاور یا هر چی دیگه..فرقی نمیکنه. فقط باتجربه باشه و اطلاعاتش درست باشه.

با سلام. دوستان برای انگیزه نامه به نظر شما بهترین حالت توجیه گپ تحصیلی چیه؟ (من 2009 ارشد گرفتم و الان برای دکتری بورسیه و پذیرش گرفتم). شرایط بنده اینطوریه که در اینجا در کار دولتی مشغول نیستم بهتره در روز مصاحبه چه جوابی بدم به اینکه بعد از دکتری می خواهید چه کار کنید؟(برمی گردید ایران برای کار و یا اینکه برای پست داک ادامه می دم؟). ممنون که راهنمایی می کنید/..

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenzn نمایش پست ها
    با سلام. دوستان برای انگیزه نامه به نظر شما بهترین حالت توجیه گپ تحصیلی چیه؟ (من 2009 ارشد گرفتم و الان برای دکتری بورسیه و پذیرش گرفتم). شرایط بنده اینطوریه که در اینجا در کار دولتی مشغول نیستم بهتره در روز مصاحبه چه جوابی بدم به اینکه بعد از دکتری می خواهید چه کار کنید؟(برمی گردید ایران برای کار و یا اینکه برای پست داک ادامه می دم؟). ممنون که راهنمایی می کنید/..
    سلام دوست عزیز،

سوال اولتون بستگی به نوع کاری که انجام می دادید داره. برای خیلی از شغلهای غیر دولتی می شه گواهی کار گرفت. فقط گواهی ای که تهیه می کنید، جوری نباشه که اونها بگن کسی با این گواهی کار دیگه برای چی میخواد درس بخونه. بعنوان مثال یکی از دوستان در فروم (دکتری نبود) یک گواهی کار بعنوان مدیریت یک شرکت داشت و بخاطر همین رد شد.

در مورد سوال دوم، با اینکه دوستم گفت اینطور ننویسم، ولی وقتی با خودم در مورد این سوال فکر میکردم، به این نتیجه رسیدم که وقتی یک دانشگاه به شما بورسیه می ده، داره روی شما سرمایه گذاری می کنه. خوب حالا اگه شما بنویسی که بعدش برمی گردم کشورم، یک کم ناجور می شه. می تونید بصورت مستقیم اسمی از آلمان برای بعدش نبرید. ولی اشاره می شه کرد که بدنبال پسا دکتری خواهید بود. محلش هم نامشخصه چون نیاز به اپلای داره.

ولی جدا از یک جواب کلیشه ای، بهتره ببینید واقعا چه هدفی را دنبال می کنید و همون را پر و بال بدهید. اینجوری هم واقعیتره و هم تاثیر گذارتر.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mor121 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

سوال اولتون بستگی به نوع کاری که انجام می دادید داره. برای خیلی از شغلهای غیر دولتی می شه گواهی کار گرفت. فقط گواهی ای که تهیه می کنید، جوری نباشه که اونها بگن کسی با این گواهی کار دیگه برای چی میخواد درس بخونه. بعنوان مثال یکی از دوستان در فروم (دکتری نبود) یک گواهی کار بعنوان مدیریت یک شرکت داشت و بخاطر همین رد شد.

در مورد سوال دوم، با اینکه دوستم گفت اینطور ننویسم، ولی وقتی با خودم در مورد این سوال فکر میکردم، به این نتیجه رسیدم که وقتی یک دانشگاه به شما بورسیه می ده، داره روی شما سرمایه گذاری می کنه. خوب حالا اگه شما بنویسی که بعدش برمی گردم کشورم، یک کم ناجور می شه. می تونید بصورت مستقیم اسمی از آلمان برای بعدش نبرید. ولی اشاره می شه کرد که بدنبال پسا دکتری خواهید بود. محلش هم نامشخصه چون نیاز به اپلای داره.

ولی جدا از یک جواب کلیشه ای، بهتره ببینید واقعا چه هدفی را دنبال می کنید و همون را پر و بال بدهید. اینجوری هم واقعیتره و هم تاثیر گذارتر.
    این سوال من هم هست ! تو شرایط کاری ایران ادم همیشه نمیتونه کار دلخواهشو پیدا کنه...بخصوص رشته هایی که فیلد وسیعی رو در بر میگیره مثلا من خودم محیط کار تحقیقاتی رو دوست دارم اما کارهایی که (تازه بسختی) پیدا میکنم هیچکدوم فیلد تحقیقاتی نیست و بیشتر مدیریت مثلا بهداشتی هست....خوب اینجور مواقع ادم باید چیو بنویسه!!!! شرایط بد کاری ایران تقصی من نوعی که نیست!!!!!!
    دانشجو با هزار بدبختی بورسیه پیدا میکنه (که بنوعی استاد راهنما را توجیه کرده من کار شما رو دوست دارم) اما سفارت بخاطر کار غیر مرتبط ریجکت میکنه!!!!!!! فکر کنم این سوال خیلی از ماها باشه!!!!!
    لطفا راه حل منطقی رو در صورتی که میدونید بفرمایید ...ممنون

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط phonix45 نمایش پست ها
    این سوال من هم هست ! تو شرایط کاری ایران ادم همیشه نمیتونه کار دلخواهشو پیدا کنه...بخصوص رشته هایی که فیلد وسیعی رو در بر میگیره مثلا من خودم محیط کار تحقیقاتی رو دوست دارم اما کارهایی که (تازه بسختی) پیدا میکنم هیچکدوم فیلد تحقیقاتی نیست و بیشتر مدیریت مثلا بهداشتی هست....خوب اینجور مواقع ادم باید چیو بنویسه!!!! شرایط بد کاری ایران تقصی من نوعی که نیست!!!!!!
    دانشجو با هزار بدبختی بورسیه پیدا میکنه (که بنوعی استاد راهنما را توجیه کرده من کار شما رو دوست دارم) اما سفارت بخاطر کار غیر مرتبط ریجکت میکنه!!!!!!! فکر کنم این سوال خیلی از ماها باشه!!!!!
    لطفا راه حل منطقی رو در صورتی که میدونید بفرمایید ...ممنون
    سلام دوست عزیز،

من فکر نمی کنم سفارت فیلد کاری را با زمینه تحقیقاتی مورد تقاضا تطبیق بده. هدف اینه که بدونند شخص متقاضی توی شرایط سخت ایران هم تونسته کار پیدا کنه و اهل کاره نه تنبلی. ضمنا من تا بحال ندیدم از دوستان کسی را بعلت کار غیر مرتبط ریجکت کرده باشند.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)