صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: ثبت اختراع بجاي مقاله

Junior Member

پیش فرض ثبت اختراع بجاي مقاله

وقتي كه كلمه اختراع را در اين سايت جستجو كردم مطلب جالبي نيافتم.لذا اين موضوع جديد را براي علاقه مندان ايجاد كردم.
    فكر مي كنم كه مفيد باشه.
    از خودم شروع مي كنم:
    كارشناسي صنايع دارم با معدل كم.
    براي جبران معدل يك اختراع ثبت كردم ( بازيافت چرم ) و روي دومي دارم كار مي كنم(پيشگيري از آتش سوزي جنگلها).البته مي دانم كه به صنايع مرتبط نيست.
    حال از دوستاني كه در مورد پذيزش دانشگاه هاي امريكا اطلاعات خوبي دارن درخواست راهنمايي دارم.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بجاي مقاله

داشتن Patent و ثبت اختراع نکته‌ی مثبت محسوب می‌شه، اما کار مقاله رو انجام نمی‌ده. به خصوص اگر ثبت اختراع در ایران باشه، فکر نمی‌کنم دانشگاه‌های خارج از ایران اهمیت زیادی بهش بدهند. حقیقت اینه که شما ممکنه خیلی چیزهایی رو که حتی شاید خیلی ساده و ابتدایی باشه به عنوان اختراع ثبت کنید، در نتیجه ثبت اختراع نشونه‌ای از انجام کار تحقیقاتی و علمی در سطح بالای دانشگاهی نیست و لزوما ارزش علمی زیادی نداره، اما داشتن مقاله در رشته‌ی تحصیلیِ خودتون نشونه‌ی انجام کار تحقیقاتی در سطح دانشگاهیه و برای گرفتن پذیرش مفیدتره. البته اگر شما در زمینه‌ی رشته‌ی تحصیلی‌تون مقاله چاپ کرده باشید و در همون زمینه هم اختراع ثبت کرده باشید بسیار ارزشمند خواهد بود.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

They are good to add some lines in ur CV to show some positives but fabricating very simple items or systems could also be considered a patent;
    Research work and then a paper out of it might boost ur application and professors vision toward an applicant
    Most professors ask for our recent papers not for our patented manufacture, system or definition

Junior Member

شاید بد نباشه که اصلاً فرق مقاله و پتنت رو بگیم! یه نکته ای که خیلی از پژوهشگرای ایرانی نمیدونند اینه که وقتی شما پتنتتون رو بصورت مقاله در میارین، تا زمانی که پرونده برای ثبتش تشکیل ندادین حق ندارین مقالتون رو منتشر کنید. در واقع با انتشار هر مطلبی در مقاله اون دانش یجورایی دانش عمومی میشه و دیگه متعلق به شما نیست. در ثانی چیزی که من از ثبت تو ایران دیدم شبیه به همون ثبت شرکتهاست! نمونش همون وضع اسفناک نمایشگاه اختراعات سوئیس بود! تیمهای کارشناسی شان واقعاً ضعیف عمل میکنند. و البته ثبت بواسطه WIPO - World Intellectual Property Organization خرجش اونقدر بالا هست که کمتر آدمی راضی میشه بره پرونده تشکیل بده.
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

Junior Member

ببينيد من الان مي توانم از همان اختراعاتم چند تا مقاله در بيارم!!؟
    آيا فايده دارد؟

در ضمن نمايشگاه اختراعات از 13 تا 15 بهمن در مصلي تهران برقرار است.(جهت علاقمندان)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

سلام،

مگه هر کی خواست می تونه اختراعشو بیاره به نمایش بذاره؟ آیا باید مورد تایید سازمان پژوهشهای عملی باشه حتما یا فرق نمی کنه؟ ممنون

Junior Member

اگه توي سايت زير ثبت نام كني مي تواني:

http://jashnvare.isti.ir/inventor/Register.aspx

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط aliouruji
    ببينيد من الان مي توانم از همان اختراعاتم چند تا مقاله در بيارم!!؟
    آيا فايده دارد؟
    همون طور که در پست قبلیم گفتم داشتن مقاله بسیار مفید خواهد بود. اگر می‌تونید از اختراعات‌تون مقاله دربیارید، خوبه که این کار رو بکنید.

Junior Member

حتي اگر مقالات متعدد از يك اختراع باشد باز هم قابل قبول است؟

ديگر اينكه اگر بتوانم يك اختراع را به توليد انبوه برسانم بهتر است يا بيشتر كار تحقيقاتي انجام دهم؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط aliouruji
    حتي اگر مقالات متعدد از يك اختراع باشد باز هم قابل قبول است؟
    ديگر اينكه اگر بتوانم يك اختراع را به توليد انبوه برسانم بهتر است يا بيشتر كار تحقيقاتي انجام دهم؟
    داشتن مقالات متعدد پیرامون یک موضوع هیچ مشکلی نداره و هر کدوم از مقالات شما به عنوان یک مقاله‌ی مستقل در نظر گرفته خواهد شد.
    انجام کار تحقیقاتی برای گرفتن پذیرش مهمتر از داشتن سابقه‌ی کار یا مدیریته، هر چند که بعدها برای پیدا کردن کار دومی مهمتر خواهد شد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)