نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: اشتباه دانشگاه در محاسبه معدل ریزنمرات

Banned

Exclamation اشتباه دانشگاه در محاسبه معدل ریزنمرات

سلام بچه ها...
    هرچی این مدارکمو بیشتر بررسی میکنم، یه مشکلی توش پیدا می کنم. این دفعه از طرف دانشگاه. به نظر شما چقدر اهمیت داره، دیگه وقت هم ندارم از نو مدارک رو ترجمه کنم، می گید چی کار کنم؟
    و اما مشکل چیه؟ توی دوره کاردانی، سه تا درس بود به نام های ریاضی پیش، فیزیک پیش و زبان پیش. من چون این سه تا رو توی کنکور بالای 60% زده بودم، دانشگاهمون گفت معافی از این سه تا درس. حالا توی ریزنمرات این سه تا درس قید شده و جلوشون نوشته معاف- قبول. مترجم هم Exempted ترجمه کرده. پایین ریزنمرات یه جدولی هست که توش نوشته: عمومی-->15 واحد: معدل:17.57 تخصصی-->32 واحد.....به همین ترتیب. یعنی درسا رو تو 4 دسته قرار داده و معدل جدای هرکدوم رو هم محاسبه کرده. حالا، معدل کل من درست هست و مشکلی توش نیست ولی معدل گروه درسای اصلی به جای 17 هست 13 .به خاطر اینکه اون 6 واحدی که معاف شدم رو صفر حساب کرده و توی جمع واحدا آورده!!! اگرم یکی بیاد معدل این 4 تا گروه رو ضرب در تعداد واحداشون بکنه و تقسیم به تعداد کل واحدا، می گه ااا این که معدلش پایین تر میشه، چرا تو معدل کل بالاتر زده!!!
    زنگ زدم دانشگاه میگه دنبال دردسر نگرد!!! البته دانشگاه مهم نیست، اگه بخوام میرم اونجا یه ریزنمره جدید میگیرم هرطور شده فقط دیگه هزینه ترجمه و مهر و سفارتو و ایناااااااااا........نه نه!
    حالا شما چه نظری دارید؟؟؟

Banned

پیش فرض پاسخ : اشتباه دانشگاه در محاسبه معدل ریزنمرات

آهاااااااااااااای ایهاالناس.......پس یه کی یه چیزی بگه ! من هر روز میام چک میکنم میبینم 10 تا رفته رو تعداد بازدیدکنندگان، پاسخ همچنان صفر! آهای مدیرای محترم نظری ، مشورتی ، چیزی؟
    خدایا به من کمک کن.

Banned

فکر کنم مشکل رو متوجه نمیشین که جواب نمیدین. شاید اون بالا زیادی توضیح دادم. خب بزارین ساده تر بگم.

توی ریزنمرات کاردانیم معدل کل من درست هست ولی یه جدول پایین ریزنمرات هست که توش معدل دروس اختصاصی، عمومی، پایه و اصلی رو به تفکیک زده. معدل سه تا از اینا درسته ولی معدل دروس اصلی به جای 17 پرینت شده 13. تو ترجمه هم به همین صورت ترجمه شده.
    حالا به نظر شما این مشکل بزرگیه؟ برای دانشگاه مقصد فقط معدل کل اهمیت داره یا به این معدلا هم توجه میکنن؟

پیشاپیش ممنون از توجهتون

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

دوست عزیز اگه کسی راه حل خاصی داشت جواب میداد. البته شما باید قبل از ترجمه دقت میکردید به این موضوع. راهش هم اینه که خود دانشگاه تغییر بده. مسلما بهتره تغییر داده بشه، اون ترجمه یک مدرک رسمی هست و شوخی بردار نیست. اینکه دانشگاه گفته دنبال دردسر نگرد، اونها خودشون دردرسر نمیخوان، برای شما دردسر نیست. امان از این مسئولین بی مسئولیت دانشگاه های ایران....
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Banned

آخیشششششششششششش. بالاخره یکی یه چیزی گفت.
    فرض کن من الان ریزنمره جدید رو هم از دانشگاه گرفتم. ددلاین 10 روزه دیگست. دیگه وقت ترجمه ، تایید سفارت و اینا رو ندارم! به نظرت برا دانشگاه مقصد توضیح بدم قبول میکنه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط askary_amir69 نمایش پست ها
    فرض کن من الان ریزنمره جدید رو هم از دانشگاه گرفتم. ددلاین 10 روزه دیگست. دیگه وقت ترجمه ، تایید سفارت و اینا رو ندارم! به نظرت برا دانشگاه مقصد توضیح بدم قبول میکنه؟
    اگر اصلا وقت ندارین و ساکن تهران هم نیستین تا سریع کارهای تائید رو انجام بدین، فکر میکنم تنها راه همین باشه که مدارکو بفرستید و کامل براشون توضیح بدین

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پس دیگه چاره ای نداری، بفرست کامل توضیح بده، و بگو اگه احتیاجی هست دوباره مدرک درست رو میفرستم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

پیش فرض ادامه تحصیل

سلام
    من لیسانس الکترونیک ازاد تهران با معدل 15/70 و ارشد هم سراسری خیلی خوب تهران میخوندم که همه ی واحدها به جز پایان نامه را با معدل 15/90 خوندم که متاسفانه مریض شدم و دانشگاهم دیگه تمدید سنوات رو قبول نکرد و محروم از تحصیل شدم
    حالا ایا راهی برای اپلای( به غیر از اسیا ) وجود داره که نمره هامو قبول کنن و پایان نامم رو اونجا ادامه بدم یا دوباره باید فوق بخونم؟
    اگه سوالم رو در جای اشتباهی مطرح کردم لطفا بگید

Banned

امروز یه کارنامه جدید از دانشگاه گرفتم با معدل درست. حالا باید برم تهران برای تایید و اینا. به نظرتون اگه یکی دو روز دیرتر به دست دانشگاهای آلمان برسه قبول میکنن؟

Senior Member

امروز یه کارنامه جدید از دانشگاه گرفتم با معدل درست. حالا باید برم تهران برای تایید و اینا. به نظرتون اگه یکی دو روز دیرتر به دست دانشگاهای آلمان برسه قبول میکنن؟
    در مورد دانشگاه های آلمان کامل اطلاع ندارم
    اما میدونم خیلی جاها باید اپلای آنلاین رو حتما تا ددلاین انجام بدی
    آنلاین که اپلای کردی اگر مدارک چند روز دیرتر برسه خیلی مهم نیست
    حالا شما به منشی دپارتمان موردنظرتون توی اون دانشگاه ایمیل بزنین ازش بپرس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)